dmatusz3

Administratorzy
 • Zawartość

  2836
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  135

Ostatnia wygrana dmatusz3 w Rankingu w dniu 21 Listopad 2018

dmatusz3 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

9 obserwujących

O dmatusz3

 • Tytuł
  Administrator

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Ostatnie wizyty

2281 wyświetleń profilu
 1. Teraz widzę w czym jest problem. Prześlemy to zaraz do ZWSOFTu. Dzięki.
 2. Czy chodzi o takie kopiowanie bloku, czy coś innego. Proszę podesłać jakiś zrzut ekranu, lub jeśli to występuje w konkretnym pliku, ten plik.
 3. ZWCAD nie obsługuje plików z rozszerzeniem VLX i FAS, ponieważ jest to zastrzeżony format Autodesku. VLX i FAS to (w pewnym uproszczeniu) pliki binarne, tak więc nie mamy możliwości zajrzenia i modyfikacji skryptu. Dostępny jest konwerter plików firmy trzeciej, który tłumaczy takie pliki na format ZWCADa. Powyższe narzędzie to można pobrać tutaj LispConverter.zip
 4. dmatusz3

  Snap do przeskalowanego bloku

  Proszę o przesłanie tego bloku do nas.
 5. dmatusz3

  export do wmf_pytanie za 5 punktów

  W wersji 2018 została dodana wektorowa systemowa drukarka SVG, które to pliki czyta Word. W wersji 2019 SP1 została dodana drukarka EMF, która (mówiąc w zaokrągleniu) jest następcą WMF. Drukuje się na nich tak jak na zwykłą drukarkę. Wydruk SVG po czytaniu do Worda możemy przekształcić na obiekty rysunkowe. Oto plik po wydruku przekształcony na obiekty rysunkowe Worda drukarka-svg.docx
 6. dmatusz3

  sprzętowe pytania

  Pracuję na dwóch komputerach, w jednym jest AMD Ryzen 5 2600X, a w drugim Intel Core i7-8700K. Robiąc podobne operacje, pracują na tych samych plikach praktycznie nie widzę różnicy w prędkości. Ale mówiąc mocno subiektywnie, lepiej mi na Ryzenie, system Windows ma większą lekkość, chociaż nie do końca wiem jak to zjawisko wytłumaczyć Projektując w ZWCAD różnic nie widzę pomiędzy procesorami. Karta graficzna nie ma znaczenia, natomiast myślę, że zdecydowanie wydajność poprawi szybki dysk twardy np. coś takiego https://www.komputronik.pl/product/357320/samsung-960-evo-m-2-1tb.html Jeśli chodzi o wielowątkowość (powiem obrazowo z pewnymi uproszczeniami): ZWCAD+ potrafił wykorzystać max 2 rdzenie i było to zaszyte mocno w samym jądrze, Od ZWCAD 2017 do obecnego zmieniono sposób obsługi wielowątkowości, przekazując większą kontrolę dla systemowi operacyjnemu, dzięki czemu może wykorzystać wszystko, ale nie zawsze. Trzeba pamiętać o tym, że pewnych zadań nie można wykonać wielowątkowo. Np. obliczanie liczb Fibonacciego, gdzie każda następna jest sumą dwóch poprzednich. Gdybyśmy chcieli liczyć to w wielu watkach, to i tak jeden musiałby czekać na drugi, co w efekcie spowolniłoby proces. ZWCAD operuje na bazie danych, a tam operacje są kolejkowane. Na przykład mamy 100 par punktów i chcemy połączyć liniami odpowiednie pary. Musimy to robić po kolei. Ale inaczej jest za operacjami obliczeniowymi, które nie zależą od siebie. Jako przykład podam aplikację do nestingu, gdzie sprawdzamy tysiące kombinacji i układów i wybieramy najlepszy. Możemy programowo wybrać czy ZWCAD ma to przeliczać wielowątkowo, czy w jednym wątku. Dla poniższego przypadku liczenie wielowątkowe było 8 razy szybsze, co przekłada się na kilka, kilkanaście minut.
 7. dmatusz3

  kopiowanie między rysunkami

  Prosilibyśmy o wywołanie tego lispa w plikach, które nie podpinają się jako xrefy i próbę podpięcia. Sprawdzaliśmy pliki, nie dołączają się one jako xrefy również w Autocad 2019 (przerywaliśmy proces po kilku minutach). Będziemy teraz analizować skąd bierze się tak duża lista skal.
 8. dmatusz3

  kopiowanie między rysunkami

  Dziękuję za informacje. Będziemy sprawdzać jutro w różnych konfiguracjach. Czy ewentualnie moglibyśmy otrzymać na priv kawałek takiego pliku dwg, który się długo podpina jako xref?
 9. dmatusz3

  kopiowanie między rysunkami

  Czy to zależy od ilości obiektów, ich rodzaju? Czy występuje to po pewnym czasie, czy od razu? Jaka jest to wersja Windows? Można to odczytać w ustawieniach - zrzut poniżej. W ostatnich wersjach MS zmienił nieco schowek Windows, wprowadzając np. historię i synchronizacje z chmurą (klawisz Windows+V), czy ten schowek z historią macie Panowie aktywny? Czy może macie inne programy, które zapamiętują historię schowka systemowego? U mnie np. program Greenshot wraz z nową aktualizacją Windows zrzuca obrazek w 5 sekund (przed aktualizacją było to błysk), ale już nie potrafi skopiować do schowka poprawnie.
 10. do
  Zapraszamy do spotkania z nami w Katowicach. Seminarium jest podzielone na 2 części. Więcej informacji na naszej stronie. Warto!
 11. Pole zbiorcze powinno być poniżej. Na taką polilinię nie mam obecnie pomysłu, ale zastanowimy się jutro.
 12. Czy takie obiekty są poprawne? obwiednia.dwg
 13. Nieco spłycę zagadnienie, żeby się upewnić czy dobrze rozumiem. Czy chodzi o to, aby z takiego obiektu utworzyć wewnątrz jedną obwiednię?
 14. No nie wiem, zrobiłem grupowo, ale miałem tylko dwa kreskowania w tej grupie. Może się przyda.