dmatusz3

Administratorzy
 • Content Count

  2992
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  150

dmatusz3 last won the day on October 23

dmatusz3 had the most liked content!

About dmatusz3

 • Rank
  Administrator

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

2928 profile views
 1. Obawiam się, że nie ma takiej możliwości, ale można trochę polepszyć sytuację na 3 sposoby: zwiększyć odległość przyciągania do punktu od wskaźnika - aperture z domyślnych 20 na np. 40, Poniżej przykład dla tej zmiennej =10 (po lewej) oraz =40 (po prawej). można oddalić nieco widok - wtedy uchwyt powinien "przejść po przerwie", można na chwilę zwiększyć globalną skalę linii np. z wartości 1 na wartość 100 (polecenie LTSCALE), a po narysowaniu wrócić do początkowej wartości. W wyniku tego wszystkie linie przerywane będą wyświetlane jako ciągłe.
 2. dmatusz3

  ZWCad 2020 SP1

  Tak, to Sp 1.1. Przyśpieszono pracę programu przy rysunkach z dużą ilością kreskowań, oraz poprawiono okno dialogowe porównywarki plików.
 3. dmatusz3

  PUBLISH

  Nie wiem o takiej możliwości, ale być może uda się nam się coś wymyślić we wtorek.
 4. Opublikowaliśmy aplikację Group Manager 2020. Pełny opis oraz instalator jest dostępny tutaj.
 5. Dziękuję za informacje, przeanalizowaliśmy zachowanie kreskowania. Faktycznie w tym szczególnym przypadku gdy jest jeden punkt wspólny obwiedni problem występuje. Przesłaliśmy zgłoszenie do ZWSOFTu.
 6. Opublikowaliśmy kolejną wersję ZWCAD 2020 oznaczoną SP1. Lista zmian oraz linki do pobrania https://www.zwcad.pl/zwcad-2020-wydany/zwcad-2020-sp1.html
 7. W ZWCAD 2020 SP1, który ukaże się już wkrótce powinno być wszystko dobrze.
 8. dmatusz3

  ZWCad 2020 SP1

  Aktualizacje są włączane stopniowo w kolejnych krajach. Myślę, że za kilka dni będzie dostępna do pobrania. W tej chwili można pobrać program z naszego serwera https://jakicad.pl/zwcad?product=104&os=0&v=0&l=all
 9. Tak, sprawdziliśmy przed chwilą informacje odnośnie tej funkcji. Niestety w najbliższym czasie nie ma planu ich wprowadzenia. Czy ta funkcja jest potrzeba do "wizualnej kontroli ustawień skali", czy do czegoś innego? Może bylibyśmy w stanie pomóc jakoś inaczej?
 10. Opracowaliśmy nowszą wersję skryptu. Obecnie pracuje w dwóch trybach: 1. Brak wybranych obiektów Podawana jest długość poszczególnych obiektów znajdujących się pod kursorem oraz ich sumaryczna długość. 2. Na rysunku jest kilka zaznaczonych obiektów Podawana jest długość każdego obiektu z osobna, oraz ich sumaryczna długość. Oto plik skryptu: Labeling.dll
 11. Mamy kolejną wersję programu. Lista zmian: zmieniliśmy wygląd ikon funkcyjnych na górze okna. Wyglądają one w taki sposób. Patrząc od lewej: tworzenie grup, rozbijanie grup, dodawanie do istniejącej grupy, usuwanie z istniejącej grupy, wyszukiwanie na rysunku grup, wklejanie obiektów jako grupy, zmiana stanu wybieralności grup. dodaliśmy opcje do wklejenia obiektów ze schowka jako grupa (niestety kopiowania grup nie udało nam się jeszcze wykonać jak planowaliśmy). Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić aplikację w działaniu to zapraszam Group Manager_x64_v2020.0.01__2019_10_21__PL.exe Wymagany jest ZWCAD 2020 Wersja PRO. I jeszcze kilka filmików: Tworzenie grup. Zmiana nazwy grup i opisów.
 12. Wydzieliłem z tematu wątek dotyczący dokowania panelu tutaj
 13. Zamieściliśmy program do konwersji aby ułatwić autorom swoich programów przeniesienie ich na inne programy CAD. Przerabianie cudzych programów jest oczywiście nieetyczne. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z autorem programu.
 14. Mamy kolejną wersję (ale to chyba 9 w kolejności). Lista zmian: Panel grup automatycznie się dokuje po lewej stronie ZWCADa. Zoptymalizowaliśmy prędkość pracy nakładki - powinno być znacznie szybciej oraz stabilniej. Aby całkowicie wyłączyć tabelę z grupami wystarczy zamknąć ją na krzyżyku. Ponowna aktywacja następuje po wydaniu polecenia Polecenie: GROUPMANAGER:PANEL Dodaliśmy opcje znajdowania zaznaczonej w panelu grupy na rysunku - ikona lupki Na dole panelu grup wyświetla się ilość grup aktywnych w rysunku Po zaznaczeniu na rysunku grupy przewija się okno panelu grup, tak aby wybrana grupa była na samej górze (jeśli to możliwe). Teraz jeszcze myślimy nad funkcją kopiującą grupy pomiędzy rysunkami.
 15. W celu wyłączenia nakładki proszę przejść do katalogu C:\Program Files\ZWSOFT\ZWCAD 2020\Support o otworzyć plik ZWCAD2020.lsp Następnie przed linią (vl-load-all "C:\\Szansa\\Group Manager\\2020\\PL\\Group Manager.zelx") wpisać średniki ;;(vl-load-all "C:\\Szansa\\Group Manager\\2020\\PL\\Group Manager.zelx") i zapisać. Nakładka przestanie się wczytywać.