Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą oceną od 09/16/18 uwzględniając wszystkie działy

 1. 2 punkty
  Adam Klaczek

  Szablony i skrypty startowe ZWPack

  No to proszę: DWidok_Skrecenie.lsp Polecenie: DWS
 2. 2 punkty
  dmatusz3

  ZWNesting 2019

  W poniedziałek będzie premiera ZWNesting 2019 z możliwością obrotów. Poniżej dwa filmy pokazujące pracę nakładki (filmy zostały nieco skrócone - całkowity czas obliczeń to kilka minut).
 3. 2 punkty
  dmatusz3

  ZWNesting 2019

  Ostateczna wersja nakładki ZWNesting 2019 z możliwością obrotów elementów powinna być dostępna za kilka dni
 4. 1 punkt
  Adam Klaczek

  Obracanie przez odniesienie

  Zmienione: OO.lsp
 5. 1 punkt
  Dziękuję za informacje. Tak jak pisałem powyżej, u mnie problem rozwiązałem podmianą pliku DWG to PDF.pc5. Plik skopiowałem z ZWCADA 2018. Myślałem również o resecie profilu lub reinstalce, ale jako jedne z ostatnich możliwych rozwiązań. Zastanawiałem się właśnie czy to problem ZWCADA 2019 czy raczej przyczyną jest coś innego (np. dodatkowe nakładki lub jak wspominał @pawmal instalka wersji BETA). Dziękuję. Pozdrawiam
 6. 1 punkt
  Dzień dobry, Jeżeli chce Pan takiego efektu - proszę ustawić odpowiedni wprowadzanie dynamiczne (współrzędne bezwzględne): lub wpisywać wartości w linii poleceń. Pozdrawiam.
 7. 1 punkt
  Chris

  ZWCAD 2019 nadpisywanie uchwytów - [rozwiązany]

  Witam, proszę wejść w opcje RIGHT CLICK CUSTOMIZATION i zaznaczyć jedną z dwóch ostatnich opcji (oznaczone czerwonym kwadratem na załączonym screenie). Pojawia się rozwijane menu, a w nim opcje z nadpisywaniem punktów charakterystycznych. Tak wygląda menu po zaznaczeniu jednej z funkcji PPM. Jest SNAP OVERRIDES, które rozwija się po najechaniu kursorem. (screen poniżej) Kombinacja SHIFT+PPM pomija rozwijane menu i od razu uruchamia menu z nadpisywaniem punktów charakterystycznych.
 8. 1 punkt
  Chris

  ZWCAD 2019 nadpisywanie uchwytów - [rozwiązany]

  Witam, nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chciałbym Pan otworzyć rozwijane menu z punktami charakterystycznymi? Proszę użyć kombinacji SHIFT+PPM. Czy to menu ma Pan na myśli? Możliwe, że ma Pan inne ustawienia w OPCJACH (OPCJE/USER PREFERENCES/RIGHT CLICK CUSTOMIZATION)
 9. 1 punkt
  luckyluke88

  ZWCAD 2019 dodawanie elementów do bloku

  @Adam Klaczek I teraz wszystko działa jak powinno. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam 😉
 10. 1 punkt
  Adam Klaczek

  ZWCAD 2019 dodawanie elementów do bloku

  Jeżeli dla trybu edycji, przy zaznaczeniu obiektu, ustawi Pan Menu skrótów, to zadziała. Powtórzy polecenie w obszarze modelu, da menu kontekstowe po zaznaczeniu obiektu.
 11. 1 punkt
  Chris

  ZWCAD 2019 dodawanie elementów do bloku

  Witam, proszę ustawić zmienną systemową BLOCKEDITMODE na wartość 0 (zero). Przy takim ustawieniu zmiennej bloki edytowane są 'po staremu'. Jeśli ma Pan ZWCADA w polskiej wersji językowej to może okazać się, że trzeba wpisać komendę _BLOCKEDITMODE. Pozdrawiam
 12. 1 punkt
  2P

  wipeout obwiednia

  Od wielu lat korzystam z wipeoutów w dość specyficzny i myślę oryginalny sposób. Dzięki wipeoutom rysując otwory w ścianach (okna, drzwi, przejścia itp.) nie rozcinam kresek rysunku ścian i ich haczowania, tylko przykrywam je odpowiednimi blokami drzwi i okien zawierającymi wipeout. Do poprawnego działania potrzebuję właśnie wipeouty nie tyle bez obwiedni, co z obwiednią w kolorze tła (i o określonej grubości). Czyli to o czym jest tutaj mowa. (Ale powyższe pomysły tego nie załatwiają). Mój sposób jest taki, że mam specjalną warstwę na wipeouty o kolorze .... TrueColor 255,255,255. Czyli białym. Bo pracuję na białym ekranie roboczym. W przypadku osób pracujących na ciemnych ekranach, warstwa ta powinna mieć kolor odpowiadający tłu. ALE! przed wydrukiem należy przestawić jej kolor zawsze na RGB 255.255,255, żeby osiągnąć pożądany efekt na wydruku. Ja mam do tego specjalnego LISPa, który załatwia sprawę za mnie. Ogólnie mówiąc wipeouty mają potężne możliwości i umożliwiają zupełnie inne podejście do rysowania. Szkoda, że są tak mało znanym elementem i wykorzystywanym jedynie sporadycznie. Nie rozumiem czemu. A o wykorzystaniu wipeoutów z obwiednią w kolorze tła, to właściwie oprócz mojego rozwiązania nie słyszałem nigdy wcześniej. A to naprawdę daje duże nowe możliwości. U mnie w biurze technikę takiego wrysowywania okien, drzwi, barierek, detalu na elewacjach i mnóstwa innych rzeczy przyjęli już wszyscy i bez tego nie ma życia. Nie ma efektywnego rysowania bez wipeoutów. Dlatego zachęcam do wipeoutów. Jakby ktoś był bardziej zainteresowany moją techniką obiektowego rysowania rysunków budowlanych to chętnie opowiem.
 13. 1 punkt
  pawmal

  ZWCAD 2018 SP1 - edytor bloków [rozwiązany]

  BLOCKEDITMODE ustawione (domyślnie) na 1 - przy edycji bloku wywołuje polecenie BEDIT (edytor bloków), BLOCKEDITMODE ustawione na 0- wywołuje przy edycji dotychczasowe polecenie _REFEDIT (ODNEDYCJA).
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00