ZWCAD 2022 - beta


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na stronie zwsoft.com pojawiła się beta programu ZWCAD w wersji 2022.
Czy wiadomo już coś na temat nowych funkcji, które będą wprowadzone w wersji 2022?
Na kiedy planowane jest oficjalne wydanie? Na stronie ZWSoft podana jest data 10 JUNE, czyli niby dzisiaj powinna ukazać się wersja oficjalna, jednak na stronie wisi ciągle beta...

obraz.png.c7f53bd8f949bb902a8714d92adee629.png

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Jednak finalna wersja nie będzie wydana w czerwcu. "Duration: June 10 - ZWCAD 2022 Official Release" - ja to odczytuję, że promocja na kupno ZWCAD 2021 + bezpłatny upgrade do 2022 trwa od 10.06 do momentu oficjalnej premiery ZWCAD2022, ale oczywiście mogę się mylić :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @metiu.

Zainstalowałem wersję 2022 beta i otworzyłem plik z modelem 3D hali stalowej wykonanej w innym programie (a dokładnie nakładce na program CAD).
Moje pierwsze wrażenia - słabo z tą wydajnością... nie wiem czy to wina mojego kompa (procek ma już swoje lata i7 2720qm), czy może wersji beta programu.  Z tego co pamiętam, kiedyś pojawiło się tutaj info, że póki co ZWCAD nie wykorzystuje sprzętowego wspomagania kart graficznych. Czy w takim razie sam procesor będzie w stanie sensownie poradzić sobie z większymi modelami 3D?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja beta zw2022, choć plusy są, to na razie minusy bo są chyba ważniejsze :

1) chyba mały ale istotny błąd. Załadowałam kilka lispów w celu sprawdzenia czy działają, owszem działały ale po usunięciu tych lispów o dziwo, działają dalej..  wyłączyłam i włączyłam ponownie i wszystko jest ok. Coś nie tak..

2) raczej duży błąd:

pracuję na 2018, wersja 2021 powodowała niewielkie przesunięcia ustawionego "okna druku w stos do położenia papieru, dlatego nie używałam jej do druku, ale wersja 2022, raczej to jakaś porażka: 

image.png.179a93a05358c6ec3f7b6522866a334d.png

czciona romans.shx, polskie znaki:

przy czym w 2018 i 021 ta sama czcionka jest ok

image.png.f0bb0f976406cf2d735100b171bec275.png

.. cd nastąpi (wracam do 2018)

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, alf napisał:

pracuję na 2018, wersja 2021 powodowała niewielkie przesunięcia ustawionego "okna druku w stos do położenia papieru, dlatego nie używałam jej do druku, ale wersja 2022, raczej to jakaś porażka: 

image.png.179a93a05358c6ec3f7b6522866a334d.png

 

Proszę wejść w ustawienia strony i zmienić Odsunięcie na wymagane:

1547790164_2021-06-1107_59_24.thumb.png.03682aa112100098442d18d671e47ce3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam Klaczek napisał:

Proszę wejść w ustawienia strony i zmienić Odsunięcie na wymagane:

 

.. prawdopodobnie był to wyodrębniony przypadek, niestety jak działałam na wersji 2021 takie hocki-klocki występowały i ww layout pochodzi od pliku przesuniętego w ten sposób w zw2021. inne pliki jakie pobieżnie  sprawdziłam są ok, bo nie pracowałam więcej na zw2021 z racji ciągłego wywalania programu. Więc błąd nie pochodzi od v2022, tylko źródłem jego było przygotowywanie druku 2021 (nie koniecznie ostatni update.. ). Podsumowując jest ok w sprawie layoutów, tj muszę kiedyś ew skorygwac laouty popsute w zw2021. Selavi..

PS. zw2022 wydaje się stabilny jak do tej pory..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zw2022 nie zdał mojego szybkiego testu copy -. paste to oryginal coordinates" próbka losowa, jednokrotne zdarzenie

wiem, że odpowiedź może być taka: "po co uzywać v2018 skoro można 2022". używam 2018 i będę używać, ponieważ jak to z nowymi programami, różnie jest, np różne nakładki nie cdziałają jak należy lub jak zaczynają działać mija nieokreślony czas, podczas którego nie mogę sobie zorganizować przerwy od gryzmolenia na kompie

image.thumb.png.a41e7911701fd1b49205e6b0782c129b.png

image.thumb.png.bd854feed218b5041da986501206a1bf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa simplex.shx została wyjasniona, tj dziwna sprawa ale po nocnym updacie windowsa (ostatnio update mam ~1 w tygodniu, nawet nie sprawdzam co..) czcionka i kilka innych zachowań zniknęło.. mam wrażenie że co update to mniej problemów

Dla porządku sprawdziłam wszytskie czcionki obce jakie używam w projektach (sporo pochodzących od geodetów a tego czasem się nie da wyłapać). Parę dziwnych, z innych acadowych wynalazków, z krórymi miałam juz wczseniej probleni nie działa nadal, ale i tak je znienialam wiec jakby rewolucji tu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tż mam kopie zapasowe na kilku dyskach. Czionek używam od wersji 11 a-cada, a także z bentleya (pozostałości po imporcie z dgn) więc się trochę tego nazbierało, oczywiście te najstarsze powypadały z obiegu, dla porzadku sukcesywinie robiłam porządek i zastępowałam nowymi, ale czasem znajdzie się jakiś staroć..

Na rynku projektowym niestety czas rozciąga się jak stara pończocha babci. Projekt zamiast 1-1,5 roku trwa 3-4, potem przerwa 3-5,  czasem więlcej lat (czasem sama realizacja inwestycji to 4 i więcej lat bo dzielą to na etapy.. ), zanim się Inwestor obudzi, że wydał pieniądze, a Inwestycja nie zlealizowana, a potem projekt wraca, czasem z powrotem na moje destop (projektuj i buduj, wynalazek szatana). Rys w większości nie traca na aktualności węc chciało by się tylko date zmienić w tabelce a tu dzonk.. 😉

Zmian więc zw na wersję, w której wszystko stare co mam się sypie jest dla mnie dużym problemem. Ale zw22 (w końcu) jak na razie przechodzi test pozytywnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dniu 11.06.2021 o 14:37, Martin_S napisał:

śledzę drukowanie do pdf i od 2013r nie napotkałem problemów..drukuje zawsze ze zdefiniowanych rzutni papieru od kilku lat z poleceniem 'publish'

 

 

to chyba muszę się umwc na korepetycje bo mi to nigdy nie wychodzi, tj wywala w kosmos lub robi się zwiecha. drukowanie do drukarki ("mój" sterownik pdf) ~20 layoutów skończyło się po minucie:

image.png.a23af5cdfd8b004952e8b12d2ecba50d.pngimage.png.019f37e45f9878bedb64f99d1dc02ade.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, u mnie to nie działa i już.Druk dla opcji publish do pdf: coś tam mielił ale pliki pdf zerowe. To samo z publish do dwf , a do dwfx paręnaście kb plik ma ale w środku pustka

z tym mam najwiekszy problem bo czasem kilkanaście w rysunku layoutów do wydrukowania w różnych rozszerzeniach. Publish to bardzo wygodna forma druku ale .. ja nie umiem z tego skorzystac

nie drukuję bezpośrednio na drukarkę ale do drukku na ploter używam pltk-ów. Są lepsze do druku na papier niż pdf. Jest spora różnica w grubościach linii i w ogóle czytelności rysunku. A poza tym pdf nieco większych wymaga marginesów. PDFów używam jak mi się nie chce robic lub nie mam pod ręką plków

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie