BKW

Użytkownik forum
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

About BKW

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

359 profile views
 1. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  11. Polecenie "-LAYDEL" Wywołanie polecenia laydel z klawiatury działa poprawnie i usuwa wpisywane warstwy. Wywołanie polecenia z zew lispa powoduje zawieszenie się zwcada. Testowałem na kilku plikach (czystych, z dużą liczbą elementów, z małą liczbą elementów. itp.). Wcześniej oczywiście stworzyłem odpowiednie warstwy i zawarłem w rysunku elementy na tych warstwach. Poniżej kod lsp : (DEFUN C:tttt () (command "-laydel" "t" "1" "" "" "y" "-laydel" "t" "2" "" "" "y" "-laydel" "t" "3" "" "" "y" "-laydel" "t" "4" "" "" "y" "-laydel" "t" "5" "" "" "y")) lub (DEFUN C:eeee () (command "-laydel" "t" "1" "2" "3" "4" "5" "" "" "y")) 12. Polecenie "-LAYMRG" Brakuje w tym polecenia możliwości wpisania nazw warstw z klawiatury ("type-it") tak jak ma to miejsce w poleceniu powyżej ("-laydel")
 2. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  8. -HATCHEDIT Poniżej przedstawiłem różnicę w działaniu polecenia "-hatchedit / associate" między 15+ a 20. W ZWCad 15+ wywołanie tego polecenia powoduje, że tworzenie obwiedni hatch na nowo. W ZWCad 20 kliknięcie w zamknięte pole zawarte w obwiedni hatcha powoduje "odejmowanie" tej obwiedni od obwiedni edytowanego kreskowania. Obrazowo pokazałem to poniżej. ZWcad 15+ ZWCad 20 9. XREF W ZWCadzie 20 brakuje przycisku "SAVE PATH" co m.in. uniemożliwia zmianę ścieżki załadowanego pliku z "FULL PATH" do "NO PATH". Pokazane jest to poniżej na wideo. ZWCad 15 ZWCad 20 10. -PURGE Wywołanie polecenia "-PURGE / ALL........" nie jest poleceniem "kompletnym" tzn. nie usuwa zgodnie z definicją wszystkiego. (oczywiście mówimy tu o kilkukrotnym użyciu). Wywołanie ponownie polecenia "-PURGE / REGAPPS" powoduje wyczyszczenie nieusuniętych zarejestrowanych aplikacji. Nie jest to błąd 20, ale przypadłość wszystkich ZWCadów (i chyba AutoCada też). Dla mnie trochę niezrozumiała, gdyż słowo "all" z definicji powinno spowodować usunięcie WSZYSTKIEGO.
 3. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  Windows 7 Pro Zwcad 2020 - VERNUM = "2019.04.19(44805)_x64" EN
 4. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  EDIT: Sprawdzałem w ZWCad 2019 i tam takiego problemu nie mam.
 5. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  Niestety już wcześniej próbowałem i ta metoda nie pomaga. Również nie ma to znaczenia.
 6. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  Niestety, ale sytuacja z paskiem poleceń powtarza się za każdym razem gdy włączany jest ZWCad. Może ma znaczenie to, że na komputerze mam zainstalowane wersje 2015+, 2017÷2020.
 7. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  6. EDYCJA BLOKU Z WIELOMA ATRYBUTAMI Nie wiem czy to traktować jak błąd, ale na pewno za pewną "dysfunkcję". W ZWCad 2015+ podwójne kliknięcie w atrybut zawarty w bloku wywoływał okienko z jego edycją. Następowała edycja tekstu, później ENTER, później TAB, kursor przeskakiwał na przycisk OK co pozwalało na wciśniecie ENTER i zamknięcie okna. (lub edycja tekstu, TAB, ENTER i okno się zamykało). W ZWCad 2020 (i wcześniejsze) podwójne kliknięcie powoduje edycje edycje tekstu w atrybucie, ale po edycji tekstu trzeba 3x wcisnąć TAB, bądź ENTER + 2x TAB aby wyłączyć okienko "z klawiatury". Jeżeli nie wytłumaczyłem tego w sposób jasny proszę o przetestowanie takiej edycji atrybutu w bloku to na pewno wszystko się wyjaśni. 7. COMMAND LINE Przy wyciągniętym pasku komend po zamknięciu programu wraca on do niechcianej przeze mnie pozycji. Można sobie z tym jakoś poradzić ??
 8. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  4. CRTL + strzałka w edycji tekstu. Podczas edycji tekstu nie ma możliwości przejścia za pomocą CRTL + STRZAŁKA o jeden wyraz w lewo bądź w prawo. Kursor pojawia się na końcu bądź na początku wiersza. Dotyczy to zwykłego tekstu oraz mtekstu. 5. Przestrzeń papieru i zabawa z rzutniami Poniżej przedstawiam filmik, na którym widać błąd w odświeżaniu wyświetlania rzutni. Dzieje się tak w przestrzeni papiueru po usunięciu jednej z rzutni oraz cofnięciu usunięcia. Żeby znowu wznowić wyświetlanie należy przejść w przestrzeń modelu bądź wejść w nieaktywną rzutnie i tam ją przerysować (regen lub regeall).
 9. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  Czy w związku z pojawieniem się w programie zewnętrznego edytora Visual Studio Code wydawca ZwCADa planuje udostępnienie mini poradnika korzystania z połączenia tych dwóch programów. VSC sam w sobie nie jest programem skomplikowanym, ale po pierwszych testach mam wrażenie, że to połączenie nie jest jeszcze w pełni funkcjonalne.
 10. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  Dzień dobry. (vernum = "2019.04.19(44805)_x64" ) Poniżej przedstawiam kilka spostrzeżeń, błędów. (Będę je sukcesywnie uzupełniał) 1. Podczas aktywacji polecenia ZOOM / WINDOW, ZOOM / DYNAMIC przed pierwszym kliknięciem zostaje włączone przyciąganie punktów do OSNAPów. W ZwCAD 2015 tego nie było. Moim zdaniem to błąd, gdyż takie działanie programu wiąże się z nieprecyzyjnym powiększaniem okna w rysunku. 2. Polecenie _NCOPY Skopiowanie elementu za pomocą polecenia NCOPY z załączonego XREFa (np. XREF1) powoduje, że element skopiowany pozostaje na niezmienionej warstwie (czyli XREF1 | OTWORY), a nie przyjmuje warstwy bez przedrostka nazwy xrefa (program powinien wstawić element na warstwie z pliku źródłowego czyli np.OTWORY). 3. Polecenie _LAYERSTATE Program eksportuje ustawienia warstw do zewnętrznego pliku o rozszerzeniu LAS. Ma problem natomiast z importem (z pliku DWG oraz z pliku LAS). Testowałem na dwóch identycznych plikach - w jednym były zdefiniowane statusy warstw, w drugim nie. Przy importowaniu z pliku DWG wyskakuje taki komunikat. Przy importowaniu z pliku LAS komunikat poniżej.
 11. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  Plik zaraz do Pana wyślę, ale również sprawdziłem na innych rysunkach i również tej sytuacji nie udało mi się odtworzyć. Być może wynika to z tego, że rysunek ten był tworzony na kilku wersjach ZWCADa. Być może z czego innego.
 12. BKW

  ZWCAD 2020 - beta

  Dzień dobry. Zauważyłem taki oto błąd. (VERNUM = "2019.04.19(44805)_x64" ) 1. Izoluję wybrane warstwy. 2. Zaznaczam interesujące elementy od prawej do lewej - jest wszystko dobrze. 3. Zaznaczam interesujące obiekty od lewej do prawej - zaznaczają się również elementy LEADER będące na warstwie wyłączonej. Poniżej GIF.
 13. Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety, po wykonaniu wymienionych czynności, ZWCAD nadal otwiera się w pojedynczych sesjach Przy przeciąganiu plików na pasek, lub przez "open" zachowuje się normalnie, tj. otwiera pliki w jednej sesji
 14. VERNUM = "2018.10.23(38586)_x64", windows 7 Pliki otwierane dwuklikiem powodują za każdym razem otwarcie nowej sesji ZwCada, mimo, że zmienna SDI=0. Testowałem przy różnych ustawieniach zmiennej, cały czas jest tak samo. Interfejs klasyczny, TABy raz włączone raz wyłączone. Czy jest jeszcze jakaś dodatkowa zmienna powiązana z SDI?
 15. Może niedokładnie się wyraziłem - nie robię rzutni w bloku Chodzi o to, że będąc w przestrzeni papieru robię wblocka z wybranych elementów (np. z tabelki, którą potem przystosowuję i wstawiam do swoich rysunków jako xref). W poprzednich wersjach Zwcada zwblockowany rysunek otwierał się modelu, w 2019 otwiera się w papierze (layoucie / arkuszu) i trzeba przełączyć się na model - dlatego zauważyłem dziwne zachowanie i to zgłosiłem. Przetestowałem kilka różnych rysunków i w nich po zrobieniu wblocka i otworzeniu go, znaczek rzutni wyświetla się poprawnie (mam widocznie jednego specyficznego artystę, tj. branżystę) 😉 Uważam jednak, że wblock powinien być zapisany w modelu, żeby nie przełączać się niepotrzebnie