Parikon

Użytkownik forum
 • Content Count

  337
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Parikon last won the day on December 2 2018

Parikon had the most liked content!

About Parikon

 • Rank
  Średniozaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję! Już wszystko jasne.
 2. Wpisując 51,99 program nie widzi problemu, więc zapewne szerokość i długość geograficzną trzeba podawać po przecinku z przelicznikiem.
 3. Parikon

  nowy

 4. Najpierw na podstawie danych @JasW stworzyłem podłoże. Granica między bryłami, których rzut to kwadrat wyznacza kierunek północ- południe. Małe koło w środku wyznacza zasięg cienia 10 metrowego obiektu jaki wychodzi z podanego kąta padania promieni słonecznych. Duże koło, podzielone dwoma kolorami wyznacza podany azymut. W centrum ustawiłem dziesięciometrowy stożek o średnicy podstawy 1 metr. A oto wynik renderingu. Wniosek. Jest OK! Dane punktu na ziemi wpisałem bez przeliczania minut na dziesiętne po przecinku, czyli zapewne w zaokrągleniu. A tu widok z góry. 10 metrowy walec o średnicy metra zamiast stożka.
 5. Dobra propozycja na porównanie. Natomiast jest jeszcze kwestia wpisania danych. Przykładowo 51stopni i 6 minut to wypadało by zamiast wpisywać 51,6 wpisać 51,10. Pytanie zatem brzmi: Czy szerokość i długość to liczba, czy też przecinek pełni rolę separatora? 51st.6minut 36 sekund = 51 + (6*60+36)/3600 = 51,11
 6. W silniku renderującym ZwCAD-a jest możliwość ustawienia punktu na kuli ziemskiej, dnia i godziny. Co w zasadzie wystarczy do analizy nasłonecznienia. Spróbowałem i wyszło mi coś takiego. Na ile można zaufać tym ustawieniom? Przykładowo : Wrocław 51°06′36″N 17°01′20″E . W ZwCAD wpisuje 51,06 N i 17,01 E Czy to prawidłowe podejście?
 7. Dzięki. A ja się męczyłem z tym kopiowaniem. 😉 Dobrze nieraz pomóc sobie samemu.
 8. Jeśli chodzi i obwiednie kreskowania to ja mam prosty na to sposób. Kopiujemy kreskowanie o zadaną odległość, kasujemy oryginał a na jego miejsce wstawiamy kopie. Przy czym dziwnym trafem kopia będzie miała uchwyty po zaznaczeniu.
 9. Temat do zamknięcia. Wywaliłem całkiem obiekty XData z kodu i wszystko ok.
 10. Już wiem kiedy przestaje działać. Gdy chcę wywołać wcześniej zdefiniowany zzd.ResultBuffer rb tym kodem // Set the XData on our object //poniższej linijki już nie wykonuje tylko wypisuje komunikat błędu "eRegisteredAplicationidnotfound" wymiar.XData = rb; wymiar.XData = acResBuf; wymiar.XDataTransformBy(mat); wymiar.Dispose(); wymiar_start = koniec;
 11. Po aktualizacji do 2020 Sp1 jeden z moich programów przestał działać. Wyskakuje błąd eRegisteredAplicationidnotfound. Prawdopodobnie w tej wersji przestaje wykonywać się następujący kod. // Open the Registered Application table for read RegAppTable acRegAppTbl; acRegAppTbl = tr.GetObject(db.RegAppTableId, OpenMode.ForRead) as RegAppTable; // Check to see if the app "ACAD_DSTYLE_DIMJAG_POSITION" is // registered and if not add it to the RegApp table if (acRegAppTbl.Has("ZWCAD_DSTYLE_DIMJAG_POSITION") == false) { using (RegAppTableRecord acRegAppTblRec = new RegAppTableRecord()) { acRegAppTblRec.Name = "ZWCAD_DSTYLE_DIMJAG_POSITION"; acRegAppTbl.UpgradeOpen(); acRegAppTbl.Add(acRegAppTblRec); tr.AddNewlyCreatedDBObject(acRegAppTblRec, true); } } Dalsza część kodu // Create a result buffer to define the Xdata ResultBuffer acResBuf = new ResultBuffer(); acResBuf.Add(new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataRegAppName, "ZWCAD_DSTYLE_DIMJAG_POSITION")); acResBuf.Add(new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataInteger16, 387)); acResBuf.Add(new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataInteger16, 3)); acResBuf.Add(new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataInteger16, 389)); acResBuf.Add(new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataXCoordinate, new zzg.Point3d(-1.26985, 3.91514, 0))); zzd.ResultBuffer rb = new zzd.ResultBuffer(new zzd.TypedValue[10] {new zzd.TypedValue((int)zzd.DxfCode.ExtendedDataRegAppName, "ZWCAD"), new zzd.TypedValue((int)zzd.DxfCode.ExtendedDataAsciiString, "DSTYLE"), new zzd.TypedValue((int)zzd.DxfCode.ExtendedDataControlString, "{"), new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataInteger16, 279 ), //DIMTMOVE new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataInteger16, 40 ), // DIMSCALE new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataInteger16, 271 ), // DIMDEC new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataInteger16, 41), // DIMASZ new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataReal, 342 ), // DIMBLK new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataReal, 144 ), // DIMLFAC new TypedValue((int)DxfCode.ExtendedDataControlString, "}" )});
 12. Parikon

  ZWCad 2020 SP1

  Migracja z 2020 na 2020 P1 bezproblemowa. Pyta na końcu czy nadpisywać cuix itp. Ale po angielsku. Po odpowiedzi, aby pozostawić stare, wszystko działa po staremu - w sensie nie trzeba na nowo doinstalowywać nakładki czy menu.
 13. Parikon

  ZWCad 2020 SP1

  Już działa. Właśnie pobieram online. Wersja PL-pl
 14. Parikon

  Dokowanie panelu (C#)

  Jest to jakieś rozwiązanie i działa. Jednakże dziwne, że nagle trzeba zmienić kod aby coś działało jak należy. Dla sprawnego oka widoczne jest, że paleta najpierw pojawia się obok, a potem dopiero jest dokowana. Przy czym objawia się to tylko po uruchomieniu ZwCAD-a. Dobrze by było to zgłosić do poprawki. Natomiast sam kod udało mi się zaimplementować z powodzeniem. static void OnPaletteClose(object sender, zzw.PaletteSetStateEventArgs e) { if (e.NewState == zzw.StateEventIndex.Hide) { if (_ps.Dock == zzw.DockSides.Left) { Settings1.Default._ps = "left"; } else { Settings1.Default._ps = "right"; } } } Dziękuję za pomoc.
 15. Parikon

  Dokowanie panelu (C#)

  Jeżeli nie da się tego naprawić po staremu, to można dać możliwość użytkownikowi wyboru strony w formie ustawień w programie. Co możecie zaimplementować też w powyższym programie.