All Activity

This stream auto-updates     

 1. Last week
 2. alf

  ZWCAD 2020 - beta

  18,19,20,21,22... 😩
 3. Adam Klaczek

  kolor 255 - linia widoczna na wydruku

  Dzień dobry, A dlaczego w ten sposób? Steruje tym zmienna IMAGEFRAME i z wartością 2 wyświetla, ale nie drukuje. Albo ze wstążki:
 4. Witam! Przeszliśmy nie dawno na wersję ZWCAD 2019 Profesjonalna - Numer wersji 2018.07.26 (35476)_x64 , niestety ustawiając ramkę wydruku rastra kolorem 255 jest ona widoczna na wydruku. Wcześniej w poprzednich wersjach ZWCAD oraz AutoCAD nie było z tym problemu, czy jest na to jakiś sposób ?
 5. Earlier
 6. pawmal

  ZWCAD 2020 - beta

  Witam, przekazałem istotne informacje do ZWSOFT. Nie wiem jednak czy uda się to wdrożyć w oficjalnym wydaniu, gdyż ta wersja może być już gotowa do wydania.
 7. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  8. -HATCHEDIT Poniżej przedstawiłem różnicę w działaniu polecenia "-hatchedit / associate" między 15+ a 20. W ZWCad 15+ wywołanie tego polecenia powoduje, że tworzenie obwiedni hatch na nowo. W ZWCad 20 kliknięcie w zamknięte pole zawarte w obwiedni hatcha powoduje "odejmowanie" tej obwiedni od obwiedni edytowanego kreskowania. Obrazowo pokazałem to poniżej. ZWcad 15+ ZWCad 20 9. XREF W ZWCadzie 20 brakuje przycisku "SAVE PATH" co m.in. uniemożliwia zmianę ścieżki załadowanego pliku z "FULL PATH" do "NO PATH". Pokazane jest to poniżej na wideo. ZWCad 15 ZWCad 20 10. -PURGE Wywołanie polecenia "-PURGE / ALL........" nie jest poleceniem "kompletnym" tzn. nie usuwa zgodnie z definicją wszystkiego. (oczywiście mówimy tu o kilkukrotnym użyciu). Wywołanie ponownie polecenia "-PURGE / REGAPPS" powoduje wyczyszczenie nieusuniętych zarejestrowanych aplikacji. Nie jest to błąd 20, ale przypadłość wszystkich ZWCadów (i chyba AutoCada też). Dla mnie trochę niezrozumiała, gdyż słowo "all" z definicji powinno spowodować usunięcie WSZYSTKIEGO.
 8. Parikon

  Przybornik PARIKON

  Miło mi poinformować, że na Strona domowa PI udostępniłem program WaGaCAD PI 2019.6 w wersji testowej do użytku niekomercyjnego. Z ograniczeniem czasowym do 31 lipca 2019 i własną licencją. Chętnym zapraszam do przetestowania.
 9. Bartek1977

  Wprowadzanie dynamiczne - kolejność

  Gdyby to było takie proste... Ustawiając tylko zmianę długości, nie wyświetla mi się odległość np przesunięcia obiektu przy wyłączonej etykiecie (przesuwam obiekt i nie widzę o ile go przesuwam). Jeśli włączę etykietę, to ona bardzo często zasłania pola wprowadzania dynamicznego. I tak w kółko. Nie ma jakiejś zmiennej, która ustawia kolejność wyświetlania pól wprowadzania dynamicznego?
 10. Adam Klaczek

  Wprowadzanie dynamiczne - kolejność

  Dzień dobry, W takim przypadku można ustawić tylko zmianę długości.
 11. Bartek1977

  Wprowadzanie dynamiczne - kolejność

  Przypomnę się jeszcze z tym tematem, bo mnie to bardzo denerwuje. Muszę uważać, czy zaznaczyłem linię, czy polilinię, TABa raz nacisnę, raz nie. W 90% przypadkach łapiąc za uchwyt chcę wydłużyć lub skrócić linię/polilinię o zadaną odległość, a nie wpisać jej długość. Jest szansa, żeby to było poprawione w ZWCAD 2019? tzn. żeby pierwsza podświetlona była zmiana długości, zarówno dla linii jak i polilinii. P.S. Nie byłoby tematu, gdybym nie miał problemu z etykietą ...
 12. Może Pan zatem odinstalować ZWCAD 32bit i zainstalować ZWCAD 64bit. Jest szansa, że środowisko VBA pozostanie i będzie dostępne na ZWCAD 64bit.
 13. system nie puszcza instalacji 64 przy zainstalowanej 32
 14. Jeżeli na Windows 8.1 doprowadził Pan do sytuacji w której po zainstalowaniu ZWCAD 32bit poprawnie zainstalowało się środowisko VBA, to proponuję teraz zainstalować ZWCAD 64bit i sprawdzić czy działa w nim środowisko VBA. Proszę spróbować nie deinstalować ZWCAD 32bit, chyba że system to na Panu wymusi. Tak czy inaczej środowisko VBA powinno pozostać w systemie Windows. Metodologię tą dyktuję sytuacją z przeszłości, gdzie taki zabieg przy którejś z wcześniejszych wersji rocznikowych ZWCAD pomógł.
 15. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  Windows 7 Pro Zwcad 2020 - VERNUM = "2019.04.19(44805)_x64" EN
 16. w zwcad 2020 beta 64 problem nadal istnieje dopiero po zainstalowaniu wersji 32 jest ok
 17. pawmal

  ZWCAD 2020 - beta

  Jaki jest system operacyjny? Jaka jest wersja ZWCAD, 32 czy 64 bit, polska czy angielska?
 18. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  EDIT: Sprawdzałem w ZWCad 2019 i tam takiego problemu nie mam.
 19. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  Niestety już wcześniej próbowałem i ta metoda nie pomaga. Również nie ma to znaczenia.
 20. perlon

  ZWCAD 2020 - beta

  Mam wrażenie, że położenie okna Command jest zapisywane jeżeli wyjście z programu jest z zapisem pliku. Jeżeli odrzuci się zapis pliku aktualna pozycja tego okna nie jest zapamiętywana.
 21. pawmal

  ZWCAD 2020 - beta

  Warto sprawdzić uruchamiając program jako admin przez prawy przycisk myszy albo wykonać reset profilu przez zmianę nazwy katalogu pl-PL lub en-US w lokalizacji: %appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2020
 22. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  Niestety, ale sytuacja z paskiem poleceń powtarza się za każdym razem gdy włączany jest ZWCad. Może ma znaczenie to, że na komputerze mam zainstalowane wersje 2015+, 2017÷2020.
 23. pawmal

  ZWCAD 2020 - beta

  Przekazałem informacje i sugestie do ZWSOFT. Nie mogę jednak powtórzyć tej uciążliwości z paskiem poleceń, który jest odłączony od okna głównego.
 24. Chris

  ZWCAD 2020 - beta

  Zgadzam się z Panem - ten sposób działania w ZWCADZIE jest dość upierdliwy. Tak w ogóle, to dla mnie super rozwiązaniem w AC jest możliwość zamknięcia okna edycji kombinacją klawiszy CTRL+ENTER (nie trzeba wtedy przeskakiwać TABem w celu zatwierdzenie zmian). Byłoby super, gdyby ZWSoft wprowadził w ZWCADZIE taką kombinację! Nie tylko dla okna edycji atrybutów, ale również dla innych okien edycyjnych, w których zmienia się tekst i finalnie trzeba zatwierdzić zmiany. Do Pana uwagi dodałbym jeszcze prośbę, aby ZWSOFT rozwiązał w końcu problem ze ściąganiem okien wyświetlanych na drugim monitorze, pomimo tego, że ten monitor nie jest podłączony! Znam kombinację klawiszy, która pozwala na przesunięcie okna na ekran główny, ale to kolejna rzecz, którą można rozwiązać poprzez wprowadzenie poprawek w kodzie a pomimo wielokrotnych zgłoszeń nie została rozwiązana. Jeszcze jedna rzecz, na którą zwróciłem uwagi dotyczy skalowania okien dialogowych, ale w tym przypadku nie wiem czy odpowiada za to ZWCAD, czy producent nakładki BIK. Działam na niestandardowych ustawieniach wielkości tekstu (DPI) (ustawienia systemowe WINDOWS) - zmiana tych ustawień często wpływa na nieprawidłowe wyświetlanie się tekstów w oknach dialogowych...
 25. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  6. EDYCJA BLOKU Z WIELOMA ATRYBUTAMI Nie wiem czy to traktować jak błąd, ale na pewno za pewną "dysfunkcję". W ZWCad 2015+ podwójne kliknięcie w atrybut zawarty w bloku wywoływał okienko z jego edycją. Następowała edycja tekstu, później ENTER, później TAB, kursor przeskakiwał na przycisk OK co pozwalało na wciśniecie ENTER i zamknięcie okna. (lub edycja tekstu, TAB, ENTER i okno się zamykało). W ZWCad 2020 (i wcześniejsze) podwójne kliknięcie powoduje edycje edycje tekstu w atrybucie, ale po edycji tekstu trzeba 3x wcisnąć TAB, bądź ENTER + 2x TAB aby wyłączyć okienko "z klawiatury". Jeżeli nie wytłumaczyłem tego w sposób jasny proszę o przetestowanie takiej edycji atrybutu w bloku to na pewno wszystko się wyjaśni. 7. COMMAND LINE Przy wyciągniętym pasku komend po zamknięciu programu wraca on do niechcianej przeze mnie pozycji. Można sobie z tym jakoś poradzić ??
 26. odświeżam, moze jakiś pomysł się urodzi.. https://forum.bricsys.com/discussion/30483/explode-line-style-to-separate-entities
 27. Ok, zainstalowaliśmy tą wersje co Pan podał, wyczyszczaliśmy temp-y i kolega będzie testował, odpaliliśmy tak z 20 projektów (od 10 do 50 [MB]) i wszystko otwiera, a ni raz się nie wywalając. Poprzednia wersja była bardzo nie stabilna i kolega twierdzi, że po otwrciu kilku projektów nie dało się normalnie pracować. Będziemy testować
 1. Load more activity