zwonko

Użytkownik forum
 • Posts

  38
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

zwonko last won the day on August 25

zwonko had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

zwonko's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/6)

1

Reputation

 1. tak, jak napisał kolega wyżej jeśli PDF jest skanowany (bitmapa a nie wektor) może być trudno o wyświetlanie, choć ACAD sobie z tym jakoś radził o ile pamiętam. Nie wiem czy nie trzeba było zapisać PDF jako TIFF. Jako obejście można otworzyć mapę (choćby w PDF) w darmowym GIMPie i wykasować tło.
 2. Znalazłem jeszcze reaktor od LeeMac (http://www.lee-mac.com/layerdirector.html), oczywiście to też nie do końca to o co mi chodzi i nie potrafię, go przerobić. Ale z ciekawych rzeczy ma on coś takiego: ;;----------------------------------------------------------------------;; ;; Layer Change on AutoLISP Command Calls [ t / nil ] ;; ;; ================================================================== ;; ;; ;; ;; If set to T, a layer change may be triggered by command calls used ;; ;; in AutoLISP programs. If set to nil, a layer change will only be ;; ;; triggered by the AutoLISP command itself, and not by commands ;; ;; invoked during evaluation of the AutoLISP program. ;; ;;----------------------------------------------------------------------;; layerdirector:lspcommand nil Czyli pozwala na to, że reaktor nie działa wewnątrz lispów. Myślę, że to mogłoby pomóc. Przy czym nie wiem czy w tym wypadku reaktor zadziała, bo jak wykryje zmianę zmiennej "DIMSTYLE", jeśli nastąpi ona w lispie. Mimo wszystko, jeśli to możliwe, to prosiłbym @kojacek o modyfikację jego reaktora, żeby ze stylu wymiarowania "A" zmieniał na "B", z "C" na D". Chciałbym zobaczyć czy coś z tego wyjdzie...
 3. Faktycznie... hmmm, w tej chwili... zastanawiam się czy w takim razie nie będzie to stwarzało problemu nakładce do żelbetu...
 4. chodziło mi właśnie o reaktor, wspomniany przez @kojacek. Widziałem go na stronie https://kojacek.wordpress.com, przy czym niestety kod jest zbyt skomplikowany dla mnie żeby go przerobić. A zasada działania jest też zgołą inna. Tutaj na podstawie wskazanego jednego stylu zmieniamy resztę styli (wymiarowania, tekstu, multileaderów). Ja potrzebuje, czegoś co w przypadku zmiany dimstyle zmienia dimstyle na inny. Dodam (nie wiem czy to ważne), że zmiane dimstyle, nie wywołuje użytkownik tylko inny lisp. @dmatusz3 choć pomysł z przepisaniem wszystkich Styli BZ... na mój, dla istniejących obiektów tez nie jest pozbawiony sensu. Przy czym to powinno być łatwe do ogarnięcia, nawet dla kogoś tak nie biegłego w programowaniu jak ja...
 5. Czy da się zrobić coś np. lisp? Który będzie reagował na zmianę stylu wymiarowania? Tj. mam nakładkę na ZWCAD, BIK żelbet, która często zmienia mi styl wymiarowania na: BZ_KR_20_mm, którego nie stosuje. Czy jest możliwe ustawienie, że w przypadku gdy styl zostanie zmieniony na BZ_KR_20_mm, albo BZ_KR_50_mm zmienia styl na poprzednio wybrany? Lub konkretny np. mój B_1_20?
 6. KIedyś, myślałem o czymś podobnym. Dla mnie lepiej by było gdyby wskazywać rozstaw, a potem punkt poczatkowy i końcowy. Najlepiej żeby z obiektów była tworzona grupa. Nie lubie szyków, ani nowego (ARRAY w ZWCAD 2021) ani starego (ARRAY CLASSIC), zresztą nie zawsze są dla mnie wystarczające bo czasem musze obiekt przestawić, tj. pojedynczy element nie ma takiego samego rozstawu (rysowanie zbrojenia). Dzisiaj chyba to co chciał osiągnąć autor można robić "nowym" szykiem (polecenie ZWCAD 2021)
 7. Odkpoie kolejny temat. Aktualnie konwersje zapewnia sam ZWCAD.
 8. Do prostych rzeczy używam darmowego WinTOPO.
 9. Jestem "noga" jeśli chodzi o macierze ale chyba też tak było w MATHCAD...
 10. zwonko

  SMath

  Super sprawa. Dzięki!
 11. Dla mnie sprawa z jednostkami w SMATH jest dość "irytująca" (wygodniejsza w MATHCADzie). Obejściem jest zdefiniowanie własnych jednostek. czyli robimy redefinicję jednostek np. cm:cm itp.
 12. to raczej mało możliwe żeby "drukarka PDF" sama docinała wymiar. Takie rzeczy załatwia raczej ghostscript itp. Faktycznie sterowniki drukarek to potrafią ale (chyba) jak dotąd nikt nie wprowadził tej funkcji w CADach więc musi to być wystarczająco trudne.