perlon

Użytkownik forum
 • Content Count

  303
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

perlon last won the day on May 22

perlon had the most liked content!

1 Follower

About perlon

 • Rank
  Średniozaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. perlon

  ZWCAD 2020

  Witam. Kiedy kody aktywacyjne do wersji 2020 będą możliwe do pobrania z https://licencja.zwcad.pl
 2. perlon

  ZWCAD 2020 - beta

  Mam wrażenie, że położenie okna Command jest zapisywane jeżeli wyjście z programu jest z zapisem pliku. Jeżeli odrzuci się zapis pliku aktualna pozycja tego okna nie jest zapamiętywana.
 3. perlon

  ZWCAD 2020 - beta

  Mam te wszystkie opcje zaznaczone. Jak otwieram plik bezpośrednio to komunikat się pojawia i w 2019 i w 2020. Jak otwieram plik z podpiętą referencją to w 2019 ta operacja przebiega normalnie czyli jest komunikat, wciskam Yes/No i idzie dalej. W 2020 komunikatu nie ma tylko zwcad zamarza. Jak do czystego pliku podpinam referencję to obie wersie zamarzają nie pokazując żadnego komunikatu. Tylko systemowy że aplikacja ZwCAD przestała odpowiadać.
 4. perlon

  ZWCAD 2020 - beta

  Natrafiłem na nieoczekiwane zachowanie wersji 2020beta. Mam rysunek z podpiętą referencją z dużą ilością annotation scale. Przy otwieraniu rysunku głównego w wersji 2019 pojawia się stosowny komunikat: Ta sama operacja w w 2020beta powoduje zamrożenie programu. Oczywiście wyczyszczenie adnotacji problem rozwiązuje. Otwarcie bezpośrednie pliku w 2020 daje w wyniku powyższy komunikat i dalej wszystko jest OK. Wskazuje to na pewne niedomaganie przy obsłudze plików z dużą ilością adnotacji skal. Dodatkowo dla testów postanowiłem jeszcze sprawdzić samo podłączanie takiego pliku jako referancji i niestety 2019 i 2020 zamarza przy próbie podpięcia takiego pliku. Świadczy to o problemach z obsługą takich plików również w poprzedniej wersji. Oczywiście jak pisałem wyczyszczenie pliku sytuację uzdrawia. W załączeniu plik do testów. tmpKP00.1A.dwg
 5. Jeżeli używasz polskiej wersji to potrzebujesz jeszcze podkreślenia przed -layer U mnie wprawdzie na wersji EN ale zadziałało takie coś: (defun c:f() (command "_-layer" "f" "*" ""))
 6. perlon

  ZWCAD 2020 - beta

  W ZwLisp extension jest miniporadnik video. Coś nawet udało mi się debugować, ale przy skryptach wieloplikowych już to nie za bardzo działa. Wygląda obiecująco, ale póki co nie jest to takie user friendly jak edytor Autodesku.
 7. perlon

  ZWCAD 2020 - beta

  Nie wiem czy tak było w poprzednich wersjach ale nie ma możliwości usunięcia dodanej listy rozwijalnej i mam teraz w tym toolbarsie dwie 😞 i w dodatku nieaktywne. A pop przyklejeniu do boku są jedna OBOK drugiej. Reset profila nie pomaga.
 8. perlon

  ZWCAD 2020 - beta

  W becie też nie załatwiona ta sprawa: https://forum.cad.info.pl/topic/2541-zwcad2019-sp3-toolbars/ Jak sądzę za krótko pomiędzy 2019SP3 a 2020beta, ale może do oficjalnego wydania to poprawią.
 9. Aha. Nie ma różnicy czy wołam dtext czy text i zauważyłem, że takie wywołanie daje pożądany efekt Command: (command "_text" "_s" "txt2" (setq p1 (getpoint "\nWskaż punkt:"))) _text Current text style: "txt2" Text height: 200 Annotative: No Specify the starting point of text or [Justify/Style]: _s Enter text style or [?] <txt2>: txt2 Specify the starting point of text or [Justify/Style]: Wskaż punkt: Specify the rotation angle of text <30>: nil Specify the rotation angle of text <30>: Z tym że pojawia się systemowe pytanie o kąt u mnie po angielsku i wszystko działa ok. Ale jak dodam parametr reprezentujący kąt tekstu to już nie jest ok. Command: (command "_text" "_s" "txt2" (setq p1 (getpoint "\nWskaż punkt:")) 30) _text Current text style: "txt2" Text height: 200 Annotative: No Specify the starting point of text or [Justify/Style]: _s Enter text style or [?] <txt2>: txt2 Specify the starting point of text or [Justify/Style]: Wskaż punkt: Specify the rotation angle of text <27>: 30 Text: nil Text: wefwfewe
 10. Mam taką oto sytuację. Wpisując komendę DTEXT bezpośrednio z klawiatury mam możliwość wpisania kilku wierszy tekstu podzielonych ENTER'em. Po potwierdzeniu enterem pustej linii komenda kończy działanie a w rysunku mam kilka tekstów jednowierszowych. To jest dla mnie OK i tak jest również a AC. Gdy próbuję to zaimplementować za pomocą command w LISP'e w taki oto sposób : (command "_dtext" (setq p1 (getpoint "\nWskaż punkt:")) (getdist "\nWskaz wysokosc:" p1) (* (/ (getangle "\nWskaż kąt:" p1) pi) 180)) Można wprowadzić tylko jeden wiersz i enter kończy działanie takiej komendy. W powyższym zakładam że domyślna wysokość tekstu w bieżącym stylu jest 0 dlatego jest człon pytania o wysokość tekstu. Dla bieżącego stylu posiadającego ustawioną domyślną wysokość pytanie o wysokość powinno być pominięte np. taka wersja wywołania ale nie zmienia to meritum (command "_dtext" "_s" "txt2" (setq p1 (getpoint "\nWskaż punkt:")) (* (/ (getangle "\nWskaż kąt:" p1) pi) 180)) W AC działa zgodnie z oczekiwaniami tak jak przy "gołym" wywołaniu _dtext, a w ZwCAD niestety jest różnica, która mnie nieco irytuje. Czy mógłby ktoś wyjaśnić tą rozbieżność lub ewentualnie prośba do przyjaciół z Szansy o zgłoszenie tego do deweloperów?
 11. perlon

  ZWCAD 2020 - beta

  Sprawy jeszcze nie załatwione zgłaszane do poprzednich wersji https://forum.cad.info.pl/topic/2454-zmienna-systemowa-orbitautotarget/ https://forum.cad.info.pl/topic/2453-nie-działa-shift-unselect-face-na-solidach/ Dodatkowo łącząc obie sprawy. Przy zaznaczonych płaszczyznach włączając 3DOrbit za pomocą Shift+SKM znika selekcja, które ścianki będą podlegały operacji. Selekcja ta pojawia się ponownie po dodaniu lub odjęciu ze zbioru wskazań jakiejś płaszczyzny solida. https://forum.cad.info.pl/topic/1789-okno-wyboru-kartoteki-options-file-browse/
 12. perlon

  [ZwCAD2019 SP3] Toolbars

  No obejść można przez edycję .cui ale jest to chyba rozwiązanie zbyt brutalne. Może zamiast obchodzić lepiej wrócić do poprzedniej funkcjonalności. Deweloperzy chyba dadzą radę. Może to tylko małe przeoczenie w kodzie.
 13. Zdaje się, że jest lekkie zamieszanie w numeracji wersji SP. Na forum podano, że VERNUM = "2019.03.15(43299)_x64" to SP2.1, link do pobrania prowadzi do pliku nazwanego (konkretnie akurat do wersji EN) https://jakicad.pl/pobierz/893/ZWCAD_2019_SP3_ENU_Win_64bit.exe co sugerowałoby że jest to SP3 a nie SP2.1. Dodatkowo jak się otworzy About w programie mamy SP2. Na stronie ZwSOFT niestety do pobrania jest starsza wersja build 41803.
 14. Rzecz dotyczy toolbars'ów zawierających listy rozwijalne np. Dimensions lub View. W dotychczasowych wersjach (również w produktach Autodesku) jak się takiego toolbarsa przypięło do lewej lub prawej krawędzi ekranu to lista rozwijalna nie była pokazywana. Gdy się go przypięło do górnej lub dolnej krawędzi lista była widoczna. W wersji SP3 niestety tak nie jest. Lista rozwijalna jest na stałe widoczna bez względu na to gdzie jest przypięty pasek ikon. Powoduje to że zajmuje jak dla mnie za dużo miejsca na ekranie. Przyzwyczaiłem się pewnego układu ikon a to mi rozwala dotychczasowe przyzwyczajenie. Chciałbym, "żeby było tak, jak było". 😉
 15. Witam. Po lekturze ostatniego wpisu Kojacka na jego blogu chciałem sprawdzić działanie c:dim-sf na ZwCAD, który krzyknął że nie zna takiej funkcji jak w temacie. Czy jest w ZwCAD jakiś odpowiednik lispowiej funkcji (getpropertyvalue). To samo dotyczy funkcji setpropertyvalue, dumpallproperties i ispropertyreadonly. Ewentualnie czy są plany ich wprowadzenia?