dmatusz3

Administratorzy
 • Content Count

  3068
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  158

dmatusz3 last won the day on March 18

dmatusz3 had the most liked content!

About dmatusz3

 • Rank
  Administrator

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

3339 profile views
 1. Proszę spróbować klawisz F12 albo przycisk na pasku statusu
 2. Spróbowałbym z funkcją _regen. Można także rozszerzyć rzutnie za pomocą funkcji _VPMAX i _VPMIN.
 3. Można użyć także opcji do rysowania okręgów przez 3 punkty (3P w linii poleceń) i wskazać 3 punkty styczne. Dodatkowe opcje do rysowania okręgów opisaliśmy tutaj https://www.zwcad.pl/help/zwcad-help/okrag.html Proszę o poprawę tytułu posta tak aby odpowiadał rzeczywistości.
 4. Z tego co pamiętam (może się mylę) ale kopiowanie grup pomiędzy rysunkami nie było możliwe. Grupy były zawsze rozbijane. Również w Autocadzie. Jak tworzyliśmy nakładkę do zarządzania grupami https://www.zwcad.pl/ui-szansa/group-manager.html to utworzyliśmy funkcje do wklejenia obiektów ze schowka do nowego rysunku jako grupa.
 5. Niestety, nie mamy jeszcze aktualizacji programu.
 6. To pytanie od jednego użytkownika - jak narysować kwadrat o zadanym polu powierzchni. Może się komuś przyda ten sposób: Wybieramy narzędzie do rysowania prostokąta, przełączamy w tryb rysowania kwadratu i wskazujemy jego punkt narożny. Następnie w kalkulatorze wpisujemy pole i wyciągamy pierwiastek. tak obliczoną wartość przekazujemy do linii poleceń jako długość boku. A tutaj filmik.
 7. Nową jednostkę możemy utworzyć zaczynając definicję od apostrofu. Wtedy definicja będzie widoczna na niebiesko. Nie znam możliwości przypisania globalnego definicji dla wszystkich nowych plików. Definicje najlepiej można umieszczać na górze dokumentu poza obszarem drukowanym.
 8. Dzień dobry, niestety nie naprawiono tego jeszcze.
 9. Proszę o podesłanie w wiadomości prywatnej przykładowej mapy, albo jej części. Spróbujemy opracować taki skrypt, który automatycznie zmieni kolor warstwy na podstawie koloru obiektu.
 10. Witam, a jeśli na jednej warstwie będą obiekty w różnych kolorach?
 11. Po wpisaniu polecenia TK możemy odsunąć punkt bazowy o zadane odległości w poziomie i w pionie. Na filmie pokazałem jak narysować okrąg w zadanej odległości od lewego dolnego rogu prostokąta (50 w poziomie i 30 w pionie). TK-linie_pomocnicze.mp4
 12. Dział odnośnie propozycji nowych funkcji jest tutaj https://forum.cad.info.pl/forum/62-propozycje-nowych-funkcji/ Jeśli zależy Panu aby data zapisu czy drukowania się odświeżała automatycznie to proszę użyć pola przeznaczonego do tego celu. np.: %<\AcVar SaveDate \f "%#x">%
 13. Dziękuję za dokładne informacje. Opisaliśmy problem i wysłaliśmy zapytanie do ZWSOFT. Funkcje działają ale mi komunikat wyskakiwał jeśli przed wstawieniem koty chciałem anulować polecenie i wciskałem ESC. cadkit.mp4
 14. Dzięki, będziemy testować. Aby wstawić film z YT do posta wystarczy wkleić link z paska adresu z YT tak jak zwykły tekst i zostanie on automatycznie zamieniony na film.
 15. Witam, zaraz będziemy się przyglądać aplikacji, ale proszę się upewnić, że wszystkie biblioteki są odblokowane we właściwościach pliku.