perlon

Użytkownik forum
 • Content Count

  321
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

perlon last won the day on May 22

perlon had the most liked content!

1 Follower

About perlon

 • Rank
  Średniozaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Można też użyć Ctrl+C Ctrl+V z pomocą trybu Object snap tracking (F11)
 2. perlon

  Zamiana obiektów

  Można również bez filtra zaznaczyć wszystkie okręgi, zmienić im średnicę na oczekiwaną, a potem lisp'em do kasowania duplikatów usunąć nadmiarowe.
 3. Kol. Kojacek prezentował kilka lispów dot. wymiarów. Między innymi https://kojacek.wordpress.com/2019/02/17/o-dimscale/comment-page-1/?unapproved=652&amp;moderation-hash=f14d723e1826eb2f92424a6b02c589ef#comment-652 gdzie używa funkcji getpropertyvalue. Zresztą do odczytu różnych właściwości. Konkretnie chodziło o właściwość DimScale ze stylu wymiarowania odczytywana w taki sposób : (getpropertyvalue (tblobjname "DIMSTYLE" (cdr (assoc 3 (entget Ent)))) "DimScale" ) Próbowałem do zastosować w ZwCAD'zie. Zamieniłem tą linijkę na odczyt kodu DXF (cdr (assoc 40 (entget (tblobjname "DIMSTYLE" (cdr (assoc 3 (entget Ent))))))) Wydaje się jednak, że getpropertyvalue jest bardziej eleganckie i lepiej się to czyta. Ustawianie właściwości za pomocą setpropertyvalu jest również szybsze niż sklejanie kodów DXF w entmod'zie. Można też stosować (vlax-get-property ...) i (vlax-put-property ...) ale w tym konkretnym przypadku vlax-get-property nie zwracała w ogóle właściwości DimScale stylu wymiarowania. Na marginesie funkcja vlax-dump-object wywołana dla wymiaru zwraca taką listę: ; Property values: ; AltRoundDistance = 0.0 ; AltSuppressLeadingZeros = 0 ; AltSuppressTrailingZeros = 0 [...] ; DimLineInside = 0 ; DimTxtDirection = ; Document (RO) = #<VLA-OBJECT IZcadDocument 1cbd6b48> ; EntityName (RO) = "AcDbRotatedDimension" ; EntityTransparency = [...] ; TrueColor = #<VLA-OBJECT IZcadZcCmColor 1cbc86c0> ; UnitsFormat = 2 ; VerticalTextPosition = 1 ; Visible = -1 W szczególności właściwość DimTxtDirection jest na liście, ale nie da się jej odczytać funkcją vlax-get-property podobnie jak jeszcze kilka innych. Tak jakby była definicja ale nie było gettera i settera dostępowego.
 4. Potrzeba tej funkcji znów powróciła. Czy ZwSoft wypowiedział się w tej kwestii?
 5. perlon

  Czcionka .ttf [rozwiązany]

  Fajnie, tylko co zobaczy na rysunku odbiorca twojego DWG'a, jeżeli masz w umowie przekazanie wersji edytowalnej? Dorzucasz TTF'a?
 6. Tu jest opisana procedura dla AC2010 i wyższych http://help.autodesk.com/view/INSTALL_LICENSE/2016/PLK/?guid=GUID-47C8BDE2-F44C-4F29-9CA3-9A3AD4424CF1
 7. Też mi się kołacze po głowie taka procedura. Chodzi o to że jak się zabierało "żeton" z komputera to był on wgrywany na pendrajwa i było ustalone z góry na jakie konkretnie stanowisko ma być wgrana ta licencja. Prawdopodobnie na pendrajwa był uprzednio wczytywany request code nowego stanowiska i na ten request code była eksportowana licencja. Stąd to bieganie z USB między stanowiskami. Chyba nie ma możliwości wyeksportowania licencji tak w ciemno, a potem entliczek pentliczek na który komputer wypadnie na tego bęc. Myślałem że kol.Parikon przetestował ten backup windowsa, a to chyba była tylko pewna koncepcja 😞 Wracając do tematu wątku. Wygląda na to, że wieczystość zależy od licencjodawcy i może ulec ograniczeniu. Przy obecnym systemie softkey i bez aktywnej postawy ZwSOFT nie da się przenieść lub zabezpieczyć licencji software'wej . Innymi słowy dopóki licencjodawca będzie utrzymywał serwery licencji dopóty licencja jest wieczysta. Ale może się to zmienić. Autodesk od dawna wytyczał kierunki i kształtował trendy. Niestety nie wszystkie pomysły są godne naśladowania i oby inni producenci CAD nie czerpali z wzorca w tym zakresie. AC2010 jest out of support więc operacja jest ryzykowna. Bez potwierdzenia z Autodesku (sic! jak to uzyskać skoro 2010 jest już out of support) ja osobiście tak dla testów bym nie próbował. Wkurzająca jest ta nierównowaga sprzedawca<->klient 😠
 8. Możesz potwierdzić, że AC i/lub ZC na softkeyach zadziałają na innej bazie sprzętowej z odtworzonego backupu całego systemu? Ja takiej operacji nie robiłem, a jestem ciekaw czy softkeye są generowanie wyłącznie na podstawie numeru windowsa i nie sprawdzają bazy sprzętowej.
 9. Proszę nie inputować. To nie mój pomysł ani realizacja.
 10. Nigdy takiej operacji nie testowałem. Czyżby to co opisałeś mogło służyć do replikowania posiadanych licencji softwerowych? Nie tak dawno zarekomendowałem w biurze całkowite ostateczne wycofanie się z assistance nielicznych już produktów autodeskowych. Obecna polityka cenowa Autodesku wg mnie jest nie do udźwignięcia przez nawet średnie biuro projektowe.
 11. No zgadza się. Dlatego pkt.3 z interpretacji cytowanej 4 posty wyżej mówi o nie powstawaniu dodatkowych obowiązków po stronie licencjodawcy. Takim obowiązkiem jest utrzymywanie serwerów licencji (specjalizowanej instalacji do przenoszenia fotelika z samochodu do samochodu). Jeżeli w wyniku udzielenia licencji, licencjodawca w celu realizacji umowy jest zobowiązany utrzymywać serwery licencji to taka licencja może zostać wypowiedziana z zachowaniem okresów wypowiedzenia. Oznacza to, że nie jest faktycznie wieczysta niewypowiadalna a jedynie bezterminowa z możliwością wypowiedzenia. Dlatego w biurze mamy wszystkie licencje ZwCAD'a zabezpieczone kluczem sprzętowym. Hmmm.... Nie sprawdzałem, czy aktywacja licencji działa w trybie off-line 😕 To i tak dobrze że nie każą odinstalowywać tych starych autocadów a jedynie napisali że wyłączają serwery licencji. Należało by tu przytoczyć przykład nakładek branżowych z dołożonym interpreterem LISP'a pozwalającym uruchomić je na AutoCAD LT (LT-extender). Po zadymie sądowej z TM-CAD Engineering użytkownicy takich nakładek mieli do wyboru albo przesiąść się na pełną wersję AC albo zrezygnować z nakładki choć na samą nakładkę mieli ważną licencję. Autodesk kupił producenta extendera i automatycznie wypowiedział wszystkie licencje z nakazem odinstalowania extendera - znaczy się zabrał isofixy z fotelika 😞 Co ci po foteliku jak nie można go przymocować. Gdyby ktoś miał fotelik w samochodzie na podstawie licencji na użytkowanie, to po wypowiedzeniu licencji należałoby zaprzestać korzystania z tego fotelika po upływie wypowiedzenia.
 12. Historia nie jest gwarancją przyszłości.
 13. Druga interpretacja przemawia do mnie bardziej, ponieważ spełnienie tych trzech warunków powoduje, że zakup licencji nosi cechy transakcji kupna-sprzedaży, która z natury jest nieodwołalna (oczywiście z nielicznymi wyjątkami będącymi przedmiotem analizy sądowej) i nie wymaga dodatkowych klauzul.
 14. Źródło : Czy istnieje licencja wieczysta na korzystanie z utworu? Oczywiście jest to interpretacja. Niestety ani w licencji Autodesk'u ani ZwSOFT'u klauzuli niewypowiadalnosci nie ma 😞 I jeszcze jeden link Niewypowiadalna licencja na czas nieokreślony
 15. Masz może do porównania wyniki na starszym silniku?