All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. W ZWCAD 2021 mamy aktywne uchwyty odwrócenia przycięcia: Przykład dla załączników Xref, podkładów PDF i rastrów
 3. Yesterday
 4. Ja mam DWG w nazwie ikony rysunku. Jeśli jest to DXF, to odpowiednio ikona ma również DXF. Sądzę, że właśnie taki jest zamysł.
 5. Last week
 6. U mnie też tak wyglądają (tak jak te drugie) - faktycznie ikona się zmieniła.
 7. Dziękuję za próbę podjęcia tematu, ale niestety zarówno jedna (ponowne skojarzenie), jak i druga podpowiedź (reset profilu) nie zadziałała. Ciekawi mnie, czy to tylko u mnie ten problem występuje? U Pana wszystko jest ok, czy po prostu nie zwraca Pan uwagi na takie drobne niuanse?
 8. Witam, proszę zaznaczyć ponowne skojarzenie jak na zdjęciu lub wykonać reset profilu.
 9. Witam wszystkich, Mam problem z ikonami pliku dwg. Chcę, żeby wyglądały tak: a nie tak: I na samym początku tak przez chwilę było. Potem, wg mnie bez konkretnej przyczyny, się to rozjechało. Dodam, że próbowałem już przeinstalowywać ZWCADa 3 razy, bez rezultatu. Przypisanie ZWCADa jako domyślny program cadowy też nie pomaga. Udało mi się ustalić, że zmiany wyglądu tej ikonki można dokonać poprzez zmianę klucza w rejestrze: zmieniając "1" (zwykła ikonka) na "0" (nowsza ikonka). Potem restart shella explorer i mam nowsze ikonki. Jednak, po otworzeniu ja
 10. Dziękuję. Tak, rzutnie były w niedrukowalnej warstwie nakładki BIK, więc nie były widoczne w przestrzeni papieru. Dzięki za pomoc.
 11. Proszę sprawdzić na jakiej jest warstwie - może jest wyłączona, albo w kolorze papieru.
 12. Ja chyba jednak coś innego zrobiłem. Nie mogę nawet podświetlić rzutni, bo jej nie widać. Dopiero podwójne kliknięcie na obiekt uruchamia rzutnię. Mogę wtedy przesuwać tym, co jest na rzutni, ale samej rzutni nie mogę przesuwać ani powiększać.
 13. Dziękuję. Niestety mam ZW2018 i nie mam takiej ikony. Do jakiego polecenia się odwołuje?
 14. Przygotowując rok temu rysunek w obszarze papieru zamroziłem rzutnie, żeby się nie przesuwały. Niestety dziś nie mogę sobie przypomnieć tego polecenia. Nie mogę powiększyć ani przesunąć rzutni. Czy ktoś zna tą komendę?
 15. Dziękuję za informacje. Bardzo prosiłbym o podesłanie w wiadomości prywatnej takiego rysunku, w którym kopiowanie arkuszy nie jest możliwe.
 16. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w wersje Spatial Manager 6.4.1. Przechwytywanie obrazu mapy podkładowej jako obiekt OLE Spatial Manager umożliwia przechwytywanie map podkładowych jako obrazów statycznych w różnych formatach (TIF, JPG i PNG), ale teraz także jako obiekt OLE osadzony w rysunku. Udoskonalenie tej funkcji upraszcza przechowywanie lub udostępnianie rysunku w jednym pliku bez konieczności tworzenia innych plików pomocniczych. Import punktów jako bloków pobranych z innych rysunków Możliwość importu punktów jako bloków z zewnętrznych rysunków
 17. Sprawdziłem na drugim komputerze i tak jak wcześniej pisałem - jeżeli otworzę plik stworzony przed SP2 to wyłącza się możliwość kopiowania arkuszy.
 18. W dalszym ciągu "cisnę" zapotrzebowanie o schody zabiegowe od 6 lat ... bo można to sparametryzować
 19. Proszę ponownie (od wersji 2017) wprowadzenie parapetu dla opcji 2D np do wersji ZWCAD ARCHITECTURE 2022 jako najbardziej pilną opcję ..przykład z blokiem dynamicznym poniżej tak jest obecnie w wersjach do 2021 merytorycznie nieprawidłowo powinno być np. tak tzn. parametry 2D do powszechnego wykorzystania uproszczony blok dynamiczny dwg WINDOW_SILLS_2021.dwg
 20. Właśnie nad tym siedziałem i próbowałem znaleźć jakąś prawidłowość. Wychodzi mi z obserwacji, że: - całkiem nowe pliki (utworzone po włączeniu programu) robią kopię arkuszy bez problemu - w plikach, które były utworzone przez inne programy (np. podkłady od branżystów jakie dostaje) też arkusze się kopiują - w plikach, nad którymi już pracowałem (np. w trakcie SP1, a potem w SP2) już nie kopiują arkuszy, a co ciekawsze blokuje to tworzenie kopii w całym programie (do momentu wyłączenia ZWCAD) - nie ma to znaczenia jaki plik otworzę, dzieje się tak przy każdym, który był utworzony w czasie
 21. Dziękuję za informacje. Sprawdziłem kopiowanie kilkukrotnie i działa bez problemu. W poniedziałek sprawdzimy kopiowanie na większej ilości komputerów i konfiguracji
 22. Witam Zgłaszam, że po aktualizacji do SP2 (VERNUM = "2021.03.25(63304)_x64") nie działa opcja kopiowania arkuszy (przesuwanie działa poprawnie). pozdrawiam Mateusz edit: co ciekawe - po takim skopiowaniu arkuszy, zapisaniu pliku, zamknięciu go i ponownym otworzeniu skopiowane arkusze są widoczne - nie mniej jednak to jakiś błąd.
 23. Earlier
 24. Nowa wersja Spatial Manager 6.4.1. dla ZWCAD 2021 SP2 W wersji Spatial Manager 6.4.1. na ZWCAD 2021 SP2 zostało naprawione wyświetlanie map podkładowych. Nie jest już konieczne ręczne regenerowanie rysunku w celu uzyskania dużych powiększeń. W poprzednich wersjach Spatial Manager, w celu powiększenia i poprawy jakości obrazu należało wykonać regenerację, teraz mapy podkładowe działają dynamicznie i nie ma już konieczności regeneracji widoku. Zapraszamy do zapoznania się z nowszą, wydajniejszą wersją ZWCAD 2021 SP2 + Spatial Manager 6.4.1. ZWCAD 2021 S
 25. Opublikowaliśmy ZWCAD 2021 SP2. Linki oraz lista zmian są dostępne tutaj: https://www.zwcad.pl/zwcad-2021/zwcad-2021-sp2.html Niektóre z nowości: szyk dynamiczny, połączenie z arkuszem kalkulacyjnym, lepsza praca tabelami, ulepszone "zoomowanie".
 26. Polecenia dotyczące brył solidowych od zawsze działały bez zarzutu, jedynie z poleceniem architecturowym są problemy od 2014r.
 1. Load more activity