alf

Użytkownik forum
 • Zawartość

  324
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana alf w Rankingu w dniu 19 Październik 2018

alf posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O alf

 • Tytuł
  Średniozaawansowany

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. alf

  skala linii w odnośnikach

  nie, to problem z nie czytaniem linii autocadowskich z odnośnika..
 2. Faktycznie b. wygodne rozwiązanie, nie szukałam w sieci zbyt skutecznie.. brakuje mi np w zestawie skreśleń, ale to i tak załatwia 99% problemów z bałabanem w mtextach
 3. odświeżam problem..może ktos juz znalazl rozwiązanie.. co prawda już lisp powstał ale częściowo rozwiązujący problemu (zmianę koloru na by layer) pozostał problem zmiany stylu mtekstu na taki by był zgodny ze stylem tekstu oraz pozostałe formatowania, które użytwownik wykonuje w edutorze mtextu, na bylayer lub zgodne z warstwą, własciosciami domyślnymi dla danego stylu tekstu..
 4. alf

  skala linii w odnośnikach

  być może pomoże, nie mniej jednak myślę, że jest to jakiś błąd działania ustawień visretain (biorąc pod uwagę, że to samo się dzieje na nowym pliku stworzonym od zera), więc metody obejścia tego są pewnie różne.. A ponieważ w konkretnym dla mnei pliku problem ten dotyczy tylko jednego odnośnika, który akurat nei ma żadnych nadpisań (ustawiony jest jak należy), po prostu przed wydrukiem podłączam go od nowa i więcej nie reloaduję.. i gra gitara.. tak, że chyba to będzie koniec opowieści o liniach, bo i tak zwcad pewnie nie naprawi już wersji 2018, mimo że ledwo minął rok od wypuszczenia tej wersji..
 5. alf

  skala linii w odnośnikach

  gdyby tak było jak Pan pisze to chyba nie psuło by się skalowanie w rys z podpięciami od zera dla vis=1 jak w przesł rys przykładowym. Zmieniłam vis na 0 i podpinam xref jest ok. Zmieniam z powrotem vis, nic nie nadpisując, na 1 i taki mam oto efekt:
 6. alf

  skala linii w odnośnikach

  ale to nie rozwiązuje problemu bo traci się nadpisanie warstwy dla wszystkich odnośników
 7. alf

  Snap do przeskalowanego bloku

  przy obiektach 3d face nearest też głupieje w analogiczny sposób..
 8. alf

  skala linii w odnośnikach

  zadziałało.. ale nadal nie rozumiem dlaczego się tak wyświetla. Nie było żadnych zmian ustawien, czy nadpisań w xrefie więc ta zmienna czy jest 0 czy 1 nie powinna mieć znaczenia, chyba że się mylę.. 😉
 9. alf

  skala linii w odnośnikach

  ale skala glob jest1 w obu przypakach rys i xref a do tego tak zachowuje się tylko linia acad_iso*. Linia datchdot była linią nie bylayer tylko ze zminionym stylem na daschdot z cont. Lepiej to dziwne zachowanie ten plik pokazuje, po reloadzie tylko dobrze wyświetlają się te linie ktore mają zmieniony lokalnie styl.. wplik zxrefem bez relod-u jest ok, a;le po relodzie niestety już nie.. xref bez reload.dwg linie.dwg Ps. To zjawisko występowało wcześniej ale zwalałam winę na autocadowców, bo to głównie ich pliki się dziwnie wyswietlały.. teraz zrobiłam próbę na nowym rys zw..
 10. VERNUM = "2018.03.16(29562)_x64" (read only) Mam problem z wyświetlaniem linii typu acad_iso*. W pliku wyświetlają się one tak: jak podłączymy ten sam plik jako odnośnik bezpośrednio po podłączeniu wygląda to ok, ale gdy zrobimy reload linie acad*zmieniają się na linię ciągłą (dla linii białej dash-dot nadal jest ok): Czy wiadomo co może być przyczyną? linie.dwg
 11. oops.. moja przeglądarka nie wyświetlaiła całosci zawartości pliku nie wnikam dlaczego. Lisp działa i robi co należy, przepraszam za zamieszanie. Dla zainteresowanych to lisp do wygenetowania pliku, który służy do własciwego podczytania exportowanego wmf-a, tj we właściwych współrzędnych i właściwej skali. Ten wmf służy mi potem do podczytania do programu SWMM (EPAnet też).
 12. ale to nadal nie jest obiekt "siedzący" we współrzędnych. ew może coś takiego jak plik odniesienie do współczędnych, rozwiązanie takie jak tu : https://www.openswmm.org/Topic/4532/importing-data-from-autocad lisp podany tam w zw nie działa więc nie mam jak sprawdzić czy da się procedurę podana tam zastosować (defun C:WMF_World ( / MyScreenSize ScreenX ScreenY MyAspectRatio ViewHeight HalfView) ; KJMcRae - UMA Engineering Ltd. - July 2005 ; Write world file for use with Windows Meta File (or .tiff, .jpg, etc) (setvar "cmdecho" 0) ; Screen size in pixels (setq MyScreenSize (getvar "screensize")) (setq ScreenX (float (car MyScreenSize))) (setq ScreenY (float (cadr MyScreenSize))) a tu akapit z help-a swmm dotycz składni pliku "coord file": World Coordinates File If a "world" file exists for the image, enter its name here, or click the button to search for it. A world file contains geo-referencing information for the image and can be created from the software that produced the image file or by using a text editor. It contains six lines with the following information: Line 1:real world width of a pixel in the horizontal direction. Line 2:X rotation parameter (not used). Line 3:Y rotation parameter (not used). Line 4:negative of the real world height of a pixel in the vertical direction. Line 5:real world X coordinate of the upper left corner of the image. Line 6:real world Y coordinate of the upper left corner of the image. If no world file is specified, then the backdrop will be scaled to fit into the center of the map display window.
 13. jak sie robi export dwga do wmf-a w zw2018 tak by "siedział" we współrzędnych (word) i był we własciwej skali (w zasadzie ucieszyła by mnie choć właściwa skala). jak na razie export wychodzi mi tak jak sie ekran wyskaluje..
 14. ok. juz teraz rozumiem, na czym zabawa polega☺️
 15. chodziło mi o to że lisp nie przyjmuje znaków maskowania, np * Specify layer prefix to remove <none>: *wars* Layer name cannot contain the characters \<>/?":;*|,=`