ZWCAD 2017 beta


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

W ZWCAD 2017 jak i w poprzednich wersjach ZWCAD'a jest możliwość ustawienia, przez okno właściwości w grupie "geometria", współrzędnych X, Y czy też Z np. początku lub końca kilku linii, środka kliku okręgów, punktów wstawienia bloków itp. pozwalając na ustawienie zaznaczonych elementów w jednej linii o danej współrzędnej. W przypadku ręcznego wpisania współrzędnej obiekty zachowują się poprawnie natomiast w przypadku wskazania współrzędnej za pomocą kursora elementy przyjmują wskazane wartości wszystkich współrzędnych co powoduje ich nakładanie się na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że powinno przyjmować wartość tylko jednej, wybranej współrzędnej. Każda ze współrzędnych ma swój przycisk i tylko ona powinna być określana przez wybór kursorem. Nie widzę praktycznego zastosowania dla opcji w której punkty charakterystyczne z zaznaczonych elementów przyjmowały by wszystkie współrzędne. Powoduje to nakładanie się obiektów na siebie zamiast ustawienia ich wg linii określanej przez jedną wartość współrzędnej co jest bardziej użyteczne ponieważ jednym kliknięciem np. wyrównamy klika tekstów.

Oczywiście pewne rzeczy można rozwiązać poleceniem "szyk" ale to polecenie nie wyrówna już narysowanych obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum = "2016.08.26(8293)_x64" (read only)

 

wyłapane w trakcie pracy:

1. komenda trim, nie działa Select entities for cutting edge dla obiektów typu text, blok, innych nie sprawdzałam

2. Coś dziwnego się dzieje z pomiarem (dist) na layoucie, layout mimo, że jest w skali 1:1, pokazuje pomiar elementu (ramki-viewport, ze snapem i bez) ok.1200 i jest on większy niż jest w rzeczywistości (~297), a dodatkowo pomiar przysnapowany do elementu z modelu mierzy prawidłowo

3. nie działa wybór snapa ze shiftem, np. line+prawy klikl, dalej shift+prawy klik

 


Skróty klawiszowe powinny być dostępne, ale nie mamy informacji kiedy. W momencie przypisania dwóch liter np. AD do jakiegoś polecenia, według mnie zajmuje podobną ilość czasu i tak samo wymaga naciśnięcia tylko dwóch klawiszy.

Pozdrawiam

dodam: wszelkie "ctrl+klawisz" zabawy są przyczyną paraliżu nadgarstków (nie tylko myszkowanie jest niezdrowe ;-) ).

Polecam również skróty, z modyfikacją (najszybciej rysuje się 1 lub dwuliterowymi skrótami z sąsiednich klawiszy, np WE, WQ, DE, a także podwójnymi lub potrójnymi literkami)

Ze skrótów z ctrl-em korzystam, gdy zabraknie mi szybkich literek i tylko dla b. rzadko używanych funkcji

 

 

czy aplikacja pdf2*** działa w zw2017? Załadowana, nie reaguje na polecenia pdf2dwg, pdf2dxf, pdf2svg

https://www.zwcad.pl/zwcad-plus-2017/kilka-nowosci-i-ulepszen-zwcad/556-wczytanie-plik-pdf-do-edycji.html

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum = "2016.08.26(8293)_x64" (read only)

 

Przy kopiowaniu obiektu nie widzę podglądu kopiowanego obiektu, który powinien podążać razem z kursorem. Może to tylko u mnie tak to jest ale póki co uważam, to za błąd. Załączam zrzut ekranu z kopiowaniem obiektu N.29. Przesuwanie obiektu też nie wyświetla podglądu obiektu.

 

Edit:

Problem dotyczy tylko bloków. Podgląd tekstów, linii i polilinii są widoczne przy kopiowaniu i przenoszeniu.

 

post-1463-0-72526300-1474012104_thumb.png

Edytowane przez Marek-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum = "2016.08.26(8293)_x64" (read only)

 

Inny problem, którego nikt chyba nie poruszał do tej pory mam z ustawianiem skali dla zawartości VIEWPORTu. We wcześniejszych wersja ZWCADaw trakcie edycji MODELSPACE danego VIEWPORTu w pasku narzędzi można było wpisać z palca żądaną skalę lub wybrać skalę z listy. W ZWCAD nie można tam nic wpisać, tylko wybrać skalę z listy (pasek o który chodzi pokazałem w załączniku).

 

Oczywiście jest na to sposób ale nie jest on do końca wygodny. Można w PAPERSPACE wybrać VIEWPORT i w oknie właściwości (Ctrl+1) wprowadzić oczekiwaną skale w pozycji Misc -> Custom scale

 

Moim zdaniem jest to błąd w wersji Beta. Proszę o jego zgłoszenie producentowi.

 

post-1463-0-76174300-1474017893_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VERNUM = "2016.08.26(8293)_x64" (read only)

 

Inny problem, którego nikt chyba nie poruszał do tej pory mam z ustawianiem skali dla zawartości VIEWPORTu.

 

 

Proszę spróbować użyć polecenia SCALELISTEDIT

 

Można tam ustawić swoją skalę, oraz zmienić kolejność skal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

VERNUM = "2016.08.26(8293)_x64" (read only)


czy aplikacja pdf2*** działa w zw2017? Załadowana, nie reaguje na polecenia pdf2dwg, pdf2dxf, pdf2svg

https://www.zwcad.pl/zwcad-plus-2017/kilka-nowosci-i-ulepszen-zwcad/556-wczytanie-plik-pdf-do-edycji.html

Akurat na tej kompilacji, udostępniona wersja pdfConverter'a nie jest obsługiwana- informacja została już przekazana.

 

VERNUM = "2016.08.26(8293)_x64" (read only)

 

Inny problem, którego nikt chyba nie poruszał do tej pory mam z ustawianiem skali dla zawartości VIEWPORTu. We wcześniejszych wersja ZWCADaw trakcie edycji MODELSPACE danego VIEWPORTu w pasku narzędzi można było wpisać z palca żądaną skalę lub wybrać skalę z listy. W ZWCAD nie można tam nic wpisać, tylko wybrać skalę z listy (pasek o który chodzi pokazałem w załączniku).

Potwierdzam problem z "ręcznym" ustaleniem skali na pasku narzędzi.

Dziękuję za zgłoszone problemy. Będziemy sprawdzać pozostałe rzeczy i zgłosimy do ZWSOFT.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę spróbować użyć polecenia SCALELISTEDIT

 

Można tam ustawić swoją skalę, oraz zmienić kolejność skal.

Jest to też jakieś rozwiązanie ale czasami są rysunki nie wymagające dokładnej skali (np. poglądowe) i tam czasami skala 1:1000 jest za duża a 1:1500 jest za mała. Wtedy wpisuję wartość 1:1355, rysunek się skaluje i wygląda ładnie (tzn. tak jak chcę  :)) i jest dopasowany do stworzonej ramki :)  No i dodawanie takiego typu skali do listy przecież nie będę wpisywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VERNUM = "2016.08.26(8293)_x64" (read only)

 

Przy kopiowaniu obiektu nie widzę podglądu kopiowanego obiektu, który powinien podążać razem z kursorem. Może to tylko u mnie tak to jest ale póki co uważam, to za błąd. Załączam zrzut ekranu z kopiowaniem obiektu N.29. Przesuwanie obiektu też nie wyświetla podglądu obiektu.

 

Edit:

Problem dotyczy tylko bloków. Podgląd tekstów, linii i polilinii są widoczne przy kopiowaniu i przenoszeniu.

 

 

Sprawdziłem to na kilku blokach i podglądy się wyświetlają.

 

post-1-0-20803600-1474020441_thumb.png

 

Czy może Pan podesłać rysunek z przykładowym blokiem?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro u Was zadziałało, to sprawdziłem u siebie ponownie i teraz mogę podać więcej szczegółów.

 

Okazało się, że przesuwany/kopiowany blok jest niewidoczny, gdy jest wyłączona widoczność warstwy '0' (bloki są zrobione na tej warstwie). Po włączeniu widoczności warstwy '0' faktycznie moje bloki już widać. W ZWCAD 2015+ (vernum = "2015.08.15(27483)" (read only)) wyłączona warstwa '0' nie ma wpływu na wyświetlanie tego bloku. Przesyłam w załączniku plik z takimi blokami do sprawdzenia.

 

zwcad2017_problem_kopiowania_blokow.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VERNUM = "2016.08.26(8293)_x64" (read only)

 

czy aplikacja pdf2*** działa w zw2017? Załadowana, nie reaguje na polecenia pdf2dwg, pdf2dxf, pdf2svg

https://www.zwcad.pl/zwcad-plus-2017/kilka-nowosci-i-ulepszen-zwcad/556-wczytanie-plik-pdf-do-edycji.html

 

Aby wczytać narzędzia do PDF i DGN proszę załadować nakładkę.

 

Skrypt konwertera do tej wersji można pobrać z tego adresu lub z naszej strony https://www.zwcad.pl/czeste-pytania/pobierz-zwcad.html

 

EDIT: Dzięki, już rozumiem, był zły link, już podmieniłem.

Skoro u Was zadziałało, to sprawdziłem u siebie ponownie i teraz mogę podać więcej szczegółów.

 

Okazało się, że przesuwany/kopiowany blok jest niewidoczny, gdy jest wyłączona widoczność warstwy '0' (bloki są zrobione na tej warstwie). Po włączeniu widoczności warstwy '0' faktycznie moje bloki już widać. W ZWCAD 2015+ (VERNUM = "2015.08.15(27483)" (read only)) wyłączona warstwa '0' nie ma wpływu na wyświetlanie tego bloku. Przesyłam w załączniku plik z takimi blokami do sprawdzenia.

 

attachicon.gifzwcad2017_problem_kopiowania_blokow.dwg

 

Dzięki, już rozumiem, udało się powtórzyć. Zgłosimy to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) nadal są nie widoczne e ikonki w oknie Open->Select file. Problem był przeze mnie zgłaszany jakiś czas temu

 

2) jakie pliki plt mogą być konwertowane do dwg za pomocą komendy plt2dwg. Niby drukuję (do plt, sterownik plotera) w hpgl2, a zw ich nie rozpoznaje. Proszę o instrukcję jakie to mają być plteki? w innych programach konwertują się bez problemów (np. viewcompanion, splot), a tu jakoś nie chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWCAD ARCHITECTURE 2015 ma poważne "niedoróbki" które w wersji 2017 powinny być poprawione .... świeży problem wyskoczył ze ścianami z oknami narożnymi ...po poleceniu 3D group powinny byc bryłami solidowymi a są powierzchniowymi (1, nie mozna sprawdzic objętosci, 2. tekstury z ARTISANA są "rozmazane")

 

Okna narożne nie podlegają offsetowemu ustawieniu w ścianie, a piszę tu bo to tez ma związek z ZWCAD 2017

 

2015 32 bit słabo radzi sobie z budynkami wielorodzinnymi - "strasznie muli" , powolnie działa i sie wywala do windowsa zbyt często.

 

Rozwiązaniem "tymczasowym" problemu byłoby narzędzie konwertujace bryły 3D powierzchniowe na solidowe  (zgłoszone 2 lata temu i zapomniane)

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wczytać narzędzia do PDF i DGN proszę załadować nakładkę.

 

Skrypt konwertera do tej wersji można pobrać z tego adresu lub z naszej strony https://www.zwcad.pl/czeste-pytania/pobierz-zwcad.html

 

 

Witam

Potwierdzam, konwerter z powyższego linku działa na wersji z dnia 26.08.2016r.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) nadal są nie widoczne e ikonki w oknie Open->Select file. Problem był przeze mnie zgłaszany jakiś czas temu

 

2) jakie pliki plt mogą być konwertowane do dwg za pomocą komendy plt2dwg. Niby drukuję (do plt, sterownik plotera) w hpgl2, a zw ich nie rozpoznaje. Proszę o instrukcję jakie to mają być plteki? w innych programach konwertują się bez problemów (np. viewcompanion, splot), a tu jakoś nie chcą

 

Witam

U  mnie na Windows 7 normalnie pojawia się podgląd rysunków zamiast ikon. Na Windows 10 faktycznie pojawia się sama ikona- można ewentualnie włączyć okienko podglądu z prawej strony...

Odnośnie plików plt, to przekażemy informację do ZWSOFT.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U  mnie na Windows 7 normalnie pojawia się podgląd rysunków zamiast ikon. Na Windows 10 faktycznie pojawia się sama ikona- można ewentualnie włączyć okienko podglądu z prawej strony...

Odnośnie plików plt, to przekażemy informację do ZWSOFT.

Pozdrawiam

 

 

Witam

U  mnie na Windows 7 normalnie pojawia się podgląd rysunków zamiast ikon. Na Windows 10 faktycznie pojawia się sama ikona- można ewentualnie włączyć okienko podglądu z prawej strony...

Odnośnie plików plt, to przekażemy informację do ZWSOFT.

Pozdrawiam

a u mnie w win10, nie ma ikon, tylko samo okno podglądu:

 

post-43-0-34279400-1474368363_thumb.jpg

 

 

Jeszcze jedną głupotę wyłapałam:

 

Jeśli edytujemy w zw17 plik załącznika (refedit), to mimo ustawień w opcjach  zapisu w formacie zw2010, zapis zmian tego załącznika jest do 2013. Utrudnia to pracę i jest nielogiczne. Załącznik był zapisywany w wersji 2010, bo taki jest potrzebny teraz każdorazowa edycja refedit ma kończyć się otworzeniem pliku referencyjnego i osobnego zapisu??

 

 

I JESZCZE JEDNĄ:

Dlaczego przy drukowaniu z layouta znika z nazwy pliku nazwa layoutu. Przecież sens layoutu jest taki, by używać go do tworzenia rysunków, stąd nazwa layouta jest używana jest przeze mnie i pewnie nie tylko do nazywania wydruku (nazwa rysunku)

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.