Parikon

Użytkownik forum
 • Zawartość

  229
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  16

Ostatnia wygrana Parikon w Rankingu w dniu 21 Luty

Parikon posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O Parikon

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Szyk wzdłuż ścieżki

  Dorzucę jeszcze coś takiego. http://through-the-interface.typepad.com/through_the_interface/2011/11/creating-a-simple-associative-autocad-array-along-a-path-using-net.html
 2. SP2 beta Fillet

  Test, który pokazywałem był robiony na Windows 10. Być może miało to związek z aktualizacją. Aktualnie wróciłem do SP1, więc wypowiem się po oficjalnym wydaniu SP2.
 3. Przybornik PARIKON

  Udało się wstawić moduł bazy zbrojenia w paletę ZwCAD. Niby nic a jednak cieszy.
 4. Edycja w polach właściwości wymiaru

  Przychylam się do prośby. Szczególnie, że testujemy betę a nie finalne wydanie SP2
 5. SP2 beta Fillet

  Nie ma znaczenia.
 6. SP2 beta Fillet

 7. SP2 beta Fillet

  Witam, Polecenie _fillet (zaokrągl) - nie działa zmiana parametrów promienia wpisywana przy kursorze wskazującym. Jak wyłączyć funkcje wpisywania komend przy kursorze?
 8. Problem wydaje się rozwiązany VERNUM = "2018.02.11(28325)_x64"
 9. Własny toolbar w ZwCAD 2018 SP1 [rozwiązany]

  Dziękuję. Tego właśnie szukałem. Po dodaniu przycisku można go już przenieś do nowego paska. Proszę zgłosić producentowi, że jeśli w pasku narzędzi, w którym już są polecenia prawym klawiszem myszki skopiuję polecenie a potem zechce je wkleić do tego paska to ZwCAD się wysypuje. Teoretycznie oczekiwałbym nowego polecenia co najwyżej z dopiskiem kopia i nowym ID.
 10. Własny toolbar w ZwCAD 2018 SP1 [rozwiązany]

  Problem jest taki, że klonowanie daje to, że edycja nowego przycisku zmienia dane w danych starego przycisku. Kopiowanie to samo, gdyż nowo-wkopiowany element ma to samo ID elementu. Kopiowanie wewnątrz nowego paska wysypuje program. Jeśli utworze nowy pasek to jak dodać do niego przycisk inaczej niż poprzez kopiowanie lub klonowanie z innego paska? Nawet jak skopiuje lub sklonuje z innego paska to niejako zawsze nowy przycisk w nowym pasku ma ID jak ten z którego skopiowałem. Więc zmiany zachodzą także w przycisku, którego użyłem do skopiowania lub sklonowania. Wydaje mnie się, że dobrze zrozumiałem powyższy przewodnik. Ale dalej nie wiem czemu u mnie nie zmienia ID przycisku.
 11. Przybornik PARIKON

  PI 2018 wydanie 20180211 ZwCAD Najnowsze wydanie, które przede wszystkim poprawia błędne wygenerowanie samorozpakowującego się archiwum w poprzednim wydaniu. Przez to, po rozpakowaniu wszystkie pliki zawarte w katalogu PI 2018 rozpakowywały się do tego katalogu oraz nie były tworzone foldery podrzędne. Przez co nie działały wszystkie moduły odnoszące się do baz, w tym moduł bazy prętów żelbetowych. Bazy program tworzy w katalogu Bazy a niestety nie było go w katalogu głównym programu. Dziękuję za zgłoszenie problemu. Sam nie pobieram wysłanych na serwer plików więc nie byłem świadom problemu jaki mogą mieć osoby chcące używać lub sprawdzić PI. W tym wydaniu rozpakowywanie powinno przebiegać prawidłowo. Dodatkowo do katalogu PI 2018 dodałem nowy podkatalog Pict w którym znajdują się wszystkie grafiki przycisków oraz plik Cuix. Od teraz można w łatwy sposób (chociaż jednak wymagający trochę zaangażowania- patrz film) dodać toolbary związane z PI. Po pobraniu samorozpakowującego się archiwum z najnowszą wersję należy kliknąć na nie prawym klawiszem myszki i uruchomić jako administrator. Zalecam wcześniej przeskanować archiwum programem antywirusowym. Samorozpakowujące się archiwum jest tworzone Total - Commanderem. Po rozpakowaniu w dowolnym miejscu na dysku własnego komputera postępujemy jak na poniższym filmie. W przypadku gdyby przycisku w Toolbarach nie wyświetlały grafik należy wskazać odpowiednie poprzez moduł ustawienia interfejsu.
 12. Można prosić o krótki przewodnik jak zrobić własny toolbar za pomocą modułu dostosuj interfejs. O ile z dodaniem nowego paska zadań nie mam problemu to mam pytanie jak dodać do tego paska własny przycisk w celu wywoływania nowych komend jakie ładuję za pomocą aplikacji lispowych czy aplikacji w formie plików dll.
 13. Kiedyś też nie przechodziłem w stan hibernacji i niestety skończyło się to utratą zdrowia. Proponuję świadomy restart.
 14. Jakie macie Panowie i Panie wersje? Od miesiąca używam vernum "2017.12.19(25174)_x64" komercyjnie i przejrzałem foldery z rysunkami i nie mam tam plików dwl. Trzeba także stwierdzić, że dwl to nie plik ukryty. Zarówno na serwerze sieciowym pod kontrolą Linuksa jak i na dyskach pod kontrolą Windows 10 nie pozostał żaden plik dwl jawnie jak i jako plik ukryty.
 15. Przybornik PARIKON

  Dzięki za wskazanie miejsca zmiany obiektu.Tostring().Replace(".",","); Zasady sporządzania dokumentacji projektowej w budownictwie to jedno ale jeszcze jest zakres projektu budowlanego. PZT jest zakresem projektu budowlanego i obowiązek określenia tego zakresu tak aby przypilnować czytelności danych spoczywa na ministrze a nie na naszych odczuciach. Zatem odpowiednim rozporządzeniem do określenia jakie zasady obowiązują przy sporządzaniu PZT będzie: Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego W tymże rozporządzeniu powinny być podane szczegółowe wymagania co do zakresu projektu budowlanego jakim jest PZDlubT. T= D+D*n ---> n należy do liczb naturalnych od 1 do teren Państwa Polskiego podzielony na działki budowlane. Jak kogoś stać może przedstawić tak wielki plan. Sam projekt budowlany jest tylko zakresem opracowań sporządzanych w budownictwie. http://www.architektura.info/index.php/prawo/szczegolowy_zakres_i_forma_projektu_budowlanego/zalacznik_1_wykaz_polskich_norm_powolanych_w_rozporzadzeniu