Chris

Użytkownik forum
 • Posts

  493
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Chris last won the day on September 1

Chris had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Chris's Achievements

Średniozaawansowany

Średniozaawansowany (3/6)

24

Reputation

 1. Witam, proszę otworzyć okno OPCJI (OPTIONS), przejść na zakładkę USER PREFERENCES (USTAWIENIA UŻYTKOWNIKA), wybrać opcje ukrywania okien (HIDE MESSAGE SETTINGS). W tym okienku można włączyć lub wyłączyć poszczególne opcje odpowiedzialne za pojawianie się okien.
 2. Witam, nie wiem czy dobrze odczytuję Pana pytanie, ale może chodzi o zmienną GRIPaDSORB? Proszę zmienić wartość zmienne, ewentualnie zmiana możliwa jest również przez okno OPCJE:
 3. Obecnie korzystam z ZWCADA 2021 PRO ENG i tutaj rozciąganie kreskowania działa "powiedzmy" dobrze. Zdarza się, że nie zawsze kreskowanie zostanie rozciągnięte za pomocą komendy STRETCH, ale ogólnie jest znacznie lepiej niż w starszych wersjach.
 4. Proszę sprawdzić jakie ma Pan ustawienie w oknie HATCH (myślę, że powinno pomóc zaznaczenie opcji Associative)
 5. Miałem kiedyś podobny problem z tekstami wielowierszowymi. Kopiowanie i przesuwanie okien z tekstami wielowierszowymi było bardzo uciążliwe (przy przesuwaniu lub kopiowaniu tekst migotał i program wykonywał komendę bardzo wolno). Dotyczyły to jakiś wcześniejszych wersji programu, ale nie pamiętam których (nie chcę wprowadzać w błąd). Problem zgłaszany był tutaj na forum i chyba w końcu ZWSoft coś poprawił w programie, bo od którejś wersji komendy kopiowanie/przesuwanie tekstu zachowują się prawidło (tzn. normalnie bez spowalniania programu w trakcie edycji). Jeśli propozycja rozwiązania problemu podana przez @Adam Klaczeknie pomogła to proponuję ściągnąć najnowszą wersję programu, zainstalować w wersji TRIAL i sprawdzić/przetestować jak zachowuje się aktualne wydanie. Jeśli problem nadal będzie występował to możliwe, że coś innego wpływa na takie zachowanie programu.
 6. Odnosiłem się do Pani posta, a w nim zawarta jest informacja o pliku wielkości około 12MB z dużą ilość różnych elementów. Ja również mam jeden z plików, w którym mam dużo różnych elementów (linie, polilinie, bloki, grupy itd.), w którym testuje kolejne generacje (waży ponad 15MB). Wg moich spostrzeżeń obecne wydanie 2022-beta wypada najlepiej w trakcie testowania na tym pliku. Nie twierdzę, że jest idealnie, ale jest lepiej... Niestety nie mogę napisać nic na temat stabilności programu, bo testy były krótkie. Na 'gołym' ZWCadzie nie mam ani ochoty ani czasu pracować, a nakładki będą dostępne później...
 7. U mnie odwrotnie. Mam wrażenie, że program jest szybszy. Nie mam problemów z drukowaniem ani z edycją bloków (obie operacje działają bez problemów, płynnie i szybko). Ogólnie moje wrażenie odnośnie szybkości działania programu na plus. Sprawdziłem na 3-4 plikach o różnych wielkościach od 1 do 15MB. Nie wiem czy tak jest, ale wydaje mi się, że poprawiono funkcję przyciągania/pokazywania punktów charakterystycznych (OSNAP) w przypadku bloków lub większych obiektów. Mam jeden plik, na którym testuje kolejne wersje i widać poprawę. Nie jest idealnie, ale odnoszę wrażenie, że jest lepiej... )) Czy wiadomo coś na temat terminu wydania oficjalnej wersji programu?
 8. Jakby program przestał działać? U mnie program zawiesza się a następnie zamykaj samoistnie (niezależnie od ilości otwartych kart) zwracając powyższe okienko. Dodatkowo nie robi zapisu plików w trakcie błędu krytycznego więc zdarza się, że jakaś część pracy idzie na marne... Nauczony doświadczeniem staram się regularnie zapisywać pliki, ale jednak zdarza się, że coś przegapię... Odnosząc się do sprawdzenia na różnych plikach - mam to sprawdzone na wielu różnych plikach. Są to pliki o różnych wielkościach (myślę tutaj o wielkościach od 1 do 15MB). Myślę, że to nie są wartości, które powinny w taki sposób oddziaływać na program. Ilość kart otwartych też nie powala, bo zazwyczaj mam otwarte od 1 do maks 12 kart (z przewagą poniżej 8 kart) Obciążony system. Mam 16GB RAMU, wykorzystanie w trakcie wywalania programu w okolicach 8 do 12GB RAM, ciągle jest zapas i wolna pamięć... Wkrótce zmieniam jednostkę więc będę miał porównanie jak ze stabilnością programu na nowym systemie i wydajnością na nowym hardware (szczególnie mam tutaj na myśli problemy z łapaniem punktów charakterystycznych np. przy dużych blokach lub większych obszarach z kreskowaniem).
 9. U mnie program wywala się w trochę innych momentach, bo przy zamykaniu kart rysunkowych lub przy próbie drukowania. Pracuję na WIN 7 PRO x64 i mam najnowszą wersję programu ZWCAD 2021 PRO VERNUM = "2021.03.25(63304)_x64". Dziwne jest to, że po wywaleniu się programu nie pojawia się okno ZWCADA z informacją o błędzie krytycznym, tylko okienko systemu Windows (screen poniżej).
 10. Dzięki @metiu. Zainstalowałem wersję 2022 beta i otworzyłem plik z modelem 3D hali stalowej wykonanej w innym programie (a dokładnie nakładce na program CAD). Moje pierwsze wrażenia - słabo z tą wydajnością... nie wiem czy to wina mojego kompa (procek ma już swoje lata i7 2720qm), czy może wersji beta programu. Z tego co pamiętam, kiedyś pojawiło się tutaj info, że póki co ZWCAD nie wykorzystuje sprzętowego wspomagania kart graficznych. Czy w takim razie sam procesor będzie w stanie sensownie poradzić sobie z większymi modelami 3D?
 11. Dzięki @metiu. Masz rację. Patrząc całościowo, a nie wycinkowo ma to sens. :))
 12. Witam, na stronie zwsoft.com pojawiła się beta programu ZWCAD w wersji 2022. Czy wiadomo już coś na temat nowych funkcji, które będą wprowadzone w wersji 2022? Na kiedy planowane jest oficjalne wydanie? Na stronie ZWSoft podana jest data 10 JUNE, czyli niby dzisiaj powinna ukazać się wersja oficjalna, jednak na stronie wisi ciągle beta...
 13. Niestety u mnie ze stabilnością jest podobnie. Program wysypuje się głównie w dwóch miejscach. Podczas wyłączania kart otwartych rysunków lub w trakcie drukowania. Na szczęście jest znacznie lepiej i stabilniej, bo pierwsze wydanie wersji 2021 oraz SP1 to był dopiero problem...
 14. Temat dotyczył testowania bety SP2 ZWCada 2021. Wersja została już wydana. Zapewne obecnie trwają przygotowania do wydania ZWCada 2022, ale to jeszcze trochę... Może Panowie z Szansy wiedzą coś więcej na temat przybliżonego terminu ukazania się ZWCada w wersji 2022?
 15. Przyłączam się do uwagi odnośnie wyświetlania nazw warstw. Jakąś opcją byłoby np. wyświetlenie pełnej nazwy warstwy w 'dymku', który wyświetla się po najechaniu na warstwę. Niestety w 'dymku' wyświetla się nazwa warstwy dokładnie tej samej długości co w oknie...