kruszynski

Moderatorzy
 • Content Count

  1098
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  36

Everything posted by kruszynski

 1. Wyjaśnić niestety nie potrafię, ale zgłosiłem do ZWSOFT.
 2. Najprościej tak: (command "zoom" "o" (handent "ABC" ) "" ) Gdzie w miejsce "ABC" proszę podstawić znany uchwyt.
 3. kruszynski

  Znaki poziome kierunek opisu

  OK. A co Pan myśli o tym, żeby na koniec pozostawić możliwość przekręcenia opisu wg własnych potrzeb ?
 4. kruszynski

  Nowe okno biblioteki znaków

  Dzień dobry Zastanawiam się nad zmianą okna biblioteki znaków. Proszę o opinie, czy warto wprowadzić takie zmiany? Nowe okno wyobrażam sobie mniej więcej tak: Po kliknięciu na przycisk [ + ], wyświetliłoby się okno wyboru znaku: Po wybraniu znaku: podgląd zastąpiłby przycisk [ + ] i pojawiłyby się kolejne ułatwiające wstawianie znaków w różnych układach - nie tylko tak jak jest pionowo ale też np rzędach:
 5. kruszynski

  przezroczyste lica znaków

  Przeglądając projekty organizacji ruchu, jakie znalazłem w Internecie spotkałem sporo przypadków, gdzie lico znaku to tylko kontury, tło jest przezroczyste. Kiedy taki sposób oznakowania jest stosowany? Czy warto wprowadzić taki sposób wstawiania znaków do ZWTraffic?
 6. kruszynski

  ZWCAD 2019 - puste wiersze

  Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale dziś zauważyłem że mam podobny objaw. Spróbowałem rozciągnąć pasek poleceń żeby zobaczyć czy pojawi się więcej pustych wierszy. Po rozciągnięciu efekt zniknął. wypełniły się wszystkie wiersze i teraz nie umiem wrócić do sytuacji kiedy problem się pojawił.
 7. Jeśli na jakiejś wersji nie będzie działało, proszę dać znać, przyjżę się temu w kontekście konkretnej sytuacji
 8. Wersja działająca na Architecture 2018 w załączniku. PowerDraw_2018_Arch.zelx
 9. Dziekuję za zgłoszenie, w poniedziałek zerknę co może być powodem problemu.
 10. Pojawiło się kilka propozycji zmian w sposobie rozmieszczenia elementów na warstwach. Wcześniej było tak, że wszystkie projektowane na jedną warstwę, istniejące inną, itp. Teraz chciałbym zrobić tak, żeby użytkownik mógł wybrać oddzielnie warstwę na tarczy, lica, opisu odnośnika. W głównych "gałęziach" stany, niżej poszczególne elementy ? W głównych "gałęziach" elementy, poniżej stany, Wyglądałoby to tak: Która wersja lepsza?
 11. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Właśnie dla tegomyślę, że lepszym rozwiązaniem będzie pogrupowanie nadrzędnie po stanie, a nie po elemencie. A dla czego to oczywiste? moim zdaniem nie powinniśmy tego blokować. nie tylko dlatego że miałbym z tym dodatkową pracę 😉 ale myślę że wybranie z jedngo powinno nadpisać poprzeni wybór, ale możliwość ponowego nadpisania powinna pozostać. Wydzielenie słupka w logice wstawiana znaku wymagało by sporo pracy. Może zostawmy to na przyszłość.
 12. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  A może tak: Warstwę będzie można przypisac do każdego elementu osobno, albo do grupy np projektowanych - w takim przypadku wybrana warstwa zostanie przypisana do wszystkich elementów grupy ( tarcza, lico, opis, strzałka) i wciąż pozostanie możliwość indywidualnego przypisania innej warstwy np tylko opisowi. Dziś już chyba nie zdążę przygotować okienka żeby zobrazować o co mi chodzi, ale może jutro.
 13. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Policzyłem wszystkie pozycje jakie będzie można skonfigurować i wyszło mi że przy pięciu stanach do ustawienia będzie 75 pozycji. Podejrzewam, że mogą się zacząć mnożyć sugestie, że tego jest za dużo. Dla porównania wcześniej były cztery pozycje.
 14. Nie znam odpowiednika, wspomnianych funkcji, zapytam o szczegóły w ZWSOFT.
 15. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Nie, ta możliwość jeszcze nie jest dostępna.
 16. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Zastanawiam się jeszcze jak zorganizować przypisywanie warstw w znakach pionowych, poziomych, UBR. Czy w oddzielnych oknach? czy w oddzielnych zakładkach , czy dodać kolejne "piętro" w strukturze analogicznej jak na obrazkach powyżej? Jak myślicie?
 17. kruszynski

  Okno właściwości - ZWCAD 2019 SP2

  Układ właściwości definiuje się na stałe. Na etapie opracowywania obiektu. Więc dynamiczna zmiana po Pana stronie nie jest możliwa. Jak długo okno właściwości będzie oparte na obecnej technologii nie da się tego "uelastycznić." o ile wiem, to nie jest nawet w zakresie możliwości ZWSOFT, by coś zmienić, nadbudować na tym co jest. tam jest wykorzystany jakiś microsoftowy framework ( nazwy nie pamiętam ). Wymagałoby bardzo dużej pracy.
 18. tak na pierwszy rzut oka to jest długość elementu: kolor ma kod 62 więc można go odczytać tak: kolor (cdr (assoc 62 (entget e)))
 19. To może zacznijmy od rzeczy najprostrzych. Wiesz jak narysować kreskę używając AutoLISP? Jeśli nie, to zerknij na te kilka przykładów https://www.zwcad.pl/1-narzedzia-do-lisp.html Jeśli tak, to wrzuć co zrobiłeś i zapytaj o to czego nie wiesz.
 20. Może Eventhandler SystemVariableChanged ?
 21. kruszynski

  Palety narzędzi - tworzenie, edycja

  Istotną kwestią jest o jaką paletę chodzi? Jeśli o tą dostępną po uruchomieniu polecenia _toolpalettes, to nie ma do niej API. Jedyne co możemy zrobić, to wyeksportować i zaimportować z poziomu GUI. Można jednak utworzyć własne palety, używając WPF. tak jak @Parikon wrzucił: W ZWcad takimi paletami są np SmartSelect, QuickCalc, czy designCenter
 22. Jak na razie przygotowałem taką wersję minimalną. Działa tak, że klikamy w kolejne obszary w wyniku powstaje sumaryczny obrys. zlewnia.lsp
 23. kruszynski

  export do wmf_pytanie za 5 punktów

  Musimy robić coś inaczej, bo u mnie lisp działa. To co wkleiła Pani w treści to tylko początek lispa. cały dodałem w załączniku. Po jego uruchomieniu powstał plik mfw. Załączam też plik wynikowy. Co tutaj jest inaczej niż powinno być? WMF_World.lsp Droga_full.mfw
 24. - całkiem możliwe, ale jeszcze nie potwierdzam na 100%. - kreskowanie załatwia nam przypadki gdzie są małe przerwy jak pisała Pani we wpisie powyżej, więc nie jestem pewien czy pominięcie tego kroku byłoby wskazane Czyli różnica pomiędzy naszą funkcją a funkcją byłaby taka, że boundary tworzy oddzielne regiony dla poszczególnych obszarów, nasza funkcja miałaby tworzyć ich sumę. Tylko to czy coś jeszcze? Podejrzewam, że czas kreskowania nie będzie znaczący. Dodatkowo kreskowanie pozwoli łatwo rozróżnić obszary, które są "opracowane" od tych, które jeszcze wymagają pracy. może najlepiej byłoby zrobić opcję dodawania kreskowania . czyli opis miałby taki format: przedrostek[powierzchnia][jednostka]przyrostek
 25. Gdybyśmy przyjęli taki scenariusz: 1. Zaznaczamy kreskowania według własnego uznania, np wszystkie na określonej warstwie 2. Uruchamiamy funkcję - lub odwrotnie 3. Dla każdego z kreskowań program wykonuje następujące operacje: 3a. Program odtwarza kreskowania - jako region 3b. Jeśli powstanie wiele regionów to program je sumuje w jeden 3c. Program rozbija region (explode ) czyli powstaje kilka linii, łuków, może jakieś kółko 3d. Wszystko co powstało w kroku 3c program łączy w jedną polilinię ( pedit ) - jeśli w kreskowaniu były jakieś otwory - to: "sorry no bonus" To będzie OK?