Marek-M

Użytkownik forum
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Marek-M last won the day on June 12 2018

Marek-M had the most liked content!

About Marek-M

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 09/15/1980

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  [PL] Banino

Recent Profile Visitors

562 profile views
 1. Marek-M

  stretch na leader

  Trzeba mieć jednak na uwadze, że oCam jest bezpłatny do użytku prywatnego. ScreenToGif jest bezpłatny bez ograniczeń.
 2. Osobiście korzystam z pliku VLX w ZWCAD 2015+ i tam problemów nie doświadczam. Ale dobrze, że masz alternatywę
 3. Załączam VT w plikach VLX i VLS. Aplikacji w formacie LSP nie posiadam i coś mi się kojarzy, że LSP też nie mogłem ściągnąć i znalazłem tylko taką skompilowaną wersję. VT.VLX VT.vls
 4. Dzisiaj już komp uśpiony. Jutro podeślę kopię z mojego kompa. Tych linków nie sprawdzałem przed wysłaniem posta, bo używam tej aplikacji co najmniej rok. Tak więc jutro tu wrzucę tego LSP.
 5. Ja do takich rzeczy jak kolejna numeracja z prefiksami używam aplikacji VT (https://www.cadtutor.net/forum/topic/58000-vt-atrribute-amp-text-editor-rlx/). Procedura wygląda następująco: uruchamiam funkcję VT klikam na tekst lub atrybut (atrybut niestety nie może być pusty, więc często ustawiam wszystkim atrybutom, które chcę numerować np. myślniki) w polu, które się wyświetla (domyślnie wpisana jest tam aktualna wartość tekstu lub atrybutu) wpisuję pierwszy numer z żądanym prefiksem - np. S-23-T-1 i wciskam OK klikam na kolejny atrybut, który chcę zmienić i wtedy klikam przycisk ++L (wybrany atrybut zostanie oznaczony jako S-23-T-2) i daję OK i tak atrybut po atrybucie klikam ++L oraz OK Program ma więcej możliwości, bo można przyciskiem + i - dodawać kolejne numery, jeśli aktualnie chcemy pominąć jakiś kolejny numer. Dodatkowo jest tam opcja do zaznaczenia "ASCI mode", która zwiększa oznaczenie alfabetycznie (czyli A > B > C). Ogólnie aplikacja ma chyba ze 100 różnych ustawień ale we wszystkie się nie zagłębiałem, natomiast inkrementację atrybutów wykorzystuję bardzo często i wydaje mi się, że może sprostać oczekiwaniom wielu użytkowników CAD.
 6. Marek-M

  Wybierz podobne - bloki

  Może dałoby się stuningować skrypt w taki sposób, żeby zaznaczał te same bloki w wyznaczonym obszarze (z opcjami _CP i _WP)? Czasami nie ma potrzeby, żeby zaznaczały się bloki w całym rysunku.
 7. Spróbuj zatem zmienić visretain na 0, następnie zapisz plik, zamknij go (ewentualnie zamknij całkowicie ZWCADa) i otwórz później plik na nowo. Warstwy powinny się zresetować. Przynajmniej tak mi to kiedyś działało
 8. Użyj zmiennej VISRETAIN = 0 a następnie przeładuj rysunek. Ustawienia warstw z XREFa powinny się zresetować. Później warto przywrócić zmienną VISRETAIN = 1 aby po kolejnych zmianach ustawień warstw można było te zmiany zapisać.
 9. Bardziej miałem na myśli, że @Parikon w swojej aplikacji wykorzystuje właśnie bazę danych SQLite i sposób jej wykorzystania może być podobny do Twojego pomysłu (nie zagłębiałem się w szczegóły techniczne jego rozwiązania i mogę z tego powodu się mylić). Myślę, że dotychczasowa praca Parikona może być dla Ciebie pomocna. Życzę powodzenia w Tworzeniu własnej aplikacji Aplikacji nigdy za wiele
 10. Przejrzyj sobie temat o przyborniku PARIKON . Wydaje mi się, że planujesz wyważać już otwarte drzwi
 11. Jest to jakieś alternatywne rozwiązanie, które jednak ma takie minusy, że musisz znać nazwy warstw, które zamierzasz zablokować. Doskonale wiemy, że nie wszystkie rysunki są uporządkowane i dla takich przypadków _LAYOFF, _LAYFRZ są wybawieniem :)
 12. Tak już bywa, że jak w jednym miejscu spotykają się użytkownicy tej samej aplikacji, to zawsze ktoś ma podobne problemy. Takiej funkcji też mi brakuje ale nauczyłem się z tym żyć znajdując obejście problemu. Ale jak ktoś oprócz mnie odczuwa brak tej funkcjonalności, to uznałem, że to jest dobra pora aby problem nagłośnić
 13. Heh, szkoda, że ZWCAD tak intensywnie nie pracuje nad funkcjonalnością swojego programu jak Wy. Wasz starający się support mocno podnosi wartość tego oprogramowania z Chin Dzięki za Wasz trud, łatwiej mi będzie namówić kierownictwo do odświeżenia licencji ZWCAD jak już wyjdzie porządna wersja alfa np. ZWCAD 2021. 😉 Póki co ZWCAD 2015+ jest naszym podstawowym narzędziem pracy.
 14. SHIFT ani CTRL tu nie pomaga, bo zaznaczenie obiektów przed uruchomieniem funkcji _LAYOFF powoduje ich odznaczenie po jej uruchomieniu. SHIFT i CTRL przytrzymywany przy aktywnej funkcji _LAYOFF niczego nie zmienia, warstwy wyłączają się na bieżąco i nie ma możliwości cofnięcia zaznaczenia.