ZWCAD 2022 - beta


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Chris napisał:

U mnie odwrotnie. Mam wrażenie, że program jest szybszy. Nie mam problemów z drukowaniem ani z edycją bloków (obie operacje działają bez problemów, płynnie i szybko).
Ogólnie moje wrażenie odnośnie szybkości działania programu na plus. Sprawdziłem na 3-4 plikach o różnych wielkościach od 1 do 15MB.

Nie wiem czy tak jest, ale wydaje mi się, że poprawiono funkcję przyciągania/pokazywania punktów charakterystycznych (OSNAP) w przypadku bloków lub większych obiektów. Mam jeden plik, na którym testuje kolejne wersje i widać poprawę. Nie jest idealnie, ale odnoszę wrażenie, że jest lepiej... ))

Czy wiadomo coś na temat terminu wydania oficjalnej wersji programu?

ogólnie racja ale test, jak pisałam, był specjalnie przeprowadzony na pliku ~50Mb, z b niekorzystnymi elementami, hacze, bloki po wielokroć zagnieżdzone

mniejsze pliki fakt jakby sprawniejsze w zw22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, alf napisał:

ogólnie racja ale test, jak pisałam, był specjalnie przeprowadzony na pliku ~50Mb, z b niekorzystnymi elementami, hacze, bloki po wielokroć zagnieżdzone

mniejsze pliki fakt jakby sprawniejsze w zw22

Odnosiłem się do Pani posta, a w nim zawarta jest informacja o pliku wielkości około 12MB z dużą ilość różnych elementów. Ja również mam jeden z plików, w którym mam dużo różnych elementów (linie, polilinie, bloki, grupy itd.), w którym testuje kolejne generacje (waży ponad 15MB). Wg moich spostrzeżeń obecne wydanie 2022-beta wypada najlepiej w trakcie testowania na tym pliku. Nie twierdzę, że jest idealnie, ale jest lepiej...

Niestety nie mogę napisać nic na temat stabilności programu, bo testy były krótkie. Na 'gołym' ZWCadzie nie mam ani ochoty ani czasu pracować, a nakładki będą dostępne później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Chris napisał:

Odnosiłem się do Pani posta, a w nim zawarta jest informacja o pliku wielkości około 12MB z dużą ilość różnych elementów. Ja również mam jeden z plików, w którym mam dużo różnych elementów (linie, polilinie, bloki, grupy itd.), w którym testuje kolejne generacje (waży ponad 15MB). Wg moich spostrzeżeń obecne wydanie 2022-beta wypada najlepiej w trakcie testowania na tym pliku. Nie twierdzę, że jest idealnie, ale jest lepiej...
 

uproszczenie, plik miał 12 MB, ale jego poprzednik 48, z poprzednika wykasowałam to i owo, co niepotrzebne i zrobiło się 12Mb. Oba jednak w zw22 kicha. Być może coś w środku nadal siedziało co mu nie pasowało, nie wiem, nie wnikam. Ale mam doświadczenie takie, że warto mieć poprzednie wersje ZW, dla takich niespodzianek. Tak korzystam czasem i z zw12, bo niektóre dxfy można tylko w nim naprawić. Taki lajf..

Ale ogólnie na tle zw powyżej 18 ta wersja zw22 jest najbardziej satysfakcjonująca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie