dmatusz3

Administratorzy
 • Content Count

  3129
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  164

dmatusz3 last won the day on September 28

dmatusz3 had the most liked content!

About dmatusz3

 • Rank
  Administrator

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

3822 profile views
 1. Dziękuję za przesłanie pliku. Będziemy go analizować.
 2. Może w rysunku jest przestawiona jakaś zmienna, np. ANGBASE? Prosilibyśmy o podesłanie rysunku.
 3. W linku, który zamieściłem powyżej jest kilka plików pomocy oraz przykłady gotowe do użycia. Na forum tutaj mamy wątek, który myślę, że warto przejrzeć (pomimo, że nie dotyczy VB).
 4. Gdyby była potrzeba to pakiet programistyczny ZRX znajduje się tutaj.
 5. Dodaliśmy do ZWPack 4 nowe funkcje: sumowanie długości wzdłuż klikanych punktów - mdist, zmiana stylu istniejącej multilinii, źródło https://wstaw.net/H7rPMsXd wymiarowanie polilinii, źródło https://wstaw.net/jbTYLih szyfrowanie lispów - źródło Więcej o nakładce.
 6. Jeśli powiększenie "dojdzie do końca" to proszę użyć funkcji REGEN.
 7. Reasumując: Jeśli występuje problem z kopiowaniem proszę przestawić zmienną COPYCLIPFORMATS na 193. Według zapowiedzi ZWSOFTu moduł drukowania ma być rozbudowany w kolejnym wydaniu ZWCAD 2021 w listopadzie. Skrypty działają - jeśli jednak wystąpi pewien problem prosimy o kontakt, dopasujemy. Proszę nie tworzyć zbiorczych tematów. Jedno zagadnienie = jeden temat na forum. Tematy zbiorcze w większości przypadków są czytelne tylko dla autora.
 8. Zmiana wierzchołków polilinii jest dostępny od ZWCAD 2019 SP1. Wszystkie skrypty powinny działać.
 9. Informacje na temat wersji oficjalnej zamieściliśmy tutaj https://www.zwcad.pl/zwcad-2021/zwcad-2021-wersja-oficjalna.html
 10. Zerknąłem na plan. Moduł drukowania będzie obsługiwał przezroczystość oraz druk cieniowany w SP1, który ma pojawiać się w okolicy połowy listopada.
 11. No tak ale np. zmienna OSMODE też przyjmuje sumaryczne wartości. Jeśli ustawimy ją na 3 (1 - punkt końcowy + 2 - punkt środkowy) to program będzie "łapał" oba typy punktów charakterystycznych, ale nie złapie innych np. kwadrantowego. Czyli takie sumarycznie zmienne nie definiują jednego formatu, ale dozwolone formaty a ich rodzaj zostanie dobrany automatycznie. Jeśli skopiujemy rysunek Ctrl+C to można go wstawić np. do Worda. Jeśli zmienimy wartość COPYCLIPFORMATS ze 193 na 192 to już do Worda nie wstawimy. Jeśli ustawimy na wartość 1 to nawet obiekt w ZWCAD będzie wstawiony jako OLE.
 12. Zmienna dotyczy formatu w jakim są wklejane obiekty. Jeśli przestawimy ją na wartość 1, skopiujemy np. prostokąt i wkleimy to wstawi się obiekt OLE. Nie znam powodu wstawienia tej zmiennej, być może inne funkcje lub nakładki miały taką potrzebę.
 13. Tak, wartość zmiennej jest sumą wybranych pozycji. Wartość domyślna tej zmiennej to 193. Import konfiguracji z poprzedniej wersji w pewnych sytuacjach przestawią tę zmienną na wartość 0, co powoduje, że wklejanie nie działa.
 14. Na przyszłych wersjach branżowych 2021 biblioteka będzie działać również. Niestety nie. To jest wczesna wersja biblioteki. Nie wiem, ale spróbuję się dowiedzieć. Czy można prosić o podesłanie takiego pliku IFC do analizy?