All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Jak duże są rysunki, jest dużo elementów? Jest to rozdzielczość pomiędzy FHD, a 4K. Komputer jest wydajny?
 3. Jaka jest ustawiona rozdzielczość ekranu?
 4. Today
 5. SzymonM

  ZWCAD 2020 brak płynnej pracy

  Możliwe nie korzystałem w ten sposób nie mniej jednak czy może być znana przyczyna braku płynnej pracy przy zaznaczaniu? Zapomniałem wspomnieć że dotyczy to przy każdej opcji gdzie są zaznaczane obiekty: kopiowanie, ucinanie itp.
 6. Witam, Przy korzystaniu z funkcji _area, prościej i szybciej jest użyć opcji Obiekt i wskazać konkretny obiekt zamiast dodatkowo określać wszystkie punkty.
 7. Witam, może ktoś spotkał się z podobnym problemem, podczas wykonywania funkcji _area, zaznaczanie obszarów jest "skokowe" a nie płynne. Zaznaczę że funkcja skok oraz siatka mam wyłączone. Dotyczy to podczas pracy 2D na każdych obiektach. Podobny problem był w Autocad 2014 lecz tam występowała funkcja przyspieszenie sprzętowe, co skutecznie eliminowała przedstawione powyżej niedogodności. Czy ktoś może wiedzieć, gdzie leży problem? Pozdrawiam Sz. M.
 8. Last week
 9. pawmal

  Model terenu przy pomocy pliku .txt

  Witam, Sądzę, że w opisanym przypadku pomocnym narzędziem do ZWCAD przy tworzeniu niwelet byłaby nakładka TCPMDT. Opis możliwości oraz pobranie nakładki w celu przetestowania znajduje się pod linkiem TCP MDT. Nakładka ZWTraffic umożliwia utworzenie warstwic, opisanie ich oraz utworzenie profilu podłużnego.
 10. Czy ZWTraffic przewiduje możliwość utworzenia profilu terenu, jeśli mam do dyspozycji plik .txt z pomiarem współrzędnych i rzędnych wysokościowych? Analizując funkcję programu tworzenia profilu podłużnego drogi zauważyłem, że bazuje on jedynie na poziomicach i teraz nie wiem, czy faktycznie tak jest, czy może sam jestem niedoinformowany w tej kwestii 😉 Ewentualnie, będę wdzięczny za porady w tworzeniu niwelety, mając właśnie pomiar terenu w pliku .txt
 11. Earlier
 12. Jarek

  Problem z funkcją: ustaw szare

  Dzięki. Zadziałało
 13. pawmal

  Problem z funkcją: ustaw szare

  W tym wypadku proszę przez _rename zmienić nazwę bloku D-18_ na inną i jeszcze raz zmienić znak na szary.
 14. Jarek

  Problem z funkcją: ustaw szare

  Może za mało dokładnie opisałem. Chodzi o to że chcąc zamienić kolor znaku D-18 na szary zmienia się on na kolorowy znak jak na drugim rysunku. Sprawdziłem w nowym pliku, zamiana na kolor szary działa poprawnie. Ale co jest przyczyną, że nie mogę zmienić na szary kolor w rysunku, w którym pracuję ( duży rysunek, dużo znaków D-18)?
 15. pawmal

  Problem z funkcją: ustaw szare

  Proszę sprawdzić działanie na zupełnie nowym pliku, gdyż ten drugi znak wydaje się, że jest inny (ma dodatkowo opis odległości).
 16. ZWTRAFFIC 2018 Zauważyłem ten problem przy znaku D-18 jak na załączniku. Zdjęcie 1 - przed zastosowaniem ustaw szare Zdjęcie 2 - po zastosowaniu ustaw szare
 17. kruszynski

  ZWTraffic_2020 zestawienie znaków

  Rozwiązane w aktualizacji dostępnej do pobrania tutaj: https://cad.szansa.net.pl/?dir=ZWTraffic_2020
 18. radmis

  ZWTraffic_2020 zestawienie znaków

  Przesłałem, dzięki za zainteresowanie,
 19. Martin_S

  Udane testy szybkości ZWCAD 2020

  test ekstremalny ... plik 3D ok. 140MB DWG
 20. Martin_S

  Udane testy szybkości ZWCAD 2020

  przykłady: model szkieletowy z cieniowaniem GOUARADA ciut gorzej
 21. No dobra, ale jak szybki. Gdzieś jest jakieś zestawionko?
 22. Zapomniałem o tym challengu, dzis wyniki...ZW2020 jest szybki Pozdrawiam, hey
 23. kruszynski

  ZWTraffic_2020 zestawienie znaków

  Czy może Pan przesłać fragment pliku, który mógłbym przeanalizować pod kątem różnic w wyliczanej powierzchni ? jeśli to możliwe proszę usunąć z rysunku wszystko poza tymi elementami oznakowania, które mają niezgodną powierzchnię. Pozdrawiam.
 24. Włodek

  ZWTraffic_2020 zestawienie znaków

  Witam, wersja 2020 tak, jak poprzednie zapisuje zestaw znaków w pliku *.csv. Generalnie Excel powinien taki plik otworzyć poprawnie bez problemu, ale czasami mu się coś przestawi. Wówczas polecam Libre - "nie grymasi" przy importowaniu do arkusza danych z pliku tekstowego, jakim jest *.csv. Albo można *.csv zaimportować ręcznie. W Excelu wybieramy kartę Dane - trzecia ikona po lewej > Z tekstu > wskazujemy nasz plik *.csv Na pierwszej karcie zaznaczamy dodatkowo, że dane mają nagłówki. Na drugiej karcie zaznaczamy jako ograniczniki - średnik i to wystarczy - na podglądzie powinien pojawić się układ kolumn. Trzecią zostawiamy i kończymy Pozdrawiam
 25. Dzień dobry, Czy w wersji 2020 ZWTraffic można ustawić generowanie zestawień znaków do excela, tak jak było to w 2019 - do poszczególnych kolumn, teraz wszystko jest w jednej komórce i trzeba to ręcznie rozdzielać, dodatkowa - niepotrzebna praca. Zauważyłem też że w zestawieniu znaków poziomych błędnie liczone są powierzchnie ..., proszę o wyjaśnienie.
 26. Parikon

  Przybornik PARIKON

  Opublikowałem wersję PI 2019.8. Ta wersja jest udostępniona bez żadnych ograniczeń i można jej używać w zakresie niekomercyjnym za darmo. Jeśli użytkownik nie tworzy za pomocą PI prac na sprzedaż użytkownik programu nie ma wobec mnie żadnych zobowiązań.
 27. U mnie działa! ZWCAD 2020 PRO ALT+SPACJA, pojawia się okno PRZENIEŚ/ZAMKNIJ, wybieram PRZENIEŚ, potem naciskam i przytrzymuję strzałkę w lewo i czekam aż okno wróci na ekran. (dodam jeszcze jedną rzecz: kierunek strzałki musi być przeciwny do strony, po której jest ustawiony monitor. Jeśli mamy monitor po prawej stronie, to wybieramy lewą strzałkę (lub prawą dla odwrotnego ustawienia monitora)) Sprawdziłem kilka razy, za każdym razem okno wróciło na ekran laptopa. Pozdrawiam.
 28. Adam Klaczek

  Znikające okno właściwości

  W ZWCAD 2020 ta metoda nie zadziała.
 1. Load more activity