ZWCAD 2017 beta


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

i jeszcze Polilinia rysowana linią np kreskową (dashed), działanie linetype generation.. tj raczej nie działanie tej funkcji (linetype enabled)

 

post-43-0-90671800-1474371165_thumb.jpg

post-43-0-42538600-1474371182_thumb.jpg

 

czy jest jakieś globane ustawienie by wszystkie polilinie włączał zw jako linetype generation enabled?


I JESZCZE JEDNĄ:

Dlaczego przy drukowaniu z layouta znika z nazwy pliku nazwa layoutu. Przecież sens layoutu jest taki, by używać go do tworzenia rysunków, stąd nazwa layouta jest używana jest przeze mnie i pewnie nie tylko do nazywania wydruku (nazwa rysunku)

 

poprawka, tak działa przy włączonej opcji w okienku plotowania "plot in background"

w zasadzie jak się tą opcję włączy to w ogóle zwc17 nie plotuje do pliku..

gdy się plotuje klasycznie, bez tej opcji w zasadzie wszystko działa, tylko pozostało jedno dziwne zjawisko, przynajmniej występujące u mnie od początku sprawdzania wersji zw z plusem, tj plik plotowany do plt po raz pierwszy zawsze plotuje się do pliku o wielkości 0B (zama nazwa bez zawartości). Dopiero plotowanie po raz drugi i następny działa jak należy.. nei wiem czy to błąd zw czy sterownika, w każdym razie zw2012 bez plusa nie ma takich problemów, zaczęły dopiero występować w wersjach z plusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej sprawa drukowania do pliku plt lub pdf za pomocą funkcji publish

fajnie ona działa, ale dla mojego sterownika i moich rysunków trochę nie przydatna. Niestety mam całe mnóstwo rysunków nie wymiarowych w pozycji poziomej. Stosuję do drukowania trzy rozmiary papieru, tj 297, 420 i 594 odpowiadające standardowym szerokościom rolki do plotera. Długość tych formatów mam ustawioną na 2500 (maks.dł drukowania plotera) a w sterowniku dodatkow ustawioną funkcję Remove Blank Areas, co powoduje że  drukuje mi się tylko to, co zaznaczyłam oknem.

Czyli mimo długiego papieru do plt drukuję tylko obszar zaznaczonego okna i jest ok.

natomiast do pdf muszejuż ustawiać każdą długość osobno, bo pdf nie wydrukuje zawartości okna tylko obszar papieru

jak to zrobić, czy się da by funkcja publish drukowała z layoutów do plt i pdf /dwf tylko zawartość zaznaczonego okna, jak w drukowaniu standardowym do plt


VERNUM = "2016.08.26(8293)_x64" (read only)

 

wyłapane w trakcie pracy:

1. komenda trim, nie działa Select entities for cutting edge dla obiektów typu text, blok, innych nie sprawdzałam

2. Coś dziwnego się dzieje z pomiarem (dist) na layoucie, layout mimo, że jest w skali 1:1, pokazuje pomiar elementu (ramki-viewport, ze snapem i bez) ok.1200 i jest on większy niż jest w rzeczywistości (~297), a dodatkowo pomiar przysnapowany do elementu z modelu mierzy prawidłowo

3. nie działa wybór snapa ze shiftem, np. line+prawy klikl, dalej shift+prawy klik

 ad 2:

 

wymiarowanie jest ok:

 

post-43-0-00000800-1474376806_thumb.jpg

 

pomiar nie:

 

post-43-0-96438300-1474376812_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakieś globane ustawienie by wszystkie polilinie włączał zw jako linetype generation enabled?

Witam

Jest taka zmienna PLINEGEN, która przedstawiona na 1 powoduje globalne włączenie "linetype generation". Ta zmienna zapisywana jest w rysunku.

 

Odnośnie korzystania z opcji publish, to jest możliwość drukowania za pomocą drukarki, która jest ustawiona w arkuszu i wtedy powinno być wydrukowane to co jest zaznaczone. Jeśli w arkuszu jest ustawiona drukarka pdf, to wydruk będzie wykonany do pdf.

 

Odnośnie działania funkcji _dist na arkuszu, to przekazaliśmy informację do ZWSOFT.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj otrzymaliśmy nową wersję bety ZWCAD 2017.

 

https://www.dropbox.com/sh/dvj0drzl1aoa2ak/AAA6584zW8h0w0SL1x5hx_Dea?dl=0

 

Lista zmian:

  1. ALIGN command is added
  2. EXTRUDE and REVOLVE commands working correctly.
  3. Editing dynamic block in Properties panel is available.
  4. QSELECT dynamic block by its name.
  5. Support to copy objects to official application Word/Excel.
  6. Support to use large buttons for toolbar.
  7. Fix this problem: after restart ZWCAD, the position of toolbar will change.
  8. Support .stb for plotting.
  9. Fix this problem: cannot load some .zel files from ZWCAD 2015/Classsic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na szybko takie uwagi do ZWCad 2017 PL vernum = "2016.09.22(9688)_x64" (tylko do odczytu):

- korzystając z dwóch monitorów nie mogę zmaksymalizować okna na mniejszym z monitorów (ekran laptopa); przy próbie maksymalizacji okna na ekranie laptopa program zawsze przenosi się na drugi monitor (dołączony). Próbowałem na różne sposoby, zawsze ten sam problem, okno zmaksymalizowane może być tylko na dużym monitorze (dołączonym do laptopa). Program sam się przenosi. Kliknięcie funkcji przywróć (prawy górny narożnik) powoduje powrót do wcześniejszych ustawień wielkości i lokalizacji okna (na ekran laptopa).

- ciągle kiepsko działające przyciąganie do gripów. Zgłaszane kilka razy, niestety wg mnie przyciąganie jest bardzo nieprecyzyjne i użytkownik musi wykazać się dużą dokładnością, żeby uchwycić gripa...

- mam wrażenie, że ZWCad wyświetla się na drugim monitorze z przycięciami (nie wiem jak to określić fachowo)... Najlepiej widać to podczas zaznaczania fragmentu rysunku przez wybór polem (od prawej do lewej lub odwrotnie). Na macierzystym ekranie (ekran laptopa) zaznaczanie chodzi płynnie, natomiast na dołączonym ekranie widać przycięcia i skoki (płynność jest zaburzona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem maksymalizację i u mnie działa poprawnie.

 

Czy próbował Pan na klawiaturze nacisnąć SHIFT+Windows i klawisze strzałek w prawo i w lewo?

Czy ten laptop ma dwie karty graficzne? Jaką rozdzielczość ma Pan na zewnętrznym monitorze?

Jaki ma Pan system operacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa VBA  (Vernum=9688  32bit)

Po pobieznej analizie: jest wiele detalicznych poprawek w interfejsach programistycznych VBA API. Na zgłoszonych do forum zwcad.com dla mnie istotne szczególnie dwa:

 

  1. can't get ZCadGroup object:

     Set Group = ThisDrawing.Groups.Item(0)     # <-Crash with msg Runtime error 80010108

 

      # w vernum 9688 nadal błąd

  2. Can't get Layer XData:

      ThisDrawing.ActiveLayer.GetXData "APPID", xDataType, xDataValue

 

      # w vernum 9688 Ok.

 

Pozdrawiam

J.

Edytowane przez JasW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem maksymalizację i u mnie działa poprawnie.

 

Czy próbował Pan na klawiaturze nacisnąć SHIFT+Windows i klawisze strzałek w prawo i w lewo?

Czy ten laptop ma dwie karty graficzne? Jaką rozdzielczość ma Pan na zewnętrznym monitorze?

Jaki ma Pan system operacyjny?

Witam,

 

próbowałem kombinacji SHIFT+Windows i nie ma reakcji. Program nawet nie przenosi się z drugiego monitora na pierwszy.

Odinstalowałem ZWCada i zainstalowałem ponownie. Objawy te same. Brak możliwości maksymalizacji okna na ekranie laptopa, program sam automatycznie ucieka na drugi ekran przy próbie maksymalizacji okna na ekranie laptopa. We wcześniejszych wersjach nie zaobserwowałem takiego zachowania.

Posiadam również pełną wersję ZWCada+ 2015 PRO PL i działa prawidłowo.

Zainstalowany program to ZWCad 2017 PLK x64bit

vernum = "2016.09.22(9688)_x64" (tylko do odczytu)

Drugi monitor (zewnętrzny) pracuje na rozdzielczości WHQD (2560 x 1440). Bazowy monitor (laptopa) pracuje na rozdzielczości 1920x1080.

Karta Grafiki nVidia Quadro 3000M. Laptop posiada tylko jedną kartę grafiki (dedykowaną).

System operacyjny Windows 7 Professional x64 PL

ZWCad 2017 PLK x64bit

VERNUM = "2016.09.22(9688)_x64" (tylko do odczytu)

 

Proszę o przetestowanie załączonego pliku.

Jest to blok dynamiczny. Przy próbie zmiany bloku (np. kliknięcia w prawą strzałkę, żeby blok został obrócony w lustrzanym odbiciu) program wysypuje się. Czy ktoś z użytkowników ma podobne objawy?

Czy bloki dynamiczne są już dostępne w obecnej wersji programu?

 

Na ZWCad+ 2015 PRO działa bez problemu.

Blok_dynamiczny.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przesiadłem się z wersji classic na 2017 beta gdyż w poprzedniej wersji obsługa rastrów jest tragiczna - procesor nie daje rady.

W tej wersji na obecną chwilę jest pod wrażeniem gdyż działa ona najlepiej chyba z dotychczasowych.

 

Ale odnalazłem dwa dość uciążliwe problemy.

1. przy wyborze ustawień arkusza do wydruku zmiana stron nie jest płynna . to znaczy jak wybiorę drukarkę i stronę i zrobię zastosuj to muszę potem zmienić arkusz i wrócić do zmienianiego i dopiero się to aktualizuję.

2. przy zmianie LUW przy podzielonej mapie na 3 arkusze nie wiem jakim cudem dwa mi działają ok a 3 widzę dopiero przy skali 0.5 a nie 1:1. pod wydruku do pdf wszystko ładnie widać.

 

Czekam na jakieś porady i może to pomoże uduskonalić tą wersję .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczas korzystania z ZWCADa 2017 napotkałem na następujące problemy:

1) gdy używam skrótu klawiszowego Ctrl+C program zostaje wyłączony (podobnie gdy w Edycji kliknę Kopiuj);

2) pojawiły się problemy z edytowaniem tabel - można je rozszerzać, ale problem pojawia się przy zwężaniu. Nie można zadać konkretnych wartości szerokości i wysokości rubryk (w AutoCADzie była taka możliwość). Ponadto w AutoCADzie można było wybrać rodzaj danych wpisywanych do tabeli np. długość w metrach, kąt w stopniach;

3) po otwarciu pliku zapisanego wcześniej w AutoCADzie konieczne jest rozszerzanie pól tekstowych mimo takich samych cech tekstu (czcionka, wysokość);

4) program kilkakrotnie utracił stabilność, można było wpisywać polecenia, ale nie przynosiły one efektu, po czym wyłączał się. Przy kolejnej próbie uruchomienia program informował, że jest już otwarty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

oto kolejne uwagi do programu ZWCad 2017 PLK x64 vernum = "2016.09.22(9688)_x64" (tylko do odczytu):

 

1) Podczas pracy na dodatkowym ekranie w trakcie edytowania tekstu okno dialogowe z opcjami wyświetla się na monitorze podstawowym (w tym przypadku monitor laptopa). Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby okno dialogowe opcji tekstu wyświetlało się nad (lub pod/obok) tekstu edytowanego na ekranie, na którym osadzony jest program. Nie trzeba latać kursorem między dwoma ekranami. Druga sprawa, że program mógłby zapamiętywać zmianę ustawień wielkości okna dialogowego, a nie za każdym razem wracać do pierwotnych (chyba, że można to ustawić zmienną systemową).

 

2) Załączyłem plik, na którym zaobserwowałem dziwne zachowanie programu. Mam zblokowany element, który zawiera łuki. ZWCad 2017 wyświetla te łuki poza blokiem (gdzieś poniżej elementu; miejsce oznaczone chmurką rewizyjną), natomiast ZWCad+ 2015 wyświetla prawidłowo wszystkie elementy na swoim miejscu (podobnie AC i inne konkurencyjne programy radzą sobie z wyświetlaniem). Wystarczy rozbić blok i elementy powracają na swoje miejsce. W ogóle zauważyłem, że ZWCad 2017 ma problem z wyświetlaniem łuków w blokach (3 rysunki po prawej stronie modelu przedstawiają wyświetlanie w bloku i po rozbiciu bloku).

 

3) Zaobserwowałem dziwne zachowanie programu podczas fazowania. Proszę narysować polilinią 3 odcinki tworzące "prawie trójkąt", a dokładnie trójkąt ale niedomknięty. Chcąc fazować narożnik niedomknięty powstaję mi coś dziwnego - linia domyka się na odcinkach, których brakuje, ale znika cała reszta, która była. Chciałem zobaczyć, czy może została rozwinięta funkcja fazowania o możliwość domykania polilini, a wyszło coś dziwnego. Jeszcze dziwniejszy jest fakt, że w przypadku np. niedomkniętego prostokąta program w ogóle już nie reaguje (nie można sfazować narożnika - czyli to co było do tej pory). Zaskakuje fakt, że Polilinia złożona z trzech segmentów może być "niby" fazowana, a z czterech i więcej już nie...

 

Testujemy program dalej.

Pozdrawiam

Słupy_bloki.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testuję VERNUM = "2016.09.30(10203)_x64" PL

Nie ma bardzo potrzebnego polecenia ATRSYN  ani _ATRSYN. Czemu? :(

 

=2P= 


testuję VERNUM = "2016.09.30(10203)_x64" PL

Nowa wersja ZWcada podobnie jak poprzednie źle obsługuje czcionki. Proszę zrobić następujący test:
Piszemy w tekście wielowierszowym kilka linijek tekstu np:

 

Szafka szatniowa 150x50 (5x2)
Szafka szatniowa 150x50 (5x2)
Szafka szatniowa 150x50 (5x2)
Szafka szatniowa 150x50 (5x2)

Odległości między wierszami są jednakowe - tak powinno być. A teraz proponuję dopisać w którymś wierszu "wysoki znak" np. Ó, albo Ń. 

Zmienia się odległość między linijkami tekstu. Polskie znaki z kreską rozpychają tekst - tak nie powinno być.


Z okazji wydania wersji 2017 proponuję zmienić nieco pewne tłumaczenia na polski. Chodzi mi o okno Opcje, zakładka Plik. Mamy tam

"Ścieżka dostępu do plików pomocy" (w sensie support files)
"Plik pomocy" (w sensie Help file)

 

Uważam, że takie tłumaczenie jest lekko mylące. Wg mnie lepszym tłumaczeniem byłoby: "Ścieżka dostępu do plików aplikacji ZWcad" lub lepiej  "Ścieżka dostępu do plików systemowych ZWcad"

Inne tłumaczenia w tym miejscu są wg mnie również trochę pomieszane. Raz jest "Ścieżka dostępu ....", raz "Ścieżka dostępu DO...", raz "Zapisz ścieżkę dostępu...", raz " Ścieżka dostępu DLA...", a raz "Lokalizacja pliku..." (a jeśli już powinno być "plików" w liczbie mnogiej). A przecież zawsze chodzi o to samo. Właściwie można usunąć wszędzie zwrot "ścieżka dostępu" wystarczy: "Pliki tymczasowe", Pliki szablonów rysunków"... itd...

Pozdrawiam


**
I jeszcze jeden błąd wersji BETA. (ten błąd był również kiedyś we wczesnych wersjach "plusów")

Pracując na białym ekranie obiekty na warstwach zamkniętych powinny się rozjaśniać, a nie przyciemniać, jak to ma miejsce przy pracy na czarnym. Podobnie w edycji bloków - reszta obiektów poza edytowanym blokiem powinna się rozjaśniać, a nie przyciemniać...
Pozdr.


**
Kolejny błąd. Kopiowanie obiektów. Robimy pierwszą kopię, wciskamy Ctrl+Z (Undo) cofnięcie wstawienia. Teraz cad nie wyświetla już wektora wstawiania (nie można np. wymusić kopiowania względem osi x lub y). Po wykonaniu jeszcze jednej kopi wektor ponownie jest rysowany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testuję VERNUM = "2016.09.30(10203)_x64" PL

Nie ma bardzo potrzebnego polecenia ATRSYN  ani _ATRSYN. Czemu? :(

Nie mogę teraz sprawdzić ale może polska komenda jeszcze nie działa. Proszę sprawdzić komendę _ATTSYNC, bo tak ona powinna brzmieć po angielsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testuję VERNUM = "2016.09.30(10203)_x64" PL

Nie ma bardzo potrzebnego polecenia ATRSYN  ani _ATRSYN. Czemu? :(

 

=2P= 

testuję VERNUM = "2016.09.30(10203)_x64" PL

 

Witam,

 

może Pan podać link, z którego ściągnął tą wersję programu?

Nie widzę na stronie zwcad.pl ani zwsoft.com linków do tej wersji programu (chyba, że taka wersja się ściąga a opisy linków są nieaktualne - nie miałem czasu sprawdzić).

Automatyczne aktualizacje pokazują u mnie, że wersja vernum = "2016.09.22(9688)_x64"  jest aktualna...

Z góry dziękuję za pomoc.

 

BTW. Byłoby dobrze, gdyby można było z jednej strony ściągać najbardziej aktualne wydanie, a nie skakać po stronach w poszukiwaniu aktualnego wydania (taka uwaga do Administratorów/Przedstawicieli ZWCada)...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.