pawmal

Użytkownik forum
 • Content Count

  1245
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  63

pawmal last won the day on September 27

pawmal had the most liked content!

7 Followers

About pawmal

 • Rank
  Ekspert

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pawmal

  Zwcad 2011 i Windows 10

  W tym momencie, koszt aktualizacji wersji ZWCAD 2011 STD do ZWCAD 2020 STD to 599zł netto, a koszt aktualizacji ZWCAD 2011 PRO do ZWCAD 2020 PRO to 749zł netto.
 2. Jeśli chodzi o prostopadłość (jak w pierwszym poście), to najeżdżając kursorem w pobliżu linii przerywanej, punkt ten uchwycony jest automatycznie. W innych przypadkach można poradzić sobie na wiele różnych sposobów np. przycięciem linii.
 3. pawmal

  Zwcad 2011 i Windows 10

  Witam ZWCAD 2011 został wydany 8 lat temu, kiedy nie było Windows 10. Ma Pan możliwość wykonania aktualizacji do ZWCAD 2020, który jest zgodny z Windows 10. Zachęcam do pobrania i sprawdzenia: ZWCAD 2020 PL Win 64bit
 4. pawmal

  zwcad2017 tabela excel

  Witam Proszę sprawdzić polecenie WSTAWOBJ (_insertobj) i zaznaczyć opcję Połącz.
 5. Rzeczywiście dziwne, bo w polskich wersjach językowych jest OK. Przekażę informację do ZWSOFT.
 6. Witam, ja tego nie potwierdzam. Zarówno na ZWCAD 2020 jak i ZWCAD+2015 wyświetla się pole, gdy obiekt styka się z krawędzią. Proszę zamknąć program i po ponownym otwarciu utworzyć obiekty i sprawdzić na nowym rysunku.
 7. Proponuję zwiększyć ZOOMFACTOR na 80 lub 100 - to powinno pomóc. Z reguły podgląd sprowadza się do sprawdzenia czy wybrany obszar drukowania pokrywa się z obszarem papieru i jego orientacją w pionie i w poziomie, reszta jest przecież w modelu. Na płynność działania z pewnością ma wpływ wielkość obrazu rastrowego lub obrazów.
 8. pawmal

  Czcionka .ttf [rozwiązany]

  Witam, TTF to czcionki, które są obsługiwane przez system- przykładem jest chociażby Arial. Jeśli takie czcionki znajdują się w C:\Windows\Fonts, to z poziomu ZWCAD można z nich korzystać.
 9. Sądzę, że w tym przypadku najsłabszym ogniwem jest karta graficzna. Można przełączyć na rozdzielczość FHD tj. 1920x1080 i sprawdzić działanie.
 10. Jak duże są rysunki, jest dużo elementów? Jest to rozdzielczość pomiędzy FHD, a 4K. Komputer jest wydajny?
 11. Jaka jest ustawiona rozdzielczość ekranu?
 12. Witam, Przy korzystaniu z funkcji _area, prościej i szybciej jest użyć opcji Obiekt i wskazać konkretny obiekt zamiast dodatkowo określać wszystkie punkty.
 13. pawmal

  Model terenu przy pomocy pliku .txt

  Witam, Sądzę, że w opisanym przypadku pomocnym narzędziem do ZWCAD przy tworzeniu niwelet byłaby nakładka TCPMDT. Opis możliwości oraz pobranie nakładki w celu przetestowania znajduje się pod linkiem TCP MDT. Nakładka ZWTraffic umożliwia utworzenie warstwic, opisanie ich oraz utworzenie profilu podłużnego.
 14. pawmal

  Problem z funkcją: ustaw szare

  W tym wypadku proszę przez _rename zmienić nazwę bloku D-18_ na inną i jeszcze raz zmienić znak na szary.
 15. pawmal

  Problem z funkcją: ustaw szare

  Proszę sprawdzić działanie na zupełnie nowym pliku, gdyż ten drugi znak wydaje się, że jest inny (ma dodatkowo opis odległości).