ZWCAD 2022 - beta


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

tak właśnie robię, rysunek do ster drukarki (mam własny ster do drukowania do pdf)się robią ale ale czcionki sa rozjechane jak na zrzucie

Przy czym choć to ta sama czcionka ten stam styl ten sam shx a jeden napis rozciąga się a drugi jest ok..

w ogóle poprzesuwał opisy w tablece, niestety pliku nie mogę podesłac ..

publ do dwf, niestety zerowy..

te same napisy przeniesione do całkiem  nowego rysunku publikują się ok, ale dwf i tak zerowy..

 

image.png.cd907dd443d2db126bfbb3e8d1d9982e.png  image.thumb.png.b3ddfa86d44c3807f0345d66bb652a21.png

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cute pdf fakt niezły..  był przez chwilę ale jakoś wdrożyć mi się nie chciało. AK polecił zmianę w sterowniku na drukowanie czcionki jako obrazek nie czcionka. Prosta i szybka zmiana i załatwiło to problem. Dla mnie nawet lepiej, po co mają mieć łatwiej wykopiowywać moje dzieło z pdfów..

przerobiłam oryginalny dwg2pdf tak by mieć gotowe arkusze, rolki o dł co 5cm (mamy ploter na 3 rozmiary rolek). Mamy spokój z wymiarowaniem papieru, a do tego drukuje się poziomo jak trzeba.. a nawet ładnie potem idzie druk na ploter, tylko te tłuste linie pdfa pogarszają czytelność.. ale od bidy tak też można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12stę jeszcze mam, czasem nawet w użyciu.. to tak jak było z ac2000. cały czas 14stka była pod ręką..

ale ja w inej sprawie:

czy ktoś ma problem z tool palette? mam wersję dla zw21 zainstalowałam ją bez problemu ale mi zwiesiła program przy próbie komedy apv..

 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, s1016 napisał:

Niestety snap z dużymi rysunkami w 2022 chodzi tak samo fatalnie jak na 2021.

 

U mnie muli "ciut" bardziej w stos do zw18, ale jest zdecydowanie lepiej niż w zw21..

W zw18 snap jest w sam raz czuły, dość precyzyjny i nie mylący się nawet przy właczonych wszystkich snapach.

Czy w zw gdzieś zmienia się czułośc snapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 21:48, dmatusz3 napisał:

Być może chodzi o zmienną APERTURE

w sumie tak, idzie oto by zasadniczo snap łapał TYLKO podstawowe snapy takie jak koniec środek instert, ale przy zbliżeniu łapał nearest i tym podobne (używam wszystkich włączonych snapów). Da się to tak ustawić by mi pasowało do mojego "stylu" rysowania..

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alf napisał:

w sumie tak, idzie oto by zasadniczo snap łapał TYLKO podstawowe snapy takie jak koniec środek instert, ale przy zbliżeniu łapał nearest i tym podobne (używam wszystkich włączonych snapów). Da się to tak ustawić by mi pasowało do mojego "stylu" rysowania..

Automatycznie w zależności od przybliżenia rysunku raczej nie znam takiej możliwości.

Ale zapewne udałoby się wstawić przełącznik np. pod klawisz F4, który służyłby do przełączania pomiędzy dwoma stanami snapów. 

Wciskamy raz F4 i mamy np. koniec, środek, punkt wstawienia, a kolejne wciśnięcie spowodowałoby włączenie wszystkich snapów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2021 o 15:44, dmatusz3 napisał:

Automatycznie w zależności od przybliżenia rysunku raczej nie znam takiej możliwości.

Ale zapewne udałoby się wstawić przełącznik np. pod klawisz F4, który służyłby do przełączania pomiędzy dwoma stanami snapów. 

Wciskamy raz F4 i mamy np. koniec, środek, punkt wstawienia, a kolejne wciśnięcie spowodowałoby włączenie wszystkich snapów. 

że jak..? tj jak to zaprogramować, takie ustawienia snapów mają jakiś kod, czy konieczne jakieś makro? Robiłam takie proste rzeczy dekadę temu, w acadzie14, w pliku txt, potem jakoś to się skomplikowało w edycji. A takie F4 w sumie dało by jeszcze dokładniejszą i szybszą obsługę.. 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obserwacje dotyczące wydajności ZW22. Na przykładowym pliku, blisko 12Mb, bajzet w środku, powstawioane bloki zamiast xrefów, hatche wielkie jak A0 ale zamiast solid to gęste kreskowanie i tym podobne utrudnienia. ZW22 owszem otwiera ale się slimaczy. Nie pozwala (muli) na edycję bloku (widzi w nim widzi proxy), nie jest w stanie wykonać druku do plt lub pdf, a druknięty bezposrednio na ploter zjadł część zawartości tabelki i legendy (pamięć?), wiesza się (wydruk do pliku, próba edycji bloku). I w ogóle zachowuje się jakby mu trzeba było wszczepić bypassy.

Z innymi ciężkimi plikami było oże nie aż tak skrajnie boleśnie ale w sumie podobne wrażenie, mulenie na "wrażliwych operacjach.

Ten sam plik jw, ale otworzony w zw2018 działa jak trzeba. Nie zwiesza się, edycja bloku bezproblemowa i wydruki do pliku są ok.

Czy ktoś z obserwatorów potwierdza takie zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 14:05, alf napisał:

Mam obserwacje dotyczące wydajności ZW22. Na przykładowym pliku, blisko 12Mb, bajzet w środku, powstawioane bloki zamiast xrefów, hatche wielkie jak A0 ale zamiast solid to gęste kreskowanie i tym podobne utrudnienia. ZW22 owszem otwiera ale się slimaczy. Nie pozwala (muli) na edycję bloku (widzi w nim widzi proxy), nie jest w stanie wykonać druku do plt lub pdf, a druknięty bezposrednio na ploter zjadł część zawartości tabelki i legendy (pamięć?), wiesza się (wydruk do pliku, próba edycji bloku). I w ogóle zachowuje się jakby mu trzeba było wszczepić bypassy.

Z innymi ciężkimi plikami było oże nie aż tak skrajnie boleśnie ale w sumie podobne wrażenie, mulenie na "wrażliwych operacjach.

Ten sam plik jw, ale otworzony w zw2018 działa jak trzeba. Nie zwiesza się, edycja bloku bezproblemowa i wydruki do pliku są ok.

Czy ktoś z obserwatorów potwierdza takie zjawisko?

U mnie odwrotnie. Mam wrażenie, że program jest szybszy. Nie mam problemów z drukowaniem ani z edycją bloków (obie operacje działają bez problemów, płynnie i szybko).
Ogólnie moje wrażenie odnośnie szybkości działania programu na plus. Sprawdziłem na 3-4 plikach o różnych wielkościach od 1 do 15MB.

Nie wiem czy tak jest, ale wydaje mi się, że poprawiono funkcję przyciągania/pokazywania punktów charakterystycznych (OSNAP) w przypadku bloków lub większych obiektów. Mam jeden plik, na którym testuje kolejne wersje i widać poprawę. Nie jest idealnie, ale odnoszę wrażenie, że jest lepiej... ))

Czy wiadomo coś na temat terminu wydania oficjalnej wersji programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie