s1016

Użytkownik forum
 • Posts

  49
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

s1016 last won the day on December 7 2020

s1016 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

724 profile views

s1016's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/6)

7

Reputation

 1. Ja osobiście rysuje na płasko, wszystko na 0.
 2. Używam czegoś takiego, przyspiesz pracę w planie niesamowicie. Brakuje mi jeszcze liczenia spadku np po krawężniku. Do przedmiaru używam lispa zliczającego sumę wszystkich linii, plinii i łuków na warstwie, powierzchnie zliczam z właściwości hatchy Do profili i poprzeczek osobny program.
 3. s1016

  ZWTraffic

  1. Szukałem nie znalazłem, czy jest, jeśli nie to czy będzie, symulacja przejezdności przy jeździe tyłem ? Przed chwilką kombinowałem, droga ppoż do punktu czerpania wody, straż wjeżdża tyłem (ciężarowy 2,5x10), promienie inne niż przy jeździe przodem, szablonów nigdzie nie znalazłem, może ktoś poratuje albo podpowie. 2. Pytanie kolejne, z powodów poruszanych w innych wątkach zostaje cały czas na zwcad 2020, czy nowe wersje zwtraffica będę mógł instalować na tej wersji zwcada?
 4. jeśli chodzi o dodawanie wierzchołków to wygodniej chyba z controlem(ctrl) przełączać tryby
 5. Niestety snap z dużymi rysunkami w 2022 chodzi tak samo fatalnie jak na 2021.
 6. Ja rysuje drogi Taki skrypt oszczędzi wiele czasu. Rysuje też plany zagospodarowania przestrzennego, tu często mam potrzebę podziału dużego planu na arkusze np A3. Drukuję też wtedy podglądówkę z podziałem i numeracją arkuszy, przydała by się funkcja wstawiająca taki numer w rogu na poszczególnych arkuszach
 7. Ja ustawiam te same jednostki (np. metry) w obu rysunkach i wtedy kopiuje się bez problemu.
 8. To poproszę informację, które wersje to obsługują. Ostatnio też przeleciałem kilka instalek w poszukiwaniu możliwości tworzenia bloków dynamicznych i nie znalazłem.
 9. Mam nieodparte wrażenie, ze wersja 2021 powinna mieć jeszcze status beta. Nie było jeszcze tak zabugowanej wersji. Ja cały czas produkcyjnie działam na 2020, na 2021 nie da się pracować w sposób porównywalny z wydaniem poprzednim.
 10. U mnie wersja polska VERNUM = "2020.11.11(60805)_x64" jest prawidłowo.
 11. Przyznaję, pierwsza diagnoza była błędna, zmylił mnie test na zw2019 na którym nie mam zwTraffic. Tam lisp chodzi dobrze. Na zw2020 po dłuższym poszukiwaniu okazało się, że wystarczy zmienić: ppt (osnap (cadr ent) "nea") na ppt (osnap (cadr ent) "_nea") i lisp działa, przepraszam autorów zwTraffic o niesłuszne oskarżenia
 12. Serdecznie proszę o wsparcie, znalazłem lispa wstawiającego blok w zadanej odległości na krzywej. Wszystko działa na zwcadzie bez zainstalowanego zwtraffic. W zwcadzie z tą nakładka dostaję błąd po podaniu odległości : Distance to Block Insertion: 8.16 ZWTrafficUpdate-evaluate:*error*: niepoprawny typ argumentu: consp: nil
 13. OK przy jednym snapie, , ale jak mam ustawione do rysowania 3-4 snapy to nigdy nie wiem który złapie, to nie robota. Nie wiem czy to na tych filmikach widać, ale to jest generalnie problem z wydajnością rysowania, przesuwania itd. Tylko na rysunkach z dużymi xrefami, małe rysunki śmigają.
 14. No i wykupiony zwcad2021 leży nieużywany, czuje się trochę "rozczarowany", brzydziej nie wypada napisać.
 15. Grafika GTX 1060, dwa monitory po 1920x1200 każdy. tylko cały czas pisze że na zw2020 nie ma takich objawów, więc to raczej nie sprzęt.