All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Tak, ale te "bloki" to jest to co sobie wymyślił autor nakładki a nie to co potrzebuje w konkretnym przypadku użytkownik. Dylemat wędki i ryby i raczej rozmawiamy o pewnej funkcjonalności uniwersalnej a nie konkretnym rysowaniu kresek na krzyż 😉 Trzeba się jednak pogodzić, ze bloków dynamicznych przez następnyhc kilka lat w ZwCAD'zie nie uświadczymy.
 3. Ok. te narzedzia to nie sa bloki dynamiczne, ale sposob dzialania jest tak zaprogramowany ze działaja nawet lepiej niz bloki dynamiczne ktore tez maja własne ograniczenia , slatego nazwałem jako" a'la" dynamiczne ...wazne ze działa jak idea tych bloków dynamicznych ...prawie ..nawet lepiej 😉
 4. Opublikowaliśmy ZWCAD Mechanical 2021. List zmian oraz linki dostępne są tutaj https://www.zwcad.pl/zwcad-mechanical-2021.html
 5. To mogą być bloki dynamiczne (nie znam nakładki e-cad). Podobnie w nakładce BIK jest kilka elementów, które są blokami dynamicznymi. ZWCAD obsługuje bloki dynamiczne, ale nie ma możliwości ich tworzenia. Jeden z alternatywnych programów dla AC prócz edycji ma również możliwość tworzenia bloków dynamicznych.
 6. Trudno powiedzieć co może być przyczyną problemu. Załączony fragment jest częścią większej całości - korzysta z funkcji które nie są funkcjami z obszaru AutoLISP czy VisualLISP.
 7. Last week
 8. ja na razie dynamizuję sobie dla sportu proste rurki, których używam głównie do bajerowania rysunków, więc korzystam z wersji 2019 (w której to działa. póki co😎). Ale potencjał widzę większy niż rozciąganie rurek (w wolnym czasie od projektowania nic, tylko by się chciało dynamizować stare śmiecie.. ), więc mocno martwię się, że nie dożyję wygaśniecia praw do patentu..
 9. Ja tego akurat nie umiem "obejść" ...ale coś tego 'ala' bloki dynamiczne mam w e-cad np. "dynamiczne zbrojenie"
 10. Cześć, Przesiadłem się ostatnio na GstarCAD'a a jak wiadomo przy takowej zmianie lubią wysypać się różne krzaczki, oto i jeden: Posiadam lisp do pokazywania linii viewportów z layoutów na modelu (możliwość zaznaczenia kilku viewportów/każdy layout posiada inne kolory). W autocadzie działał bez zarzutów, natomiast w gstarcad'zie mogę zaznaczyć viewporty, tworzy odpowiednią warstwę, ale niczego nie pokazuje na modelu. Czy istnieje jakaś możliwość, abym uruchomił to pod Gstarem?
 11. https://www.inquartik.com/inq-patent-expiration-date/# w usa tez 20..
 12. w Polsce tak: "Czas trwania patentu wynosi 20 lat od daty dokonania zgłoszenia wynalazku w Urzędzie Patentowym"
 13. Jak jest w końcu z tym terminem wygaśnięcia patentu, bo pojawiają się sprzeczne informacje? Znalazłem gdzieś w sieci wzmiankę o roku 2027. Czy tak długo trzeba będzie czekać na bloki dynamiczne w ZWCADZIE?
 14. w wersji anglojezycznej - narzędzia express potem
 15. Funkcja porównania plików jest od wielu lat - polecenie FCMP
 16. Mam pytanie czy Zwcad ma lub planuje mieć funkcję porównywania rysunków z zaznaczeniem zmian.
 17. Dziękuję za reakcję. Odezwę się wkrótce
 18. 🤢 nie ważne jak to się liczy (pierwsze data publikacji to 2007) ale to tyle czasu (+~20???) że można iść i się zapłakać. A bloki dyn są przydatne i już.
 19. widze pomysł z 2006 ...patent 2011... tyle lat ...9-14 poczekamy ;)
 20. czy dobrze liczę, że to 2026 rok??? Skąd pewność że nie opatentują tego znowu na kolejne bilionascie lat?
 21. "Następnego dnia" po tym jak wygaśnie patent na tworzenie i edycję bloków dynamicznych. US7860691.pdf Funkcjonalność jest już gotowa.
 22. Czy przewiduje się kiedyś (kiedykolwiek), począwszy od aktualnej wersji zw2021 wzwyż, wdrożenie bloków dynamicznych w zakresie tworzenia i edycji??
 23. Możliwość tworzenia bloków dynamicznych jest dostępna tylko w tych wersjach programu https://jakicad.pl/pobierz/819/ZWCAD_2019_PLK_Win_32bit.exe https://jakicad.pl/pobierz/822/ZWCAD_2019_PLK_Win_64bit.exe Lista zmian w wersji 2021 jest dostępna tutaj.
 24. update, czy wersja zw2021 ma ww funkcjonalność dotyczacą bloków dynamicznych? Używam anglelskiej wersji.
 1. Load more activity