dmatusz3

Administratorzy
 • Posts

  3265
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  194

dmatusz3 last won the day on July 16

dmatusz3 had the most liked content!

About dmatusz3

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

4783 profile views

dmatusz3's Achievements

 1. Czy jest jakiś komunikat błędu przy uruchamianiu tego programu? Jak ma Pan program antywirusowy? Czy może Pan wyłączyć na chwilę?
 2. Proszę spróbować pobrać program do całkowitej deinstalacji ZWCAD 2018.
 3. Nie jestem do końca pewien czy to można coś takiego osiągnąć, aby jeden lisp sterował kilkoma rysunkami. Każdy rysunek ma odizolowaną przestrzeń do LISPa, aby zmienne z jednego rysunku nie wpływały na inny. Udało się Panu zmienić zmienną ale ta zmienna jest zapisywana w rejestrze. Więc zmiana w jednym otwartym rysunku powoduje zmianę w rejestrze i inne rysunku ją widzą. Natomiast zmienna LTSCALE jest zapisywana w pliku dwg i dla każdego rysunku może być inna. Być może rozwiązaniem byłby zapis wartości zmiennej do pliku zewnętrznego, tak aby inne rysunki mogły sobie odczytać tę wartość. Ale raczej nie będzie to proste.
 4. Dziękuję bardzo za sugestie. Postaramy się uwzględnić przy kolejnych wersjach nakładki do wstawiania map.
 5. Bardzo proszę o podesłania kawałka rysunku, zastanowimy się jak ułatwić to zadanie ze wstawianiem bloków. Rozumiem, że na każdym odcinku pollinii ma być wstawiony tylko jeden blok w jego środku, chyba, że odcinek jest zbyt krótki?
 6. Dziękuję za informacje. Biblioteki trzeba odblokować przed załadowaniem we właściwościach pliku dll.
 7. Pracujemy obecnie nad dodaniem do naszych nakładek (np. ZWGeo, ZWTraffic) możliwości wstawiania map z zasobów z portali gov.pl. Funkcjonalność jest w bardzo początkowej fazie, ale postanowiliśmy ją udostępnić. Możemy wybrać różne serwery z danymi i sprawdzić jakie udostępnia dane (warstwy). Następnie definiujemy obszar w który ma być wstawiona mapa. Wygląda to tak jak na animacji poniżej. Biblioteki do pobrania ZWMS.zip Pobrany plik zip należy rozpakować do katalogu i poleceniem netload (tylko wersja ZWCAD Pro) wczytać plik ZWMS.dll Wtedy pojawi się dodatkowy panel. W pliku zip znajduje się również plik Plik_testowy.dwg, który został użyty podczas kręcenia filmu.
 8. Sprawdzimy, czy jesteśmy w stanie coś podpowiedzieć. Czy może Pan podesłać przykładowy blok w pliku dwg?
 9. Z powodu zastrzeżeń patentowych dotyczących bloków dynamicznych ZWCAD nie ma edytora bloków dynamicznych, więc raczej nie da się stworzyć takiego bloku. Natomiast jeśli Pan dąży, np. do zestawienia prętów w tabelce, to można na to osiągnąć poprzez polecenie _DATAEXTRACTION Można utworzyć sobie własny szablon ustawień i szybko utworzyć takie zestawienie.
 10. Opis jak wstawić swój skrypt pod klawisz skrótu wstawiliśmy tutaj
 11. Dziękuję za wypowiedzi. Czy mógłbym prosić o przesłanie takiego fragmentu rysunku z punktami i rzędnymi? W jaki sposób są tworzone takie punkty? To są bloki, gdzie rzędna jest atrybutem, czy taki blok ma odpowiednią współrzędną Z? Jeśli rysujemy na rastrze trójkąt jak tutaj to wierzchołki trójkąta mają odpowiednią współrzędną Z, czy Z=0?
 12. Pokażę jak przypisać własny skrót klawiaturowy w ZWCAD do funkcji w LISP. Zrobimy to na przykładzie programu LISP, który zmienia stan ustawień punktów charakterystycznych z końca, środka i centrum na wszystkie (czyli zmiennej OSMODE z wartości 7 na 13311). (defun c:przelaczsnapy nil (wszystko)) (defun wszystko nil (print "Teraz aktywne sa tylko wybrane snapy") (setvar "OSMODE" 7) (defun c:przelaczsnapy nil (malo)) (princ) ) (defun malo nil (print "Teraz aktywne sa wszystkie snapy") (setvar "OSMODE" 13311) (defun c:przelaczsnapy nil (wszystko)) (princ) ) Skrypt można pobrać również tutaj snapy.lsp W celu jego uruchomienia wystarczy przeciągnąć go na ekran rysunku, wtedy zostanie dodane nowe polecenie przelaczsnapy W celu dodania własnego skrótu na początku wywołujemy polecenie CUI W oknie konfiguracji jaki się otworzy rozwijamy pozycje "Skróty klawiaturowe" Następnie wybieramy dowolny skrót i klikamy na nim prawym klawiszem myszy. Z menu wybieramy "Klonuj" Edytujemy kopie polecenia. Klikając w pozycje 1 przypisujemy skrót klawiaturowy. W pozycji 2 wpisujemy jakie polecenie powinno się wykonać (^C^C_ przed poleceniem zostawiamy). Zatwierdzamy. Teraz wciśnięcie klawisza F4 spowoduje wywołanie programu LISP i zmianę ustawień punktów charakterystycznych.
 13. Tak, możemy tak zrobić, że klawisz F4 może przełączać pomiędzy dwoma stanami snapów: "trochę" albo "wszystko". Przygotujemy wkrótce taki opis.
 14. dmatusz3

  ZWTraffic

  W ZWTraffic nie planujemy wprowadzenia możliwości cofania pojazdu w module przejezdności. Na ZWCAD 2020 działa program AutoTURN, który ma bardzo duże możliwości sprawdzania przejezdności wraz z cofaniem. W ZWTraffic, przebudowaliśmy jednak całkowicie moduł przejezdności oraz dodaliśmy inne funkcje np. Niestety nie mogę potwierdzić czy nowszy ZWTraffic ruszy na ZWCAD 2020. W ZWCAD 2021 zostało wymienione środowisko programistyczne (z Visual studio 2010 na 2017), co sprowadzało konieczność wprowadzenia sporej ilości zmian w ZWTraffic 2021.