ZWCad 2021 Beta


BKW

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, metiu napisał:

Ja też chętnie przetestuję, ale zastanawiam się jak to jest rozwiązane sprzętowo. Obecnie korzystam z wersji 2020 i jeszcze nie zakupiłem aktualizacji do 2021. Wersja 2021 beta będzie działać niezależnie np. na kodzie 30-dniowym?

Z tego co pamiętam tak było w przypadku poprzednich wersji. Dostępna była oficjalna wersja beta w kanale DOWNLOAD na stronie ZWSoftu (w nazwie dopisane było ZWCAD 2020-beta). Wersja beta miała ograniczenie czasowe tak jak wersja 'trialowa'.
Mam nadzieję, że z nowym wydaniem będzie podobnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na stronie ZWCAD opublikowano wersję beta 2021
https://www.zwsoft.com/zwcad/download-center/zwcad2021beta

Kilka szybkich spostrzeżeń:
1. Płynność zoomowania i działania programu na tym samym pliku a różnych wersjach oprogramowania ( 2015+, 2020 ) zdecydowanie na minus. Mam wrażenie, że występują "mini zawieszenia" przy każdej komendzie.
2. Polecenie zoom dalej "łapie" osnapy
3. Polecenie refedit - przy edytowaniu bloku i wyjściu z polecenia refedit program dalej pokazuje caaaaaaaaały rysunek wyszarzony, ale z możliwością rysowania poza blokiem. Nie da się zapisać, gdyż program krzyczy, że dalej aktywne jest polecenie refedit (chociaż tak nie jest). Rysunek powraca do normalności po kolejnym użyciu polecenia refedit i anulowaniu edycji bloku.
4. Przy poleceniu zoom znika "krzyż" - nie zawsze, ale bardzo często.
5. Obsługa 2 monitorów - nie da się ustawić programu zmaksymalizowanego na jednym monitorze - zawsze maksymalizuje się na jednym z monitorów - nigdy na drugim. Z kolei polecenie CLEANSCREENON pozwala na maksymalizację programu w dowolnym monitorze.

To tak na szybko. Być może są to błędy programu wystepujące tylko na moim sprzęcie (zainstalowany zwcad 2015+, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021beta). Być może część błędów występuje tylko przy pracy z dwoma monitorami (pierwszy raz testuję pracę programu na 2 monitorach - zwcad15+ działa bez zarzutu)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszej wersji ZWCAD 2021 beta (vernum = "2020.06.24(57400)_x64") jest problem z wydrukami.

  1. Nie można wydrukować niczego za pomocą drukarek DWG2PDF lub ZWCAD PDF - przy próbie wyplotu okienko wydruku pojawia się ponownie a plik wynikowy nie powstaje.
  2. Wydrukowanie poprzez np. PDFCreator bloku z atrybutami powoduje, że oprócz wartości atrybutu wydrukowuje się również TAG z atrybutu - przykład poniżej - plik testowy DWG w załączniku TEST-WYDRUKU.dwg.

Podgląd layoutu:

1807603890_Adnotacja2020-07-02112332-ZWCAD2021_test_wydruku-PDFCREATOR-layout.png.80b2c4f27ebb0d52a666c24279a3a4c4.png

Efekt wydruku z pliku PDF:

1963152479_Adnotacja2020-07-02112433-ZWCAD2021_test_wydruku-PDFCREATOR-wydruk.png.57389cb340ade4d2250d7050fa9565a9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcję wydruku w tle miałem i nadal mam wyłączoną i cały czas DWG2PDF oraz ZWCAD PDF nie działa.

O tej aktualizacji Windowsa czytałem i mam ją na razie zablokowaną. Jednak ZWCAD 2015+ oraz ZWCAD 2019 drukują na tych drukarkach bez problemowo.

2017597653_Adnotacja2020-07-02135420-zablokowanaaktualizacjaWin10-mozliweproblemyzdrukowaniem.png.f456cd9ba021b2bf306743f9c746023f.png

271285027_Adnotacja2020-07-02134622-ZWCAD2021_test_wydruku-ZWCAD_PDF(General)-konfiguracjawydruku.png.83e276ef0ab82075c7ba6b242396cc78.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ZWCAD 2021beta zainstalowany jest na Windows 7 i problem z drukowaniem za pomocą drukarki 'DWG to PDF' również występuje.
Opcja drukowania w tle odznaczona. Program zamyka na moment okno ustawień wydruku i szybko wraca do niego (wygląda jakby przerwał operację drukowania).

Druk za pomocą drukarki PDF Creator jest możliwy, ale podobnie jak to zgłaszał @Marek-M wydruk bloków  z atrybutami działa niepoprawnie.

Czy na Win10 również występuje problem z ponownym otwieraniem rysunków?
Dokładna wygląda to tak:

  • otwieram dowolny plik dwg lub kilka jednocześnie (np prze przeciągnięcie do okna programu). Rysunki otwierają się bez problemów.
  • zamknięcie rysunku poprzez kartę (program zostaje otwarty) i ponowna próba otwarcia tego samego rysunku lub innego powoduje zawieszkę (program ładuje rysunek i ładuje..... i ładuje) lub całkowity crash error. Czasami program zwraca komunikaty, że plik jest uszkodzony i należy wykonać polecenie NAPRAW albo, że serwer jest zajęty....
  • Zamknięcie programu i uruchomienie na nowo pozwala otworzyć nowe rysunku bez problemu

Czy na Win10 macie podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu z ponownym otwieraniem plików w taki sposób jak opisałeś @Chris u mnie na Windows 10 nie występuje. Ponownie ładowane pliki otwierają się tak samo szybko, jak otweirane za pierwszym razem. A ten problem z drukowaniem 'DWG to PDF' opisałeś dokładnie w taki sposób jak to u mnie wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rysunki, do których są zaimportowane dokumenty pdf, które są skanami dokumentacji papierowej. Czyli bitmapa wepchnięta do pdf jako podkład do rysowania. W 2020 otwiera się normalnie w 2021 wywala crash report 😞

Recover nie przynosi efektu, tym bardziej, że w 2020 się otwiera.

image.thumb.png.8aac89e5dc59031f5629dcd92359fed4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety winowajca był wytypowany przedwcześnie. Żonglując domyślnym programem do dwg udało mi się otworzyć plik prawidłowo, ale zdarzało się że na "pusto" też wyskakiwał mi crash report. Tak więc widzę, że problem jest bardziej złożony o niewyjaśnionym podłożu. Na tą chwilę utraciłem powtarzalność zachowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2020 o 14:57, Chris napisał:

(...)

  • otwieram dowolny plik dwg lub kilka jednocześnie (np prze przeciągnięcie do okna programu). Rysunki otwierają się bez problemów.
  • zamknięcie rysunku poprzez kartę (program zostaje otwarty) i ponowna próba otwarcia tego samego rysunku lub innego powoduje zawieszkę (program ładuje rysunek i ładuje..... i ładuje) lub całkowity crash error. Czasami program zwraca komunikaty, że plik jest uszkodzony i należy wykonać polecenie NAPRAW albo, że serwer jest zajęty....
  • Zamknięcie programu i uruchomienie na nowo pozwala otworzyć nowe rysunku bez problemu

Czy na Win10 macie podobne problemy?

U mnie to samo. Często pokazuje, że otwierany plik jest uszkodzony.
Z innych zaobserwowanych rzeczy:

- osnap MIDPOINT ma znacznik do góry nogami (trójkąt "postawiony" na jednym wierzchołku)
- program kompletnie nie pamięta ustawień RIGHT-CLICK CUSTOMIZATION. Po włączeniu za jakiś czas ustawienie "samo" się wyłącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BKW napisał:

- program kompletnie nie pamięta ustawień RIGHT-CLICK CUSTOMIZATION. Po włączeniu za jakiś czas ustawienie "samo" się wyłącza

U mnie problem z PPM również występuje. Co prawda ja używam PPM do zatwierdzenia komend bez rozwijanego MENU, ale PPM w ogóle nie reaguje.
NP. wybieram komendę MOVE, zatwierdzam SPACJA/ENTER, wybieram obiekt i normalnie PPM zatwierdzałem żeby kontynuować. W 2021beta PPM w ogóle nie reaguje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dmatusz3 napisał:

Po wpisaniu polecenia CUI można przypisywać polecenia do klawiszy myszki.

Nie jestem pewien, czy wszystko dobrze robię, ale nie mogę przypisać nowej funkcji do Button 2. Po wybraniu funkcji program nie umożliwia zatwierdzenia wybranej funkcji (APPLY nieaktywny), a zatwierdzenie OK równa się z opuszczeniem okna. Po ponownym wejściu do okna CUI okazuje się, że ustawienia dla Button 2 nie uległy zmianie. Udało mi się usunąć obecnie przypisane ustawienie SNAP MENU, ale nie potrafię ustawić nowego. Zależy mi żeby PPM działał jak ENTER, co powinienem wybrać? (w oknie OPCJE wybrałem już odpowiednie ustawienia, ale w ZWCAD 2021beta nie działa to tak jak ZWCAD 2020).
Czy robię coś źle jeśli chodzi o przypisanie nowej funkcji dla Button 2?

BTW: Obecnie pracuję na gryzoniu Logitech G604, gdyby miało to jakieś znaczenie w przypadku problemów z PPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na stronie https://www.zwcad.pl/zwcad-2021-beta.html zamieściliśmy krótki opis wybranych, nowych funkcji bety. Natomiast 16 i 22 lipca spotykamy się na ich prezentację.
 
Mamy jeszcze wolne miejsca na oba terminy: 
📅 16 lipca (CZWARTEK) g. 11:00 ▶️ https://wstaw.net/YfnaTV5b
lub 📅 22 lipca (środa) o g. 17:00 ▶️ https://wstaw.net/6RLbvc6y
 
Można wybrać jeden z nich i zarejestrować się ✔️
 
Cytuj

"Zbliżamy się do premiery ZWCAD 2021, jeśli jesteś ciekawy co przyniesie nowa wersja już teraz zapraszamy na webinarium!

Zapraszamy do  udziału zarówno użytkowników ZWCAD, jak i wszystkie osoby poszukujące dla siebie najbardziej optymalnego rozwiązania CAD.

Bez względu na to czy robisz duże projekty czy drobne modyfikacje zapraszamy do zapoznania się naszą propozycją i programem ZWCAD.

ZWCAD to program dostępny na rynku polskim od wielu lat. Jest stale rozwijany i dostosowywany do potrzeb użytkowników. Posiada elastyczne sposoby licencjonowania, a co istotne jest dostarczanych w postaci licencji bezterminowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie? Zapraszamy do udziału w najbliższym webinarium."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie myszka też coś szwankuje. Mam taką jak na zrzucie i tak skonfigurowaną

image.png.dafe0219be03537a23be579eeb9d0168.png

Na środkowy przycisk w ogóle nie reaguje. Nie ważne czy przyciska 3 czy 4 czy 5. Wszystkie są skonfigurowane jako środkowy przycisk myszy. Mbuttonpan na 0. Działa dwuklik na środkowym przycisku robiąc zoom all. Jak ustawię mbuttonpan na 1 to łapka na środkowym przycisku działa, ale ja potrzebuję menu podręcznego. Nie działa również Shift+PPM 😞 Schift+SPM czyli 3DOrbit działa.

Bez menu podręcznego w praktyce program dla mnie jest nie używalny. 

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zauważaliśmy problem na myszkach z większą ilości przycisków i przesłaliśmy zgłoszenie.

Przyciski są numerowane w taki sposób:

  • przycisk 1 - lewy klawisz myszy,
  • przycisk 2 - prawy klawisz myszy,
  • przycisk 4 - klawisz środkowy.

W przypadku niektórych myszy z większą ilością przycisków pomagało usuniecie ustawień dla pozycji Click w CUI (czyli skasowanie pozycji od Button 2 do Button 10).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.