alf

Użytkownik forum
 • Content Count

  351
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

alf last won the day on October 19 2018

alf had the most liked content!

About alf

 • Rank
  Średniozaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. poszukuję lispa, który przeprowadzi mi operację następującą: mam w rysunku bloki o różnych nazwach, które chciałabym rozbić tak, by po rozbiciu wszystkie elementy siedzące w bloku znalazły się na warstwie o takiej nazwie jaka jest nazwą bloku. Albo chociaż lisp, który zmienia nazwę elementów w bloku na nazwę bloku (kiedyś podobnie działający lisp miałam ale jakoś przepadł .. i teraz nie mogę go znaleźć). Czyli docelowo szukam takiego skutku: mam w rysunku wstawiony blok o nazwie "xyz" (lub wiele bloków o różnych nazwach) i po rozbiciu ich w otrzymuję elementy zlokalizowane na warstwach ( bez zmiany na bylayer, zawsze można zmienić na bylayer na końcu) takich jak nazywały się te bloki..
 2. alf

  ZWCAD 2020 - beta

  18,19,20,21,22... 😩
 3. odświeżam, moze jakiś pomysł się urodzi.. https://forum.bricsys.com/discussion/30483/explode-line-style-to-separate-entities
 4. znalazłam coś prostego.. może się komuś kiedyś przyda: https://forums.autodesk.com/t5/autocad-2000-2000i-2002-archive/change-points-to-symbols/td-p/208934 ;| PT2BLK.LSP (c) 2003 Tee Square Graphics converts selected points in a drawing to insertions of a block specified by the user. |; (defun C:PT2BLK (/ ss ent blk) (while (or (not (setq blk (getstring "\nBlock name: "))) (not (tblsearch "block" blk)))) (prompt "\nSelect points to replace: ") (setq ss (ssget '((0 . "POINT")))) (if ss (progn (setq n (1- (sslength ss))) (while (>= n 0) (setq pt (cdr (assoc 10 (entget (ssname ss n)))) n (1- n) );; setq (command "_.insert" blk pt "" "" "") );; while );; progn (alert "No POINT objects selected.") );; if (princ) );; defun
 5. Poszukuję rozwiązania np lisp, na wstawianie bloku w wielu punktach na raz. Mam w dwg-u chmurę kilkudziesięciu punktów (points) a potrzebuję by w tych punktach został umieszczony konkretny blok. Ktoś może spotkał sie z rowiązaniem takiego problemu?
 6. poprawka: po zresteowaniu kompa naprawiło się.. samo.. i wyświetla się teraz ok.. dziękuję za pomoc
 7. pliki shx wgrałam tu oraz do katalogu z rysunkiem : ..\AppData\Roaming\ZWSOFT\ZWCAD\2018\en-US\Support ale dodatkowo tu też (choć style linii nie mają chyba nic wspólnego ze stylami czcionek), ale efekt jest bez zmian Program Files\ZWSOFT\ZWCAD 2018\fonts pliki przeslę na prv
 8. VERNUM = "2018.03.16(29562)_x64" (read only) pomógł taki zabieg, choć nie traktuję tego jako prawidłowe rozwiązanie: wkopiowanie do tego samego katalogu pliku shx, wyświetla sie wtedy w maganerze prawie dobra nazwa stylu, ale złe wyświeltenie. Dopiero zmiana ręczna nazwy na właściwy styl powoduje wyświetlenie linii prawidłowe: przykład zmiany dotyczy warstwy zakres, druga wstwa bez zmian, wyświetla się błędnie i jeszce jedno pytanko, da sie wyexportować pakiet stylów linii siedzących w pliku dwg (style pochodzace z pliku shx) do pliku *lin? A może zna ktos sposób na export do plików rsc czytanych przez bentleya? w odpowiedzi na: też nie działa prawidłowo:
 9. czy jakieś rozwiązanie w tej sprawie się udało uzyskac? Mam podobny problem. Plik dwg od mapowy wyświetla się ok, tj linie wyświetlają się prawidłowo (od geodety mam pliki shp), natomiaast ten sam plik podłączony pod inny dwg jako xref niestety geodezyjnych stylów nie czyta, mimo wkopiowania plików shp od geodety do supportu. Przykład dla jednej z warstw: W pliku mapowym wyświetlają się linie prawidłowo: jak się ten sam plik podłaczy jako xref gubi style linii, tj nadpisuje jako linia ciągła:
 10. RESET naprawił co trzeba, ale jeszcze w międzyczasie zniknęły mi z okienka km Standard ikonki dla redo i undo, jak ją przywrócić? W przypadku ikonek reset nic nie zdziałał..
 11. Coś takiego mi się stało z ZW2018 VERNUM = "2018.03.16(29562)_x64" (read only): nie pokazuje mi textów w okienku dla dalszych działań komend.. gdzieś coś się włącza/wyłącza? brak ich jest nieco frustrujący..
 12. wielka szkoda, bo powrót "grupowy" do bezwzgl ściezki tj konkretnego katalogu byłby wielce pożyteczną sprawą..
 13. Spróbowałam tego pispa uruchomić i coś się on nie tak zachowuje. Na jednym z plików, nie zawierjącym odniesień nie dało się tego okienka wyłączyć, ale nie jestem w stanie tego powtórzyć, wiele było okien wtedy jednocześnie otworzonych. Druga próba na pliku z podpiętymi odnośnikami z przeładowaniem była udana, ale proba powrotu do ścieżki bezezględnej spowodowała jakiś błąd. Robiłam to tym okienkiem na dole zaznaczając całą grupę odniesień z wyszukaniem innego, własciwego katalogu. Błąd polega na tym że w tym pliku nie uruchamia się już okienko xmen-a..
 14. Takie było moje pytanie - cyt. powyżej Rozumiem, że to tak dziala (ścieżka względna w okienku "scieżka xrefa") i nie mam zastrzezeń, ale wracam do przypadku poszukowania innych sciezek plików tj działania okienka "dodatkowa ścieżka". Rozumiem że do czegoś ona powinna być przydatka, tj wyobrażam sobie jesli ktoś w moim rys zmieni ścieżkę na inną, wtedy śieżka zaamiętana, nie ważne czy względna czy bezwzględna, będzie inna.. okienko drugie w przypadku zgubienia ściezki, powinno służyć do poszukiwania pliku we właściwym wskazanym w tym okienu jako sciezka, miejscu. I o to pytałam, czy w okienku "dodatkowa ścieżka" można wpisać ścieżkę względną i jeśli tak, to jak?
 15. problem jest chyba bardziej skomplikowany, projekty trzymamy na serwerze i korzystam ze zmapowania ścieżki, właśnie z tych powodów by ścieżki bezwzględne przy przenoszeniu katalogu projekty się nie gryzły. podłączane pliki z dysku C ze ścieżką względną podłączają się ok, natomiast ze zmapowanego serwera z pełną ścieżką.. nie wiem czy taka składnia to zalatwi, nie mam teraz mozliwości testować: ..\.. \.. \!! Odnośniki aktualne