Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Przybornik PARIKON

  Wszystko można powoli ulepszać. Aktualnie chce ulepszyć opis odcinków. Zapomniałem o tym, aby nie tylko moduł podawał długość odcinka czy polylinii, ale także zapisywał ją do schowka systemowego.
 3. błąd pola formatowania tekstu

  Dziękuję, ale błąd pojawia się nadal.
 4. Rotate - odniesienie

  Informację tę także przekazałem.
 5. Edycja polilinii (podwójne kliknięcie)

  Ok, informację przekazałem do ZWSOFT.
 6. błąd pola formatowania tekstu

  Witam Proszę wykonać reset ustawień przy zamkniętym programie ZWCAD. Potrzeba otworzyć dowolny folder i w pasku adresu (z lewej strony) wkleić: %appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2018 oraz zmienić nazwę katalogu pl-PL na pl-PL_kopia Pozdrawiam
 7. Rotate - odniesienie

  Używając polecenia ROTATE, a następnie odniesienie, wyświetla się krzyż razem z celownikiem, a powinien być sam krzyż. Czasami nie wiem, czy jestem już w trybie edycji, czy jeszcze nie. Czasami też się tak dzieje podczas kopiowania obiektów, tzn. gdy kliknę ikonę _copy, nie znika celownik w krzyżu, a można kopiować.
 8. Klikając dwa razy na polilinię, nie jest ona podświetlona. Używając polecenia _PEDIT wszystko jest ok. Jest to bardzo mylące, gdy w pobliżu mam wiele polilinii, bo nie wiem, którą edytuję.
 9. Wczoraj
 10. błąd pola formatowania tekstu

  Objaw ten pojawił mi się po zainstalowaniu aktualizacji w wersji 2018 i to za każdym razem, obojętnie czy otwieram dotychczasowy plik, czy zrobię to w nowym pliku. Dotyczy to oczywiście edycji tekstu wieloliniowego. Podczas wpisywania tekstu po raz pierwszy nie ma takiego błędu. Występuje on jedynie podczas edycji utworzonego już tekstu. Czyli klikam na tekst i w oknie właściwości klikam na zawartość na "..." - wówczas występuje ten problem.
 11. W takim razie czekam na SDK i jeśli będą problemy to będę pisał.
 12. Nie pracuje na co dzień w .Net więc mogę się mylić, ale o ile wiem, to wersja Visual Studio w przypadku .Net nie powinna mieć znaczenia. Postaram się sprawdzić jak powinna być wersja .Net . SDK wyślę, w odpowiedzi na mail jaki Pan do nas przysłał.
 13. Nic nie wykazywało. Pokazuje, że wszystko powinno być ok. A jakich wersji powinienem użyć do poprawnej pracy ( Visual Studio 2015, Framework .Net 4.6)? Może jakieś dodatkowe opcje? I czy muszę mieć SDK dla programu czy podpięcie plików ZwDatabaseMgd.dll i ZwManaged.dll jest wystarczające? Na forum znalazłem, że można uzyskać SDK wysyłając wiadomość mailową.
 14. Może tak być. Próbował Pan debugować program ?
 15. Poprzez zaznaczenie obiektów na rysunku program wybiera tylko MText i go przetwarza, tj pobiera i wyciąga wartości liczbowe przez regex. Sumuje uzyskane liczby i wyświetla numer i sumę w linii komend. W programie AutoCad działa tak jak powinno. W ZWCad ładuję plik .dll, wywołuje komendę i wybieram obiekty, lecz tu tylko pokazuje ile znalazło obiektów i kończy działanie. Może problem jest z samym wyświetleniem wyniku?
 16. Problem z mtext

  Dzień dobry, A jest czcionka Arial zainstalowana na 2 komputerze? Może jest zamapowana na inną w pliku zwcad.fmp (C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\ZWSoft\ZWCAD\2018\pl-PL\Support)? Edycja stylu tekstu pokazuje właściwe ustawienia? Może wybrać teksty przez QUICK SELECT i ponownie zmienić styl? Można też spróbować ustawić czcionkę alternatywną przez zmienną FONTALT. Pozdrawiam.
 17. Na podstawie opisu nie potrafię zdiagnozować co może być przyczyną opisanych problemów. Jaka ma być forma zwracanego wyniku? czy ma się coś wyświetlać w wierszu poleceń? czy w trybie debugowania funkcja nie przypisuje wartości do zmiennej? Jaki ma być rezultat? a jaki jest?
 18. Problem z mtext

  Vernum 2017.09.18 Na jednym komputerze otworzyłem nowy rysunek, utworzyłem nowy styl tekstu (czcionka Arial) i mtekst wyświetla prawidłowo, na drugim, gdy otwieram ten rysunek czcionkę podmienia mi na shx. Obydwa komputery z windows 7 x64. Jest jakiś sposób, żeby zmienić czcionkę we wszystkich tekstach na rysunku? Edycja każdego tekstu osobno nie wchodzi w rachubę.
 19. Witam, czy ktoś podpowie jak skompilować kod aby działał poprawnie w ZWCAD 2017. Gdy testuję w AutoCad to jest wszystko dobrze.. Podmieniłem referencje do plików z ZWCAD (ZwDatabaseMgd.dll i ZwManaged.dll). Nakładka pobiera wartości z tekstu wieloliniowego MText. W ZWCAD czasami zadziała ale głównie funkcja nie zwraca wyniku. Wczytuje się ale bez uzyskania rezultatu. Co może być błędem? Wersja VS czy .Net, czy coś innego? Myślę, że są to proste funkcje i nie powinny różnić się od AutoCad, gdzie wszystko działa poprawnie.
 20. Przybornik PARIKON

  W przypadku rysowania strzemienia "otwartego" do wymiarowania od razu podpiął bym jego przesuwanie pod procedurę rysowania. Raczej zawsze coś takiego się rysuje obok, a u ciebie trzeba wykonać dodatkową komendę _move. No i jak już jest wyrzucone na zewnątrz to powinno być od razu zwymiarowane. Może ewentualnie jakiś pstryczek w oknie dialogowym, czy wymiary mają być nanoszone czy nie. Jak widzę za chwilę będzie można poskładać z tych metod jakąś większą klasę do rysowania kompletnego przekroju żelbetowego
 21. błąd pola formatowania tekstu

  Czy taki objaw występuje za każdym razem, czy w szczególnych okolicznościach?
 22. Ostatni tydzień
 23. Przybornik PARIKON

  Nowy moduł z dziedziny budownictwa i architektury. Na filmie pokazałem także jak wykorzystać moduł pilnuj do hatchowania. Moduł pilnuj działa tylko z komendą hatch, ale nie z komendą bhatch. Dzięki temu można pod komendą hatch hatchować okresloną wartstwą, a pod komendą bjatch wartwą aktualną. W filmie będą to odpowiednio aliasy H i HB. Nowy moduł wspomagający rysowanie prętów zbrojeniowych w przekroju można wykorzystać nie tylko w budownictwie i architekturze ale do podziału dowolnego odcinka na równe części.
 24. ZWCAD PL 64 bit wersja 21849 z 18.09.2017 Podczas edycji tekstu wielowierszowego, uaktywnia się ramka formatowanie tekstu. Niestety, jest ona wybrakowana. Co ciekawe, kiedy myszką przejedzie się przez obszar ramki, pewne ikony zaczynają się pojawiać.
 25. Przybornik PARIKON

  Nowy moduł "Rysuj strzemie"
 26. Bloki - lokalizacja względem obiektu (F3)

  Dziękuję za informacje i plik. Potwierdzam problem, za chwilę prześlemy informacje do ZWSOFT.
 27. Dzień dobry, zauważyłem, że ZWCAD 2018 VERNUM = "2017.09.18(21849)_x64" nie radzi sobie z łapaniem niektórych punktów charakterystycznych w blokach, które mają wartość skali dla współrzędnej Z inną niż 1 (np. 1000 jak na pokazanym przykładzie). Próbuję złapać punkty przecięcia linii w blokach, ale niestety ZWCAD 2018 "nie widzi" ich. Sprawdzałem ZWCAD+ 2015 oraz inne CADy i nie mają problemu ze złapaniem punktów przecięcia linii w blokach. Nie jest to dramat i rozwiązanie jest proste (wystarczy zmienić wartość skali bloku dla współrzędnej Z na 1), ale jednak wskazuję, że możliwe jest poprawienie kodu programu żeby radził sobie lepiej w takich przypadkach. Jeśli program będzie radził sobie z łapaniem punktów bez konieczności zmiany skali będzie to zawsze na korzyść dla użytkownika i zaoszczędzi to użytkownikowi trochę cennego czasu (tym bardziej, że konkurencja w takich przypadkach radzi sobie bez problemów). Dostaję sporo rysunków (podkładów architektonicznych), które tworzone są w programach do modelowania w 3D (np. Archicad) i za każdym razem muszę poprawiać takie przypadki "dziwnych skal". Gdyby to były jednostkowe przypadki to pewnie nie zwracałbym na to uwagi, ale spotykam się z tego typu problemem dość często. Rysunek_01.dwg
 28. ZWMetric

  Dostępna jest wersja dostosowana do ZWCAD 2018. Więcej informacji zawarliśmy tutaj. Nakładka jest dostępna w języku polskim i angielskim.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności