dmatusz3

Administratorzy
 • Content Count

  3095
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  160

dmatusz3 last won the day on May 4

dmatusz3 had the most liked content!

About dmatusz3

 • Rank
  Administrator

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

3571 profile views
 1. Po wpisaniu polecenia CUI można przypisywać polecenia do klawiszy myszki.
 2. Dziękuję bardzo za uwagi. W linku poniżej zamieściłem linki oraz skróconą listę wybranych zmian w programie.
 3. Została wydana wersja beta ZWCAD 2021. Linki do pobrania programu znajdują się tutaj https://jakicad.pl/zwcad?product=119&os=0&v=0&l=all Skrócona lista zmian: przezroczystość kreskowań, warstw itp, zintegrowany manager do xrefów, rastrów i plików pdf, możliwość ustalania różnych stanów warstw dla poszczególnych rzutni, formuły w tabelach, możliwość przypisywania swoich funkcji dla przycisków myszki.
 4. Prawdopodobnie będzie w wersji 2021.
 5. Tak, powinien działać, ale sprawdzimy to jutro i potwierdzimy.
 6. Dzień dobry, szacujemy, że wersja beta 2021 ukaże się początkiem lipca.
 7. Bloki nie są brane pod uwagę, tylko zwykłe obiekty rysunkowe np. linie, polilinie, łuki itp.
 8. Skrypt bierze pod uwagę pierwszy element z danej warstwy i na tej podstawie ustala właściwości warstwy.
 9. Może zmienna DYNPROMPT lub DYNMODE ?
 10. Sposobem wyświetlania obramowań zasłon steruje zmienna WIPEOUTFRAME Zasłony możemy zaznaczyć na rysunku za pomocą narzędzia "Szybki wybór" _qselect Wtedy wszystkie zasłony można przenieść na osobną warstwę i ukryć tę warstwę.
 11. Zmienna WIPEOUTFFRAME jest zapisywana w pliku dwg. Domyślnie jest przyjmowana jest wartość WIPEOUTFFRAME=1, tak jak w Autocad https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/learn-explore/caas/CloudHelp/cloudhelp/2018/ENU/AutoCAD-Core/files/GUID-AF1A9E90-35FB-4A49-AA39-E3456B4F264D-htm.html Czy próbował Pan przestawić wartość tej zmiennej dodając na końcu pliku c:\Program Files\ZWSOFT\ZWCAD 2020\Support\ZWCAD2020.lsp linię (setvar "WIPEOUTFFRAME" 0) ? Oto plik dwg z ustawioną wartością zmiennej WIPEOUTFFRAME ustawioną na 0. wipe_out_frame.dwg Proszę o informację jaka jest wartość zmiennej u Pana po otworzeniu tego pliku. Kilka lat temu robiliśmy skrypt, który otwierał po kolei wszystkie pliki z wybranego katalogu, dokonywał pewnych operacji i zapisywał plik. Jeśli to mogłoby pomóc to proszę o informacje, postaramy się odszukać skrypt.
 12. Można także spróbować ustawić zmienną w pliku lsp, który jest ładowany podczas tworzenia nowego rysunku jak również i otwierania istniejącego. Ścieżka do pliku c:\Program Files\ZWSOFT\ZWCAD 2020\Support\ZWCAD2020.lsp Poniższy wpis wyłącza wyświetlanie siatki. (setvar "GRIDMODE" 0)
 13. Niestety ZWCAD nie potrafi jeszcze wykorzystać sprzętowego wspomagania kart graficznych takich jak wygładzania linii czy buforowanie ekranu. Wszystko jest generowane przez procesor. Tak więc zmiana w tym celu karty graficznej nie spowoduje zbytniej poprawy. Czy mógłby Pan podesłać w wiadomości prywatnej podobny model? Spróbujemy nieco poszperać czy można jakoś poprawić wydajność.
 14. Jeśli nie ma Pan zaznaczonych żadnych obiektów to zmienia się skala całego rysunku. Jeśli obiekt lub obiekty są zaznaczone to zmienia się tylko skala tych obiektów.