perlon

Użytkownik forum
 • Content Count

  379
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27

perlon last won the day on October 15

perlon had the most liked content!

2 Followers

About perlon

 • Rank
  Średniozaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, ale te "bloki" to jest to co sobie wymyślił autor nakładki a nie to co potrzebuje w konkretnym przypadku użytkownik. Dylemat wędki i ryby i raczej rozmawiamy o pewnej funkcjonalności uniwersalnej a nie konkretnym rysowaniu kresek na krzyż 😉 Trzeba się jednak pogodzić, ze bloków dynamicznych przez następnyhc kilka lat w ZwCAD'zie nie uświadczymy.
 2. Martin. Sam doświadczasz niedostatków wersji Architecture. Wygląda, że zadziałała maksyma Francuskiej Legii Cudzoziemskiej. W każdym produkcie infomatycznym user oczekuje działania zgodnie ze specyfikacją i oczekuje, że problem, który ma do rozwiązania jest w tej aplikacji do rozwiązania. Konkurencja, szczególnie ta wiodąca ma kompletne i ugruntowane na rynku rozwiązania. Projektanci nie mają czasu na wymyślanie hacków na ułomności tylko chcą mieć skuteczne narzędzia CAD do osiągnięcia celu czyli stworzenia dokumentacji. Jeżeli dane narzędzie nie spełnia oczekiwań to je się zmienia. Sam miałem przykre doświadczenie z programem do statyki. Ostatecznie potraktowałem jego zakup jako stratę. Dla ZwSOFT'u to rozwiązanie zapewne było deficytowe i stratedzy uznali, że bieżące i przyszłe przychody nie zrównoważą nakładów na rozwój i dogonienie konkurencji. Nierentowne projekty się zamyka. Ot taka refleksja mię naszła.
 3. A ja od razu z rybą 😉 Trochę pozlepiałem z tego co miałem u siebie i wyszło mi coś takiego. Lisp wczytuje plik csv z trzema atrybutami. Przy testach były kłopoty z kodowaniem polskich liter w pliku csv ale tym się nie zajmowałem. (princ "\nImport współrzędnych wstawienia bloku z pliku tekstowego v.0.1(beta)") (princ "\nCopyright (c)2020 by Perlon") (princ "\nŁadowanie funkcji c:txt2blocks.........") (defun c:txt2blocks ( / p_dat o_dat linia *error* counter) (defun *error* (msg) (if (not (member msg '("Function cancelled" "quit / exit abort"))) (princ (strcat "\nError: " msg)) ) (princ) ) (setq p_dat (getfiled "Wpisz nazwę pliku" "" "csv" 0)) (if p_dat (progn (setq o_dat (open p_dat "r")) (setq counter 0) (setvar 'osmode 0) (while (setq linia (read-line o_dat)) (progn (setq counter (1+ counter)) (if (> (strlen linia) 0) (progn (setq lista (cd:CON_String2List linia '(","))) (command "_.INSERT" "HP_B2" "_s" 1 "_r" 0 (list (car lista) (cadr lista)) (caddr lista) (cadddr lista) (cadr (cdddr lista))) ) ) ) ) ) ) (princ (strcat "\nPrzetworzono " (itoa counter) " punktow")) (princ) ) (princ " Załadowane.") (princ) ; =========================================================================================== ; ; Konwersja takstu z separatorami na liste / ; ; ------------------------------------------------------------------------------------------- ; ; (cd:CON_String2List "1;2;3;" '(";")) ; ; =========================================================================================== ; ;;;* ------------------------------------------------------------------------------------- *;;; ;;;* PODZIAŁ ŁAŃCUCHA TEKSTOWEGO NA LISTĘ *;;; ;;;* *;;; ;;;* Funkcja rozbija łańcuch tekstowy na listę *;;; ;;;* Autor: Bill Kramer - opublikowana w CADENCE 4/97 *;;; ;;;* *;;; ;;;* Argumenty funkcji: *;;; ;;;* =================== *;;; ;;;* S - łańcuch tekstowy do podziału *;;; ;;;* D - lista separatorów (lista łańcuchów tekstowych) *;;; ;;;* *;;; ;;;* Uwaga: Jeżeli w łańcuchu do rozbicia znajdują się liczby typu INT, funkcja *;;; ;;;* zwraca je jako REAL *;;; ;;;* ------------------------------------------------------------------------------------- *;;; (defun cd:CON_String2List (s d / buf res cnt ch digs isnum temp) (setq buf "" cnt 1 isnum T digs '("." "+" "-" "0" "1" "2" "3" "4" "5" "6" "7" "8" "9") ) (repeat (strlen s) (setq ch (substr s cnt 1) cnt (1+ cnt) ) (cond ((and (member ch d) (> (strlen buf) 0)) (cond ((= (strcase buf T) "nil") (setq res (cons nil res)) ) ((= isnum T) (setq res (cons (if (= (atoi buf) (atof buf)) (atoi buf) (atof buf) ) res ) ) ) (T (setq res (cons buf res))) ) (setq buf "" isnum T ) ) ((not (member ch d)) (setq buf (strcat buf ch)) (if (null (member ch digs)) (setq isnum nil) ) ) ) ) (if (> (strlen buf) 0) (setq res (cons (if isnum (atof buf) buf ) res ) ) ) (reverse res) )
 4. Nie testowałem i nie wiem czy ZwCAD to obsłuży, ale skoro coś dłubałeś w JS + HTML to może to warto przećwiczyc? https://kojacek.wordpress.com/2020/09/08/okno-html-w-autocad-zie/ https://www.keanw.com/2013/03/implementing-an-autocad-palette-using-html5-and-javascript.html
 5. Takie coś naskrobałem na szybko w C#. Oczywiście kod jest siermiężny ale działa. Polecam używanie wysokopoziomowych języków .NET przy zabawach z WF ew. WPF. VBA miewa braki, aczkolwiek ma niezaprzeczalną zaletę, że jest "na pokładzie" i nie potrzeba zewnętrznego kompilatora. ZwForm.rar
 6. Pomocne bo nie trzeba gmerać w rejestrze tylko od razu sprawdzić wartość zmiennej systemowej
 7. Tak zrobiłem, ale gapowato nie sprawdziłem czy faktycznie został skopiowany a nie został bo kartoteka należy do chronionych. Na administratorze mi podmienił naprawdę a nie na niby i jest ok. Nie pamiętam z którą z poprzednich wersji też miałem ten problem i musiałem podmieniać. A może z każdą?
 8. A ja chciałbym potwierdzenia czy romans.shx ma czy nie ma polskie znaki. W 2020 nie maiłem problemów a w 2021 polskich znaków brak.
 9. No zagadka. Bo jeżeli mam 193 to też 1 czyli OLE jest ustawiona. Konstrukcja zmiennej wskazuje na sumę logiczną czyli równoczesne stosowanie różnych ustawień (formatów dwg)
 10. Bardziej mnie interesuje wpływ tej zmiennej a raczej jej składowych na kopiowanie. np. czym się różnią obiekty wklejone przy zmiennej 193 a 192 albo tylko 64. Czy wersja dwg (2018,2013 etc) dotyczy źródła czy celu kopiowania i po co w ogóle jest potrzebne ustawianie tej zmiennej. W AC jej nie znalazłem. Informacja w helpie jest dla mnie co najmniej enigmatyczna.
 11. A i jeszcze jedno. Jaką wersję IFC obsługuje import, bo zapuściłem jakiś zewnętrzny plik, który dostałem z tekli i nie zaczytały się niektóre elementy, a widać je w przeglądarce BIM Vision
 12. No i gitara. Import działa co w systemach CAD nie jest tak powszechne. Jak dla mnie super bo wymieniam modele i do tej pory prosiłem kolegę z AC architecture żeby mi to wciągnął do dwg'a. Jak widzę są tworzone poliface mesh'e. Czy jest opcja na solidy?