dmatusz3

Administratorzy
 • Zawartość

  2830
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  135

Zawartość dodana przez dmatusz3

 1. dmatusz3

  Snap do przeskalowanego bloku

  Proszę o przesłanie tego bloku do nas.
 2. dmatusz3

  export do wmf_pytanie za 5 punktów

  W wersji 2018 została dodana wektorowa systemowa drukarka SVG, które to pliki czyta Word. W wersji 2019 SP1 została dodana drukarka EMF, która (mówiąc w zaokrągleniu) jest następcą WMF. Drukuje się na nich tak jak na zwykłą drukarkę. Wydruk SVG po czytaniu do Worda możemy przekształcić na obiekty rysunkowe. Oto plik po wydruku przekształcony na obiekty rysunkowe Worda drukarka-svg.docx
 3. dmatusz3

  sprzętowe pytania

  Pracuję na dwóch komputerach, w jednym jest AMD Ryzen 5 2600X, a w drugim Intel Core i7-8700K. Robiąc podobne operacje, pracują na tych samych plikach praktycznie nie widzę różnicy w prędkości. Ale mówiąc mocno subiektywnie, lepiej mi na Ryzenie, system Windows ma większą lekkość, chociaż nie do końca wiem jak to zjawisko wytłumaczyć Projektując w ZWCAD różnic nie widzę pomiędzy procesorami. Karta graficzna nie ma znaczenia, natomiast myślę, że zdecydowanie wydajność poprawi szybki dysk twardy np. coś takiego https://www.komputronik.pl/product/357320/samsung-960-evo-m-2-1tb.html Jeśli chodzi o wielowątkowość (powiem obrazowo z pewnymi uproszczeniami): ZWCAD+ potrafił wykorzystać max 2 rdzenie i było to zaszyte mocno w samym jądrze, Od ZWCAD 2017 do obecnego zmieniono sposób obsługi wielowątkowości, przekazując większą kontrolę dla systemowi operacyjnemu, dzięki czemu może wykorzystać wszystko, ale nie zawsze. Trzeba pamiętać o tym, że pewnych zadań nie można wykonać wielowątkowo. Np. obliczanie liczb Fibonacciego, gdzie każda następna jest sumą dwóch poprzednich. Gdybyśmy chcieli liczyć to w wielu watkach, to i tak jeden musiałby czekać na drugi, co w efekcie spowolniłoby proces. ZWCAD operuje na bazie danych, a tam operacje są kolejkowane. Na przykład mamy 100 par punktów i chcemy połączyć liniami odpowiednie pary. Musimy to robić po kolei. Ale inaczej jest za operacjami obliczeniowymi, które nie zależą od siebie. Jako przykład podam aplikację do nestingu, gdzie sprawdzamy tysiące kombinacji i układów i wybieramy najlepszy. Możemy programowo wybrać czy ZWCAD ma to przeliczać wielowątkowo, czy w jednym wątku. Dla poniższego przypadku liczenie wielowątkowe było 8 razy szybsze, co przekłada się na kilka, kilkanaście minut.
 4. dmatusz3

  kopiowanie między rysunkami

  Prosilibyśmy o wywołanie tego lispa w plikach, które nie podpinają się jako xrefy i próbę podpięcia. Sprawdzaliśmy pliki, nie dołączają się one jako xrefy również w Autocad 2019 (przerywaliśmy proces po kilku minutach). Będziemy teraz analizować skąd bierze się tak duża lista skal.
 5. dmatusz3

  kopiowanie między rysunkami

  Dziękuję za informacje. Będziemy sprawdzać jutro w różnych konfiguracjach. Czy ewentualnie moglibyśmy otrzymać na priv kawałek takiego pliku dwg, który się długo podpina jako xref?
 6. dmatusz3

  kopiowanie między rysunkami

  Czy to zależy od ilości obiektów, ich rodzaju? Czy występuje to po pewnym czasie, czy od razu? Jaka jest to wersja Windows? Można to odczytać w ustawieniach - zrzut poniżej. W ostatnich wersjach MS zmienił nieco schowek Windows, wprowadzając np. historię i synchronizacje z chmurą (klawisz Windows+V), czy ten schowek z historią macie Panowie aktywny? Czy może macie inne programy, które zapamiętują historię schowka systemowego? U mnie np. program Greenshot wraz z nową aktualizacją Windows zrzuca obrazek w 5 sekund (przed aktualizacją było to błysk), ale już nie potrafi skopiować do schowka poprawnie.
 7. do
  Zapraszamy do spotkania z nami w Katowicach. Seminarium jest podzielone na 2 części. Więcej informacji na naszej stronie. Warto!
 8. Pole zbiorcze powinno być poniżej. Na taką polilinię nie mam obecnie pomysłu, ale zastanowimy się jutro.
 9. Czy takie obiekty są poprawne? obwiednia.dwg
 10. Nieco spłycę zagadnienie, żeby się upewnić czy dobrze rozumiem. Czy chodzi o to, aby z takiego obiektu utworzyć wewnątrz jedną obwiednię?
 11. No nie wiem, zrobiłem grupowo, ale miałem tylko dwa kreskowania w tej grupie. Może się przyda.
 12. dmatusz3

  ZWCAD 2019 SP1???

  Z tego co się dowiedziałem, nie będzie automatycznej aktualizacji online do SP1. Proszę skorzystać z tych linków https://www.zwcad.pl/zwcad-2019-sp1.html aby zainstalować program.
 13. dmatusz3

  Niemiecki styl wymiarowania

  Przywrócenie wartości oryginalnego wymiaru możemy wykonać wybierając funkcję z menu narzędzi dodatkowych.
 14. Witam, opracowaliśmy konwerter wymiarów do niemieckiego stylu wymiarowania. Niemiecki styl wymiarowania jest nieco inny, przy wymiarach do 1m wartość teksty wymiarowego piszemy normalnie, powyżej 1m, centymetry są umieszczane w indeksie górnym, np. 1.45m to 145. Skrypt działa na ZWCAD 2019 STD i PRO, po przeciągnięciu pliku zelx w okno rysunku będą dostępne 2 nowe polecenia DIMDE i alias WYMDE. Skrypt do konwersji DimDe.zelx Jak działa skrypt pokazaliśmy na filmie poniżej.
 15. Myślę, że powinno działać w obu wersjach. Nie, z tego co wiem będzie całkowicie darmowa. Niczego takiego mi nie wiadomo (że mogą być jakieś problemy).
 16. Niestety tak jak informowaliśmy, tworzenie i edycja bloków w SP1 zostały tymczasowo wyłączone. Planuje się, że będzie to udostępnione jako dodatkowe narzędzie lub nakładka. Tworzenie bloków dynamicznych dostępne jest tylko w pierwszym wydaniu 2019.
 17. dmatusz3

  EncryptLISP

  Z tego co pamiętam, to jest do tego jakiś mały ciąg poleceń w linii komend. Postaram się jutro wstawić opis.
 18. Historia LISPów startowych ZWPACK: ZWPack_2018.02.zip z 28 marca 2018 - dodano paletę narzędzi oraz wybór ostatnio zaznaczonych obiektów skrypt-startowy_v01.lsp z 29 grudnia 2017 - dodano tworzenie warstw z grubościami oraz edycję bloków zagnieżdżonych po kliknięciu skrypt-startowy_v00.lsp z 14 grudnia 2017 - opis Poniżej oryginalny post. ========================================================== Zastanawiam się nad jakie stosujecie ustawienia początkowe przy rysowaniu? Powszechnie znanym sposobem są szablony, ciekawy jestem czy ktoś stosuje zamiast (lub równolegle) swoje skrypty startowe. Na przykład listę i właściwości warstw można ustawić zarówno w szablonie jak i utworzyć za pomocą LISPa. Poniżej zamieszczam właśnie taką procedurę. Obsługa jest bardzo prosta, wystarczy dopisać na końcu (Utworzwarstwe "Nazwa_warstwy" Kolor "Rodzaj_linii") Oto cały kod (defun Linetype:Load ( linetype filename / *error* doc path linetypes ans ) (defun *error* ( msg / ) (if (not (null msg ) ) (progn (princ "\nLinetype:Load:*error*: " ) (princ msg ) (princ "\n") ) ) ) (setq path (findfile filename )) (if (not (null path ) ) (progn (setq doc (vla-get-activedocument (vlax-get-acad-object) )) ( setq linetypes ( vlax-get-property doc 'Linetypes ) ) (setq ans(vl-catch-all-apply 'vlax-invoke-method (list linetypes 'Load typlinii path ) ) ) (print ans ) ) ) nil ) (defun Utworzwarstwe ( nazwa kolor typlinii / *error* doc Warstwy Warstwa linetypes linetype ) (defun *error* ( msg / ) (if (not (null msg ) ) (progn (princ "\nUtworzwarstwe:*error*: " ) (princ msg ) (princ "\n") ) ) ) (setq doc (vla-get-activedocument (vlax-get-acad-object) )) (setq Warstwy (vlax-get-property doc 'Layers ) ) (setq Warstwa (vlax-invoke-method Warstwy 'Add nazwa ) ) (vlax-put-property Warstwa 'Color kolor ) ( setq linetypes ( vlax-get-property doc 'Linetypes ) ) (setq ltype(vl-catch-all-apply 'vlax-get-property (list linetypes 'Item typlinii ))) (if (vl-catch-all-error-p ltype ) (progn (Linetype:Load typlinii "zwcadiso.lin") ) ) (setq ans(vl-catch-all-apply 'vlax-put-property (list Warstwa 'Linetype typlinii ))) ) (defun c:lstart (/) (Utworzwarstwe "Osie" 1 "Center") (Utworzwarstwe "Ukryte" 254 "Hidden") (Utworzwarstwe "Opisy" 253 "Continuous") (Utworzwarstwe "Kreskowanie" 253 "Continuous") (Utworzwarstwe "Wymiary" 7 "Continuous") ) Po wczytaniu skryptu będzie dostępne polecenie "lstart", które utworzy warstwy jak poniżej. Załączam także sam skrypt LISP. lstart.lsp
 19. Udało się dopasować nakładkę Spatial Manager do ZWCAD 2018. Aplikacja między innymi służy do podkładania map, importu danych. Taki mały "błysk" możliwości pokazałem poniżej: Link do pobrania nakładki w wersji 30 dniowej http://www.spatialmanager.com/download/spatial-manager-zwcad/
 20. Proszę opisać co ma być "na wejściu" i "na wyjściu".
 21. dmatusz3

  ZWCAD 2019 SP1???

  Aktualizacje online są uruchamiane z kilkudniowym opóźnieniem. Tak więc w obecnej chwili jeszcze nie.
 22. Ukazała się wersja ZWCAD 2019 SP1. Między innymi dodaliśmy edycję polilinii i kreskowania poprzez uchwyty oraz inne funkcje. Pełna lista oraz linki znajdują się tutaj. Linki do wersji SP1: https://jakicad.pl/pobierz/851/ZWCAD_2019_SP1_PLK_Win_32bit.exe https://jakicad.pl/pobierz/852/ZWCAD_2019_SP1_PLK_Win_64bit.exe https://jakicad.pl/pobierz/853/ZWCAD_2019_SP1_ENU_Win_32bit.exe https://jakicad.pl/pobierz/854/ZWCAD_2019_SP1_ENU_Win_64bit.exe W wersji SP1 zostały tymczasowo wyłączone polecenie do tworzenia i edycji bloków dynamicznych. Planujemy, że wrócą one jako nakładka lub oddzielny program. Niemniej aby utworzyć blok dynamiczny można pobrać pierwszą wersję 2019, gdzie jest możliwa edycja bloków.
 23. Witam, dzisiaj opublikowaliśmy oficjalną wersję ZWCAD 2017 - vernum=2016.10.24(10726) Programy można pobrać ze strony https://jakicad.pl/ lub ze strony https://www.zwcad.pl/zwcad-download/zwcad/wersje-aktualne/zwcad-2017.html Dziękuje wszystkim osobom testującym program w wersji Beta. Na tym forum proszę stosować zasadę: 1 post = 1 problem, i zawsze proszę podawać numer kompilacji - vernum. Pozdrawiam
 24. To chyba chodzi raczej o zmianę koloru tła interfejsu, a nie o zmianę tła obszaru roboczego. Nie znalazłem jednak na tę chwilę jak to zmienić inaczej niż z menu. Ale poszukamy w poniedziałek.