dmatusz3

Administratorzy
 • Posts

  3296
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  198

Everything posted by dmatusz3

 1. Opublikowaliśmy ZWCAD 2022 SP1 (VERNUM = "22.10_2021.09.23(8f1be26e226)_x64" (tylko do odczytu) Listę zmian oraz linki do pobrania zamieściliśmy tutaj https://www.zwcad.pl/zwcad-2022/zwcad-2022-sp1.html Jedną z nowości jest moduł ArcGIS (dostępny w wersji Professional) pozwalający na konwersję układów współrzędnych geodezyjnych oraz wstawianie map.
 2. Proszę o podanie wersji programu - polecenie vernum. Jeśli to możliwe proszę podesłać kawałek rysunku w wiadomości prywatnej.
 3. Czy ten przełącznik ma się zapamiętywać tylko do tego pliku DWG czy dla programu - każdy plik będzie miał zaznaczony zaznaczoną tę opcję?
 4. Pracujemy obecnie nad możliwością przeliczania układów geodezyjnych. Obecnie możemy już zdefiniować układ współrzędnych rysunku CSSETSYSTEM oraz wstawić punkt CSMARK. Jeśli układ współrzędnych będzie inny niż układ wstawianego punktu zostanie wstawiony punkt z zaznaczeniem odpowiednim opisem. Na przykład układ współrzędnych rysunku to 1965(2) i wstawiliśmy tam punkt w układzie 2000(15). Zamieszczam również poniżej film aby zilustrować działanie funkcji.
 5. Czy wydruk na inną drukarkę albo do PDF działa? Czy na tę drukarkę można wydrukować coś małego "na próbę" z innego programu?
 6. Sprawdziłem pod ZWCAD 2022 skrypt DWidok_Skrecenie.lsp i według mnie działa poprawnie (zarówno polecenie DWS jak i 0). Zamieszczam film, jak skrypt pracuje.
 7. Dodam jeszcze wynik działania lustra załączanym przez Pana pliku w pierwszym poście w AutoCAD oraz ZWCAD, aby można było porównać. Drugi tekst jaki dołożyliśmy podczas analiz, aby można było łatwiej zaobserwować różnice. Jak widać wynik operacji odbicia tekstu w obu programach jest identyczny. Więc nie jest to błąd tylko, ten tekst ma pewne atrybuty, które powodują takie zachowanie.
 8. W nadchodzącej wersji będą dostępne rzędne wysokościowe z bazy GUGiK
 9. Dodaliśmy do ZWGeo możliwość pobrania z GUGiK rzędnej wysokościowej wybranego punktu, lub też chmury punktów na zaznaczonym obszarze z określoną gęstością - odległością pomiędzy punktami.
 10. Jak wprowadzać wartości bezwzględne zamiast względnych?
 11. Wkrótce opublikujemy nową wersję ZWGeo na ZWCAD 2022. Będzie kilka przydatnych nowości. Oto jedna z nich - rozmieszczanie bloków na środkach segmentów polilinii.
 12. Mam na myśli to, że tworząc lustro takiego tekstu jak poniżej to niezależnie jak ustawimy zmienne, to wynik będzie raczej nie taki jak oczekiwaliśmy. Ale nawet takie rysunki można bardzo szybko przerobić na czytelne używając polecenie torient. Poniżej krótki filmik jak ono działa.
 13. To nie jest problem ani z lustrem ani ze zmienną MIRRTEXT. Funkcja do lustra działa prawidłowo. Ten tekst posiada pewne atrybuty, które powodują takie zachowanie lustra (staramy się ustalić jakie). Z tego co wiem tekst "aaaaa" nie jest napisany zgodnie z zasadami rysunku technicznego. Jak więc ma się zachować odbicie takiego błędnego tekstu?
 14. Dziękuję za informacje. Faktycznie _change nie filtruje obiektów, które nie należą do bloków w poleceniu _refedit. Jutro prześlemy zgłoszenie do ZWSOFT.
 15. Dziękuję za informacje. Czy mógłby Pan podesłać plik oce_9300.ctb?
 16. Jedna polilinia nie może mieć różnego koloru, ani stylu linii. Może mieć natomiast różne grubości. Jeśli ktoś łączy polilinie z wieloma segmentami z postawionymi grubościami dla każdego segmentu to czy powinna się ustawić jedna grubość dla nowej polilinii? W sieci można znaleźć lisp dla AC, który robi coś takiego np. tutaj https://autocadtips1.com/2012/12/31/autolisp-fillet-and-match-pline-width/ Oto przykład jak było w AC.
 17. Rozumiem, że problem polega w tym przypadku łączenia? Proszę o podesłanie tego rysunku, bo mnie się nie udaje powtórzyć takiego zaokrąglania.
 18. Tak to ta sama zmienna. Jednak aby przestawić wartość promienia do tego lispa pewnie szybciej będzie zmienić bezpośrednio wartość zmiennej, niż wywoływać polecenie do zaokrąglania.
 19. Jeden z naszych użytkowników potrzebował program LISP, który grupowo wprowadzi zaokrąglenia do istniejących polilinii. Po małym rozeznaniu znaleźliśmy taki LISP w sieci, zamieszczamy go tutaj, może się komuś przyda fmp.lsp Wartość promienia zaokrąglenia polilinii jest pobierana ze zmiennej FILLETRAD. Sposób działania funkcji pokazaliśmy na filmie poniżej.
 20. Lisp znajduje się w tym poście poście z filmem (4 posty do góry). Proszę zobaczyć na program rozszerzający ZWCADa - ZWGeo - https://www.zwcad.pl/ui-szansa/zwgeo.html Oto jeden z przykładów użycia ZWGeo. Obecnie mocno zwiększamy możliwości tego programu do wspomagania pracy geodetów. Jednym z zagadnień są np. mapy WMS. O tym może Pan poczytać w tym wątku
 21. Czy ma Pan na myśli zmianę aktualnego stylu wymiarowania dla nowych wymiarów, czy zmianę stylu wymiarowania istniejących wymiarów?
 22. Postaramy się uruchomić także na tej wersji programu.
 23. Napisaliśmy taki mały skrypt, który wykonuje podobną funkcję. Wystarczy go przeciągnąć na okno rysunku i będzie dostępne nowe polecenie addselected. Skrypt do pobrania AddSelected.zel