All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Dzień dobry, folder TEMP regularnie czyszczony a mimo to, dalej potrafi losowo się ZWCad wyłączyć... Jakieś kolejne podpowiedzi, sugestie?
 3. Last week
 4. Być może chodzi o zmienną aperture
 5. Czułości nie znalazłem Tylko link z helpa https://www.zwcad.pl/help/zwcad-help/osmode.html
 6. U mnie muli "ciut" bardziej w stos do zw18, ale jest zdecydowanie lepiej niż w zw21.. W zw18 snap jest w sam raz czuły, dość precyzyjny i nie mylący się nawet przy właczonych wszystkich snapach. Czy w zw gdzieś zmienia się czułośc snapa?
 7. ale ja zacofana (zw18).. nawet nie wiedziałam, że zaczęło to fajnie działać, tak jak chciałam tj jak w bentleyu 😉
 8. jeśli chodzi o dodawanie wierzchołków to wygodniej chyba z controlem(ctrl) przełączać tryby
 9. Przygotowałem skrypt, który pomoże dzielić model na arkusze: Funkcja do uruchomienia: ww Działanie przedstawiłem na filmiku: Arkusze.zelx
 10. W ZWCADzie 2021, pewnie też w innych wersjach, są pewne błędy z ustawianiem warstw. Plik ma odnośniki - to ważne. Okno wyboru warstw i zastosowanie filtru "Odnośnik" z zaznaczeniem opcji "Odwróć filtr". Po pierwsze - po zamknięciu pliku i ponownym otwarciu, nie pamięta opcji "Odwróć filtr" - trzeba ponownie wchodzić do okna i zaznaczać. Po drugie - "Szybki wybór" - filtr "Warstwa" - tutaj całkowicie pomija opcję "Odwróć filtr" - wyświetla tylko warstwy z odnośnika.
 11. Ten problem występuje na innym komputerze niż mój przypadek z tematu "Zły widok". i tutaj nie ma tej opcji bo to win 8.1.
 12. ten przypadek jest tylko na jednym komputerze. Co ciekawe tak samo działo sie na starszym sprzęcie, został wymieniony na nowy dużo lepszy, i problem jest te sam. Zostały zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej, ale problem nie zniknoł. Wydruk bezpośredni na drukarkę czy do samego PDF przez (PDF CREATOR) jest ok Co do podłączenia zdanego to porozmawiam z działem IT na ten temat, i dam znać ale to już PRIV.
 13. Sprawdziłem lispa APV wybieranego z Palety narzędzi w ZWCAD 2022:
 14. Od kilku wersji jest wygodny sposób na m.in. dodawanie wierzchołków. W ZWCAD 2022 działa tak:
 15. Na innych komputerach też tak jest? Nie mieliśmy podobnych zgłoszeń. Rozumiem, że wydruk jest w porządku? Możemy połączyć się też zdalnie, aby to zdiagnozować.
 16. Proszę włączyć w Ustawieniach grafiki wysoką wydajność. Można to znaleźć PPM (prawy przycisk myszy) na Pulpicie-> Ustawienia ekranu-> Ekran-> Ustawienia grafiki (na dole). Po wskazaniu ZWCAD wybrać Opcje jak niżej. Rozumiem, że Temp został oczyszczony.
 17. tak jest ustawione, i ten problem pojawia się po zbliżeniu widoku, gdy widok jest ustawiony na całą kartkę wyświetla się ok, a jak tylko zoomuje to widok znowu się psuje.
 18. cofnięcie programu do ustawień fabrycznych nic nie pomogło, błąd nadal się pojawia,
 19. Niestety snap z dużymi rysunkami w 2022 chodzi tak samo fatalnie jak na 2021.
 20. 12stę jeszcze mam, czasem nawet w użyciu.. to tak jak było z ac2000. cały czas 14stka była pod ręką.. ale ja w inej sprawie: czy ktoś ma problem z tool palette? mam wersję dla zw21 zainstalowałam ją bez problemu ale mi zwiesiła program przy próbie komedy apv..
 21. tłuste linie w pdf ..to ciągnie sie o ile pamiętam od 2013r. ja były wersje +, architecture 2012..ale przyzwyczaja się człowiek 😉
 22. cute pdf fakt niezły.. był przez chwilę ale jakoś wdrożyć mi się nie chciało. AK polecił zmianę w sterowniku na drukowanie czcionki jako obrazek nie czcionka. Prosta i szybka zmiana i załatwiło to problem. Dla mnie nawet lepiej, po co mają mieć łatwiej wykopiowywać moje dzieło z pdfów.. przerobiłam oryginalny dwg2pdf tak by mieć gotowe arkusze, rolki o dł co 5cm (mamy ploter na 3 rozmiary rolek). Mamy spokój z wymiarowaniem papieru, a do tego drukuje się poziomo jak trzeba.. a nawet ładnie potem idzie druk na ploter, tylko te tłuste linie pdfa pogarszają czytelność.. ale od bidy tak też
 23. alternatywnie uzywam od chyba 2006 cutepdf drukarka wirtualna do pdf - ładnie kompresuje pdf , natomiast zwcadowa dwg to pdf .pc5 działa, ale mogła by lepiej...
 24. WYSYŁAM NA PRV DWG I INNE PLIKI ZWIĄZANE Z PROBLEME, SZKODA ZAŚMIECAĆ TO MIEJSCE, MOŻE COŚ DWG WYJASNI. TO NIE PROBLEM Z PUBLISH TYLKO Z DRUKOWANIEM DO PDF (DWG TO PDF ZACHOWYJE SIĘ TAK ZAMO JAK MÓJ STER).. PLT (HPGL2 OD HPEKA) - WYDRUK JEST OK..
 25. Czy chodzi o polecenie PUBLISH (i do DWF) w becie ZWCAD 2022? Bo nie stwierdzam żadnych problemów...
 26. tak właśnie robię, rysunek do ster drukarki (mam własny ster do drukowania do pdf)się robią ale ale czcionki sa rozjechane jak na zrzucie Przy czym choć to ta sama czcionka ten stam styl ten sam shx a jeden napis rozciąga się a drugi jest ok.. w ogóle poprzesuwał opisy w tablece, niestety pliku nie mogę podesłac .. publ do dwf, niestety zerowy.. te same napisy przeniesione do całkiem nowego rysunku publikują się ok, ale dwf i tak zerowy..
 27. Najpierw potrzeba każdy arkusz ustawić normalnie do druku łącznie z wybraniem drukarki, a nast. w PUBLISH wybrać Publikuj do: Drukarka, a w opcjach publikowania można określić katalog docelowy.
 1. Load more activity