Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 11/06/19 in all areas

 1. 2 points
  Jak stworzyć napis 3D? W ZW3D Mini to proste. Tworzenie napisu 3D.mp4
 2. 2 points
  pawmal

  Jak dodać żebro?

  Żebro można wstawić w sposób jaki pokazałem poniżej.
 3. 1 point
  JasW

  Analiza nasłonecznieni ZwCAD Pro

  > Na ile można zaufać tym ustawieniom ZwCAD? 1. Oszacowanie wysokości i azymutu słońca to zagadnienie astronomiczne . Można je wyliczyć dokładnie np na stronie http://astronomia.zagan.pl/pliki/pozycja_slonca.html wprowadzając współrzędne geogr. i czas. Dla zadanej pozycji wyszło : w dniu 6 grudnia 2019 o godz 12:00 : azymut : 184.13 deg wysokość 16:36 deg ( screen ) . 2. A teraz propozycja jak zweryfikować algorytmu w ZwCAD : a) do rysunku proponuję dodać pionową kolumnę o znanej wysokości np. 10 m - tworzącą zegar słoneczny. b) na poziomie ziemii dodać jeszcze grid o odp. dobranym rastrze np. 1m . Teraz długość i kąt rzucanego cienia względem północy pozwolą odtworzyć kąty algorytmu Zwcada . Jeśli kolega poda wyniki na forum to wszyscy będziemy wiedzieć czy ufać algorytmowi ZwCAD ;-) Mikołajkowe pozdrowienia, J. PS: Gdyby ktoś chciał wstukać odp. formuły np do do smath to na stronie https://gegra.jimdo.com/strona-g%C5%82%C3%B3wna/geografa-fizyczna/wysoko%C5%9B%C4%87-g%C3%B3rowania-s%C5%82o%C5%84ca/ są odp. formuły .
 4. 1 point
  pawmal

  odtworzenie obwiedni kreskowania_problem

  Uchwyty kreskowania zależą od tego czy kreskowanie przy tworzeniu ma być zespolone czy nie.
 5. 1 point
  dmatusz3

  Block Manager czyli panel do bloków.

  Obecnie pracujemy nad panelem, który ułatwi zarządzanie blokami. Kilka z funkcji nakładek: tworzenie, rozbijanie, dodawanie nowych elementów do bloków, lista bloków w tabelce - łatwa zmiana nazwy, liczenie bloków użytych w rysunku, szukanie bloków, zmiana punktu bazowego, czyszczenie nieużywanych bloków, zmiana ścieżki xrefów na względną, rozbicie bloków na warstwę o takiej nazwie jak nazwa bloku, zmiana koloru wewnątrz bloku, edytor atrybutów i inne. I jeszcze filmik.
 6. 1 point
  dmatusz3

  ZW3D otwór - ustawienie

  Do samej edycji proponuję zmienić filtr na "Operacje" dzięki czemu będzie łatwiej wyszukiwać operacje w drzewku. Będzie to teraz działało w taki sposób:
 7. 1 point
  pawmal

  ZW3D otwór - ustawienie

  Klikamy prawym przyciskiem myszy w drzewie na Otworze i wybieramy pierwszą opcję Edytuj definicję -jak niżej.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00