alf

Użytkownik forum
 • Content Count

  389
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

alf last won the day on October 19 2018

alf had the most liked content!

About alf

 • Rank
  Średniozaawansowany

Recent Profile Visitors

972 profile views
 1. ja na razie dynamizuję sobie dla sportu proste rurki, których używam głównie do bajerowania rysunków, więc korzystam z wersji 2019 (w której to działa. póki co😎). Ale potencjał widzę większy niż rozciąganie rurek (w wolnym czasie od projektowania nic, tylko by się chciało dynamizować stare śmiecie.. ), więc mocno martwię się, że nie dożyję wygaśniecia praw do patentu..
 2. https://www.inquartik.com/inq-patent-expiration-date/# w usa tez 20..
 3. 🤢 nie ważne jak to się liczy (pierwsze data publikacji to 2007) ale to tyle czasu (+~20???) że można iść i się zapłakać. A bloki dyn są przydatne i już.
 4. czy dobrze liczę, że to 2026 rok??? Skąd pewność że nie opatentują tego znowu na kolejne bilionascie lat?
 5. Czy przewiduje się kiedyś (kiedykolwiek), począwszy od aktualnej wersji zw2021 wzwyż, wdrożenie bloków dynamicznych w zakresie tworzenia i edycji??
 6. update, czy wersja zw2021 ma ww funkcjonalność dotyczacą bloków dynamicznych? Używam anglelskiej wersji.
 7. i niestety na tych samych trefnych layoutach występuje problem taki że na lay oraz w podglądzie wydruku nie wyświeltają się grubości linii, mimo włączonychj opcji wyświetlania ich - tj wszystkie linie są jednakowej grubości, ok 0,2 . Wydruk natomiast jest ok, grubości linii są zróżnicowane. Na różnych sterownikach ten sam efekt (nawet na zw pdf high quality print) siedzi to prawadop w programie v2021 bo ten sam plik otworzony w v 2018 wyświetla się ok (lay i podgląd z grubościami)
 8. .. oops .. niestety po resecie i przekopiowaniu niektórych moich ustawień, m.inn importu pliku skrótów *.pgp, skopiowaniu własnych haczy, stylów mlinii, stylów linii a także po wgraniu niektórych pożytecznych lispów, ww problem powrócił. Być może któryś lisp namieszał ale który to tylko metodą prób i błędów.. na razie chyba wracam ze smutkiem do starego-jarego 2018..
 9. reset naprawił, dziękuję. Nauczka na przyszłość przy instalacji odmwić przenoszenia wszystkich jak leci ustawień ze starszej wersji zw. Ja tak zrobiłam..
 10. jeszcze większe dziwy.. jesli ramka lay-tu ma kolor bylayer, a tak miały wszystkie oprócz jednej magenty, ramka jest nadal cienka. jesli natomiast zmienię by layer na inny kolor lub byblock to sie pogrubia..
 11. a ja nie 😞 VERNUM = "2020.09.22(59468)_x64" (read only) - zresztą po przebojach bo zwiesiło mi na czarno kompa podczas instalacji. Zresztą są problemy ze stabilnością, wiele razy (~10?) mi wywaliło zw21 na amen (po prostu się wyłączał zw21) i bez ostrzeżenia.. pyk.. i znikł... Były więc słane do Chin raporty.. jednocześnie na 2018 nie było dla tych samych czynnosci takich przykrych niespodzianek
 12. VERNUM = "2020.08.20(58820)_x64" (read only) u mnie w nowych rys czy laooutach też ładnie widać, problem znowu ze starymi i to właśnei z konkretnymi layoutami. Załączam tego dzwioląga. lay "xx". Swoją drogą plik wypurgowany na błysk a nadal 1,4mb. czyli po staremu nadal trzeba na koncu ratować się wblock-iem ale własnie robię update, może się naprawi samo New block4.dwg
 13. w czasie edycji danego viewportu (np podwójnny click) na layoucie ramka v. się nie pogrubia, co przeszkadza bo nei wiadomo czy jest sie w środku v. czy poza nim.. jakaś zmienna której wcześniej nie było? w 2018 działa to ok
 14. występuje w v 2021 problem z wyświetlaniem w mtext czcionki simplex.shx, dla plików pochodzących ze starych wersji zw i autocada, przykład w załącz zw2018 nie ma z tym problemu, wyświetla się dobrze. prawdopodobnie ma na to czesciow wpływ ustawieniebigfont, bo jak zmieniam na none wyświetla się częśc jednego z opisów, resztę ucina, nie wiem o co chodzi ale jest z tym lekki nie zrozumiały dla mnie bałagan simplex.shx New block3.dwg