dmatusz3

Administratorzy
 • Zawartość

  2815
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  134

Ostatnia wygrana dmatusz3 w Rankingu w dniu 6 Listopad

dmatusz3 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

9 obserwujących

O dmatusz3

 • Tytuł
  Administrator

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Ostatnie wizyty

2122 wyświetleń profilu
 1. dmatusz3

  Niemiecki styl wymiarowania

  Przywrócenie wartości oryginalnego wymiaru możemy wykonać wybierając funkcję z menu narzędzi dodatkowych.
 2. Witam, opracowaliśmy konwerter wymiarów do niemieckiego stylu wymiarowania. Niemiecki styl wymiarowania jest nieco inny, przy wymiarach do 1m wartość teksty wymiarowego piszemy normalnie, powyżej 1m, centymetry są umieszczane w indeksie górnym, np. 1.45m to 145. Skrypt działa na ZWCAD 2019 STD i PRO, po przeciągnięciu pliku zelx w okno rysunku będą dostępne 2 nowe polecenia DIMDE i alias WYMDE. Skrypt do konwersji DimDe.zelx Jak działa skrypt pokazaliśmy na filmie poniżej.
 3. Myślę, że powinno działać w obu wersjach. Nie, z tego co wiem będzie całkowicie darmowa. Niczego takiego mi nie wiadomo (że mogą być jakieś problemy).
 4. Niestety tak jak informowaliśmy, tworzenie i edycja bloków w SP1 zostały tymczasowo wyłączone. Planuje się, że będzie to udostępnione jako dodatkowe narzędzie lub nakładka. Tworzenie bloków dynamicznych dostępne jest tylko w pierwszym wydaniu 2019.
 5. dmatusz3

  EncryptLISP

  Z tego co pamiętam, to jest do tego jakiś mały ciąg poleceń w linii komend. Postaram się jutro wstawić opis.
 6. Proszę opisać co ma być "na wejściu" i "na wyjściu".
 7. dmatusz3

  ZWCAD 2019 SP1???

  Aktualizacje online są uruchamiane z kilkudniowym opóźnieniem. Tak więc w obecnej chwili jeszcze nie.
 8. Ukazała się wersja ZWCAD 2019 SP1. Między innymi dodaliśmy edycję polilinii i kreskowania poprzez uchwyty oraz inne funkcje. Pełna lista oraz linki znajdują się tutaj. Linki do wersji SP1: https://jakicad.pl/pobierz/851/ZWCAD_2019_SP1_PLK_Win_32bit.exe https://jakicad.pl/pobierz/852/ZWCAD_2019_SP1_PLK_Win_64bit.exe https://jakicad.pl/pobierz/853/ZWCAD_2019_SP1_ENU_Win_32bit.exe https://jakicad.pl/pobierz/854/ZWCAD_2019_SP1_ENU_Win_64bit.exe W wersji SP1 zostały tymczasowo wyłączone polecenie do tworzenia i edycji bloków dynamicznych. Planujemy, że wrócą one jako nakładka lub oddzielny program. Niemniej aby utworzyć blok dynamiczny można pobrać pierwszą wersję 2019, gdzie jest możliwa edycja bloków.
 9. To chyba chodzi raczej o zmianę koloru tła interfejsu, a nie o zmianę tła obszaru roboczego. Nie znalazłem jednak na tę chwilę jak to zmienić inaczej niż z menu. Ale poszukamy w poniedziałek.
 10. Witam, drugiego listopada 2018 nasze biura będą nieczynne. Wracamy w poniedziałek 5 listopada. Pozdrawiam
 11. dmatusz3

  INDEXCTL

  Z tego co pamiętam, to po zmianie zmiennej INDEXCTL można do pliku zapisać dodatkowe informacje - nazwijmy to indeksami - o obiektach, które są widoczne. Np. mamy plik dwg, w w nim 100 warstw, ale włączonych jest tylko 10, i ten plik jest wstawiony jako XREF. Teraz podczas ładowania rysunku zostaną wczytane obiekty leżące tylko na warstwach, które są włączone. Można także ustawić indeksy do obszaru widocznego np. wczytany zostanie tylko obszar, który jest wewnątrz ramki przycięcia XREFa. Przestawienie tej zmiennej powoduje szybsze wczytywanie, ale znacznie wydłuża zapis i powiększa plik dwg. Wartośi INDEXCTL: 0 - wyłączony - wartość domyślna 1 - zapis indeksu dla warstw 2 - zapis indeksu dla obiektów 3 = 1+2 Dokąd sięgam pamięcią nie spotkałem osoby, która używała tej zmiennej.
 12. dmatusz3

  ZWCAD 2019 SP1???

  Witam, to nie jest SP1. Wersja SP1 ukaże się w przyszłym tygodniu (w ten piątek my mamy otrzymać wersje do testów oraz listę zmian).
 13. dmatusz3

  Wynik w stopniach,minutach sekundach.

  Witam, nie znam sposobu aby tak wyświetlić wynik. Można ustawić jednostkę na stopnie, wybierając z dostępnych jednostek, ale minuty i sekundy będą zapisane po przecinku.
 14. dmatusz3

  ZWNesting 2019

  W poniedziałek będzie premiera ZWNesting 2019 z możliwością obrotów. Poniżej dwa filmy pokazujące pracę nakładki (filmy zostały nieco skrócone - całkowity czas obliczeń to kilka minut).