dmatusz3

Administratorzy
 • Content Count

  3121
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  162

dmatusz3 last won the day on August 5

dmatusz3 had the most liked content!

About dmatusz3

 • Rank
  Administrator

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

3781 profile views
 1. Zmiana wierzchołków polilinii jest dostępny od ZWCAD 2019 SP1. Wszystkie skrypty powinny działać.
 2. Informacje na temat wersji oficjalnej zamieściliśmy tutaj https://www.zwcad.pl/zwcad-2021/zwcad-2021-wersja-oficjalna.html
 3. Zerknąłem na plan. Moduł drukowania będzie obsługiwał przezroczystość oraz druk cieniowany w SP1, który ma pojawiać się w okolicy połowy listopada.
 4. No tak ale np. zmienna OSMODE też przyjmuje sumaryczne wartości. Jeśli ustawimy ją na 3 (1 - punkt końcowy + 2 - punkt środkowy) to program będzie "łapał" oba typy punktów charakterystycznych, ale nie złapie innych np. kwadrantowego. Czyli takie sumarycznie zmienne nie definiują jednego formatu, ale dozwolone formaty a ich rodzaj zostanie dobrany automatycznie. Jeśli skopiujemy rysunek Ctrl+C to można go wstawić np. do Worda. Jeśli zmienimy wartość COPYCLIPFORMATS ze 193 na 192 to już do Worda nie wstawimy. Jeśli ustawimy na wartość 1 to nawet obiekt w ZWCAD będzie wstawiony jako OLE.
 5. Zmienna dotyczy formatu w jakim są wklejane obiekty. Jeśli przestawimy ją na wartość 1, skopiujemy np. prostokąt i wkleimy to wstawi się obiekt OLE. Nie znam powodu wstawienia tej zmiennej, być może inne funkcje lub nakładki miały taką potrzebę.
 6. Tak, wartość zmiennej jest sumą wybranych pozycji. Wartość domyślna tej zmiennej to 193. Import konfiguracji z poprzedniej wersji w pewnych sytuacjach przestawią tę zmienną na wartość 0, co powoduje, że wklejanie nie działa.
 7. Na przyszłych wersjach branżowych 2021 biblioteka będzie działać również. Niestety nie. To jest wczesna wersja biblioteki. Nie wiem, ale spróbuję się dowiedzieć. Czy można prosić o podesłanie takiego pliku IFC do analizy?
 8. W ZWCAD 2021 możemy importować pliki IFC. Opis oraz potrzebna biblioteka dostępna jest tutaj: https://www.zwcad.pl/help/zwcad-help/ifcimport.html
 9. Tutaj jest program usuwający całkowicie wersję 2021 z systemu operacyjnego https://jakicad.pl/pobierz/1003/ZwFixIt2021.exe Usuwa zarówno wersję 32 jak i 64 bit i wszystkie wersje językowe.
 10. W polu tekstowym raczej nie nie da się tak sformatować tekstu. W takich przypadkach "składałem" tekst z symbolami. naprezenia.sm
 11. Proszę spróbować dezaktywować licencję ZWCAD na komputerze i aktywować ją ponownie.
 12. Opublikowaliśmy wersję oficjalną ZWCAD 2021. Linki oraz lista zmian jest dostępna tutaj https://www.zwcad.pl/zwcad-2021-wersja-oficjalna.html A poniżej jedna z nowości - wstawiamy pola powierzchni do tabeli i sumujemy ich całkowitą powierzchnię.
 13. Problem z kopiowaniem raczej wynika z tego, że obiekty w wersji 2021 posiadają więcej atrybutów, których wersja 2015 nie rozpoznaje, np. przezroczystość obiektów. Po upływie 30 dni testowania kopiowanie przez schowek jest wyłączane. Generalnie wersja testowa po upływie 30 dni od instalacji posiada następujące ograniczenia: brak eksportu, druk ze znakiem wodnym, publikowanie tylko do formatu DWF, brak zapisu do formatu DXF. zapis plików DWG tylko do 1000 obiektów, WBLOCK działa tylko do 1000 obiektów, brak możliwości kopiowania obiektów do schowka.
 14. W edytorze bloków raczej nie można zmieniać kąta obrotu układu współrzędnych. Natomiast można obracać istniejący blok.
 15. Także nie. Architecture to ZWCAD Pro z dodatkowymi narzędziami.