Adam Klaczek

Użytkownik forum
 • Content Count

  384
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  40

Adam Klaczek last won the day on June 18

Adam Klaczek had the most liked content!

About Adam Klaczek

 • Rank
  Średniozaawansowany

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1607 profile views
 1. Może Pan przysłać taki zestaw do testów i ewentualnego zgłoszenia? Na pomoc@zwcad.pl
 2. Dzień dobry, Dziękuję za informację, przekaże tematy do producenta.
 3. Dzień dobry, Okno, które Pani pokazała wygląda na jakąś pojedynczą branżową funkcjonalność. Polecenie FIELD (Pole Danych) pozwala zdefiniować wielokrotnie więcej zapytań niż tylko powierzchnia, ale i dla powierzchni jednostki można zdefiniować w dodatkowym formacie:
 4. Dzień dobry, Zakładam, że powierzchnie nie są płaskie, więc nie da się ich przesunąć lub wyciągnąć. Po rozbiciu bryły można pozostawić podstawę by ponownie wyciągnąć, ale to będzie polilinia z łuków, więc dodawanie kolejnych punktów i zmiana promienia czy kąta łuku, to dosyć karkołomne. Najprościej narysować ponownie przekrój i wyciągnąć, co pewnie zajmie kilkanaście sekund. Pewnie w programie parametrycznym, jak ZW3D było by to do wyciągnięcia.
 5. Dzień dobry, Może wystarczy zachować obwiednie przy kreskowaniu?
 6. Wczoraj bodaj, miałem pytanie od użytkownika tego Forum o sprawny sposób narysowania siatki 100x100 i ponumerowanie punktów przecięcia (razem 10 000). Dzisiaj przyszedł mi do głowy pomysł z zastosowaniem kopiowania z szykiem i numeracji tekstu, więc tutaj zamieszczę odpowiedź dla zainteresowanego:
 7. W ZWCAD można w prosty sposób edytować podstawowe właściwości kreskowania - skalę, kąt i początek, za pomocą podręcznego menu uchwytu:
 8. Dzień dobry, Sądzę, że wystarczy gdy stworzy Pani kreskowanie niezespolone - będzie wówczas miało własne uchwyty (przy zespolonym są właśnie zespolone z obiektem)
 9. Pojawiła się aktualizacja Windows, która może powodować problem z drukowaniem (w tym również z ZWCAD). Wg. Microsoft - poprawka KB4557957: Niektóre drukarki działają pomimo instalacji, inne drukarki nie działają, a nawet powodują crash aplikacji. Można do wydruku wybierać drukarkę działającą (jeżeli jest), a można też wycofać poprawkę: W przypadku wycofania warto się zastanowić na wstrzymaniem aktualizacji, by uchronić się przed powtórką: Powyższe powinno pomóc nie tylko przy drukowaniu z ZWCAD, a również przy innych aplikacjach.
 10. Dla wyjaśnienia - bryły, od których odejmujemy, jak i bryły które odejmujemy, po wskazaniu zatwierdzamy Enterem (jako, że jednych i drugich może być więcej). Czyli tutaj: wskazujemy sześcian (Enter) i wskazujemy walec (Enter).
 11. Jakimś rozwiązaniem, (pewnie lepszym niż FIND) jest: - _ATTOUT (eksport atrybutów do pliku txt) - wczytanie pliku txt do Excela, edycja kolumny z wartościami atrybutu, zapisanie (jako tekstowy ms_dos) - _ATTIN (import atrybutów z pliku tekstowego) A jeżeli to ma być zamiana na takie same (co sugeruje Pana przykład), to najprościej zaznaczyć dany blok (np. _.QSELECT) i zmienić wartości atrybutów w oknie Właściwości
 12. Jeżeli przez "tutaj" ma Pan na myśli ZWCAD, czy ZW3D to oczywiście również można przenosić licencję: - zwracając ją na serwer i aktywując na nowym stanowisku (kod programowy) - wyciągając z portu USB jednego urządzenia i wpinając do usb innego komputera (klucz sprzętowy)
 13. Często dział wsparcia dostaje pytania o dostosowanie interfejsu ZWCAD'a. Nie jest to trudne, choć wymaga pewnej chronologii i łatwiej to pokazać, niż wytłumaczyć przez telefon. Pokażę więc 3 typowe działania w CUI: - edycja interfejsu wstążkowego - dodanie skrótu klawiszowego - modyfikacja pasków narzędziowych w interfejsie klasycznym