alf

Użytkownik forum
 • Zawartość

  339
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana alf w Rankingu w dniu 19 Październik 2018

alf posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O alf

 • Tytuł
  Średniozaawansowany

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Spróbowałam tego pispa uruchomić i coś się on nie tak zachowuje. Na jednym z plików, nie zawierjącym odniesień nie dało się tego okienka wyłączyć, ale nie jestem w stanie tego powtórzyć, wiele było okien wtedy jednocześnie otworzonych. Druga próba na pliku z podpiętymi odnośnikami z przeładowaniem była udana, ale proba powrotu do ścieżki bezezględnej spowodowała jakiś błąd. Robiłam to tym okienkiem na dole zaznaczając całą grupę odniesień z wyszukaniem innego, własciwego katalogu. Błąd polega na tym że w tym pliku nie uruchamia się już okienko xmen-a..
 2. Takie było moje pytanie - cyt. powyżej Rozumiem, że to tak dziala (ścieżka względna w okienku "scieżka xrefa") i nie mam zastrzezeń, ale wracam do przypadku poszukowania innych sciezek plików tj działania okienka "dodatkowa ścieżka". Rozumiem że do czegoś ona powinna być przydatka, tj wyobrażam sobie jesli ktoś w moim rys zmieni ścieżkę na inną, wtedy śieżka zaamiętana, nie ważne czy względna czy bezwzględna, będzie inna.. okienko drugie w przypadku zgubienia ściezki, powinno służyć do poszukiwania pliku we właściwym wskazanym w tym okienu jako sciezka, miejscu. I o to pytałam, czy w okienku "dodatkowa ścieżka" można wpisać ścieżkę względną i jeśli tak, to jak?
 3. problem jest chyba bardziej skomplikowany, projekty trzymamy na serwerze i korzystam ze zmapowania ścieżki, właśnie z tych powodów by ścieżki bezwzględne przy przenoszeniu katalogu projekty się nie gryzły. podłączane pliki z dysku C ze ścieżką względną podłączają się ok, natomiast ze zmapowanego serwera z pełną ścieżką.. nie wiem czy taka składnia to zalatwi, nie mam teraz mozliwości testować: ..\.. \.. \!! Odnośniki aktualne
 4. .. ale chodzi tu o ustalenie, niezależnej od wpisanej i zapamiętanej, ściezki poszukowania xrefa, stąd było moje pytanie o składnię "ścieżki względnej", o ile ona istnieje, w okienku ścieżek dodatkowych. Bo jak wpisuję ścieżkę additional klikająć w "Browse", to wpisuje zwcad całą ścieżkę niestety.. a tu chodzi o organizację pracy na plikach, gdzie wymagana jest scieżka względna. Inne, nie powiem, że wszystkie, programy potrafią to, tj wpisanie ścieżki niepełnej powoduje, że automatycznie program szuka ściezki katalogowej od końca..
 5. no właśnie.. bo żeby miało to, o czym piszę, sens powinna być możliwość ustawienia ścieżk względnych.. co jest odwiecznym problemem róznistych programów..
 6. a czy da się tu wpisac ścieżki względne? np zgodnie ze składnią z kropką: .aktualne XR\
 7. wracając do ścieżek poszukowania xrefów. Zasadniczo wygląda to tak jak na schemacie: mam w katalogu projekty poszzcególne katalogi różnych projektów, przykładowo projekt o nazwie kasuj. Tak pracuję na plikach np plik projekt v1 zawiera, odnośniki branżowe które aktualne trzymam w w katalogi o zawsze tej samej nazwie Aktualne XR oraz inne odnościki, np tabelki w kat o nazwie Standardy. Jak ustawić by w pierszszej kolejności szukał plików w tym samym katalogu a w dalszej w kat "Aktualne.." i "Standardy"? Czy działa to nie zależnie od położenia plików, np wtedy gdy znajdzie się plik w podkatalogu:
 8. tak własnie było, działa teraz ok.
 9. mam jeszcze jedno pytanie, jak prawidłowo wpisuje się dodatkowe ściezki poszukowań xrefów. Jesli np nie mam w tym zamym katalogu xrefy oraz magazym xrefów w katalogu nadrzędnym o nazwie np "aktulane xr" to jak to zapisać?
 10. no fajnie, działa, dziękuję..
 11. Wysypał mi się zw i mam teraz problem z podłączaniem odnośników, tj nie podłączają się tylko pokazuje się sama ścieżka. Czy czeka mnie naprawa zw poprzez ponowną reinstalację, czy jest na to jakiś lepszy sposób? VERNUM = "2018.03.16(29562)_x64" (read only)
 12. alf

  convertpoly

  i jeszcze drugi "myk", bo tak mnie nagle oświeciło ;-): zapisałam cały plik do dxf R12 i otworzyłam ponownie.. to jest chyba najszybsze rozwiązanie temat chyba do zamknięcia
 13. alf

  convertpoly

  nie działa, ale dorzuciłam do tego: (defun c:2D2 (/ s i) (if (setq s (ssget '((0 . "POLYLINE") (-4 . "<not") (-4 . "&") (70 . 120) (-4 . "not>")))) (repeat (setq i (sslength s)) (OldStyle2LwPolyline (ssname s (setq i (1- i)))) ) ) (princ) ) jeszcze to, to ze strony https://forums.autodesk.com/t5/visual-lisp-autolisp-and-general/lisp-routine-to-convert-2d-polyline-to-polyline/td-p/7124499: i teraz działa. Nie wnikam jak ;-), dzięki! ;; OldStyle2LwPolyline (2008/03/31) ;; Replace a 2d polyline with a light weight polyline ;; ;; Argument : 2d polyline (ename) ;; Return : light weight polyline (ename) (defun OldStyle2LwPolyline (pl / plst xdata vtx vlst elst) (setq plst (entget pl '("*")) xdata (assoc -3 plst) vtx (entnext pl) ) (while (= (cdr (assoc 0 (setq vlst (entget vtx)))) "VERTEX") (if (zerop (logand (cdr (assoc 70 vlst)) 16)) (setq elst (cons (vl-remove-if-not (function (lambda (x) (member (car x) '(10 40 41 42)) ) ) vlst ) elst ) ) ) (setq vtx (entnext vtx)) ) (if (setq new (entmakex (append (list '(0 . "LWPOLYLINE") '(100 . "AcDbEntity") (assoc 410 plst) (assoc 8 plst) (cond ((assoc 39 plst)) (T '(39 . 0)) ) '(100 . "AcDbPolyline") (cons 90 (length elst)) (cons 70 (logand 129 (cdr (assoc 70 plst)))) (cons 38 (last (caar elst))) (assoc 210 plst) ) (apply 'append (reverse elst)) (if xdata (list xdata) ) ) ) ) (entdel pl) ) new )
 14. czy jest możliwość w zwcadze zmiany istniejącej polilinii 2D na zwykłą polilinię (lwline)? Może krtoś wpadł na jakiś lisp, który działa w zw?
 15. odpowiednie filtry warstw, jak również kom LAYISO i LAYUNISO załatwia ten problem. Zawsze tego używam do oczyszczania "pola" ze zbędnych warstw przed rysowaniem czegokolwiek