perlon

Użytkownik forum
 • Content Count

  391
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

perlon last won the day on October 27 2020

perlon had the most liked content!

2 Followers

About perlon

 • Rank
  Średniozaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Może to pomoże : (defun c:okregi (/) (setq malypromien (getreal "Podaj maly promien: ")) (setq aaa '( (0 . "CIRCLE") (410 . "Model") (-4 . ">=")) ) (setq bbb (append aaa (list (cons 40 malypromien)))) (setq zbior (ssget "X" bbb)) (if zbior (princ (setq ile (sslength zbior))) (princ "\nBrak elementow")) (princ) )
 2. Mam zainstalowaną 2020 i 2021. Przyznam się bez bicia, że też ustawiłem na domyślny na powrót 2020, bo za często się 2021 wywala i krew w piach. W moim przypadku wywala się przy starcie. Zawszę drżę przy otwieraniu kolejnego pliku. Wywali się, czy się nie wywali. Jak u bacy co to deszcz przepowiadał. A poddobno komputery mają zachowania deterministyczne a nie probabilistyczne. No chyba że to są komputery kwantowe.
 3. Prze chwilę wydawało mi się że poprawili, ale jednak coś takiego mi wywalił 3x zanim odpalił na pusto 😞
 4. Wczytanie ZWCAD.CUIX zapodało jedynie paski narzędzi bez menu rozwijalnego.Ostatecznie pomógł reset profilu i ustawianie wszystkiego od nowa.
 5. Kolezanka ma jeszcze lepiej. Po instalacji on-line taki obrazek:
 6. Aktualizacja SP1 powoduje podmiane cuix na domyślny. Menu od nakładek i cały układ pasków trzeba ustawiać od nowa. To chyba nie tędy droga, albo należy wyraźnie wskazać, że przed aktualizacją należy skopiować ręcznie cuix i potem ręcznie odtworzyć. Zapisu całego profilu przed aktualizacją nie testowałem bo nie przyszło mi do głowy, żeby zarchiwizować profil.
 7. Może recovera puścić na dxf'a
 8. No niestety Architecture dostaje servicepacki z opóźnieniem. W kontekście : "For users who have bought ZWCAD Architecture, please rest assured that technical support will still be offered, and the last special package will be provided before December 31, 2020." Na czym ma polegać wsparcie techniczne i co kryje się pod pojęciem pakietu specjalnego? Raczej wątpię żebyś się doczekał poprawek tego co cię boli. ZwSOFT nie wydaje poprawek do poprzednich wersji nawet takich które miałyby usuwać ewidenetne błędy działania. Tak na prawdę, support producenta kończy się w momencie wydania kolejnej wersji. Chyba, że się mylę ale nie widziałem aktualizacji starszych wersji.
 9. Wywalanie przy uruchomieniu "na pusto" też jest na porządku dziennym. Drugie i trzecie uruchomomienie to samo. Za czwartym razem sie udało. VERNUM = "2020.09.22(59468)_x64" (read only)
 10. Koleżanka zgłaszała crasch report'y przy pracy w rzutniach. Raczej brak powtarzalności. Ja mam problem z tą wersją taki, że przy otwieraniu rysunków (raczej rysunki nie miały styczności z innymi systemami) wywala błąd krytyczny. Powtórne uruchomienie działa normalnie. Najczęsciej wywala przy otwieraniu pierwszego rysunku w sesji ale potrafi się wywalić przy otwieraniu któregoś kolejnego rysunku. Również brak powtarzalności. Jak mnie nerwy poniosą to wracam do 2020 bo ta wersja nigdy mi się nie wysypywała przy otwieraniu rysunków. 2021 wywala się nagminie. Szacuję że ok. 20 do 40% otwarć kończy się crasch reportem. Zrzucam to troche na zaśmiecony system operacyjny (nalezy mu się już reinstalacja), ale 2020 jakoś sobie z tym śmietnikiem radzi.
 11. LISP to fajna zabawa, choć nie na darmo ukuło się rozwinięcie tego skrótu : LISP = Lost in Stupid Parenthesis
 12. Tak, ale te "bloki" to jest to co sobie wymyślił autor nakładki a nie to co potrzebuje w konkretnym przypadku użytkownik. Dylemat wędki i ryby i raczej rozmawiamy o pewnej funkcjonalności uniwersalnej a nie konkretnym rysowaniu kresek na krzyż 😉 Trzeba się jednak pogodzić, ze bloków dynamicznych przez następnyhc kilka lat w ZwCAD'zie nie uświadczymy.
 13. Martin. Sam doświadczasz niedostatków wersji Architecture. Wygląda, że zadziałała maksyma Francuskiej Legii Cudzoziemskiej. W każdym produkcie infomatycznym user oczekuje działania zgodnie ze specyfikacją i oczekuje, że problem, który ma do rozwiązania jest w tej aplikacji do rozwiązania. Konkurencja, szczególnie ta wiodąca ma kompletne i ugruntowane na rynku rozwiązania. Projektanci nie mają czasu na wymyślanie hacków na ułomności tylko chcą mieć skuteczne narzędzia CAD do osiągnięcia celu czyli stworzenia dokumentacji. Jeżeli dane narzędzie nie spełnia oczekiwań to je się zmienia. Sam miałem przykre doświadczenie z programem do statyki. Ostatecznie potraktowałem jego zakup jako stratę. Dla ZwSOFT'u to rozwiązanie zapewne było deficytowe i stratedzy uznali, że bieżące i przyszłe przychody nie zrównoważą nakładów na rozwój i dogonienie konkurencji. Nierentowne projekty się zamyka. Ot taka refleksja mię naszła.