pop3k

Użytkownik forum
 • Posts

  37
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

pop3k's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/6)

2

Reputation

 1. Ok, znalazłem. Za dużo pętli w For I = 0 To ssetObj.Count powinno być For I = 0 To ssetObj.Count -1 Dziękuję bardzo. Ładnie działa!
 2. Jeżeli ssetObj jest moim oSset to wyskakuje mi błąd Run-time error '-2147467259 (80004005)': Method 'Item" of object "IZcadSelectionSet' failed -> Set ent = oSset.item(i)
 3. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ten etap już mamy ogarnięty. Teraz chciałem wywoływać jakąś funkcję (choćby MsgBox) VBA za każdym razem jak ten właśnie blok zmodyfikuję (rozszerzę, wydłużę)
 4. Cześć, używam kodu do zaznaczania bloków i filtruje je aby pobierało tylko te z nazwą "test". Czasem bloki te grupuję. Czy makro może wychwycić, że dany blok o nazwie "test" jest już w jakiejś grupie, wyrzuci mi błąd (msgbox) i wyjdzie z funkcji? Dim oSset As ZcadSelectionSet With ThisDrawing.SelectionSets While .count > 0 .item(0).Delete Wend Set oSset = .Add("*") End With ftype(0) = 2: fdata(0) = "test" dxfCode = ftype: dxfValue = fdata oSset.SelectOnScreen dxfCode, dxfValue
 5. Aha, elegancko. Teraz jak już mam dostęp do bloku dynamicznego, jego parametrów i atrybutów to chodzi mi po głowie takie makro, które byłoby wczytywane wraz z oknem zwcada i śledziłoby zmianę któregokolwiek parametru (lub atrybutu) bloku o nazwie "Test_blok" i za każdym razem wyrzucałoby Msgbox typu "parametr bloku o współrzędnych x,y został zmieniony" lub "atrybut bloku o współrzędnych x,y został zmieniony". Byłby to blok superdynamiczny, który mógłby reagować na każdą zmianę Jest to w ogóle możliwe? Czy takie makro ciągle działające w tle nie zajmowałoby za dużo zasobów? Co o tym myślicie?
 6. Chodziło mi o pobranie danych z czerwonej ramki. Z niebieskiej już miałem opanowane.
 7. OK, więc w pliku blok dynamiczny, który posiada parametry rozciągania długości o nazwach Rozstaw i Dlugosc_preta (na zdjęciu w czerwonej ramce), blok będzie posiadał również atrybuty do przechowywania informacji itp. (niebieska ramka), ale o nich proszę nie myśleć - wiem jak się do nich dostać przez VBA. Teraz pytanie, czy mogę wczytać wartości z czerwonej ramki z pod VBA i wyświetlić je w msgBox, a może mogę je też podmienić? PS. Na początku chodziło mi o to, żeby któryś z atrybutów (z niebieskiej ramki) podczytywał na żywo po każdej zmianie długości (z czerwonej ramki) forum_cad_blok.dwg
 8. Kiedyś rozmawiałem z e-cadem, chyba mają za dużo pracy żeby wprowadzać nowe pomysły
 9. Mam e-cad, jednak tworzę coś na własne potrzeby. A co do mojego pytania?
 10. Nie nie, nie o to chodzi. No dobrze.. a można wczytać wartość długości rozciąganych elementów do VBA? To znaczy, mam blok dynamiczny, w którym rozciągam dwie prostopadłe linie. Wartości te są edytowalne i można je zmieniać poprzez kliknięcie myszką lub wpisanie wartości. Te wartości są sobie tożsame. Czy można stworzyć makro VBA w którym to klikamy na blok i np. msgbox podaje nam wartości długości tych dwóch linii?
 11. Chcę zrobić blok dynamiczny pręta do zbrojenia płyty. Pręt ma określoną długość, którą mogę rozciągać (a więc zmieniać jego długość) a prostopadle do niego mam linię wymiarową określającą jego rozstaw, którą też mogę rozciągać (też mam długość rozkładu). Po środku stoi blok z atrybutami. Czy mogę powiązać atrybuty bloku ze zmiennymi atrybutami? Aby blok wiedział, że zmieniła się długość pręta i wciągała do siebie jego wartość? Macie jakiś pomysł czy można to zautomatyzować?
 12. Słuchajcie, działa! zamiast "_SELECT" należy wpisać "_.pSELECT" Dzięki za pomoc! Jesteście MISTRZAMI
 13. VERNUM = "2019.11.06(51422)_Win32" (tylko do odczytu) testuję na 2 zaznaczeniach. Po usunięciu group.Delete widzę, że grupa tworzy się prawidłowo, można ją kliknąć. Ale to tylko pośrednie roziwązanie
 14. To u mnie polecenie _SELECT i wybraniu nawet ręcznie obiektów nie zmienia nic w oknie Właściwości. Ciągle jest "brak wyboru". Hmmm 😕