ZWCAD 2017 beta


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, ProgramistaCAD napisał:

Ja mam prostą, ale bardzo przydatną propozycję.

 

Proponuję, aby przy każdym linku nowej wersji (również na stronie jakicad.pl np: w info) zamieszczać krótką informację o numerze jej wersji - VERNUM.

Dzięki temu, nie trzeba będzie pobierać za każdym razem i instalować (bo nierzadko również nazwa pliku nie wskazuje jaka to wersja).

Popieram takie rozwiązanie. Na polskiej stronie nigdzie nie widnieje informacja o wersji programu (oznaczenia z vernum nie znalazłem), a nazwa pliku wprowadza często w błąd i nie pokrywa się z oznaczeniem vernum. Pominę fakt, że na oficjalnej stronie ZWSoftu zapominają podmienić oznaczenie wersji vernum... i tam przez długi czas widniała wersja z sierpnia 2016 pomimo, że ściągały się wersje z września 2016....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za tym, żeby vernum był widoczny przy linkach do pobierania ZWCADa. Faktycznie ułatwiłoby to ustalenie, czy jest to nowsza wersja niż ta zainstalowana.

A teraz nowy błąd w ZWCAD:

Kolejny błąd w ZWCAD 2017 VERNUM = "2016.09.30(10203)_x64" polega na tym, że nieprawidłowo działa funkcja łącząca kilka polilini w jedną całość, czyli _PEDIT. Wersja 2015+ radzi sobie z tym tematem dużo lepiej. W załączniku test_pe_m_join.dwg przesyłam obiekt zbudowany z 11 pojedynczych polilini. Zgodnie z funkcją _PEDIT -> MULTIPLE i po zaznaczeniu wszystkich polilini tego obiektu wywołuję funkcję JOIN z odległością (fuzz distance) 0.00000 a efekt z obu wersji ZWCADa przedstawiam na obrazkach. ZWCAD 2015+ poprawnie tworzy 1 polilinię, ZWCAD 2017 tworzy dwie dziwaczne polilinie.

Dodatkowo przy większej ilości takich obiektów i próbie wywołania funkcji JOIN ZWCAD 2017 praktycznie się zawiesza, gdy ZWCAD 2015+ te same obiekty przetwarza kilkadziesiąt sekund.

ZWCAD 2017 VERNUM = "2016.09.30(10203)_x64"

Cytuj

PRZED WYKONANIEM POLECEŃ:

ZWCAD2017_01-before_join.png


Command: PE
Select polyline to edit or [Multiple]: m
Select entities: Specify opposite corner: 11 found
Enter an option  [Close/Open/Join/Width/Fit/Spline/Decurve/Linetype-mode/Reverse/Undo] <eXit>: j
Join Type : Extend
Enter the fuzz distance or [Jointype] <0.000000>:
Enter an option  [Close/Open/Join/Width/Fit/Spline/Decurve/Linetype-mode/Reverse/Undo] <eXit>: 

PO WYKONANIU POLECEŃ:

ZWCAD2017_02-after_join.png

 

 

ZWCAD 2015+ VERNUM = "2015.08.15(27483)"

Cytuj

 

PRZED WYKONANIEM POLECEŃ:

ZWCAD2015plus_01-before_join.png


Command: PE
PEDIT
Select a polyline or [Multiple]: m
Select objects: Specify opposite corner: 11 found
Enter an option [Close/Open/Join/Width/Fit/Spline/Decurve/Ltypegen/Reverse/Undo]: j
Enter a fuzz distance or [Join type] <0.0000>:
Enter an option [Close/Open/Join/Width/Fit/Spline/Decurve/Ltypegen/Reverse/Undo]:

PO WYKONANIU POLECEŃ:

ZWCAD2015plus_01-after_join.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie odnośnie oznaczania wersji.

Na pierwszej stronie tego wątku są najbardziej aktualne linki i tam jest także aktualny numer wersji.

Dodałem natomiast na stronie jakicad.pl oznaczenie wersji i będę tego pilnował w przyszłości.

vernum.png

Okno można wywołać za pomocą

informacje_o_pliku.png

Wstawiłem także vernum na stronę z opisem na zwcad.pl.

Nie mam wpływu jednak na informacje zawarte na stronie producenta, ale zasugeruję im. aby wpisywali numer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2016 o 23:31, Chris napisał:

[...] Mierząc odległość poleceniem DISTANCE okazuje się, że dla wartości równych (np. 20; 40; 1250; 3000; pisząc szczegółowo bez ułamków po przecinku) program nie wyświetla zer po przecinku [...]

 

Witam.

Proszę ustawić zmienną DIMZIN na 4

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adam Klaczek napisał:

Witam.

Proszę ustawić zmienną DIMZIN na 4

Pozdrawiam.

Witam,

zmiana zmiennej DIMZIN na wartość mniejszą od 8 (zakres od 0 do 7) powoduje prawidłowe wyświetlanie zer po przecinku (znaczy się, wyświetla tak jak chciałbym, żeby wyświetlało - błędu w wartościach pomiaru nie ma ;-) ). Dziwne natomiast, że dla wartości zmiennej DIMZIN 8 (9; 10) już nie wyświetla zer po przecinku... Wydaje mi się, że jest jakieś drobne przeoczenie w kodzie programu... Najważniejsze, że wyświetla się zgodnie z moimi preferencjami.

Czy zmienna DIMZIN jest przypisana do każdego rysunku, czy jest to ogólna zmienna, której zmiana powoduje zmianę ustawień globalnych (dla wszystkich nowych rysunków)?

Po wyłączeniu programu i ponownym uruchomieniu zmienna DIMZIN wraca do wartości 8, pomimo wcześniejszego ustawienia innej (np. 7). Tym sposobem przy każdym nowym otwarciu programu muszę zmieniać wartość zmiennej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że w finalnej wersji nie będzie trzeba podmieniać plików i będzie to już poprawione.

 

Chciałbym  zwrócić ponownie uwagę na jeszcze jedną denerwująca przypadłość ZWCada 2017.

Proszę o przeprowadzenie testu na ZWCad+ 2015 i ZWCad 2017 x64.

Test będzie polegał na łapaniu i przesuwaniu gripów. Proszę powiększyć w opcjach rozmiar gripów do maksimum (albo prawie maksimum) i porównać jak zachowuje się ZWCad+ 2015 i ZWCad 2017 w trakcie wybierania gripów. Mam wrażenie, że w ZWCad 2017 niezależnie od wielkości gripów ich obszar oddziaływania jest stały (nie zmienia się wraz ze zmianą wielkości znacznika). W ZWCad+ 2015 wystarczy zbliżyć się do gripa żeby został złapany. W ZWCad 2017 trzeba znacznie bardziej precyzyjnie wybierać gripy niż w ZWCad+ 2015. Wydaje mi się, że powiększanie gripów ma służyć między innymi temu, żeby w łatwy i szybki sposób można było je wybierać...Wg mnie powinno to być lepiej dopracowane...

 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2016 o 00:10, Chris napisał:

[...] Załączyłem plik, na którym zaobserwowałem dziwne zachowanie programu. Mam zblokowany element, który zawiera łuki. ZWCad 2017 wyświetla te łuki poza blokiem (gdzieś poniżej elementu; miejsce oznaczone chmurką rewizyjną), natomiast ZWCad+ 2015 wyświetla prawidłowo wszystkie elementy na swoim miejscu (podobnie AC i inne konkurencyjne programy radzą sobie z wyświetlaniem). Wystarczy rozbić blok i elementy powracają na swoje miejsce. W ogóle zauważyłem, że ZWCad 2017 ma problem z wyświetlaniem łuków w blokach (3 rysunki po prawej stronie modelu przedstawiają wyświetlanie w bloku i po rozbiciu bloku) [...]

Słupy_bloki.dwg

Witam.

Otrzymaliśmy informację, że w bieżącej wersji (vernum 2016.09.30(10203)_x64) problem jest już rozwiązany. Nasze testy to potwierdzają.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działałam na vernum z końca sierpnia, wrześniowy wypust zw17 póki co działa na kilku otworzonych dxfach, na których się poprzednio zwieszał. Jak coś nie zadziała w dxfach t dam znać.

mam jednak nadal wkurzający z enterem, zgłaszany nie tylko przeze mnie. Nie działa ustawienie enter na wszystkie "mody" wraz z ustawieniem tzw longer click (wyświetla wtedy shortcut menu). Tak to do tej pory działało, więc nie jestem w stanie pojąć dlaczego to dalej tak nie działa. tj right click to jest albo powtórzenie ostatniej komendy albo enter, bez  przeszkadzajek w postaci rozwijanych menu. sporadycznie korzystam z rozwijanego meny, właśnie klikając i przetrzymując prawy click przez domyślne 250 msec.

longclick+enter.JPG

 

i błąd przy wyświetlaniu multitextu w stylu arial (dla innych stylów takiego zjawiska nie wyłapałam)

pierwszy zrzut to pierwotny text zrobiony w zw1212. Długość linii ok 60 i taka miała być. to samo otworzone w zw17+ - zmienia dł linii texty na ok 27, w związku z czym wiersz jest inaczej połamany. W innych plikach robionych w 2012 też występuje to zjawisko..

zw2012:

zw12 opis arial.JPG

zw2017+

zw17+ opis arial.JPG

Edytowane przez alf
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co może być nie tak z ustawieniem rysunku (rysunkiem?), że odnośnik zawierający wypełnienie postaci solida w jednym rysunku wyświetla się ok (solid jest widoczny) a w innym znika. Co więcej ten sam obiekt z wypełnieniem wykopiowany obok z odnośnika bezpośrednio do rys wyświetla się prawidłowo. Takie samo zjawisko występuje w zw2012 i zw2017+ więc to chyba nie wada zw2017+ tylko jakiś błąd albo w rysunku, abo w zw, nie zależnie od wersji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2016 o 16:44, alf napisał:

[...] błąd przy wyświetlaniu multitextu w stylu arial [...]
 

Witam,

Testujemy to (ten sam tekst, te same właściwości) i nie udało nam się potwierdzić tego błędu. Być może dlatego, że robimy to na vernum 2016.09.30.

Czy można to sprawdzić na tej wersji?

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie wersji finalnej. Czy harmonogram zamieszczony pod tym linkiem https://www.zwcad.pl/zwcad-plus-2017.html

jest wciąż aktualny? Czy wersja finalna ukaże się 30.10.2016?

Czy ZWSoft wprowadził wszystkie funkcje, które planował czy część z nich ukaże się dopiero w kolejnych wydaniach (SP1, SP2...)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z branżowym ZWCAD ARCHITECTURE 2017 od czerwca żadnej wersji 64 bit nie ma i nie ma ...od 3 lat tak samo sie dzieje, ze "golasy" ZWCAD beta sa podsyłane sukcesywnie, a ARCHITECTURE dosłownie nigdy nie podlegaja takim procedurom podlegającym na podmianie silnika - czyli także "golasa" ZWCAD beta do momentu wyjścia wersji oficjalnej. Tak nie powinno być, ale nie mamy totalnie wpływu na takie podejście dla Architecterowców. Mam nadzieje na zmianę podejścia i równe traktowanie jak użytkownicy "golasów" ZWCAD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Martin_S napisał:

A jak wygląda sprawa z branżowym ZWCAD ARCHITECTURE 2017 od czerwca żadnej wersji 64 bit nie ma i nie ma ...od 3 lat tak samo sie dzieje, ze "golasy" ZWCAD beta sa podsyłane sukcesywnie, a ARCHITECTURE dosłownie nigdy nie podlegaja takim procedurom podlegającym na podmianie silnika - czyli także "golasa" ZWCAD beta do momentu wyjścia wersji oficjalnej. Tak nie powinno być, ale nie mamy totalnie wpływu na takie podejście dla Architecterowców. Mam nadzieje na zmianę podejścia i równe traktowanie jak użytkownicy "golasów" ZWCAD.

 

Witam,

wydaje mi się, że ZWSoft powinien wziąć się do roboty i wykorzystać obecne podejście Autodesku do licencjonowania swoich produktów (i do klienta...)... Tanie gadki marketingowców AUTODESKu, że wsłuchując się w prośby klientów przechodzą na system wypożyczania produktów, rezygnując z licencji wieczystych... Ciekawe jakich klientów, skoro większość znajomych biur korzystając z ich rozwiązań szuka w tej chwili rozwiązań alternatywnych, które będą na licencjach wieczystych i nie będą zmuszać ich do płacenia (co rok; 2/3 lata) kolosalnych rachunków za używanie programu. Zresztą zadowolenie klientów ze zmiany sposobu płacenia za licencję widać również na oficjalnych forach Autodesku.... Gdyby tak zależało im na kliencie zostawiliby oba sposoby płacenia za produkt pozostawiając wybór użytkownikowi... Niestety kiedy liczą się tylko pieniądze to nie ma zmiłuj....

Dlatego cieszy mnie fakt, że ZWSoft rozwija swój produkt i mam nadzieję, że każde kolejne wydanie będzie jeszcze lepsze. Dobrze byłoby, żeby wykorzystali obecne niezadowolenie klientów Autodesku i rozwinęli inne branżowe produkty. Wiem, że nie jest to proste i jest to proces długotrwały, ale może warto rozejrzeć się na rynku i połączyć siły z mniejszym rokującym graczem... (połączyć, albo zakupić prawa; coś co Autodesk robi od wielu lat czyszcząc rynek z konkurencji)...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2016 o 11:02, Mayster napisał:

Nie rozumiem. Widziałem już wersję beta więc chyba jednak istnieje.

Makietę rakiety na Marsa też można zobaczyć.

Dnia 18.10.2016 o 08:35, dmatusz3 napisał:

Tak, harmonogram jest aktualny.

Myślę, że końcem października ukaże się wersja docelowa.

Raczej nie zdążą ze wszystkimi nowościami, ale zostaną one dodane w kolejnych SP.

Pozdrawiam

Tak więc data lotu przekładana od kwietnia jest ostatecznie ustalona :) Nieważnie że brakuje kilku części. Rakieta MUSI wystartować bo się rok skończy i głupio będzie wydawać wersję 2017 w roku 2017.

ZwSoft najwyraźniej się przeliczył w szacowaniu ile zajmie przepisanie kodu i  przed końcem roku gonią w piętkę. Szkoda, bo zła prawda jest lepsza od dobrego kłamstwa. 

Tyle gorzkich żali.

Na stronie ZwSoft jest do pobrania wersja ukryta pod nazwą : 

ZWCAD_2017_SP1_ENU_Win_64bit.exe

Vernum=2016.09.30(10203)_x64

Jest również wersja PLK

Czy to już jest oficjalna wersja i co oznacza SP1?

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.