All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Jest to jakieś rozwiązanie i działa. Jednakże dziwne, że nagle trzeba zmienić kod aby coś działało jak należy. Dla sprawnego oka widoczne jest, że paleta najpierw pojawia się obok, a potem dopiero jest dokowana. Przy czym objawia się to tylko po uruchomieniu ZwCAD-a. Dobrze by było to zgłosić do poprawki. Natomiast sam kod udało mi się zaimplementować z powodzeniem. static void OnPaletteClose(object sender, zzw.PaletteSetStateEventArgs e) { if (e.NewState == zzw.StateEventIndex.Hide) { if (_ps.Dock == zzw.DockSides.Left) { Settings1.Default._ps = "left"; } else { Settings1.Default._ps = "right"; } } } Dziękuję za pomoc.
 3. Last week
 4. kruszynski

  Panel ułatwiający pracę z grupami

  Można dodać obsługę zdarzenia na zamknięcie palety _ps.StateChanged += new PaletteSetStateEventHandler(OnPaletteClose); Tam zapisać położenie panelu static void OnPaletteClose(object sender, PaletteSetStateEventArgs e) { if (e.NewState == StateEventIndex.Hide) { ; tutaj zapisujemy położenie panelu w jakimś "pamiętniku" np zmiennej środowiskowe. } } A przy wczytywaniu sprawdzić co jest zapisane w "pamiętniku".
 5. Jeżeli nie da się tego naprawić po staremu, to można dać możliwość użytkownikowi wyboru strony w formie ustawień w programie. Co możecie zaimplementować też w powyższym programie.
 6. Działa, ale teraz zawsze jest z lewej. A wcześniej jak ustawiłem z prawej i zamknąłem panel a potem znów go chciałem włączyć to dopóty nie restartowałem całego ZwCADA panel startował po prawej.
 7. kruszynski

  Panel ułatwiający pracę z grupami

  Sztuczka polega na tym, żeby ustawić np _ps.Dock = DockSides.Left; ale dopiero PO _ps.Visible = true; Czyli np: _ps = new PaletteSet("Group Manager"); _ps.DockEnabled = (DockSides)((int)DockSides.Left + (int)DockSides.Right); _ps.Visible = true; _ps.Dock = DockSides.Left;
 8. Potrzebuje rozwiązania problemu braku automatycznego dokowania od wersji 2020. W 2019 po włączeniu ZwCAD panele automatycznie się dokują zgodnie z kodem c#. A od wersji 2019.3 lub w wersji 2020 panel wyrzucony jest na bok. Nie chce zakładać oddzielnego tematu PaletaBazaZbrojenia.DockEnabled = (zzw.DockSides)((int)zzw.DockSides.Left + (int)zzw.DockSides.Right);
 9. Mamy kolejną wersję (ale to chyba 9 w kolejności). Lista zmian: Panel grup automatycznie się dokuje po lewej stronie ZWCADa. Zoptymalizowaliśmy prędkość pracy nakładki - powinno być znacznie szybciej oraz stabilniej. Aby całkowicie wyłączyć tabelę z grupami wystarczy zamknąć ją na krzyżyku. Ponowna aktywacja następuje po wydaniu polecenia Polecenie: GROUPMANAGER:PANEL Dodaliśmy opcje znajdowania zaznaczonej w panelu grupy na rysunku - ikona lupki Na dole panelu grup wyświetla się ilość grup aktywnych w rysunku Po zaznaczeniu na rysunku grupy przewija się okno panelu grup, tak aby wybrana grupa była na samej górze (jeśli to możliwe). Teraz jeszcze myślimy nad funkcją kopiującą grupy pomiędzy rysunkami.
 10. kruszynski

  Panel ułatwiający pracę z grupami

  Jest zakładka na wstążce.
 11. Proszę napisać coś więcej. Wyświetlanie ilości grup to prosta sprawa, ale po co lista rozwijalna? liczba porządkowa w dodatkowej kolumnie dla każdej grupy? też nic wielkiego, a do czego to może się przydać? Chodzi o podanie ilości grup w rysunku. Nie ma znaczenia, czy liczba ta będzie napisana u góry na belce w Menadżerze Grup, czy z boku na liście jako osobna kolumna z liczbą porządkową... Wystarczy w jednym miejscu. Taki sobie dodatek... :) Tak, o to chodzi. Nie mam w tej chwili zainstalowanego dodatku, ale kojarzę, że mignęło mi coś w pasku... (chyba już po napisaniu tego postu), jeśli mylę się, to chodzi mi właśnie o to żeby można było wstawić ten element na wstążkę, zamiast paska w stylu klasycznym. Jeszcze jedna sprawa, o której chyba nie pisałem. Przydałaby się funkcja lub jakaś zmienna, która aktywuje i dezaktywuje Menadżera. @dmatusz3 podał instrukcję jak to zrobić, ale jeśli już wprowadzacie zmiany...
 12. kruszynski

  Panel ułatwiający pracę z grupami

  Nazbierało się tych tematów. Dziękuję. Kilka wygląda prosto, kilka wymaga konsultacji z ZWSOFT. Ale chciałbym dopytać: Proszę napisać coś więcej. Wyświetlanie ilości grup to prosta sprawa, ale po co lista rozwijalna? liczba porządkowa w dodatkowej kolumnie dla każdej grupy? też nic wielkiego, a do czego to może się przydać? Czy dobrze się domyślam, że chodzi o to, żeby w miejsca które zaznaczyłem czerwoną strzałką wstawić ikonkę wyświetlającą panel?
 13. W celu wyłączenia nakładki proszę przejść do katalogu C:\Program Files\ZWSOFT\ZWCAD 2020\Support o otworzyć plik ZWCAD2020.lsp Następnie przed linią (vl-load-all "C:\\Szansa\\Group Manager\\2020\\PL\\Group Manager.zelx") wpisać średniki ;;(vl-load-all "C:\\Szansa\\Group Manager\\2020\\PL\\Group Manager.zelx") i zapisać. Nakładka przestanie się wczytywać.
 14. Witam, plik prześlę w PM. Kolejne uwagi do nakładki: Próba zaznaczenia wszystkich elementów w pliku dwg trwa bardzo długo (przy aktywnej nakładce) lub program całkowicie wywala się... Przesyłam również raport po CRASH ERROR. Sprawdziłem kilka razy, na kilku plikach, wybieranie całego rysunku oknem kończy się błędem krytycznym i program jest zamykany. Wybieranie przez kombinację klawiszy CTRL+A trwa bardzo długo i zauważyłem dziwny objaw, że elementy są wybrane, ale w taki sposób jakby nie były wybrane.... (brak efektu wizualnego), pomimo tego, że program w oknie Właściwości pokazuje, że wybrane zostało kilkadziesiąt tysięcy elementów.... Wybieram sobie grupę, program podświetla na liście nazwę grupy, która została wybrania. Jeśli anuluję wybór w rysunku to dobrze byłoby, gdyby na liście nazwa również była jakoś wygaszona. Obecnie nie ma znaczenia, czy grupa jest wybrana czy nie, podświetlenie nazwy zawsze jest takie samo a np. w przypadku braku wybrania grupy podświetlenie mogłoby być słabsze, lub nawet bez podświetlenia, tylko np. ramka wskazująca ustawienie znacznika na liście.... Dokowanie okna - priorytet... Każde wywalenie. wyłączenie programu i wszystko do ustawienia od nowa.... Czy możliwe jest wyłączenie nakładki (dezaktywowanie) bez odinstalowania jej? Chciałbym ją dezaktywować, ale każde włącznie programu powoduje, że nakładka uruchamia się tak jakby byłą aktywna/uruchomiona...
 15. Brak zapamiętywania ustawienia panelu to przypadłość, której nie było w ZwCAD 2019. Pojawiło się w ZwCAD 2019 Sp 3 i ZwCAD 2020.
 16. Dziękuję bardzo za uwagi.Bardzo prosiłbym (jeśli jest taka możliwość) a kawałek rysunku z większą ilością grup, bardzo ułatwi nam to testowanie. Z dokowaniem okna niestety mamy jeszcze pewien problem. Spróbujemy jutro zmierzyć się z innymi Pana sugestiami. Mamy też pewien pomysł jak można wykonać grupy pomiędzy rysunkami poprzez Ctrl-C i Ctrl-V, ale chcielibyśmy to zbadać jak to będzie działać i do tego celu także bardzo przydałby się nam kawałek takiego rysunku z grupami.
 17. dmatusz3

  ZWNesting 2020

  Ukazała się nowa wersja nakładki ZWNesting 2020. Do pobrania z tej strony: https://www.zwcad.pl/ui-szansa/zwnesting/zwnesting-2020.html W tej wersji wprowadziliśmy możliwość: wprowadzenia ilości kopii wybranego elementu, możliwość wyłączenia obrotu wybranego elementu. Zmian dokonujemy w panelu nakładki (zaznaczona żółtą ramką na rysunku poniżej).
 18. Pierwsze testy za mną. Kilka uwag: Pierwsze testy wykazują, że nakładka powoduje częste 'wywalanie się' programu ZWCAD. Pliki dwg z dużą i bardzo dużą ilością grup (utworzone przez nakładkę BIK). Po dłuższej pracy, przeglądaniu grup nagle program zawiesza się a ZWSOFT wyświetla komunikat, że program zostanie wyłączony... Brak zapamiętywania ustawienia okna w programu ZWCAD. Każde włączenie programu ZWCAD powoduje, że muszę na nowo przenosić okno GROUP MANAGER w wybraną lokalizację. Przydałoby się, żeby lista rozwijalna wyświetlała ilość grup w rysunku, albo np. liczbę porządkową. Myślę, że warte rozważenia wprowadzenie mechanizmu, który prócz podświetlania grupy, która została wybrana w rysunku dwg, przewija również listę tak, że wybrany element jest widoczny na ekranie (chodzi o to, żeby nie trzeba było przesuwać suwakiem w poszukiwaniu nazwy grupy, która została podświetlona po wybraniu w rysunku). Dodawanie i odejmowanie elementów do i z grupy - tutaj uwaga do samego działanie komendy. Po wybraniu grupy i kliknięciu dodaj element do grupy, pojawia się komunikat z prośbą o wskazanie elementu - strzałka powinna zmienić się w kwadrat, który pozwala na wybranie elementu na ekranie. U mnie działa to tak, że klikam Dodaj ELEMENT, pojawia się komunikat z prośbą o wybranie elementu, wtedy muszę kliknąć w obszar modelu, dopiero strzałka zmienia się w kwadrat i pozwala wybrać element, który zostanie dodany lub ujęty do/z grupy. Trochę to mało intuicyjne, bo zazwyczaj komendy w programach CAD po wyświetleniu prośby o wskazanie elementu automatycznie gotowe są, żeby ten element wybrać. Czy dla interfejsu wstążkowego możliwe jest umieszczenie paska narzędziowego we wstążce, albo jakoś na głównej belce obok wstążek? Jeśli chodzi o sam pomysł i ogólnie funkcje to super sprawa. Na pewno usprawnia pracę z grupami.
 19. Proszę odblokować plik dll.
 20. ZWCAD PRO 2020 - VERNUM = "2019.05.29(46310)_x64" W trakcie próby załadowania pliku komendą NETLOAD otrzymuję komunikat: ...\Labeling.dll load failed.
 21. Mamy już program do zarządzania grupami w wersji instalacyjnej. Przesłałem linki do osób, które wyraziły taką chęć, jeśli ktoś jest jeszcze chętny to zapraszam. W tej wersji wprowadziliśmy kilka zmian, w szczególności w edycji w tabeli: Oto przykładowa lista grup jaka jest dostępna w rysunku. Grupy wyświetlają się chronologicznie według kolejności tworzenia. Teraz spróbujmy zmienić nazwę grupy - po wprowadzeniu nowej nazwy i naciśnięciu klawisza ENTER pole edycji pozostaje ciągle w tej samej komórce oraz nie zmienia się kolejność grup w oknie. Po ponownym otworzeniu pliku projektowego dwg grupy poukładają się już alfabetycznie.
 22. kruszynski

  Zwcad 2019 .NET publisher

  Mam przykład, który tworzy PDFa z aktualnego rysunku. Może się przydać. Nie wykorzystuje Dsd, ale tworzy PDFa. TestPlot.rar
 23. kruszynski

  Zwcad 2019 .NET publisher

  Nie pracowałem wcześniej z DSD, więc nie umiem powiedzieć nic pewnego, ale chciałem dopytać w ZWSOFT o szczegóły. Przesłany kod, to tylko fragment większej całości. Zakładam, że mógłbym obudować ten fragment całością, którą dałoby się skompilować, i przetestować, ale mogłoby się okazać, że coś zrobiliśmy inaczej, co da różne wyniki. W związku z tym proszę o przesłanie szerszego fragmentu, pozwoli na wierne odtworzenie sytuacji.
 24. Earlier
 25. ryzyko

  Podnośnik

  drożej kasują
 26. ryzyko

  Zima stulecia

  this is polska ;]
 27. ryzyko

  Trudniesze "co to jest"

  dla mnie zagadką to jest ciemna materia
 1. Load more activity