kruszynski

Moderatorzy
 • Content Count

  1118
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  38

Everything posted by kruszynski

 1. kruszynski

  kopiowanie z szykiem

  W tym przypadku : 1. zaznaczamy okrąg 2. wpisujemy wartość 50, (albo zaznaczamy dwa punkty) 2. wpisujemy wartość 500, (albo zaznaczamy dwa punkty) Pozostaje nam określić kierunek. Czy to ma być wzdłuż osi X, czy jeszcze podajemy kierunek? Czy dobrze rozumiem, że tak ma to działać?
 2. To może jeśli to jest jednorazowa sytuacja, może szybciej użyć jakiegoś gotowego internetowego kalkulatora przeliczającego współrzędne ? Np: http://piast.edu.pl/Tools/Geographic-Calculations-Calculators#
 3. kruszynski

  Znaki pionowe - słupki

  Sprawdziłem i wyszło mi, że choć słupek pozostaje w dotychczasowym kolorze, to jest na nowej warstwie. Można tego nie zauważyć bo nie zmieni koloru. Proszę sprawdzić we właściwościach zmienionego podwójnego słupka na jakiej jest warstwie. W takim przypadku można edytować blok (polecenie _BEDIT, lub REFEDIT ) , zaznaczyć wszystko i zmienić kolor na "ByBlock". powinno pomóc, jeśli nie, proszę przesłać przykład na adres pomoc@zwcad.pl w celu bardziej szczegółowej analizy. Przypisywanie różnych warstw dla projektowanych znaków pionowych i poziomych to jedna z nowości jaką przygotowujemy w ZWTraffic 2020.
 4. Jeśli ustawione jest położenie geograficzne można dobrać się do współrzędnych właśnie dzięki vla-get-Longitude vla-get-Latitude Choćby tak: (setq marker_object (vlax-ename->vla-object (car(entsel ))) ; prosimy użytkownika o wybranie markera (vla-get-Longitude marker_object)) (vla-get-Latitude marker_object)) Niestety to działa w programie AutoCAD. ZWCAD nie obsługuje tego typu obiektów. Przekazałem temat do ZWSOFT W ZWCAD jest funkcja cvunit która pozwana na przeliczanie różnych jednostek, ale niestety w przypadku współrzędnych geograficznych również się nie sprawdzi. Może udałoby się znaleźć jakieś inne rozwiązanie, gdyby przedstawił Pan temat trochę szerzej. Do jakich zadań potrzebna jest Panu znajomość współrzędnych geograficznych?
 5. Wyjaśnić niestety nie potrafię, ale zgłosiłem do ZWSOFT.
 6. Najprościej tak: (command "zoom" "o" (handent "ABC" ) "" ) Gdzie w miejsce "ABC" proszę podstawić znany uchwyt.
 7. kruszynski

  Znaki poziome kierunek opisu

  OK. A co Pan myśli o tym, żeby na koniec pozostawić możliwość przekręcenia opisu wg własnych potrzeb ?
 8. kruszynski

  Nowe okno biblioteki znaków

  Dzień dobry Zastanawiam się nad zmianą okna biblioteki znaków. Proszę o opinie, czy warto wprowadzić takie zmiany? Nowe okno wyobrażam sobie mniej więcej tak: Po kliknięciu na przycisk [ + ], wyświetliłoby się okno wyboru znaku: Po wybraniu znaku: podgląd zastąpiłby przycisk [ + ] i pojawiłyby się kolejne ułatwiające wstawianie znaków w różnych układach - nie tylko tak jak jest pionowo ale też np rzędach:
 9. kruszynski

  przezroczyste lica znaków

  Przeglądając projekty organizacji ruchu, jakie znalazłem w Internecie spotkałem sporo przypadków, gdzie lico znaku to tylko kontury, tło jest przezroczyste. Kiedy taki sposób oznakowania jest stosowany? Czy warto wprowadzić taki sposób wstawiania znaków do ZWTraffic?
 10. kruszynski

  ZWCAD 2019 - puste wiersze

  Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale dziś zauważyłem że mam podobny objaw. Spróbowałem rozciągnąć pasek poleceń żeby zobaczyć czy pojawi się więcej pustych wierszy. Po rozciągnięciu efekt zniknął. wypełniły się wszystkie wiersze i teraz nie umiem wrócić do sytuacji kiedy problem się pojawił.
 11. Jeśli na jakiejś wersji nie będzie działało, proszę dać znać, przyjżę się temu w kontekście konkretnej sytuacji
 12. Wersja działająca na Architecture 2018 w załączniku. PowerDraw_2018_Arch.zelx
 13. Dziekuję za zgłoszenie, w poniedziałek zerknę co może być powodem problemu.
 14. Pojawiło się kilka propozycji zmian w sposobie rozmieszczenia elementów na warstwach. Wcześniej było tak, że wszystkie projektowane na jedną warstwę, istniejące inną, itp. Teraz chciałbym zrobić tak, żeby użytkownik mógł wybrać oddzielnie warstwę na tarczy, lica, opisu odnośnika. W głównych "gałęziach" stany, niżej poszczególne elementy ? W głównych "gałęziach" elementy, poniżej stany, Wyglądałoby to tak: Która wersja lepsza?
 15. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Właśnie dla tegomyślę, że lepszym rozwiązaniem będzie pogrupowanie nadrzędnie po stanie, a nie po elemencie. A dla czego to oczywiste? moim zdaniem nie powinniśmy tego blokować. nie tylko dlatego że miałbym z tym dodatkową pracę 😉 ale myślę że wybranie z jedngo powinno nadpisać poprzeni wybór, ale możliwość ponowego nadpisania powinna pozostać. Wydzielenie słupka w logice wstawiana znaku wymagało by sporo pracy. Może zostawmy to na przyszłość.
 16. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  A może tak: Warstwę będzie można przypisac do każdego elementu osobno, albo do grupy np projektowanych - w takim przypadku wybrana warstwa zostanie przypisana do wszystkich elementów grupy ( tarcza, lico, opis, strzałka) i wciąż pozostanie możliwość indywidualnego przypisania innej warstwy np tylko opisowi. Dziś już chyba nie zdążę przygotować okienka żeby zobrazować o co mi chodzi, ale może jutro.
 17. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Policzyłem wszystkie pozycje jakie będzie można skonfigurować i wyszło mi że przy pięciu stanach do ustawienia będzie 75 pozycji. Podejrzewam, że mogą się zacząć mnożyć sugestie, że tego jest za dużo. Dla porównania wcześniej były cztery pozycje.
 18. Nie znam odpowiednika, wspomnianych funkcji, zapytam o szczegóły w ZWSOFT.
 19. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Nie, ta możliwość jeszcze nie jest dostępna.
 20. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Zastanawiam się jeszcze jak zorganizować przypisywanie warstw w znakach pionowych, poziomych, UBR. Czy w oddzielnych oknach? czy w oddzielnych zakładkach , czy dodać kolejne "piętro" w strukturze analogicznej jak na obrazkach powyżej? Jak myślicie?
 21. Układ właściwości definiuje się na stałe. Na etapie opracowywania obiektu. Więc dynamiczna zmiana po Pana stronie nie jest możliwa. Jak długo okno właściwości będzie oparte na obecnej technologii nie da się tego "uelastycznić." o ile wiem, to nie jest nawet w zakresie możliwości ZWSOFT, by coś zmienić, nadbudować na tym co jest. tam jest wykorzystany jakiś microsoftowy framework ( nazwy nie pamiętam ). Wymagałoby bardzo dużej pracy.
 22. tak na pierwszy rzut oka to jest długość elementu: kolor ma kod 62 więc można go odczytać tak: kolor (cdr (assoc 62 (entget e)))
 23. To może zacznijmy od rzeczy najprostrzych. Wiesz jak narysować kreskę używając AutoLISP? Jeśli nie, to zerknij na te kilka przykładów https://www.zwcad.pl/1-narzedzia-do-lisp.html Jeśli tak, to wrzuć co zrobiłeś i zapytaj o to czego nie wiesz.
 24. Może Eventhandler SystemVariableChanged ?
 25. kruszynski

  Palety narzędzi - tworzenie, edycja

  Istotną kwestią jest o jaką paletę chodzi? Jeśli o tą dostępną po uruchomieniu polecenia _toolpalettes, to nie ma do niej API. Jedyne co możemy zrobić, to wyeksportować i zaimportować z poziomu GUI. Można jednak utworzyć własne palety, używając WPF. tak jak @Parikon wrzucił: W ZWcad takimi paletami są np SmartSelect, QuickCalc, czy designCenter