kruszynski

Moderatorzy
  • Postów

    1457
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    87

Treść opublikowana przez kruszynski

  1. Dalej nie udało nam się powtórzyć problematycznego zachowania z uchwytami. Proszę może jeszcze sprawdzić na tej wersji. https://cad.szansa.net.pl/ZWTraffic_2025_Beta/ZWTraffic_2025__PL.exe To jest najnowsza wersja, jeszcze rozwojowa. Mamy tu kilka zmian : - generator tabliczek T-6 - w zestawieniu znaków dodatkowa kolumna z pełną nazwą znaku - konfiguracja stylów odnośnika w szablonie - ostrzeżenia o niezgodności z wytycznymi ( np znaki podłużne poziome - minimalna długość, znaki pionowe zbyt blisko ) - znaki odchylone o 5stopni od osi trasy. - atrybut opisu Odblaskowość zastąpiona typem folii.
  2. ZWSOFT udostępnia ZRXSDK, czyli pakiet materiałów dla programistów, dostępny tutaj: https://www.dropbox.com/scl/fi/qhv7s1ezbzsbb3q9kby81/ZWCAD_2025_1.3_ZRXSDK.exe?rlkey=78xn7fbm21ih9uj5gfu84evmm&dl=1 Będzie potrzebne jeszcze Visual Studio, wystarczy darmowa wersja Community. W ZRXSDK jest kreator projektu, wszystkie potrzebne biblioteki będą podłączone. Jest tam też sporo przykładów.
  3. Otrzymałem potwierdzenie z ZWSOFT. mechanizmy które pomagają łatwo przygotować takie podglądy nie są dostępne w VBA. Czy zastanawiał się Pan nad przejściem np do VB.NET ?
  4. Wymiar rozciągany to raczej ThisDrawing.ModelSpace.AddDimRotated(point1, point2, location, rotAngle) Chyba że wyobrażam sobie coś innego pod określeniem standardowych wymiarów.
  5. W miarę łatwo można zrobić to w .Net. Tam mamy do dyspozycji JigEntity, które właśnie temu służy. O ile wiem w VBA nie ma tego mechanizmu. Kiedyś próbowałem coś podobnego zasymulować w LISPie. Tu pewnie też zadziała, Przygotowałem 2 funkcje. Jedna rysowała wszystko jak należy, ale na czas tymczasowego wyklikania parametrów użyłem innej funkcji, która z tych samych danych wejściowych rysowała wersję bardzo uproszczoną. Dopiero po wskazaniu wszystkich potrzebnych elementów wywołałem ostateczną funkcję. Jeśli to co pod wskaźnikiem myszy miałoby służyć tylko przeniesieniu, wybraniu odpowiedniego punktu, warto użyć polecenia _Move dodać potrzebne elementy, wstawić punkt początkowy, a ostatni pozostawić do wskazania użytkownikowi. Niestety w tym przypadku na ekranie rysuje się tymczasowa linia od początku układu współrzędnych. Nie wiem jak się jej pozbyć w VBA i LISP. Innym sposobem jaki zadziałał w LISP było użycie funkcji grread i grdraw ale o ile wiem z VBA też tego nie ma. Potwierdzę jeszcze w ZWSOFT.
  6. Otrzymaliśmy odpowiedź od producenta ZWCADa. Jest to znany problem. ID zgłoszenia pod którym można w przyszłości monitorować ten temat to SUP-75558. Niestety nie mamy deklaracji o przewidywanym czasie rozwiązania tego tematu.
  7. To nie takie proste. Może być tak, że polecenie extrim nie powstało w LISP, więc nigdy nie było extrim.lsp . Ale pytanie jakie mi się nasuwa: czy (defun c:do_trim () (command "_.TRIM" "T" "R") ; ) to już wszystko? Czy tylko wstęp do czegoś większego? Pytanie jest o tyle zasadne, że podobny efekt możemy uzyskać prosto bez użycia LISP. Możemy przygotować skrót - ikonkę , który będzie miał przypisane makro ^C^C_TRIM;_T;_R;
  8. Temat jest dosyć złożony. Nie mam prostego rozwiązania, ale może podpowiedź pomoże. Nie sprawdzałem i nie wiem czy to zadziała ale szukałbym w tym kierunku. Z obiektu można odczytać wektor normalny. Można też z wektora normalnego obliczyć macierz transformacji https://math.stackexchange.com/questions/1956699/getting-a-transformation-matrix-from-a-normal-vector Następnie można narysować co trzeba w WCS i transformować to obliczoną macierzą. Prawdę mówiąc uważam, że jeśli rysowanie przez command działa i wystarczy, to opakowanie tego ładną funkcją wystarczy żeby i nie warto szukać w tym doskonałości elegancji. Może warto zamiast od razu rysować to tylko zczytać 3 punkty: środek, i kierunki X Y. A potem na tej podstawie zdefiniować tymczasowy UCS wykorzystywany do rysowania jeśli potrzeba narysować coś innego.
  9. Na dziś poprawny link to: https://cad.szansa.net.pl/ZWTraffic_2024_SP1/ZWTraffic_2024__PL.exe
  10. Dziękuję za sugestie. Zastanawiam się, jak miałyby zachowywać się edytory znaków R-4a, i T-6. Jak chciałby Pan z nich korzystać? Nie jestem też pewien czy dobrze sobie wyobrażam jak miałoby działać dodanie funkcji dodaj dla szlaków rowerowych. Może Pan przygotować i przesłać na pomoc@zwcad.pl jakiś przykład jak te funkcje miałyby działać?
  11. Rozwiązanie tego problemu w wersji 2024 dostepne jest tutaj https://cad.szansa.net.pl/ZWTraffic_2024_SP1/ZWTraffic_x64_v2024__PL.exe
  12. Z wprowadzeniem tych zmian z wersji 2024 może być trudno. Nie mogę obiecać że się uda.
  13. Dziękuję za uwagi: Kwestia kolorów jest troche bardziej skomplikowana. Początkowe założenie było takie, że stan wstawianego znaku jest taki sam dla wszystkich znaków na wstawianym słupku. W takim przypadku problem sie nie objawia. Rzeczywiście jeśli chcemy mieć kilka stanów na tym samym słupku, to wymaga przeorganizowania zasad. Możemy dodać sortowanie do kolumn. Oczywiście podgląd (powiększenie znaku) po kliknieciu na element w liście wybranych tez przyjmuję do realizacji
  14. Poprawiłem to w aktualnej wersji. https://cad.szansa.net.pl/ZWTraffic_2025/ZWTraffic_2025.0.01__PL.exe
  15. Wprowadziłem tą zmianę w aktualnej wersji. https://cad.szansa.net.pl/ZWTraffic_2025/ZWTraffic_2025.0.01__PL.exe
  16. Nie udało mi się powtórzyć tego problemu. Na wszystkich stanowiskach gdzie testowaliśmy taki problem sie nie objawił. Mam jednak przypuszczenia co może być różnicą. Proszę sprawdzić czy na tej wersji problem u Pana wystąpi. https://cad.szansa.net.pl/ZWTraffic_2024_SP1/ZWTraffic_x64_v2024.1.01__PL.exe ps: Link ten sam jak w przypadku poprzedniego problemu, ale pakiet podmieniony.
  17. Czy może być tak, że ZWCAD był zainstalowany na kocie z uprawnieniami administratora a jest uruchamiany na koncie z ograniczeniami?
  18. Otrzymaliśmy z ZWSOFT przykładowy kod , gdzie jest pokazane jak można tworzyć wstążkę i przyciski używając C#. mysplitbutton.zip
  19. Myślę że udało mi się ustalić przyczynę i wyeliminować problem. Proszę sprawdzić na tej wersji https://cad.szansa.net.pl/ZWTraffic_2024_SP1/ZWTraffic_x64_v2024.1.01__PL.exe
  20. @kojacek wytłumaczył tutaj: https://kojacek.wordpress.com/2016/12/01/visual-dumpallproperties/ Niestety na chwilę obecną w ZWCAD to nie jest jeszcze obsługiwane mamy do dyspozycji vlax-dump-object
  21. Nie. Raczej znaczy że jest to skrajnie trudne. A tak trudno było mi przyznać się do własnej ignorancji. Znam dwa sposoby utworzenia właściwości dla elementu. W pierwszym cały element jest "Custom Entity" czyli właściwości i geometria wyświetlają się tylko jeśli aplikacja jest wczytana. Jeśli aplikacja nie jest wczytana element wyświetla sie jako obiekt typu proxy. W tym przypadku nie znam sposobu dostania się do parametrów elementu. W drugim sposobie jest to tylko element interfejsu, wiec dane dodatkowe mogą nie być nigdzie w nim zapisywane. A mogą mogą być zapisywane w XData, albo Dictionary,
  22. Zastanawiam się na jakiej podstawie rozróżnić te bloki, którym trzeba zmienić kilometraż. Czy chce Pan zaznaczyć jeden przykładowy blok i mają sie zaktualizować wszystkie wstawione tego samego typu? to rozwiązałoby kwestie różnych szablonów od różnych "wymagaczy" Ale wszystkie to wydaje się zbyt dużo. skąd wiedzieć które pominąć? Jak powiązać je z konkretną osią drogi? Wyobrażam sobie że kiedy projektujemy skrzyżowanie, mamy przynajmniej 2 osie, zmieniamy jedną oś, jakie kryteria zastosować do wyboru i odrzucenia poszczególnych opisów?
  23. W ZWTraffic mamy funkcje opisywania pikietażem punktów wzdłuż trasy. Tutaj temat podobny. Jednak potrzeba doprecyzować kilka rzeczy. - Czy te bloki są już wstawione w rysunku i trzeba wstawiać kilometraż jako wartość atrybutu ? - Może potrzebne byłoby wstawianie opisu na podstawie istniejących barier w rysunku. We wstawianym opisie można uzupełniać też inne atrybuty np nazwa znaku - Czy szablon opisu np wielkość, dostępne atrybuty jest narzucony? Możemy zrobić tak, żeby pozwolić wybrać szablon opisu jaki będzie wstawiany.
  24. Na chwilę obecną plan dotyczy jedynie wersji 2025 gdzie ta zmiana nie będzie wprowadzona. Chciałbym też zapytać czy w tym przypadku zgodność z AutoCADem jest jedynym czynnikiem przemawiającym za zmianą wersji frameworka? Co jeszcze może być argumentem w przekonaniu ZWSOFT to wprowadzenia tego w kolejnej wersji?
  25. kruszynski

    Kilka pytań.

    Sprawdziłem na wersji 2024 oraz 2023. Nie udało mi się potwierdzić takiego problemu. Nasuwa mi się, że jedyne co robimy inaczej to wstawiamy inny symbol szlaku, może tutaj jest problem. Proszę przesłać użyty symbol w wiadomości prywatnej lub mailem na adres pomoc@zwcad.pl .