Strzelba

Użytkownik forum
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Strzelba last won the day on June 15

Strzelba had the most liked content!

About Strzelba

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sytuacja jak w temacie.... Gdy chcę przenieść znak z obszaru modelu na obszar papieru (np do legendy), ZWCAD się wywala. Dzieje się to tylko wtedy, gdy jest włączona opcja "Zaznacz pojedynczo". Film w załączeniu. Pozdrawiam, Tomasz ZWCAD vernum: 2021.03.25(63304)_x64 ZWTraffic: 2021.0.0.4 Capture_20210606120129.mp4
 2. W narzędziu "Oznaczanie współrzędnych w projekcie" ZWTraffic, przydałby się przełącznik pomiędzy współrzędnymi matematycznymi XY a współrzędnymi geodezyjnymi YX. Pozdrawiam, Tomasz
 3. Przydałoby się narzędzie do interpolowania rzędnych terenu w dowolnym punkcie, na podstawie dwóch, trzech lub więcej istniejących rzędnych. Taki jakby numeryczny model terenu. Albo zasysanie i wstawianie rzędnych z serwerów WMS Geoportalu (z pomiarów LIDAR). Pozdrawiam, Tomasz :-)
 4. Czy istnieje możliwość uruchomienia zewnętrznej aplikacji *.exe bezpośrednio w ZWCAD? Czy można taką aplikację dodać do listy startowej ZWCADa? Chodzi mi o możliwość uruchamiania np. WMS2CAD przyciskiem na pasku, albo automatyczne uruchomienie tego programu wraz ze startem ZWCADa. Pozdrawiam, Tomasz.
 5. Tak!!! Czekałem na taką funkcjonalność.
 6. Dziękuję za pomoc. Wiadomo - wszystkim nie dogodzisz. Ale kiedyś było "pyk" - znaki znikały, "pyk" - znaki powracały (w całości). Teraz osiągam stan ZEN, zanim się przeklikam przez "piśąt" (50) warstw, filtrów, kolorków z osobna i czego tam jeszcze... I nagle "pyk" - po godzinie udało się wyłączyć warstwę znaki. Jest zabawa ;)))))) Pozdrawiam, Tomasz :)))))
 7. Przy rysowaniu strzałki spadków, powstaje pole MTEXT z wartością nachylenia (np. 2.0000%). Czy zamiast pola MTEXT, wartość pochylenia może się generować automatycznie jako atrybut w bloku? Byłoby znacznie wygodniej, gdyby strzałka była powiązana z napisem. Pozdrawiam, Tomasz. 😉 Capture_20210428111146.mp4
 8. Ostatnio przesiadłem się z v2018 na v2021 i zauważyłem, że przy samodzielnym zdefiniowaniu warstw dla znaków, program i tak tworzy automatycznie własne w-wy dla wypełnień lic. Przez to robi się straszny chaos na warstwach. Czy jest jakiś sposób, żeby to uporządkować? Dla zilustrowania tematu przesyłam video. Z góry dzięki. Pozdrawiam, Tomasz Capture_20210428113637.mp4
 9. Dziękuję za pomoc priv @dmatusz3i @pawmal. EDUCHECK pomogło, choć dalej nie rozumiem, dlaczego projekty zrobione od początku do końca w pełnej v2018_PRO były wykrywane jako vEDU. Pozdrawiam, Tomasz.
 10. Po aktualizacji ZWCAD'a z v2018 do v2021 mam problem. Wszystkie moje stare projekty wykonane w v2018 otwierają się w v2021 jako utworzone przez wersję edukacyjną-nie dla użytku komercyjnego. Aktualizację wykonałem zgodnie z procedurą: najpierw zwrot licencji v2018, deinstalacja, a następnie instalacja i aktywacja online v2021. Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? Mam wiele rozgrzebanych i niedokończonych tematów, które rysowałem w v2018. Teraz nie mogę ich dokończyć w v2021 ze względu na ograniczenia wersji edu. Pozdrawiam, Tomasz.
 11. Projektuję drogi i dzielę długie rysunki używając "Arkuszy" i komendy MVSETUP. Wbrew pozorom, jest to bardzo łatwe i nie ma z tym dużo roboty. Można sobie dowolnie podzielić rysunek na mniejsze arkusze, obrócić, wyskalować, włączyć lub wyłączyć wybrane warstwy. W modelu mam projekt w całości a w arkuszach wstawiam: ramkę, tabelkę i legendę (jako bloki z atrybutami). Ale gdyby był do tego jakiś automat, to super.
 12. W załączeniu dwg + zrzut ekranu traffic.dwg
 13. Tak jak napisałem poprzednio - najnowsza aktualizacja rozwiązała tylko problem w module "znaki". W pozostałych modułach dalej pojawiają się poziome "kreski" przy linii odniesienia.
 14. Poziome kreski odnośników w module "znaki" dalej występują w modułach: "zbiorcze tablice info", "oznaczenia kierunków" i innych. Zauważyłem też, że w narożnikach niektórych tablic pojawiają się dziwne zniekształcenia - jakby wypełnienie bloków źle się wygenerowało. Pozdrawiam, Tomasz.