ZWCAD 2017 beta


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszej stronie wątku są podmienione linki  https://forum.cad.info.pl/topic/1571-zwcad-2017-beta/?p=9972

 

Nowe wersje również znajdują się na https://jakicad.pl/

 

Przygotowuję opis zmian w tej wersji.

 

=========

 

Z tłumaczeniem jest nieco trudno za pierwszym razem się wstrzelić, bo dostajemy sam tekst do tłumaczenia bez powiązania z oknami.

 

Natomiast jedna osoba sprawdziła wszystkie okna dialogowe, menu i teksty, oraz wysłaliśmy listę poprawek.

Ale dziękuję bardzo za informacje, sprawdzę, czy to w naszych poprawkach zostało uwzględnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w LISPIE sporo poprawek widzę. jest lepiej, dużo lepiej. Kilka błedów jeszcze jest ale muszę dokładniej przyjrzeć się jak to wygląda w kodzie.

 

p.s. prawego przycisku myszy jako ENTER nadal nie naprawili :-(

Prawy jako ENTER działa, tylko wtedy gdy wyłączysz "Menu skrótów w obszarze rysunku". Oczywiście jest to niepełna implementacja, ale mnie przynajmniej umożliwiła pracę testową na programie. Bez ENTERA trafiał mnie szlag ;)

natomiast LISPy w moim przypadku właściwie przestały działać... większość. Więc nawet nie zagłębiam się jakie elementy kodu nie obsługuje 2017

Edytowane przez 2P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum = "2016.09.30(10203)

Zgłaszane wcześniej ale wciąż niezałatwione:

1. VBA: can't get ZCadGroup object:

     Set Group = ThisDrawing.Groups.Item(0)     # <-Crash with msg Runtime error 80010108

      # w vernum 10203 nadal błąd

 

Dodatkowo : 

2. Zauważyłem także brak DesignCenter (Ctrl+2)
   Czy będzie w ZWCAD2017 ?

   Skoro to wersja RC (ReleaseCandidate ) to by wypadało :-)

3. Czy jest w ZWCAD lub jakiś LISPowy/VBA odpowiednik  convtosolid i convtosurface / ACAD ? ?

4. Bloki Dynamiczne:

   wiem że to problem patentowy ale czy ktoś z was zna lub wie czy są jakies nakładki / kod lisp który pokazuje jak ugryźć tworzenie/edycję Bloków Dynamicznych bez Autocada? 

Edytowane przez JasW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Funkcjonalność API jest w każdej wersji coraz bardziej dopracowane, niestety nie mam deklaracji ze strony producenta kiedy uda się osiągnąć 100 % oczekiwanej funkcjonalności.

 

Design Center będzie dostępny w ZWCAD 2017, ale będziemy musieli na to jeszcze poczekać, w najbliższej wersji raczej jeszcze tego nie będzie.
 
W temacie brakujących funkcji i możliwości tworzenia bloków dynamicznych niestety na chwile obecną nie znam żadnych alternatywnych rozwiązań.

 Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W branży konstrukcyjnej    przydatne byłoby narzędzie konwertujące bryły powierzchniowe na solidowe w gołym ZWCAD 2017

, to rozwiąże wiele kwestii:

jak sprawdzenie parametrów fizycznych (objetość betonu lub drewna, masę stali) ,

docinanie i przedłużanie elementów z "masą"

poprawne renderowanie Artisanem

 

z resztą dam sobie radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Wy tu piszecie o problemach z poleceniami zaawansowanymi a ja mam problem z dxf-ami

 

DXF wygenerowane z turbomap prawidłowo czyta ZWCAD 2015

 

ZWCAD 2017(vernum = "2016.09.30(10203)_x64")

nie otwiera niektórych dxf !!!!! (Nieprawidłowe lub niekompletne dane wejściowe DXF -- odrzucono rysunek.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę wysłać na adres pomoc@zwcad.pl

 

Pozdrawiam.


Witam ponownie.

 

Zgłosiłem ten problem do zespołu produktowego.

Mam również sugestię - czy jest możliwość zapisania (otrzymania) tych plików w formacie wyższym, niż AutoCAD 2000 DXF?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad dxf.

Właśnie problem polega również na obsłudze dxfów zw formacie niższym, np R12. Przy czym wywalanie w kosmos zw17+, nie otwieranie pliku (też z zawieszeniem zw) czy mulenie w wersjach dxfów np v2010 też występuje.. problem był zgłaszany wieki temu. Z tymi samymi plikami zw2012 bez plusa sobie radzi bez problemów (no, może jest wolniejszy ;-) ale i tak nie mam do czego porównać tych osiągów, bo zw17+ w ogóle nie chodzi na dxfach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ZWCad 2017 PL x64 vernum = "2016.09.30(10203)_x64"

Zauważyłem kolejną rzecz, która może nie jest błędem, ale może wprowadzać użytkownika w błąd (w pierwszej chwili pomyślałem, że mam zmienione ustawienia jednostek i wyświetlania zer po przecinku w oknie _UNITS).

Mierząc odległość poleceniem DISTANCE okazuje się, że dla wartości równych (np. 20; 40; 1250; 3000; pisząc szczegółowo bez ułamków po przecinku) program nie wyświetla zer po przecinku pomimo ustawienia programu w oknie dialogowym _UNITS na wyświetlanie np. 4 zer po przecinku. Zera po przecinku dla kąta są wyświetlane, a dla wartości odległości już nie. Jeśli mierzę odległość z ułamkami po przecinku to wartość wyświetlana jest poprawnie z dokładnością do 4 miejsc po przecinku. Czy za wyświetlanie wartości z zerami (pomijanie zer) odpowiada jakaś zmienna? Osobiście preferuję gdy wyświetla mi się pełna wartość (czyli z uwzględnieniem zer po przecinku).

 

Czy będzie wprowadzona obwiednia kreskowania, którą można edytować? W konkurencyjnych programach podświetlenie kreskowania powoduje wyświetlenie obwiedni, która ma gripy w punkach załamania i można ją edytować (rozciągać). Czy ZWCad 2017 będzie miał taką funkcjonalność?

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając ostatni post, zauważyłem, że nie można przycinać kreskowania funkcją trim. W ZWCad+ 2015 była taka możliwość, aby ewentualnie wyciąć fragment kreskowania wchodzącego w inny obiekt (np. prostokąt utworzony z polilini) a obecnie w ogóle funkcja nie działa.

Z tego co pamiętam, to jeden z filmów prezentujący możliwości ZWCada 2017 przedstawiał zaawansowane opcje kreskowania  (chyba była prezentowana aktywna obwiednia, którą można było szybko edytować). Czy coś z tego będzie wprowadzone??? W tej chwili mam wrażenie, że funkcja kreskowania jest bo jest, ale niczego nie można z tym kreskowaniem zrobić...

 

Kolejna funkcja, która wg mnie działa zaskakująco. Edytuje tekst jednowierszowy dwuklikiem. Zmieniam tekst (albo nie zmieniam) i klikam sobie obok tekstu, żeby się zamknął. Wg mnie kliknięcie nie powinno robić nic innego jak zamykać tekst (z zatwierdzeniem zmian lub nie... zależnie od ustawień i preferencji użytkownika) a w ZWCadzie 2017 okazuje się, że zaczęliśmy wybierać obszar modelu (zaznaczać obszar modelu). Proszę przetestować, wydaje mi się, że nie powinno to tak działać. Niepotrzebnie zmusza użytkownika do użycia klawisza ESC...

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prostą, ale bardzo przydatną propozycję.

 

Proponuję, aby przy każdym linku nowej wersji (również na stronie jakicad.pl np: w info) zamieszczać krótką informację o numerze jej wersji - vernum.

Dzięki temu, nie trzeba będzie pobierać za każdym razem i instalować (bo nierzadko również nazwa pliku nie wskazuje jaka to wersja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.