pawmal

Użytkownik forum
 • Zawartość

  1131
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  56

Ostatnia wygrana pawmal w Rankingu w dniu 9 Październik

pawmal posiadał najczęściej polubioną zawartość!

7 obserwujących

O pawmal

 • Tytuł
  Ekspert

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. pawmal

  Niemiecki styl wymiarowania

  Założenie jest takie, że wymiary (wyświetlone) muszą być w cm. Jeśli rysunek narysowany jest w mm, to wystarczy w stylu wymiarowania użyć skali 0.1 w jednostkach podstawowych.
 2. Witam, Mieliśmy jakieś dwa czy trzy przypadki z ustawieniem niestandardowych rozmiarów papieru, ale dotyczyło to różnych drukarek. Po resecie profilu wróciło wszystko do normy. Sądzę, że mogło to wynikać z zainstalowanej wcześniej wersji Beta, gdzie mogły być zapisane jakieś błędy w pliku pc5. U mnie zarówno filtrowanie rozmiarów, jak i dodawanie niestandardowych formatów działa.
 3. pawmal

  Zestawienie stali ecad-żelbet

  Z pewnością chodzi o to, że stabilność wzrośnie.
 4. pawmal

  Szybki wybór + szerokość polilinii

  U mnie Szybki wybór według długości dla linii i polilinii działa VERNUM: 2018.07.26(35476)_x64
 5. pawmal

  Pasek zadań Windows

  Klikając 2x na plik powinna się otworzyć w takim wypadku druga instancja programu, ale jeśli pliki mają być otwierane w zakładkach w tym samym programie, to zmienna SDI powinna być na 0. Sądzę, że za ustawienie ikony na pasku zadań odpowiada jakiś klucz w rejestrze systemu.
 6. Dziękuję za informację.
 7. U mnie nie ma problemu z edycją atrybutów i polskimi znakami. Czy na pewno chodzi o ALT+D? Proszę sprawdzić np. Alt+S. Proszę sprawdzić czy klawiatura nie przełączyła się na angielską (Ctrl+Shift).
 8. Jeśli nadal jest problem z uruchomieniem funkcji SELECTSIMILAR, to proponuję przez polecenie AP wczytać plik ZWExpress.lsp z katalogu C:\Program Files\ZWSOFT\ZWCAD 2018\Express i dodać do listy startowej, aby za każdym razem się ładował.
 9. pawmal

  Linie odniesienia przy znakach pionowych

  Witam, Proszę sprawdzić wstawianie znaków projektowanych na zupełnie nowym rysunku, dlatego, że można ustawić czy grot przy znaku ma być widoczny czy nie.
 10. Można spróbować w rejestrze odszukać klucze DWG oraz ZWCAD.Drawing.2018 lub podobne (jak w zał.), usunąć je i na nowo przypisać przez prawy przycisk myszy Otwórz za pomocą, aby pliki DWG otwierały się w ZWCAD.
 11. pawmal

  ZWCAD 2019 - tabele

  Odnośnie zapamiętywania wyboru "Always perform my current choice" to przekażę to do ZWSOFT. Sądzę, że funkcja obramowania nie jest jeszcze dostępna.
 12. pawmal

  ZWCAD 2019 - tabele

  Rozwiązaniem zastępczym jest skopiowanie tekstu z notatnika lub skorzystanie z kodów ASCII podczas wprowadzania: ą ALT+165 Ą ALT+164 ć ALT+134 Ć ALT+143 ę ALT+169 Ę ALT+168 ł ALT+136 Ł ALT+157 ń ALT+228 Ń ALT+227 ś ALT+152 Ś ALT+151 ó ALT+162 Ó ALT+224 ź ALT+171 Ź ALT+141 ż ALT+190 Ż ALT+189 Poszczególne znaki wprowadzamy w ten sposób, że naciskamy lewy ALT i przy wciśniętym klawiszu, wprowadzamy po kolei cyfry na klawiaturze numerycznej i zwalniamy ALT.
 13. pawmal

  Pytanie

  Witam Z tego co widziałem, takie przejściówki są dostępne w sieci i można je kupić za parę złotych. Według mnie najprostszym i najszybszym rozwiązaniem będzie kupienie takiego adaptera i sprawdzenie. Pozdrawiam