Chris

Użytkownik forum
 • Zawartość

  348
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Ostatnia wygrana Chris w Rankingu w dniu 22 Listopad 2018

Chris posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O Chris

 • Tytuł
  Średniozaawansowany

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dziękuję za odpowiedź. Czekam zatem na więcej informacji w tym temacie.
 2. Dzień dobry, czy jest szansa, że ZWSoft szybko poprawi błąd i wypuści np. SP2.1? Czy do wydania kolejnej wersji programu (ZWCAD 2020) nie ma co liczyć na poprawki i pozostaje powrót do SP1? Przyznam, że w tej chwili praca jest bardzo uciążliwa ze względu na powyżej opisana przypadłość. W moim przypadku większość rysunków zawiera obiekty typu LEADER, więc ich przesuwanie/kopiowanie jest bardzo uciążliwe... Chciałbym pozostać przy SP2 ze względu na możliwość operowania kursorami lewo/prawo w polach edycyjnych okna właściwości (wcześniejsze wersje programu nie miały tej możliwości), ale dopóki problem nie zostanie naprawiony to zmuszony jestem wrócić do SP1...
 3. Witam, zauważyłem pewną prawidłowość. Jeśli zaznaczam obiekt oknem wyboru ale w taki sposób, żeby cały obiekt nie znalazł się w zakresie okna wyboru, to obiekt zostaje wybrany (obwiednia okna wyboru musi przeciąć obiekt). Jeśli jednak cały obiekt znajdzie się w oknie wyboru (obszar zielony okna wyboru elementów rysunkowych) wtedy odnośnik nie zostaje wybrany... We wcześniejszych wersjach ZWCADA działało to bez tego typu problemów.
 4. Witam, zainstalowałem tydzień temu ZWCADA 2019 SP2 i od tego momentu mam problem z niektórymi elementami tworzonymi przez nakładkę BIK. Program nie wybiera wszystkich elementów, które zostały zaznaczone oknem wyboru. Niewybrane elementy muszę ponownie wybierać wykonując zoom in i wybierać mniejszy zakres modelu lub wybierając pojedynczo elementy. Załączam poniżej film prezentujący problem. Elementy są odnośnikami tworzonymi przez nakładkę BIK (polecenie GRO). Tworzony jest odnośnik na podstawie odnośnika wskazanego jako wzorcowy). Jeśli utworzę metkę opisową złożoną z grupy i odnośników to w grupie odnośnik wybierany jest prawidłowo. Jeśli natomiast rozbiję grupę, to również pojawia się problem z zaznaczaniem obiektów poprzez wybranie obszaru wyboru... Ogólnie problem dotyczy chyba obiektów typu LEADER. Raz są zaznaczana, a raz nie (zwłaszcza jeśli wybiera się większy obszar modelu)... Dla zobrazowania problemu załączam dwa filmy oraz plik dwg z obiektami, z którymi są problemy. Drawing1.dwg Zwracam uwagę, że wcześniej nie miałem tego typu problemów (przed instalacją SP2). Program wybierał obiekty prawidłowo. Co gorsze dotyczy to wszystkich rysunków. Zarówno tych nowo tworzonych jak i istniejących (archiwalnych). Problem jest o tyle denerwujący, że strasznie spowalnia pracę z nakładką BIK. Nagrywaj_2019_02_21_16_30_07_215.mp4 Nagrywaj_2019_02_21_16_40_52_396.mp4
 5. Chris

  tryb orto 2017

  Witam, ZWCAD 2019 SP2 VERNUM = "2019.01.28(41803)_x64" Problem z komendą _stretch w trybie ORTO i włączonym śledzeniem ciągle występuje. Nie w każdym kierunku i nie za każdym razem, ale zdarza się, że zamiast wydłużyć element o zadaną długość, skraca go. Przykład w załączonym filmie. Procedura, przy której wystąpił błąd: - narysowałem linię/polilinię - wywołałem komendę STRETCH, - wybrałem koniec linii i wskazałem kierunek wydłużenia. Jeśli pojawi się znacznik śledzenia wierzchołka, to przy próbie wydłużaniu obiektu w kierunku dolnym o 100 jednostek linia zostaje skrócona o zadaną wartość. Dokładnie ta sama procedura z przeciwnym wierzchołkiem w kierunku górnym daje prawidłowy rezultat. Nagrywaj_2019_02_15_10_49_55_119.mp4
 6. Chris

  Okno właściwości - ZWCAD 2019 SP2

  Dziękuję za wyjaśnienie. Tak się rozmarzyłem, że może jednak użytkownik może pozwolić sobie na modyfikację układu okna... :) Pozdrawiam.
 7. Chris

  Okno właściwości - ZWCAD 2019 SP2

  Zgadza się, znam te polecenia. Wg mnie podgląd wartości w oknie właściwości jest szybszy i wygodniejszy, ale to tylko moja opinia. Wystarczy wybrać obiekty i odczytać wartość. IN PLUS w tej metodzie jest dodawanie/odejmowanie obiektów, gdy już są wybrane. Oczywiście jest to tylko moja propozycja, którą poddaje pod rozważenie jako dodatkowa funkcja w przyszłych wydaniach. :)
 8. Witam, na serwerach ZWSoftu pojawił się ZWCAD 2019 SP2 VERNUM = "2019.01.28(41803)_x64". W tej wersji wprowadzona została możliwość edycji strzałkami poszczególnych pól w oknie właściwości (obecnie można strzałkami lewo/prawo przesuwać kursor pomiędzy kolejnymi znakami pola - wcześniej strzałki powodowały przejście do innego pola w oknie właściwości). Czy jest możliwość zmiany układu poszczególnych bloków w oknie właściwości? tzn. mam np. blok GENERAL, który podaje funkcje COLOR/LAYER/LINETYPE itd. Chciałbym zamienić kolejność bloków np. pierwszy blok to VIEW, a drugi GENERAL. Czy w ZWCADZIE jest taka możliwość? Mam jeszcze prośbę o dodatkowe funkcje w polu GEOMETRY. Jeśli wybiorę sobie prostokąt to podaje mi wartość POLA i OBWODU takiego prostokąta. Jeśli jednak wybiorę dwa prostokąty (dwa osobne obiekty) to wtedy pojawia się AREA: *VARIES* - i jest to zrozumiałe. Może ZWSoft mógłby rozważyć wprowadzenie w przyszłych wydaniach dodatkowych opcji CUMULATIVE AREA oraz CUMULATIVE LENGHT w przypadku wybrania kilku obiektów (prostokątów lub np linii/polilinii)? Obecnie jest coś takiego w przypadku HATCHY - podawana jest wartość jednego obiektu i suma kilku wybranych. Wiem, że są na to dodatkowe funkcje, skrypty i można to wyciągać na wiele sposobów, ale dodanie tych funkcji w oknie właściwości znacznie ułatwi/przyspieszy podgląd potrzebnych wartości.
 9. Chris

  ZWCAD 2019 wielosesyjność

  Witam, proszę przejrzeć podobny wątek: https://forum.cad.info.pl/topic/2377-otwieranie-nowych-plik%C3%B3w-w-zak%C5%82adkach-rozwi%C4%85zany/ Może znajdzie Pan tam rozwiązanie dla swojego problemu. Pozdrawiam.
 10. Chris

  stretch na leader

  Witam, do rejestrowania pulpitu polecam również darmowy program o nazwie oCam. Lekki i przyjemny w obsłudze. Pozdrawiam,
 11. Chris

  Edycja bloków ZW Standard.

  Witam, zgadzam się z użytkownikiem @2P. Gdyby była możliwa instalacja bety obok wersji 'normalnej' ułatwiłoby to testowanie programu. Może warto byłoby rozważyć takie rozwiązanie na przyszłość. :)
 12. Chris

  Snap do przeskalowanego bloku

  Witam, zauważyłem u mnie jeszcze jeden problem z funkcją SNAP. W przypadku plików, w których wczytany jest blok z duża ilością obszarów zakreskowanych, albo z dużym obszarem, który jest wypełniony HATCHem (zakreskowany), program ma problem z niektórymi punktami charakterystycznymi. U mnie objawia się to zwłaszcza, gdy mam wczytany blok (z HATCHAMI). Uruchamiam komendę (np. rysuj linię/polilinię) i wybieram pierwszy punkt linii. Ze złapaniem pierwszego punktu nie mam problemu, niestety z kolejnym jest już trudniej. Muszę najechać na punkt charakterystyczny i poruszać myszą na boki, żeby wyświetlił się punkt... Dobrze widać to zwłaszcza przy punktach przecięcia linii z jakąś linią w bloku. Ogólnie zauważyłem, że często problemy ze SNAPami dotyczą bloków, zwłaszcza tych dużych (z duża zawartością elementów, a kreskowanie chyba jeszcze pogłębia problem). Wygląda to tak, jakby funkcja związana z łapaniem punktów charakterystycznych zacinała się. Postaram się później przesłać na priv krótki filmik obrazujący problem oraz przykładowy plik, w którym można wyłapać objawy (przynajmniej u mnie takowe są)... Ten sam plik sprawdzony na tym samym komputerze ale w AC i BC działa prawidłowo, płynnie i bez objawów zacinania się przy łapaniu punktów charakterystycznych.
 13. Chris

  Snap do przeskalowanego bloku

  Witam, podobny problem zgłaszałem już ponad rok temu. (link do posta) https://forum.cad.info.pl/topic/2127-bloki-lokalizacja-wzgl%C4%99dem-obiektu-f3/?tab=comments#comment-15593 Niestety pomimo wydania kilku wersji programu do tej pory nie udało się poprawić tego błędu... pozostaje trzymanie kciuków i oczekiwanie na rozwiązanie problemu :))
 14. Witam, nie wiem czy dobrze myślę, ale w przypadku drukarek i ploterów 'niewirtualnych' należałoby stworzyć dodatkowe (niestandardowe) rozmiary papierów w ustawieniach urządzenia (poza programem ZWCAD). W Start Menu wybrać Urządzenia i Drukarki a następnie wybrać ploter i Preferencje drukowania. Tutaj powinna być opcja dodawania niestandardowych rozmiarów papieru. W przypadku ploterów zazwyczaj jeden wymiar (wysokość papieru) jest standardowy, a długość można zmieniać. Ewentualnie ustawić maksymalną długość (np. 2500mm) i ploter powinien rozpoznać koniec obszaru drukowania i dociąć papier kilka cm za obszarem drukowania (tak to działa np. w OCE TDS400, a nie jest to zbyt nowe urządzenie). W samym programie CAD wybiera się urządzenie drukujące (w Pana przypadku ploter), a następnie wybiera się zdefiniowany wcześniej rozmiar papieru, który program powinien widzieć jako zdefiniowany dla tego typu urządzenia. Pozdrawiam.
 15. Chris

  DRAWORDER dla warstw (i bloków)

  Witam, dokładnie coś takiego miałem na myśli. Bez zagłębiania się w szczegóły techniczne, zależałoby mi, żeby ustawić kolejność wyświetlania np. warstw i nie musieć używać DRAWORDER, albo przynajmniej ograniczyć częstotliwość użycia... :) Pozdrawiam