Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatni tydzień
 2. pawmal

  Drogowskazy

  Te znaki w bibliotece są stworzone z konkretnymi nazwami wraz z określoną długość znaku, ale istotnie, warto rozważyć w kolejnych aktualizacjach możliwość tworzenia znaków ze zmiennym opisem, a co za tym idzie zmienną długością znaku.
 3. jacnightingale

  Drogowskazy

  Podczas pracy napotkałem na problem z tworzeniem drogowskazów. Tarcza znaku nie dopasowuje się do długości wstawianego opisu i tak naprawdę tworzenie takich znaków wymaga tworzenia ich "na piechotę". Fajnie byłoby, żeby ten drogowskaz nazywał się np. uzyt_publ i żeby w momencie wstawiania program pytał nas o nazwę tej użyteczności publicznej.
 4. dmatusz3

  znikający xref po funkcji BIND

  Mała informacja. Plik, który się bindował posiadał błędy. Po naprawie błędów, wszystko wróciło do normy.
 5. Sprawdziliśmy pliki w rożnych wariantach. Plik zapisany w formacie DWG 2004, nie wykazuje żadnych błędów w AutoCAD 2018 LT, TrueView, oraz w żadnej wersji ZWCADa. Problem pojawia się w AutoCAD 2009 i trzeba naprawiać plik. Niemniej z raportu naprawy pliku wygląda, że w rysunku nie ma błędów (raport poniżej). Naprawianie rysunku. Zapis zmian naprawiania rysunku. Sprawdzenie poprawności obiektów w tablicy identyfikatorów. Prawidłowe obiekty 5286 , nieprawidłowe obiekty 0 Zakończono sprawdzanie poprawności obiektów. Uratowano bazę danych z rysunku. Testowanie nagłówka Testowanie tablic Testowanie elementów: przebieg 1 Przebieg 1 - Obiekty przetestowane: 5200 Testowanie elementów: przebieg 2 Przebieg 2 - Obiekty przetestowane: 5200 Testowanie bloków Bloki przetestowane: 353 Liczba błędów znalezionych 0, poprawiono 0 Obiektów usuniętych 0 Ponowne generowanie modelu. Plik w formacie innym niż Autodesk DWG. Ten plik DWG został zapisany w aplikacji, która nie została opracowana przez firmę Autodesk ani nie uzyskała jej licencji. Firma Autodesk nie może zagwarantować zgodności tej aplikacji ani integralności tego pliku. Okazuje się, że problem otwierania plików poprzez naprawę w AC 2009, jest znany: http://forums.augi.com/showthread.php?82614-Unable-to-open-AutoCAD-2004-DWG-s-in-AutoCAD-2009 https://www.cadnauseam.com/2008/05/30/autocad-2009-do-your-old-drawings-need-recovery/ W bazie porad Autodesku możemy wyczytać, że jest to znany problem i proponują zapisywać pliki w wersji DWG 2007. https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/Drawings-need-to-be-recovered-when-opened-in-AutoCAD-2009.html
 6. dmatusz3

  ZWTraffic

  Dobrze, dziękuję za informacje, przejrzymy skrypt.
 7. jacnightingale

  ZWTraffic

  Dopiero teraz miałem okazję przetestować. Niestety, skrypt przenosi również linie odnoszące znaków pionowych na inną warstwę. Mój tok postępowania: uruchamiam skrypt zaznaczam opis przy oznakowaniu poziomym wybieram opcję Zaznacz i w tym momencie skrypt przenosi na odpowiednią warstwę wszystkie opisy w oznakowaniu poziomym (tak jak powinien) i linie odnoszące (tylko linie - bez opisów) z oznakowania pionowego (tego już nie powinien robić) Proszę o analizę i ewentualne poprawki.
 8. Leszek

  Jak wprowadzic jednostke kWh

  A ja myślę, że najlepiej podejść do tego tak, że kWh to tak naprawdę dwie jednostki kW * hr. Jak się zacznie tego tak używać to nie ma z tym problemów.
 9. Proszę o podesłanie takiego pliku do nas.
 10. VERNUM = "2018.03.16(29562)_x64" Mam ustawiony zapis na wersję 2004, oczywiście ze względu na współpracę z projektantem który posiada wersję AutoCada 2004. Ten projektant odczytuje te pliki. Problem pojawia się gdy ktoś chce odczytać plik zapisany przez mnie w/w wersji a posiada wersje wyższe AutoCada (sprawdzane na 2009LT i 2012LT). W momencie otwierania wyskakuje okienko z informacją o uszkodzonym pliku. Plik po naprawie oczywiście działa, ale jest to rzeczywiście problem.
 11. dmatusz3

  Spatial Manager

  Mam dobre wieści, przygotowaliśmy instrukcję w języku polskim do programu Spatial Manager. Jest ona do pobrania tutaj. Spis treści instrukcji:
 12. dmatusz3

  Szybki wybór - kolejność właściwości

  Dziękuję za info.
 13. Bartek1977

  Szybki wybór - kolejność właściwości

  Dużo jest możliwości wyboru, ale w tym przypadku uważam, że najszybciej jest poprzez QSELECT. Jeżeli mamy już zapamiętany kolor, to wystarczy włączyć szybki wybór, zaznaczyć obszar na rysunku i wcisnąć OK. Podobnie polecenie FILTER, tylko wcześniej trzeba stworzyć swoje filtry 😉
 14. Adam Klaczek

  Szybki wybór - kolejność właściwości

  Jeżeli w Opcjach wyłączyć "Wybór obiektu przed poleceniem" to przez SHIFT + ramka wyboru możemy szybko odjąć z wybranych to co jest np. na innych piętrach.
 15. Bartek1977

  Szybki wybór - kolejność właściwości

  A jak w smartsel wybrać obszar, który mnie interesuje? Mam na jednym rysunku 10 pięter budynku, chcę zmienić atrybuty na jednym piętrze. Inteligentny wybór odnosi się do całego rysunku, chyba, że o czymś nie wiem
 16. Adam Klaczek

  Szybki wybór - kolejność właściwości

  Dzień dobry, Znów prostszym rozwiązaniem wydaje się SMARTSEL
 17. Bartek1977

  Szybki wybór - kolejność właściwości

  Nie jest to takie ważne, myślałem tylko, że może jest jakaś zmienna, która za to odpowiada. Jedno kliknięcie więcej nie ma aż takiego znaczenia w tym przypadku. A przecież wystarczy zmienić kolor atrybutów i mogę sobie zaznaczać wg kolorów. Że ja na to wcześniej nie wpadłem Ale tu mam jeszcze jedno pytanie... Co zrobić, żeby szybki wybór zapamiętał kolory niestandardowe? Jeżeli wybiorę czerwony albo zielony, to zapamiętuje przy kolejnym wyborze, ale gdy zaznaczę np. kolor nr 110, to jego już nie zapamięta.
 18. dmatusz3

  Problemy z oznakowaniem UBR

  Poprawione znaki powinny być dostępne poprzez aktualizację nakładki. Nadmiarowych znaków nie jesteśmy w stanie usunąć poprzez aktualizację. Postaramy się to zrobić przy okazji tworzenia pakietu instalacyjnego. Można te znaki natomiast usunąć ręcznie z dysku.
 19. dmatusz3

  Szybki wybór - kolejność właściwości

  W wersji angielskiej kolejność w oknie jest identyczna, więc jest ona zaszyta w programie. Raczej trudno to będzie zmienić. W AC kolejność jest identyczna. Gdyby napisał Pan dlaczego zmiana jest ważna, to może coś wymyślimy zastępczego.
 20. Bartek1977

  Szybki wybór - kolejność właściwości

  Jest pomocny, ale jeśli chodzi o cały rysunek, a nie wybrany obszar. Można też przez _FILTER, ale najszybciej jest dla mnie przez szybki wybór. Jeśli nie da się tego zmienić, to temat można zamknąć, albo przenieść do działu propozycji.
 21. Adam Klaczek

  Szybki wybór - kolejność właściwości

  Dzień dobry, Nie znam sposobu na dostosowanie okna QSELECT, ale może inteligentny wybór - SMARTSEL, będzie pomocny, kiedy chce się wybrać obiekty na konkretnej warstwie? Pozdrawiam.
 22. Wcześniej
 23. Istnieje jakaś zmienna, która odpowiada za kolejność wyświetlanych właściwości w szybkim wyborze? Tzn. chciałbym, aby pierwsza była warstwa, a nie kolor.
 24. dmatusz3

  znikający xref po funkcji BIND

  Bardzo proszę o kontakt z pomocą techniczną poprzez telefon, mail, czat, lub wsparcie zdalne Na forum nie rozwiążemy takich przypadków.
 25. Witam Po funkcji xref BIND - warstwy xrefa są ale rysunku brak. Wszystkie warstwy odblokowane- odmrożone- włączone!
 26. dmatusz3

  Problemy z oznakowaniem UBR

  Dziękuję za informacje. i sugestie Sprawdzamy właśnie wszystkie znaki z tej serii.
 27. jacnightingale

  Problemy z oznakowaniem UBR

  Natrafiłem na błędy związane z oznakowaniem UBR U-26. Nie chcę już tutaj wszystkich wklejać, proszę o sprawdzenie całości. Błędy polegają na takiej zasadzie, że oznakowanie aktywne nie podąża za oznakowaniem stałym C-... A poniżej zamieszczam zdjęcie bloku U-26a_C-11, który ma np. błąd polegający na zamianie znaku C-11 na C-10. Ogólnie dużo tam błędów 😁 PS. Proponuję wczytać się w rozporządzenie, bo tutaj jest trochę tego namnożone niepotrzebnie. Znak U-26a występuje tylko z C-9 lub C-10. Znak U-26b występuje tylko z C-11.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności