alf

Użytkownik forum
 • Zawartość

  280
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana alf w Rankingu w dniu 30 Listopad 2017

alf posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O alf

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. alf

  wipeout obwiednia

  fakt.. to by załatwiło sprawę niedrukowania koloru 255.. dziękuję za pomysł!
 2. alf

  wipeout obwiednia

  A nie jest tak że na bialym jest bialy a na czarnym tez biały? Po za tym 255 chyba drukuje się na lekko szaro.. W bentleju jest kolor backgroung przyjmuje kolor tła wiec ani na modelu ani na layouyach go nie widac i w zwiazku z tym sie nie drukuje.. Myslalam ze w okienku properties mozna wyłączyć obwiednie ale tej cechy nie ma na liście..
 3. powinna funkcja layoff być podobnie działająca jak LAYISO/LAYUNISO, z której b. często korzystam.. Izoluję warstwę/grupę warstw a potem wracam do stanu sprzed izolacji. W tej funkcji (LAYISO/LAYUNISO) natomiast brakuje mi działania cofającego "zagnieżdżone" działanie izolowania, tj kiedy dwu i więcej-krotnie izoluję jedno po drugim. Powinna funkcja LAYUNISO także przywracać, w odwrotnej kolejności kolejne kroki zmiany wyświetlania. Dodatkow pomysł z izolowaniem również warstw xrefa uważam za b dobry.. byle działała funkcja odwrotna.. to samo z oops, kasowanie wielokrotne i cofanie też wielokrotne wg kolejności od ostatniej kasowania... to mi się marzy..
 4. czy jest możliwe wyświetlanie/drukowanie wipeout-u bez widocznej obwiedni? Uściślę, nie wszystkich ale np kilku konkretnych. Opcja2: wyłączanie drukowania wszystkich obwiedni, przy jednoczesnym wyświetleniu..samo umieszczenie wipeoutu na niedrukowanej warstwie powoduje nie drukowanie się całej przykrywki
 5. alf

  2018 sp2 publish

  takie akurat chcenie ma zamawiający..
 6. alf

  2018 sp2 publish

  poszło, ale wygląd dwfów jest koszmarny (polilinie, o zadanej szerokości ) 😞 do samo wyexportowane do dwf w 2012 wygląda znośnie:
 7. Ale zw2012 obsługuje prawidłowo te czcionkę!! Mapy robię w mikrostacji (także przez takie problemy, jak spójność wyświetlania czcionek i linii), więc brak polkich czcionek nie wyłapałm, ale tez zdarza się że plany robię z zw.. potwierdzam, że te czcionki (inne też) dostałam kiedyś z geodezji więc powinny się wyświetlać prawidłowo 2012: 2018:
 8. czy u Państwa funkcja publish działa jak należy? U mnie po ponad dwóch godzinach publikacji 4 layoutów do dwf zw najwyraźniej udaje, że coś robi.. a na pulpicie latają takie napisy: które można wylączyć w managerze zadań :
 9. alf

  Polecenie odsuń

  pytanie ogólne do entera metodą prawego kliku. Czy producent ma zamiar wprowadzić poprawkę by działało to po staremu (działało dobrze), czy mamy się na stałe przestawić na klikanie spacją? Ta zmiana "zachowania " jest istotna ponieważ ma wpływ także na inne komendy (przykładowo mirror, ostatnie potwierdzenie przy zmianie domyślnego "N" na "Y" działa tylko dla klikiniecia etnerem bądź spacją, prawy klik myszy nie działa). Przyznam szczerze, że dość ciężko jest mi przestawić szkofowane od lat odruchy myszkowe.. Przykładowo: Command: MM MIRROR 2 found Specify the first point of mirror line: Specify the second point of mirror line: Delete the source objects? [Yes/No] <No>: <tu nie zadziałało potwierdzenie dla "Y" bo użyłam prawego kliku myszy> Command: MM MIRROR 2 found Specify the first point of mirror line: Specify the second point of mirror line: Delete the source objects? [Yes/No] <No>: y <tu zadziałało potwierdzenie dla "Y" bo użyłam kliku spacją>
 10. czy dobrze widzę na filmie, żeby zmienić ścieżkę na względną trzeba odznaczyć na modelu dane xrefy, a czy nie dało by się dołożyć do tego odznaczenie z listy, np managera xrefów i "all"? zazwyczaj aktualne odnośniki trzymam w jednym lub czasem dwóch katalogach (np projektowe osobno, mapy osobno) więc stąd pytanie o listę i "all"
 11. Ad2 prim: Mozna tez przywrócić "ptaszkowanie" statusu odnosnika.a dokładnie wyswietlanie ptaszka , jako xrefa "ok", wykrzyknik gdy jest do reload-owania a gdy zgubi sciezke lub nie znajduje xrefa to figa z makiem
 12. d dodam coś o co pytałam jakiś czas temu, do czego ma służyć ścieżka dodatkowa, bo dla mnie nie służy do niczego. po wpisani jakieś ścieżki akurat pasującej do danego tematu, wyświetla się ona wszędzie niezależnie skąd jest i gdzie zapisywany jest plik. Ponad to nie zauważyłam by działało to na problem gubienia ścieżek, np w związku ze zmianą litery dysku.
 13. alf

  Szablony i skrypty startowe ZWPack

  VERNUM = "2017.12.19(25174)_x64" (read only) wysłałam dwga z przykładowymi hatchami by mail, zwykłe pakietowe hatche się ładnie kopiują, tylko te "cudze" nie
 14. alf

  Szablony i skrypty startowe ZWPack

  a mi coś nie idzie, bo wyskakuje przy próbie wkopiowania interesującej grupy kreskowań do palety własnych.