dmatusz3

Administratorzy
 • Content Count

  3183
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  175

dmatusz3 last won the day on January 18

dmatusz3 had the most liked content!

About dmatusz3

 • Rank
  Administrator

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

4029 profile views
 1. Wydaje mi się, że pod kursorem niczego nie ma, bo po naciśnięciu klawisza Enter wykonuje się kopiowania w innej części rysunku. Natomiast po ruchu myszką wraca podgląd. Proszę oddalić rysunek i spróbować.
 2. Rozumiem, że przy wymiarowaniu współrzędnymi mają się pojawiać wartości W takim razie wydaje mi się, że najprościej odsunąć układ współrzędnych o taką wartość. Oto jeden z wielu sposobów jak to można zrobić. wymiarowanie_wspolrzednymi.mp4
 3. Kolejne zmiany w module konstrukcji znaków drogowych z rondami: ułatwiliśmy wstawianie znaków drogowych na tablice drogowskazowe poprzez udostępnienie tylko niezbędnej funkcjonalności, opisy miejscowości możemy wpisać bezpośrednio za pomocą klawiatury po uruchomieniu polecenia. Funkcja pamięta ostatnią miejscowość, dodaliśmy możliwość oznaczania zamkniętych zjazdów. Powyższą funkcjonalność pokazaliśmy na filmie poniżej.
 4. Trudno mi zdiagnozować na odległość, ale może tymczasowo po wklejeniu przyda się polecenie do dopasowania obiektów - align?
 5. Zoptymalizowaliśmy również sposób wypełnienia ronda - od wjazdu do zjazdu. Wypełnienie działa teraz znacznie szybciej oraz podgląd jest lepiej widoczny.
 6. Pracujemy obecnie w ZWTraffic nad ulepszeniem konstrukcji tablic drogowskazowych. Na filmie poniżej przestawiam wycinek nowych możliwości: wstawienie szkieletu ronda, wstawienie wjazdu i zjazdów (bardzo łatwo obecnie dobrać odpowiednią długość zjazdów), łatwe wstawienie łączników pomiędzy poszczególnymi zjazdami.
 7. Trzeba wpisać przy wyniku taką jednostkę, jaką potrzebujemy. Możliwość wpisania jednostek uzyskujemy za pomocą klawisza z apostrofem albo Ctrl+W.
 8. W Wigilię 24-12-2020 nie pracujemy. Będziemy dostępni ponownie już w poniedziałek 28.12.2020 i wtedy odpowiemy na wszelkie pozostawione wiadomości., Wszystkim życzymy zdrowych i spokojnych Świąt!
 9. Ostatnie wybrane elementy można zaznaczyć w taki sposób: (command "_pselect" "_p" "")
 10. Działa pięknie. I jest też sprawdzenie czy lista nie jest pusta. Apostrof (albo quote) przed nawiasem powoduje utworzenie listy bez obliczania jej wartości. Aby obliczyć wartość można użyć funkcji list. Czyli linię (setq zbior (ssget "X" '( (0 . "CIRCLE") (410 . "Model")(-4 . ">=") (40 . malypromien ) ) )) można zamienić na (setq zbior (ssget "X" (list (cons 0 "CIRCLE") (cons 410 "Model")(cons -4 ">=") (cons 40 malypromien ) ) )) jeśli się nie mylę. PS. cons tworzy parę z kropką.
 11. W kolejnej wersji programu do wspomagania projektowania organizacji ruchu ZWTraffic dodamy między innymi możliwość wyrównania odnośników znaków drogowych. Funkcja działa podobnie jak malarz formatów.
 12. Opublikowaliśmy ZWCAD 2021 SP1. Linki oraz lista zmian są dostępne tutaj: https://www.zwcad.pl/zwcad-2021/zwcad-2021-sp1.html Poniżej pokazaliśmy zaznaczanie regionów w SP1.
 13. Czy możemy prosić o kawałek rysunku w wiadomości prywatnej lub na pomoc@zwcad.pl?
 14. Faktycznie niefajnie. Dziękuję za informacje. Zwrócimy uwagę ZWSOFT. Wszystkie ustawienia są zapisane w profilu w ścieżce %appdata%\ZWSOFT\ZWCAD i dalej wersja programu.