ZWCAD 2017 beta


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wczoraj otrzymaliśmy nową kompilację.
W tej wersji zostało poprawione wiele tematów jakie zostały zgłoszone po publikacji pierwszej bety.
np:
Pojawiły się funkcje SmartSel i LayerBrowser.
Wśród tematów jakie pojawiły się na tym forum:
jest możliwe przyciemnianie na zablokowanej warstwie , czyli zmienna LAYLOCKFADECTL
po wczytaniu pasków ikon nie były one automatycznie włączone, teraz mechanizm działa dobrze
chyba też na forum pojawił się taki problem, że przy kopiowaniu grup działy się cuda. Teraz jest OK.
Nie wyświetlały się uchwyty polilinii 2d w blokach, teraz też to działa.
 
Dla programistów dostępne jest środowisko .Net.
Wiele problematycznych tematów zgłaszanych do pracy z LISPami zostało rozwiązanych.
W środowisku VBA są też znaczące zmiany, wcześniej w tym wątku jeden z Użytkowników przekazał kilkanaście przypadków w których program zwraca komunikaty błędów. w obecnej wersji funkcje są dostępne i działają prawidłowo.
 
Najnowsza wersja dostępna jest do pobrania tutaj:
 
Wersja polska:
 
ZWCAD 2017 beta2 32bit PL
ZWCAD 2017 beta2 64bit PL
 
Wersja angielska:
 
ZWCAD 2017 beta2 32bit EN
ZWCAD 2017 beta2 64bit EN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z instalacją nowej kompilacji (PLK 64bit), mam nieaktywny przycisk zainstaluj, próba odinstalowania poprzedniej kompilacji ZWCADA z panelu sterowania się nie powiodła. Teraz wcześniejsza kompilacja się uruchamia, ale nie działają przyciski/menu. Ponowna próba instalacji starej kompilacji kończy się również nieaktywnym przyciskiem zainstaluj. Co robię źle? System to windows 10 64bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z instalacją nowej kompilacji (PLK 64bit), mam nieaktywny przycisk zainstaluj, próba odinstalowania poprzedniej kompilacji ZWCADA z panelu sterowania się nie powiodła. Teraz wcześniejsza kompilacja się uruchamia, ale nie działają przyciski/menu. Ponowna próba instalacji starej kompilacji kończy się również nieaktywnym przyciskiem zainstaluj. Co robię źle? System to windows 10 64bit.

nieaktualne problem rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem problem z brakiem możliwości zablokowania rzutni. Pomimo ustawionego wyboru blokowania rzutni na tak rzutnia nadal jest odblokowana i po wejściu do niej tło się zmienia po użyciu scrolla

Witam

Sprawdziłem to na ostatniej wersji z dnia 12.08.2016r. i według mnie rzutnia jest zablokowana po wybraniu opcji "Wyświetlanie zablokowane" na Tak i nie można do niej wejść przez dwuklik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wyszła dzisiaj nowsza wersja.

 

Zmiany są tylko dwie:

  1. rozwiązano problem z pobieraniem licencji z serwera licencji w wersji 64 bit,
  2. rozwiązano problem z obsługą starszych kluczy sprzętowych (czarnych).

Aktualne linki są podmienione na pierwszej stronie wątku.

Witam,

 

Czas testowy wersji bety [ENG - vernum = "2016.08.12(7273)_x64" (read only)] mi się zakończył. Posiadam "Kod licencyjny do programu: ZWCAD Classic z akt. do 2017", jednak przy jego wprowadzaniu otrzymuję komunikat:
 
"Activation fails, version of the current ZWCAD is 2017, while the License Code's version is ZWCAD 2016, the product will not be authorized. Please use correct License Code and try again"
post-1463-0-11487100-1471624560_thumb.png
 
Jak to jest z tą licencją? Mam wystąpić o nowy kod do ZWCAD?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENG - vernum = "2016.08.12(7273)_x64" (read only)

Zauważam brak przyciągania. Startuję rysowanie polilinii, zaznaczam przyciąganie np. do końca, lub do środka obiektu i przyciąganie nie działa. Przykład poniżej (brakuje snapa w zielonym kółku). Ustawienia ZWCAD domyślne.

post-1463-0-52897300-1471630368_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sprawdziłem u siebie i przyciąganie (object snap) na przesłanym pliku działa prawidłowo.

 

Mam natomiast uwagę co do przyciągania kursora do gripów. Mam porównanie ZWCad+ 2015 i ZWCad 2017 i w wersji "PLUS" działa o wiele lepiej. ZWCad 2017 zmusza do dużej precyzji, pomimo powiększenia gripa do prawie maksymalnych możliwych rozmiarów ciągle działa średnio. Przydałoby się "skalibrować" łapanie gripów. Przyspieszy i ułatwi to pracę użytkownikom.

 

Druga sprawa, która ciągnie się od pierwszych wydań ZWCad 2017. Program wyświetla karty i na każdej karcie w modelu w prawym górnym rogu wyświetlone są opcje: zminimalizuj kartę, powiększ i zamknij kartę. Po najechaniu kursorem na te funkcje program zachowuje się dość nietypowo. Normalnie kursor z celownika zmienia się w strzałkę i można wtedy precyzyjnie wybrać jedną z opcji. W ZWCad 2017 celownik nie zmienia się i trzeba nim wybrać jedną z opcji. Jest to dość trudne w przypadku, gdy mam ustawiony duży celownik. Myślę, że to jest pewne przeoczenie, ponieważ każdy inny program zachowuje się podobnie, czyli w trakcie najeżdżania na opcje celownik zmienia się na strzałkę.

Załączam screen z ZWCad 2017 przedstawiający problem.

 

Jeśli chodzi o licencje na ZWCad 2017 to również przyłączam się do pytania z kilku postów powyżej. Wykupiłem aktualizację do ZWCad 2017 i jak aktywować produkt, żeby nie wyskakiwało okno, że wersja testowa już wygasła.

Pozdrawiam

post-415-0-66784400-1471667164_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że działa OK.

Faktycznie, już działa. Zrobiłem reset profilu i zadziałało przyciąganie. Tak więc to nie jest już problem :). A co z tym prawym przyciskiem myszy? Cały czas nie działa jak enter - np. robię tak:

pl (polilinia) -> ENTER -> m (move-przesuń) -> prawy.klawisz.myszy (jako enter)

i po takiej kolejności komend ZWCAD powtarza funkcję polilinii a nie uruchamia funkcji move :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kody do wersji ZWCAD 2017 można sprawdzić na stronie https://licencja.zwcad.pl/ wpisując kod do wersji Classic.

W przypadku zabezpieczenia kodem programowym, w celu przejścia na ZWCAD 2017 należałoby uprzednio zwrócić licencję do wersji Classic.

Informacja: "Kod licencyjny do programu: ZWCAD Classic z akt. do 2017" oznacza, że licencja jest uprawniona do przejścia na ZWCAD 2017, ale sam kod jest do wersji Classic i nie zadziała aktywacja takim kodem wersji 2017.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) _REFEDIT i _REFCLOSE działa w zw2017 jakoś dziwnie długo, przy dużych plikach (ponad 50 tys elementów) nawet ponad minutę. Przy czym te same pliki obrabiane w zw2012 bez plusa, wchodzą i wychodzą z trybu edycji odnośnika w sekundę..

 

2) Czasem nie działa snapowanie (osnap on) automatyczne w plikach (zawsze tych samych), dopiero ręczny snap (shift+prawy klawisz) przyciąga. Te same pliki w zw2012 przyciągają ok

 

 

Ktoś ma podobne obserwacje w zw2017 contra zw2012 bez plusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę poważny problem ze wstawianiem plików typu OLE. Staram się wkleić plik w formacie tif jako podkład do tworzenia planu zagospodarowania. Niestety ZWCAD długo myśli po czym wkleja kratkę białą bez treści. To samo zadanie wykonane na Autocadzie LT wykonuje się bez problemu. Następnie ten sam plik z wklejonym już obrazem otwarty w ZECAD działa już bez zarzutu i wyświetla poprawnie. Coś jest nie tak z tymi OLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę poważny problem ze wstawianiem plików typu OLE. Staram się wkleić plik w formacie tif jako podkład do tworzenia planu zagospodarowania. Niestety ZWCAD długo myśli po czym wkleja kratkę białą bez treści. To samo zadanie wykonane na Autocadzie LT wykonuje się bez problemu. Następnie ten sam plik z wklejonym już obrazem otwarty w ZECAD działa już bez zarzutu i wyświetla poprawnie. Coś jest nie tak z tymi OLE.

Witam

Obraz najlepiej wstawić przez polecenie: _image lub obraz.

Pozdrawiam

Kolejny problem. Nie ma możliwości skalowania rzutni pomimo jej odblokowania. Okienko wyboru skali pozostaje zaszarzone i nie ma możliwości zmiany.

 

Po odblokowaniu rzutni jest możliwość wejścia w rzutnię i skalowania widoku rolką myszy, ale faktycznie pola do zmiany skali na pasku właściwości są szare- przekażę informację do ZWSOFT.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - polecenie OBRAZ radzi sobie z plikami graficznymi także dziękuję za informację - pozostają przyzwyczajenia z AUTOCADA. 

Kolejne niejasności. Kopiuję tabelkę w której są pola tekstowe oraz linie. Całość jest ulokowana na przykrytym obszarze (Rysuj - Przykryj). Po kilku skopiowaniach niektóre teksty albo niektóre linie znikają pod przykrytym obszarem i trzeba zaznaczyć całość i wyrzucić na wierzch znikające elementy. Ewidentnie coś nie pasuje bo nie powinno tak się robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy tabelka występuje jako obiekt TABELA tzn. jest utworzona przez polecenie _table czy jest utworzona ze zwykłych linii i tekstów? Czy problem pojawia się w modelu czy arkuszu?

W momencie jeśli jakaś linia czy tekst znajdą się pod spodem zasłony, to wystarczy zaznaczyć zasłonę i pod prawym przyciskiem myszy jest opcja Porządek wyświetlania->Przesuń na spód.

Czy rysunek zapisywany jest jako dwg2010 czy w starszym formacie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam, że nasz konkurencja (w sensie osoby, które sprzedają inne programy CAD) zamierzają kupić i pracować w ZWCAD.

Od kilku miesięcy zastanawiają się nad kupnem, ale co mnie dziwi na początku twierdziły że mają już dużo licencji, a teraz proszą o doradztwo w zakupie pierwszej.

Chyba z braku oczekiwanego efektu utworzyły sobie kilka kont i rozmawiają same ze sobą.

 

Niestety jest to przypadłość, na którą tutaj nie znajdą pomocy.

 

Jedynie co mogę zrobić to utworzyć odpowiedni wątek, aby dalej mogły kontynuować swoją przygodę nazwijmy to wielopostaciową na forum.

Ponieważ ten proces twórczy wymaga uhonorowania stworzyłem nawet specjalną kategorię https://forum.cad.info.pl/forum/61-offtop/gdzie przeniosłem część postów.

 

Tak więc jeśli tworzycie kilka kont, rozmawiacie ze sobą i podszywacie się pod użytkowników to może czas na przejawienie odwagi cywilnej i przedstawienie się firmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.