ZWCAD 2017 beta


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z funkcją UTNIJ. Chcę przyciąć polilinię do wskazanej krawędzi. Klikam krawędź/ enter / klikam w polilinię do ucięcia i niestety nie ucina. Czy to błąd czy z ZW ucinanie działa jakos inaczej a niżeli w ACAD

 

Małe uszczegółowienie. Nie działa przycinanie polilinii do krawędzi rzutni. Do pozostałych krawędzi działa normalnie

Edytowane przez JKB PROJEKT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VERNUM = "2016.08.12(7273)_x64"  PL

 

Nie działa opcja cofnij podczas Utnij/ Wydłuż

edit

działa tylko przez klawisz F,

ppm i kliknięcie lpm na "Cofnij"  nie działa

Witam

U mnie, na tej samej wersji działa zarówno opcja F jak i pod prawym przyciskiem myszy opcja Cofnij. Możliwe, że zostało coś w profilu użytkownika %appdata% z poprzedniej wersji...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie, na tej samej wersji działa zarówno opcja F jak i pod prawym przyciskiem myszy opcja Cofnij. Możliwe, że zostało coś w profilu użytkownika %appdata% z poprzedniej wersji...

Pozdrawiam

usunąłem w Appdata pliki ZWsoft

dalej mam ten problem dodam iż przy klikaniu na "Cofnij" na pasku pojawia się napis "Nie wybrano obiektów."

może trzeba coś jeszcze gdzieś usunąć w jakimś folderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jakaś opcja jest wyłączona. Myślałem np. o opcji "Wybór obiektu przed poleceniem", ale to chyba nie to. A czy Ctrl+Z powoduje cofnięcie operacji?

Pozdrawiam

Ctrl+Z  powoduje cofnięcie operacji

Teraz widzę ze usunięcie plików z appdata, nie spowodowało zmiany tła na czarne tylko na takie jak wcześniej miałem ustawione.

Jak poprawnie wykonać czystą instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum = "2016.08.26(8293)_x64" PL

 

Jeżeli chodzi o cofanie przez PPM u mnie ciągle nie działa.

Zauważyłem też, że po zamknięciu programu nie znika on w procesach "Menadżer zadań"

Oraz program gubi położenie toolbarów wersja klasyczna.

 

Dodam iż program testowany jest na licencji testowej. (już po tych 30 dniach)

Edytowane przez Omegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum = "2016.08.26(8293)_x64" PL 

Licencja sieciowa

Problemy:

Jeżeli chodzi o cofanie przez PPM u mnie ciągle nie działa => komunikat "Nie wybrano obiektów."

Zauważyłem też, że po zamknięciu programu nie znika on w procesach "Menadżer zadań", tutaj możliwa wina mojego komputera.

Oraz program gubi położenie toolbarów (wersja klasyczna) po ponownym włączeniu programu. (nie zawsze - czasami)

Błędne drukowanie przez wbudowaną drukarkę PDF, poprawiono już grubość czcionki, jest prawie identyczna jak przy drukowaniu do innych zewnętrznych drukarek PDF, jednakże pogrubia znacząco grot znaku architektonicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum = "2016.08.26(8293)_x64" (read only) ENG

 

Prawy przycisk myszy działa prawidłowo jako ENTER tylko przy WYŁĄCZONEJ opcji 'Shortcut menu in drawing area'. Przy ustawieniach takich jak na załączonym zrzucie z ekranu cały czas wyświetla menu kontekstowe, pomimo ustawionego czasu długiego kliknięcia na 250ms. W AutoCAD i wcześniejszych wersjach ZWCADa krótkie kliknięcie prawym klawiszem myszy prawidłowo działało jako ENTER. Ale i tak jest już krok do przodu :)

 


post-1463-0-63499700-1472585142_thumb.png

Edytowane przez Marek-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum = "2016.08.26(8293)_x64" (read only)

 

- edytor tekstu wielowierszowego - nie można zamknąć  poprzez ctrl+enter

- fazowanie z SZIFTEM nie działa tak jak powinno

- nie da się wczytać pasków narzędzi dodatkowych jeżeli korzystamy z interfejsu wstążki

 

LISP się znacząco poprawił ale obsługa okien DCL jeszcze nie jest zadowalająca

Edytowane przez gruzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum = "2016.08.26(8293)_x64" (read only) ENG

 

Edycja atrybutów w bloku w oknie 'Properties' (Ctrl+1) nie działa tak jak wcześniej.

 

Gdy chcę zmienić zawartość atrybutu, to zamiast przesuwać kursor między istniejącymi znakami w polu z wartością atrybutu, to klawisze strzałek 'lewo/prawo' powodują tylko przemieszczanie pomiędzy atrybutami bloku. Żeby wstawić jakiś znak pomiędzy istniejącymi znakami w atrybucie bloku, to trzeba kliknąć myszką w odpowiednim miejscu.

 

Edit:

Dodam, że brakuje jeszcze obsługi bloków dynamicznych (o edycji tych bloków już nie wspominam :) ).

Edytowane przez Marek-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to szczegół, ale po wpisaniu aliasu, np A, G czy innej litery, należy to potwierdzić kliknięciem ENTER lub myszki. przez 4 lata tego nie robiłem gdyż po skrótach klawiszowych od razu mamy komendę. Wiem, może to czepianie się o jakieś detale, ale ciężko mi teraz na to się przestawić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VERNUM = "2016.08.26(8293)_x64" (read only) ENG

 

Edycja atrybutów w bloku w oknie 'Properties' (Ctrl+1) nie działa tak jak wcześniej.

 

Gdy chcę zmienić zawartość atrybutu, to zamiast przesuwać kursor między istniejącymi znakami w polu z wartością atrybutu, to klawisze strzałek 'lewo/prawo' powodują tylko przemieszczanie pomiędzy atrybutami bloku. Żeby wstawić jakiś znak pomiędzy istniejącymi znakami w atrybucie bloku, to trzeba kliknąć myszką w odpowiednim miejscu.

Witam

Wartości atrybutów najlepiej zmieniać przez dwukrotne kliknięcie myszą na bloku, ale istotnie na pasku właściwości (Ctrl+1), edycja jest nieco uciążliwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.