ZWCad 2021 Beta


BKW

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, dmatusz3 napisał:

Ukazała się druga beta zawierająca szereg poprawek. Między innymi poprawiono obsługę myszki.

Niestety czas dla wersji TRIAL został wyczerpany... Program uruchamia się, ale z ograniczeniami...

Czy jest jakaś możliwość przywrócenia 30-dniowego okresu testowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2020 o 07:43, Chris napisał:

Niestety czas dla wersji TRIAL został wyczerpany... Program uruchamia się, ale z ograniczeniami...

Czy jest jakaś możliwość przywrócenia 30-dniowego okresu testowego?

Dodatkowo - czy jest możliwość zaktualizowania wersji beta (albo będzie możliwość) przez mechanizm ONLINE UPDATE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 30.06.2020 o 10:36, BKW napisał:

Kilka szybkich spostrzeżeń:
1. Płynność zoomowania i działania programu na tym samym pliku a różnych wersjach oprogramowania ( 2015+, 2020 ) zdecydowanie na minus. Mam wrażenie, że występują "mini zawieszenia" przy każdej komendzie.
2. Polecenie zoom dalej "łapie" osnapy
3. Polecenie refedit - przy edytowaniu bloku i wyjściu z polecenia refedit program dalej pokazuje caaaaaaaaały rysunek wyszarzony, ale z możliwością rysowania poza blokiem. Nie da się zapisać, gdyż program krzyczy, że dalej aktywne jest polecenie refedit (chociaż tak nie jest). Rysunek powraca do normalności po kolejnym użyciu polecenia refedit i anulowaniu edycji bloku.
4. Przy poleceniu zoom znika "krzyż" - nie zawsze, ale bardzo często.
5. Obsługa 2 monitorów - nie da się ustawić programu zmaksymalizowanego na jednym monitorze - zawsze maksymalizuje się na jednym z monitorów - nigdy na drugim. Z kolei polecenie CLEANSCREENON pozwala na maksymalizację programu w dowolnym monitorze.

To tak na szybko. Być może są to błędy programu wystepujące tylko na moim sprzęcie (zainstalowany zwcad 2015+, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021beta). Być może część błędów występuje tylko przy pracy z dwoma monitorami (pierwszy raz testuję pracę programu na 2 monitorach - zwcad15+ działa bez zarzutu)
 

1. Tu nastąpiła zdecydowana poprawa. Natomiast mam wrażenie, że przy kopiowaniu i wklejaniu ze schowka następuje 3, 4 sekundowe zawieszenie programu.
2. NIE POPRAWIONO
3. DALEJ WYSTĘPUJE BŁĄD
4. Nie zauważyłem, żeby ten błąd się pojawiał.
5. Poprawiono

Dnia 3.07.2020 o 15:18, BKW napisał:

U mnie to samo. Często pokazuje, że otwierany plik jest uszkodzony.
Z innych zaobserwowanych rzeczy:

- osnap MIDPOINT ma znacznik do góry nogami (trójkąt "postawiony" na jednym wierzchołku)
- program kompletnie nie pamięta ustawień RIGHT-CLICK CUSTOMIZATION. Po włączeniu za jakiś czas ustawienie "samo" się wyłącza

6. Komunikat z uszkodzonym plikiem jeszcze się nie pojawił, więc zakładam, że problem rozwiązano
7. MIDPOINT - dalej do góry nogami
8. Wygląda na to, że zostało to poprawione. Z kolei nie jestem w stanie odwrócić działania komendy ZOOM / REAL TIME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem prostą tabelę. Napisałem prostą formułę  =sqrt(A2). Program podaje wynik  z 6 cyframi po kropce. Przycisk format danych jest nieaktywny. Czy formatowanie jest jeszcze niedostępne, czy ja coś muszę zrobić, aby  uaktywnił się ten przycisk? 

 

Edytowane przez Parikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Parikon napisał:

Zrobiłem prostą tabelę. Napisałem prostą formułę  =sqrt(A2). Program podaje wynik  z 6 cyframi po kropce. Przycisk format danych jest nieaktywny. Czy formatowanie jest jeszcze niedostępne, czy ja coś muszę zrobić, aby  uaktywnił się ten przycisk?

Klikamy 2x w komórkę w której chcemy uzyskać wynik działania, dodajemy pole przez ikonę, klikamy w daną komórkę na której chcemy wykonać operacje i format staje się dostępny.

field.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.08.2020 o 13:09, BKW napisał:

9. Przy próbie selekcji obiektów co jakiś czas znika krzyż i nie widać co się zaznacza. (...)

vernum = "2020.07.25(58130)_x64"
10. Podczas wymuszania pkt przecięcia się 2 linii następuje dziwne zachowanie - program chwilę się zacina a następnie umieszcza przenoszony (kopiowany) element w całkiem innym miejscu lub zostawia w tej samej pozycji. Poniżej gif

zw2021b2_intersection.gif.460262f2ae1fa81bf839ebde74635100.gif

Z kolei gdy chcę złapać pkt przecięcia przenoszonych elementów program "zawiesza się", a w zasadzie okno rysowania. Nie da się nic w nim zrobić, ale komendy da się wprowadzić (chociaż program nie reaguje na nie). Poniżej gif

zw2021b2_intersection2.gif.1098cdf1898f7bd581ffb03146ef663e.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam Klaczek napisał:

Dzień dobry,

Wydaje mi się, że wskazuje Pan przecięcie tam gdzie go nie ma, a faktycznie potrzebuje Pan punktu opisanego jako Najbliższy.

Drugiego nie udało się potwierdzić.

Dobrze Pan napisał - wydaje się Panu. W pierwszym przypadku po pierwszym kliknięciu w linię z ONSAPEM "intersection" z trzema kropkami następuje przerwanie komendy.

Co do drugiego - być może wpływ na to ma to, że (jak kiedyś pisałem) na komputerze mam zainstalowanego zw2015+, zw2017, zw2018, zw2019, zw2020 i zw2021beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problemy z uruchomieniem wersji 2021 beta? U mnie nagminnie pojawia się błąd:

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu:    APPCRASH
  Nazwa aplikacji:    ZWCAD.exe
  Wersja aplikacji:    21.0.1002.58130
  Sygnatura czasowa aplikacji:    5f1bca0e
  Nazwa modułu z błędem:    ntdll.dll
  Wersja modułu z błędem:    6.3.9600.19678
  Sygnatura czasowa modułu z błędem:    5e82c88a
  Kod wyjątku:    c0000005
  Przesunięcie wyjątku:    00000000000547eb
  Wersja systemu operacyjnego:    6.3.9600.2.0.0.256.48
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    a824
  Dodatkowe informacje 2:    a8246ba26b9c8432b80fab90807e66d1
  Dodatkowe informacje 3:    00fa
  Dodatkowe informacje 4:    00fa19f8e584792a02cbec6a72e7ba4d

Po kilku próbach się uruchomi. Po którymś uruchomieniu problem powraca. W 2020 tego problemu nie ma.

 

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie trial po zakończeniu 30 dni brak możliwości zapisu. Ok pojawia się po czasie autosave odpowiedni komunikat

image.png.2dbb2999ec48787c01b6ad9b2439395c.png

Problem jest taki, że wyskakuje w kółko nie dając szansy na zrobienie czegokolwiek innego nawet na zamknięcie programu. Trzeba mieć niezły refleks, żeby wcisnąć OK a potem szybko krzyżyk do zamknięcia programu. Chyba kolejne wyświetlenie tego komunikatu powinno być po upływie czasu kolejnego autozapisu, a nie w kółko. Rozwiązaniem jest wyłączenie autozapisu w ogóle, ale w poprzedniej wersji tak nie było. Komunikat pojawiał się raz w odstępach autozapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, perlon napisał:

W trybie trial po zakończeniu 30 dni brak możliwości zapisu. Ok pojawia się po czasie autosave odpowiedni komunikat

Witam,

u mnie problem również nie występuje. Bez problemów mogę pliki otwierać, edytować i zapisywać.

Dzięki uprzejmości @dmatusz3 otrzymałem kod programowy, dzięki czemu wersję beta programu mogę testować dłużej niż 30 dni określone dla wersji TRIAL.
Po wykorzystaniu okresu 30 dni przy próbie zapisu plików pojawiało się podobne okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie przed upływem 30 dni też nie było problemu bo komunikat się nie pojawia. Ale po 30 dniach kiedy komunikat się pojawia to wyświetla się w kółko. Ja mam klucz sprzętowy i jeżeli zapomnę go zabrać z biura do domu to mimo wszystko w wersji 2020 mogę otworzyć rysunek i sobie coś podglądnąć. Co 10min wyskakuje mi okno daję ok i działam dalej. W 2021beta okno upierdliwie wyskakuje w kółko i ja to interpretuję jako niezgodność z poprzednią wersją. Chyba, że Chińczycy uznali że należy uprzykrzać życie przy pracy w trialu po 30 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, perlon napisał:

W 2021beta okno upierdliwie wyskakuje w kółko i ja to interpretuję jako niezgodność z poprzednią wersją. Chyba, że Chińczycy uznali że należy uprzykrzać życie przy pracy w trialu po 30 dniach

Zanim wprowadziłem kod programowy to rzeczywiście wyskakiwało okno ale nie kojarzę żeby była to taka częstotliwość, że nie dało się nic zrobić. Wydaje mi się, że raczej odbywało się to normalnie, tak jak dla innych wersji... (chociaż przyznaję, że nie użytkowałem programu w takim stanie zbyt długo ze względu właśnie na brak możliwości zapisu pliku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.