dmatusz3

Administratorzy
 • Zawartość

  2855
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  137

Zawartość dodana przez dmatusz3

 1. W interfejsie wstążkowy można włączyć paski ikon z interfejsu klasycznego - polecenie _toolbar
 2. Dziękuję bardzo za opis, filmy i plik. Przesłaliśmy informacje do ZWSOFTu, po ich analizie będziemy wiedzieli więcej. Myślę, że będziemy mieli informacje w okolicach wtorku.
 3. W tej chwili polecenie obrotu rysunku w 3D powoduje przerwanie aktywnego polecenia rysowania lub edycji. Pozdrawiam
 4. dmatusz3

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Według mnie druga wersja (ta po prawej) jest znaczenie lepsza.
 5. dmatusz3

  stretch na leader

  To jest darmowy program https://www.screentogif.com/ 5-6 klatek na sekundę są zupełnie wystarczające.
 6. dmatusz3

  stretch na leader

  Proszę się upewnić, że odnośniki nie leżą na zablokowanej warstwie, ewentualnie czy nie są w jakimś bloku. Na standardowych odnośnikach nie widzę problemu. Jeśli są to nie są sztandarowe obiekty o to proszę o podesłanie rysunku z takim obiektem.
 7. dmatusz3

  nie dziala strzałka powrotu do folderu?

  W ZWCAD można łatwo definiować swoje foldery, wskakują one do paska po lewej stronie w oknie wyboru plików, np. katalog z projektami. Klikając prawym przyciskiem myszki ma tym pasku możemy zarządzać skrótami.
 8. dmatusz3

  nie dziala strzałka powrotu do folderu?

  Jeśli chodzi o pierwszą ikonkę od lewej, to ona działa tylko wtedy, gdy zmienimy katalog na inny. Wraca do poprzedniego katalogu, w którym się było. W odróżnieniu od drugiej ikony, która wychodzi z bieżącego katalogu do nadrzędnego. Proszę się upewnić, czy plik nie jest poczytany w jakikolwiek sposób do rysunku, lub otworzony w innym oknie.
 9. dmatusz3

  Edycja bloków ZW Standard.

  Przepraszam za kłopoty, otrzymała Pani link do wersji beta z prośbą o sprawdzenie, czy występują problemu z kopiowaniem, którego nie udało nam się powtórzyć. Proszę pamiętać, że jest to wersja beta, w której mogą wystąpić pewne problemy i tak jest z np. z edytorem bloków, który został przypadkowo wyłączony w wersji standard. Aby edytować blok, proszę przełączyć zmienną BLOCKEDITMODE na wartość 0. Ponieważ rozmawiamy o wersji, która nie jest ogólnie dostępna proszę o kontakt z pomocą techniczną w sprawie komunikatu przy otwieraniu pliku. Wysłaliśmy także Pani kod czasowy do wersji PRO. Aktywacja rozwiąże powyższe problemy. Jeśli ktoś ma problem z edytorem, proszę o informację, wyślemy również kod czasowy do wersji PRO.
 10. dmatusz3

  Problem z uruchomieniem nakładki w ZWCAD 2019 SP2 Beta

  Wysłałem do Pana w wiadomości prywatnej wersję vernum 2018.12.25(40891)_x64.
 11. dmatusz3

  Wymiar z podziałem na "n" cześci

  Pozwoliłem sobie zapisać skrypt do pliku podzial_wymiaru_n.lsp Po uruchomieniu lispa (wystarczy przeciągnąć plik w obszar rysunku) będą dostępne 2 nowe polecenia: ww1 - dodaje "podział" do istniejącego wymiaru, ww2 - dodaje nowy wymiar i "podział".
 12. dmatusz3

  Edycja bloków ZW Standard.

  Z tolerancją kilku dni, jeśli nie pojawi się coś niespodziewanego.
 13. dmatusz3

  Edycja bloków ZW Standard.

  Dziękuję za sugestie, zapytam ZWSOFT czy będzie taka możliwość.
 14. dmatusz3

  Edycja bloków ZW Standard.

  Wysłałem Panu w prywatnej wiadomości link do wczesnej wersji SP2. Przypadkowo został tam wyłączony edytor bloków w wersji Standard- polecenie _bedit. Jest to pomyłka, w oficjalnej wersji SP2 edytor bloków będzie dostępny w obu wersjach (STD i PRO) jednakowo.
 15. W pewnych sytuacjach kopiowanie lub przesuwanie tekstu może nie być zbyt wydajne. Przygotowaliśmy mały LISP, który przyśpieszy trochę powyższe operacje. Sposób wczytania i używania pokazuje poniższy film. LISP wystarczy wczytać i dodać do listy startowej, będzie on "czuwał w tle". Uaktywni się sam w przypadku wywołania funkcji kopiowania i przesuwania. Oto plik do pobrania Text_copy_and_move_tuning_2.1.zel lub link alternatywny Film Pozdrawiam
 16. Teraz widzę w czym jest problem. Prześlemy to zaraz do ZWSOFTu. Dzięki.
 17. Czy chodzi o takie kopiowanie bloku, czy coś innego. Proszę podesłać jakiś zrzut ekranu, lub jeśli to występuje w konkretnym pliku, ten plik.
 18. ZWCAD nie obsługuje plików z rozszerzeniem VLX i FAS, ponieważ jest to zastrzeżony format Autodesku. VLX i FAS to (w pewnym uproszczeniu) pliki binarne, tak więc nie mamy możliwości zajrzenia i modyfikacji skryptu. Dostępny jest konwerter plików firmy trzeciej, który tłumaczy takie pliki na format ZWCADa. Powyższe narzędzie to można pobrać tutaj LispConverter.zip
 19. dmatusz3

  Snap do przeskalowanego bloku

  Proszę o przesłanie tego bloku do nas.
 20. dmatusz3

  export do wmf_pytanie za 5 punktów

  W wersji 2018 została dodana wektorowa systemowa drukarka SVG, które to pliki czyta Word. W wersji 2019 SP1 została dodana drukarka EMF, która (mówiąc w zaokrągleniu) jest następcą WMF. Drukuje się na nich tak jak na zwykłą drukarkę. Wydruk SVG po czytaniu do Worda możemy przekształcić na obiekty rysunkowe. Oto plik po wydruku przekształcony na obiekty rysunkowe Worda drukarka-svg.docx
 21. dmatusz3

  sprzętowe pytania

  Pracuję na dwóch komputerach, w jednym jest AMD Ryzen 5 2600X, a w drugim Intel Core i7-8700K. Robiąc podobne operacje, pracują na tych samych plikach praktycznie nie widzę różnicy w prędkości. Ale mówiąc mocno subiektywnie, lepiej mi na Ryzenie, system Windows ma większą lekkość, chociaż nie do końca wiem jak to zjawisko wytłumaczyć Projektując w ZWCAD różnic nie widzę pomiędzy procesorami. Karta graficzna nie ma znaczenia, natomiast myślę, że zdecydowanie wydajność poprawi szybki dysk twardy np. coś takiego https://www.komputronik.pl/product/357320/samsung-960-evo-m-2-1tb.html Jeśli chodzi o wielowątkowość (powiem obrazowo z pewnymi uproszczeniami): ZWCAD+ potrafił wykorzystać max 2 rdzenie i było to zaszyte mocno w samym jądrze, Od ZWCAD 2017 do obecnego zmieniono sposób obsługi wielowątkowości, przekazując większą kontrolę dla systemowi operacyjnemu, dzięki czemu może wykorzystać wszystko, ale nie zawsze. Trzeba pamiętać o tym, że pewnych zadań nie można wykonać wielowątkowo. Np. obliczanie liczb Fibonacciego, gdzie każda następna jest sumą dwóch poprzednich. Gdybyśmy chcieli liczyć to w wielu watkach, to i tak jeden musiałby czekać na drugi, co w efekcie spowolniłoby proces. ZWCAD operuje na bazie danych, a tam operacje są kolejkowane. Na przykład mamy 100 par punktów i chcemy połączyć liniami odpowiednie pary. Musimy to robić po kolei. Ale inaczej jest za operacjami obliczeniowymi, które nie zależą od siebie. Jako przykład podam aplikację do nestingu, gdzie sprawdzamy tysiące kombinacji i układów i wybieramy najlepszy. Możemy programowo wybrać czy ZWCAD ma to przeliczać wielowątkowo, czy w jednym wątku. Dla poniższego przypadku liczenie wielowątkowe było 8 razy szybsze, co przekłada się na kilka, kilkanaście minut.
 22. dmatusz3

  kopiowanie między rysunkami

  Prosilibyśmy o wywołanie tego lispa w plikach, które nie podpinają się jako xrefy i próbę podpięcia. Sprawdzaliśmy pliki, nie dołączają się one jako xrefy również w Autocad 2019 (przerywaliśmy proces po kilku minutach). Będziemy teraz analizować skąd bierze się tak duża lista skal.
 23. dmatusz3

  kopiowanie między rysunkami

  Dziękuję za informacje. Będziemy sprawdzać jutro w różnych konfiguracjach. Czy ewentualnie moglibyśmy otrzymać na priv kawałek takiego pliku dwg, który się długo podpina jako xref?
 24. dmatusz3

  kopiowanie między rysunkami

  Czy to zależy od ilości obiektów, ich rodzaju? Czy występuje to po pewnym czasie, czy od razu? Jaka jest to wersja Windows? Można to odczytać w ustawieniach - zrzut poniżej. W ostatnich wersjach MS zmienił nieco schowek Windows, wprowadzając np. historię i synchronizacje z chmurą (klawisz Windows+V), czy ten schowek z historią macie Panowie aktywny? Czy może macie inne programy, które zapamiętują historię schowka systemowego? U mnie np. program Greenshot wraz z nową aktualizacją Windows zrzuca obrazek w 5 sekund (przed aktualizacją było to błysk), ale już nie potrafi skopiować do schowka poprawnie.