dmatusz3

Administratorzy
 • Posts

  3274
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  196

dmatusz3 last won the day on September 3

dmatusz3 had the most liked content!

About dmatusz3

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

4959 profile views

dmatusz3's Achievements

 1. Lisp znajduje się w tym poście poście z filmem (4 posty do góry). Proszę zobaczyć na program rozszerzający ZWCADa - ZWGeo - https://www.zwcad.pl/ui-szansa/zwgeo.html Oto jeden z przykładów użycia ZWGeo. Obecnie mocno zwiększamy możliwości tego programu do wspomagania pracy geodetów. Jednym z zagadnień są np. mapy WMS. O tym może Pan poczytać w tym wątku
 2. Czy ma Pan na myśli zmianę aktualnego stylu wymiarowania dla nowych wymiarów, czy zmianę stylu wymiarowania istniejących wymiarów?
 3. Postaramy się uruchomić także na tej wersji programu.
 4. Napisaliśmy taki mały skrypt, który wykonuje podobną funkcję. Wystarczy go przeciągnąć na okno rysunku i będzie dostępne nowe polecenie addselected. Skrypt do pobrania AddSelected.zel
 5. Proszę sprawdzić we właściwościach pliku, kto jest właścicielem pliku oraz czy użytkownik, który otwiera plik ma uprawnienia do jego zapisu. Jeśli nie ma to proszę przypisać stosowne uprawnienia do zapisu. Poniżej przykładowe okno do ustawiania zabezpieczeń.
 6. Okno się pojawi tylko wtedy gdy w otwieranym rysunku są użyte czcionki, których brakuje w systemie.
 7. Proszę spróbować w oknie edycji stylu tekstu przed kliknięciem "OK" użyć przycisku "Zastosuj"
 8. Czy jest jakiś komunikat błędu przy uruchamianiu tego programu? Jak ma Pan program antywirusowy? Czy może Pan wyłączyć na chwilę?
 9. Proszę spróbować pobrać program do całkowitej deinstalacji ZWCAD 2018.
 10. Nie jestem do końca pewien czy to można coś takiego osiągnąć, aby jeden lisp sterował kilkoma rysunkami. Każdy rysunek ma odizolowaną przestrzeń do LISPa, aby zmienne z jednego rysunku nie wpływały na inny. Udało się Panu zmienić zmienną ale ta zmienna jest zapisywana w rejestrze. Więc zmiana w jednym otwartym rysunku powoduje zmianę w rejestrze i inne rysunku ją widzą. Natomiast zmienna LTSCALE jest zapisywana w pliku dwg i dla każdego rysunku może być inna. Być może rozwiązaniem byłby zapis wartości zmiennej do pliku zewnętrznego, tak aby inne rysunki mogły sobie odczytać tę wartość. Ale raczej nie będzie to proste.
 11. Dziękuję bardzo za sugestie. Postaramy się uwzględnić przy kolejnych wersjach nakładki do wstawiania map.
 12. Bardzo proszę o podesłania kawałka rysunku, zastanowimy się jak ułatwić to zadanie ze wstawianiem bloków. Rozumiem, że na każdym odcinku pollinii ma być wstawiony tylko jeden blok w jego środku, chyba, że odcinek jest zbyt krótki?