s1016

Użytkownik forum
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

s1016 last won the day on November 13 2018

s1016 had the most liked content!

About s1016

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

348 profile views
 1. s1016

  Nowe okno biblioteki znaków

  Pierwsza propozycja bardziej elastyczna (nie ograniczona do 3 układów) ale druga wydaje się bardzo czytelna i funkcjonalna. Fajny pomysł Włodek, tylko ograniczenie do 3 tarcz to mało, bo tabliczki T to przecież osobne tarcze. W twoim przykładzie to w sumie 5 tarcz.
 2. s1016

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  sporo może opcjonalnie po staremu, czyli wszystko na jednej warstwie i checkbox jeśli warstwy mamy wskazywać indywidualnie dla każdego stanu i każdego elementu.
 3. s1016

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Wszystko zależny od tego jak nazywamy warstwy. Zamiast grupować po: istniejące, projektowane można grupować po: lico, tarcza itd, kwestia przyzwyczajenia, co kto woli. Co do drugiego pytania, ja zrozumiałem ze ikona ustawień będzie jedna, tylko można dodać zakładki grupujące (pionowe, poziome itd) żeby było to czytelniejsze.
 4. s1016

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Moim zdaniem oddzielne zakładki byłyby najlepsze
 5. s1016

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Druga wersja lepsza
 6. s1016

  sprzętowe pytania

  Dzięki, szybki ssd to teraz podstawa. Gdzieś czytałem że ilość cacha procesora wpływa na wydajność cad, stąd moje zainteresowanie ryzenem. Teraz potwierdziłeś, ze coś w tym jest, więc chyba pójdę w stronę AMD, jeszcze raz dzięki.
 7. Być może problem nie do tego działu, ale żaden inny mi nie podchodził. Pytanie techniczne czy Zwcad wykorzystuje wielowątkowość? Zastanawiam się nad zmianą komputera i nie wiem czy iść w ilość rdzeni i wydajność ogólna procesora czy wydajność pojedynczego rdzenia. Jak jest z z procesorami AMD Ryzen które mają oszałamiająca ilość cache i więcej rdzeni (niż w podobnej cenie i7 ) i co za tym idzie większą wydajność całości ale słabsze pojedyncze wątki, ktoś testował ? Jak wielką rolę odgrywa procesor GPU, czytałem ze Zwcad nie wspiera quatro, ale czy odczuję róznicę na geforce za 500zł a za 1000zł. Dodam, że pracuję tylko 2D, ale zdarza się ze z bardzo dużymi mapami. W chwili obecnej pracuje na laptopie z cpu i7-3630M, karta geforce 650M (ale z racji tego, że sa dwie karty nigdy do końca nie wiem, która pracuje mimo ze ustawiam gf650M jako domyslna dla Zwcada).
 8. s1016

  projekt_forum.dll

  Mam nadzieję, że ciąg dalszy niebawem nastąpi.
 9. s1016

  projekt_forum.dll

  tak, tego mi brakowało
 10. s1016

  projekt_forum.dll

  nie powinno być string przed path? try { string path = System.IO.Path.Combine(System.IO.Path.GetDirectoryName(this.GetType().Assembly.Location)); var baza = new Base(path); bool results = baza.AddBaseIfNotExist(); if (baza.GetBaseVersion() != 1) { // tutaj dałbym konwerter na starej bazy na nową, ale narazie nie mamy takiego konwertera więc program tego nie zrobi MessageBox.Show("Nieprawidłowa wersja bazy. Konwersja niemożliwa w tej wersji programu.Nastąpi zamknięcie programu", "Projekty-info"); this.Close(); } }
 11. s1016

  projekt_forum.dll

  u mnie działa string path = System.Uri.UnescapeDataString((new System.Uri(Assembly.GetExecutingAssembly().EscapedCodeBase)).AbsolutePath);
 12. s1016

  projekt_forum.dll

  Dziwna sprawa. Sprawdzanie czy baza istniej, zakładanie bazy, ew. zakładanie katalogu działa tylko jeżeli w ścieżce nie mam spacji. Ja miałem ścieżkę "d:\Visual Studio 2017\....." i już kicha.
 13. s1016

  projekt_forum.dll

  ok, próbujemy stworzyć bazę i wysypujemy się jeśli nie ma katalogu??? to może najpierw sprawdźmy czy jest katalog i jeśli go nie ma to go stwórzmy. using System.IO; .... string path = (new System.Uri(Assembly.GetExecutingAssembly().CodeBase)).AbsolutePath; string sciezkaBaza = System.IO.Path.GetDirectoryName(path) + "\\Bazy"; if(!Directory.Exists(sciezkaBaza)) { Directory.CreateDirectory(sciezkaBaza); }
 14. s1016

  projekt_forum.dll

  string path = Path.Combine(Path.GetDirectoryName(this.GetType().Assembly.Location));