alf

Użytkownik forum
 • Zawartość

  292
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana alf w Rankingu w dniu 19 Październik

alf posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O alf

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. alf

  grupowanie wyświetlanie

  oki.. działa.. pewnie wyłaczone było przypadkowo, dziękuję!!
 2. alf

  INDEXCTL

  tj oszczędność na pracy z podłączanym xferem czy na otwieraniu pliku z xrefami. Zależy mi raczej na oszczędności pracy czyli niech sie podłącza dłuzej ale po podłączeniu niech nie muli. xrefy mam po kilka po ok 50-100MB i część w 3D, może to zaoszczędzi troche nerwów..
 3. Command: VERNUM VERNUM = "2018.03.16(29562)_x64" (read only) problem mam z wyświetlaniem zdefinowanej grupy, tj w tabeli grupa obiekt istnieje z nazwy, natomiast same wlementy które slużyły do stworzenia grupy sa nadal osobno.. jakaś zmienna systemowa która to wyłącza??
 4. alf

  INDEXCTL

  czy dobrze rozumiem, jeśli zmienna jest 0 xtref będzie się wolniej wczytywał ale plik główny nie będzie magazynował info o indeksacji, natomiast dla 1,2,3 ("3" chyba nie dostępne w zw), będzie gromadził info w pliku głownym więc wczytywanie będzie szybsze xrefa (i przeładowywanie) ale za to zapisywanie pliku głównego, w tym automatyczne będzie zajmowało więcej czasu a plik będzie puchnął od dodatkowych informacji pochodzących z xrefa?
 5. czy jest możliwość wyłączania wyświetlania ramek/obwiedni (frame) przycinania xrefów lub bloków, podobnie jak dla ramek rastrów?
 6. alf

  INDEXCTL

  czy ktoś mi może łopatologicznie wyjaśnić jak działa i czy jaki ma wpływ na przeładowane odnośniki w zw zmienna INDEXCTL ?
 7. alf

  Szablony i skrypty startowe ZWPack

  dziękuję serdecznie, zdecydowanie to "lisp number one" w mojej osobistej liście przebojów ostatniego dziesięciolecia 😁
 8. alf

  Szablony i skrypty startowe ZWPack

  Ło matko (i córko!), dziękuję, działa cudownie!! 😍😍 PS. Czy można dołożyć do tej komendy powrót do obrotu "0", np. za pomocą cyferki 0, w momencie jak pada zapytanie i pierwszy punkt? Było by mniej klikania 😉
 9. alf

  Szablony i skrypty startowe ZWPack

  chodziło mi raczej o taki bajer: obrót widoku.mp4
 10. alf

  Szablony i skrypty startowe ZWPack

  nie używam, bo działa to dla mnie nazbyt skomplikowanie ;-). Opcji obrotu o kąt nie widzę, a chodziło mi konkretnie o obrót widoku metodą punkt-punkt, bez zmiany zoomu..
 11. alf

  Szablony i skrypty startowe ZWPack

  mi nadal brakuje możliwości rysowania w trybie "orto" widoku ale w układzie współrzędnych globalnych.. Innymi słowy Brakuje mi obracania widoku ale bez obrotu UCS. Ponadto taki drobiazg, przy wywoływaniu comm PLAN aktualny widok powraca do widoku "all" a nie ostatniego powiększenia (lub pomniejszenia).. wygodniej było by gdyby był zakres ostatniego widoku. Dla dużych rysunków takie "kręcenie" widokiem z "all" powiększeniem jest uciążliwe.. Taki roboczy obrót widoku jest doskonałym narzędziem do trasowania na planie różnych rzeczy równolegle czy prostopadle do pewnych obiektów..
 12. alf

  wipeout obwiednia

  fakt.. to by załatwiło sprawę niedrukowania koloru 255.. dziękuję za pomysł!
 13. alf

  wipeout obwiednia

  A nie jest tak że na bialym jest bialy a na czarnym tez biały? Po za tym 255 chyba drukuje się na lekko szaro.. W bentleju jest kolor backgroung przyjmuje kolor tła wiec ani na modelu ani na layouyach go nie widac i w zwiazku z tym sie nie drukuje.. Myslalam ze w okienku properties mozna wyłączyć obwiednie ale tej cechy nie ma na liście..
 14. powinna funkcja layoff być podobnie działająca jak LAYISO/LAYUNISO, z której b. często korzystam.. Izoluję warstwę/grupę warstw a potem wracam do stanu sprzed izolacji. W tej funkcji (LAYISO/LAYUNISO) natomiast brakuje mi działania cofającego "zagnieżdżone" działanie izolowania, tj kiedy dwu i więcej-krotnie izoluję jedno po drugim. Powinna funkcja LAYUNISO także przywracać, w odwrotnej kolejności kolejne kroki zmiany wyświetlania. Dodatkow pomysł z izolowaniem również warstw xrefa uważam za b dobry.. byle działała funkcja odwrotna.. to samo z oops, kasowanie wielokrotne i cofanie też wielokrotne wg kolejności od ostatniej kasowania... to mi się marzy..