dmatusz3

Administratorzy
  • Postów

    3967
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    324

Treść opublikowana przez dmatusz3

  1. Dzisiaj policzymy listę pomników przyrody w Sopocie za pomocą nakładki ZWGeo
  2. Block Manager nie występuje w wersji 2026. Cała funkcjonalność Block Manager i Group Managera została zintegrowana z nakładką ZWToolbox
  3. Sprawdzamy głębokość kopalni w Bełchatowie.
  4. Dzisiaj kilka słów o tym jak bezpłatnie pozyskać pliki SHP, oraz zaimportować te pliki do ZWCAD. Aplikacja ZWGis jest dostępna tutaj https://www.zwcad.pl/nakladki-na-zwcad/geodezja-i-gis/zwgis.html
  5. O tak, właśnie ten ostatni sposób miałem na początku na myśli. Brawo! Może tylko jedna niewielka kosmetyczna zmiana z zaznaczaniem (jak poniżej), ale rozwiązanie świetne.
  6. Teraz mi wskoczyły gify w poprzednim poście. W zagadce potrzeba zmienić średnicę większego okręgu o wartość zielonego wymiaru, nie zmieniając docelowo średnicy mniejszego okręgu.
  7. Dzięki za pomysł. Zwiększyłem limity, spokojnie może Pan dodać gifa.
  8. Postaramy się przygotować taki przykładowy blok z LISPem, zobaczymy czy się uda.
  9. Obecnie ogólnie nie można używać pół jako LISP. Wysłaliśmy zapytanie do ZWSOFT kiedy to będzie dostępne. Pomysł jest teraz taki, żeby utworzyć blok z atrybutami, np. "Arkusz X z Y" gdzie X i Y będą atrybutami zmienianymi przez LISP. Czy takie coś byłoby wystarczające?
  10. Nieco przerobione zapytanie z pomocy technicznej. Mamy okrąg i chcemy zwiększyć jego średnicę o wartość wskazanej odległości (zielony wymiar - rysunek poniżej). Jak to zrobić w jak najmniejszej ilości ruchów? Oto sam rysunek w dwg, żeby nie trzeba było za dużo rysować zwiekszenie-srednicy.dwg
  11. Dzień dobry, sprawdziliśmy LISP i działa poprawnie - można to sprawdzić np. poleceniem (print totalLayouts) Natomiast tej zmiennej LISP nie możemy wylistować w oknie FIELDS ani wstawić do pola. Sprawdziłem w AutoCADdzie i tam też jest tak samo. Proszę nam napisać co chciałby pani uzyskać (jaki efekt ostateczny). Może uda się to zrobić na inny sposób?
  12. W ZWCAD 2026 do menu pod prawym przyciskiem myszy została dodana opcja do odwrócenia wyboru elementów. Inwersję wyboru możemy także wykonać za pomocą polecenia EXP1 lub INVERTSELECT. Jako, że ZWCAD wyszukuje i podpowiada polecenia do odwrócenia wyboru wystarczy wpisać cyfrę 1 i nacisnąć ENTER. Poniżej zamieszczam film, na którym pokazałem jak działa ta funkcja.
  13. Dzisiaj o tym jak utworzyć tabelę z zestawieniem powierzchni pomieszczeń w mieszkaniu. W następnym filmie za kilka dni pokażemy jak połączyć te tabele i stworzyć zestawienie mieszkań na piętrze.
  14. Na filmie poniżej pokazałem sposób w jaki działa skrypt. Dodaliśmy możliwość dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia.
  15. Proszę podesłać zrzut ekranu z okna warstw. Może uda się czegoś dopatrzeć. Poniżej film o filtrach warstw w ZWCAD.
  16. Proszę pokazać okno ustawień wyświetlania grafiki. Można je włączyć poprzez tę ikonkę Okno wygląda np. tak.
  17. Dziękuję, postaramy się coś zaproponować w przyszłym tygodniu.
  18. Chciałbym się upewnić. Bo mamy taki ciąg "ab12, c1415, do końca 12.22" w jaki sposób można w nim znaleźć Chyba, że to chodzi o 12.22. I teraz po znalezieniu tych 3 liczb użytkownik ma wskazać jedną z liczb i dodać do wybranej inną liczbę (wpisaną za każdym razem z klawiatury czy zdefiniowaną na początku?). Dokładność ma być taka jak tej pierwszej znalezionej liczby czy taka jaką liczbę się wpisze?
  19. Dzień dobry, proszę o zrzut ekranu z ustawieniem tego skrótu.
  20. Dzisiaj kilka słów o automatycznym numerowaniu tekstów. Podzielimy obszar na kilka tysięcy kwadratów i ponumerujemy je w ciągu kilka sekund.
  21. Dziękuję za informacje. Może jakiś zrzut ekranu z projektu?
  22. Dzisiaj będzie o filtrach warstw. Jak używać znaków wieloznacznych oraz o warunkach logicznych w filtrach, np. warstwy, które jednocześnie czerwone i mają we właściwościach linię przerywaną lub takie, które są albo czerwone albo linią przerywaną.