ZWCAD 2023 dimordinate+field


Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem znalazłem pewnego chyba BUGa w ZWCAD 2023 professional (vernum = "23.20_2022.12.03(#4996-a5f007e30b8)_x64" (read only)).

Problem zaznaczyłem mleader’em w załączonym pliku DWG. Sprowadza się on do tego, że w momencie gdy jako text_override w obiekcie jakim jest ordinate_dimennsion użyjemy filed'a, po "przeklikaniu" takiego ordinate_dimension gubi odwołanie do field'u i do tego zmienia wartość. Taki sam oridnate_dimension po skopiowaniu gdzieś na bok, i rozbiciu, czyli zrobieniu mtext, działa prawidłowo (nic nie gubi i nie zmienia po przeklikaniu).

Czy można to zgłosić do ZWSOFT?

 

EDIT: problem zauważylem w pliku od kolegi i próbowałem go teraz odtworzyć. Żeby wywołać problem trzeba jeszcze przesunąć punkt bazowy ordinate_dimennsion, którego użylismy jako odwołania. Wtedy ten problem się pojawia.

 

dim_ordinate_problem.dwg

Edytowane przez zwonko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiekty powstały w zwcad. Po prześledzeniu żeby wywołać problem trzeba zrobić tak:

-tworzymy rzeczywisty dimordinate (nazwijmy to dim1)

-tworzywy drugi dimordinate/albo jakikolwiek dimension (nazwijmy to dim2)

-w dim2 w text_override ustawiamy filed z odwołaniem do dim1 (field/object/dim1/measurement)

-zaznaczamy dim1 i przestawiamy mu punkt bazowy z 0,0 na inny (coś jak zmiana ucs dla tego dim1)

i wtedy po przeplikaniu dim2 gubi odwołanie.

Problem troche złożony; fakt nie sprawdzałem w acad, ale w bricscad tak sie nie dzieje.

Edytowane przez zwonko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie