Parikon

Użytkownik forum
 • Zawartość

  212
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  13

Ostatnia wygrana Parikon w Rankingu w dniu 18 Grudzień 2017

Parikon posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O Parikon

 • Tytuł
  Zaawansowany
 1. projekt_forum.dll

  How to draw circle autocad net How to draw line autocad net Odpowiedź wujka google
 2. projekt_forum.dll

  Pamiętam i na pewno wrócę do tego tematu.
 3. Przybornik PARIKON

  Nowa metoda opisująca pręty w przekroju.
 4. Przybornik PARIKON

  Nowa funkcja opisująca na rysunku zdefiniowane w bazie elementy wraz ze skalą w jakich są narysowane i liczbą sztuk. Przy okazji poprawiono znaną liczbę błędów choć nie wiem jaka jest ich ilość.
 5. Przybornik PARIKON

  Ja też nie jestem polonistą, ale po zapoznaniu się z problemem uważam, że uwaga jest bardzo słuszna. Poprawka nie będzie nastręczała problemu. Dzięki za uwagę.
 6. Przybornik PARIKON

  Wydanie 20180112 Ukończyłem metodę, która zlicza łączną masę stali i wstawia do rysunku globalne zestawienie elementów zbrojeniowych zdefiniowanych w bazie.
 7. Toolbar gdy jest interfejs wstązkowy

  Dzięki! Zapominam o podkreślniku przed poleceniem.
 8. Jak wyciągnąć dowolny toolbar gdy jestem w interfejsie wstążkowym. Interesuje mnie efekt jak na poniższym filmie nr 9.
 9. Przybornik PARIKON

  Kończąc sprawę wymiarowania dodam: Mój rysunek poglądowy belki ma jeden istotny błąd. Ten rysunek jest rysowany w centymetrach i wymiarowany w cm. Natomiast kota wysokościowa jest w domyśle w metrach. Jednakże amerykanin gdy zobaczy, że długość pręta jest w cm to odczyta kotę wysokościową jako ponad 2 tysiące centymetrów. Natomiast kolega @montek odczyta jako ponad 2 metry z dokładności do 1/1000 metra. Jak wymiaruję wszystko w mm to kolega @montek jak i amerykanim wykonają belkę na tej samej wysokości od poziomu zero. Dlatego ja też jestem za milimetrami. Ale jak to się mówi "klient nasz Pan". Jak amerykanin zobaczy 2,34 to uzna to za pomyłkę gdyż nie ma takich liczb. W końcu przecinek to separator tysięcy więc po nim muszą być 3 cyfry a nie dwie. My powiemy, że kota jest w metrach tylko po co aż z taką dokładnością? Chociaż jeśli ktoś ma dostęp do amerykańskiej wersji tej normy to może obali moją teorię. Uwaga - to jest na razie teoria.
 10. Przybornik PARIKON

  Mój rysunek jest poglądowy. Raz pokazałem, że opisuje pręt podając jego długość w mm(pierwszy film) a drugi raz opisując jego długość w cm. Rysując elementy żelbetowe mogę zamiast rysować je w metrach rysować je myślowo przyjmując inną jednostkę. Najbardziej optymalna przy rysowaniu elementów żelbetowych jednostką jest centymetr. Na moim rysunku nie mieszam jednostek w jakich wymiarowany jest element. Zarówno na przekroju jak i widoku z boku jest to cm. @montek - polskie normy zgodne z iso zakładają jako jednostkę milimetr a kota wysokościowa jest też w milimetrach gdyż: 12 345,67 (dwanaście tysięcy trzysta czterdzieści pięć i sześćdziesiąt siedem setnych) 12,345.67 (dwanaście tysięcy trzysta czterdzieści pięć i sześćdziesiąt siedem setnych) wg ISO odrzucając dziesiętne będzie to 12,345 mm - kota wysokościowa Co do rozporządzeń to: aktualnie trwa http://trybunal.gov.pl/postepowanie-i-orzeczenia/transmisja/
 11. Przybornik PARIKON

  Nikt tu nie ma problemu. Należy czynić swą powinność. PI 2018 umożliwia drukowanie w mm. Pewne rzeczy należy ustalać na etapie negocjacji. Założenie - istnieje stała współpraca między osobami odpowiedzialnymi za zbieranie danych, projektowanie i wykonawstwo. Należy spytać odpowiedzialnych na początku czy życzą sobie mm, cm, metry a może cale. Klepanie dodatkowych zer wliczyć w cenę - najlepiej tak, że zgodzą się na wszystko.
 12. Przybornik PARIKON

  Szczerze, to jeśli chodzi o projekt budowlany to w nim przedstawiamy konstrukcje obiektu a nie konstrukcje elementu. Kosz zbrojeniowy to element konstrukcji szkieletu żelbetowego, który to szkielet jest elementem głównej konstrukcji obiektu podzielonym myślowo na mniejsze wynikające z ich charakteru pracy statycznej czy też przerw roboczych elementy. Wg mnie, zakres projektu budowlanego to nie jest przedstawienie wkładek zbrojeniowych. W podanym wyżej wykazie mamy normę dotyczącą rysunku zawartego w projekcie architektoniczo-budowlanym, który to rysunek jest zakresem projektu budowlanego, drugim zakresem projektu budowlanego jest PZT i na niego też jest norma. Nie widzę tu związku z normą PN-EN ISO 3766:2006, której stosowanie jest dobrowolne, jednakże jasno jest tam pokazane jak należy wyliczać długość potrzebnego pręta zbrojeniowego w zależności od kształtu itp itd i także, że powinno się wymiarować w mm. To wymiarowanie w mm wynika raczej z problemów używania przecinka lub kropki, który przy milimetrach znika. W budownictwie mniejszej jednostki nikt nie używa. Kolega @Martin_S znów przemilcza (chociaż pokazuje powyżej odpowiedni zapis) o tym, że jeśli chodzi o zakres projektu budowlanego jakim jest projekt-architektoniczno-budowlany i projekt zagospodarowania działki lub terenu to: oznaczenia graficzne i literowe można zawrzeć w legendzie. Projekt budowlany opracowuje projektant nie inżynier konstruktor, który mu podaje wyniki swojej pracy - chyba, że to ta sama osoba (maska). Osoba (πρόσωπον [prosopon], łac. persona) – pierwotnie, zarówno po grecku, jak i po łacinie słowo to oznaczało „maskę”, którą zakładali aktorzy w teatrze starożytnym. Rysując zgodnie z normą, gdy nie ma to wpływu na bezpieczeństwo, stabilność itp a tylko zwiększa czas, nakłady materiałowe oraz co najgorsze zmusza nas do zakupu odpowiedniego oprogramowania jesteśmy do tyłu w stosunku do tych co tego nie robią. Stosując oznaczenia normowe teoretycznie zwalnia nam to miejsce na rysunkach ale z drugiej strony nie jest mile widziane przez wykonawców, inwestorów itp itd wymądrzanie się do nich w stylu - kup pan sobie normę! Czyli i w tym przypadku dobrze jest zamieścić legendę i argument o wolnym miejscu odpada bo "klient nasz Pan".
 13. Przybornik PARIKON

  Jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi oczywiście o pieniądze. Wymiarując widok z boku w skali 1:50 a przekrój w skali 1:20 zachowujesz czytelność rysunku a oszczędzasz lasy. Trzeb mieć na uwadze, że nie tylko autor będzie ten rysunek powielał w kilku kopiach ale także potem będzie wiele razy drukowany czy powielany. Jeśli zaś chodzi o cm to wszelkie opisy są po prostu krótsze, a wklepywanie liczby 100 zamiast 1000 jest zawsze mniej pracochłonne. Przykładowo 3x14=42 w milimetrach będzie to 30x40=420. Wymiarując rozkład strzemion będę miał większe prawdopodobieństwo, że opis wymiaru pozostanie w linii wymiarowej, a nie zostanie odrzucony na bok co skutkuje tym, że muszę go dodatkowo formatować.
 14. Przybornik PARIKON

  Baza służy: - do generowania opisu elementów koszy zbrojeniowych wcześniej zdefiniowanych w pliku dwg. Ma służyć w przyszłości - do generowania zestawień, do wielu rysunków, w wielu plikach dwg. Także globalnych. Moduł tworzy bazę w katalogu z plikiem dwg. Jeśli więc w katalogu, z którego otwieramy lub zapisujemy dokument jest już baza (bazazbrojenia.wgd), to niezależnie czy tworzysz nowy dokument czy otwierasz już istniejący, moduł będzie korzystał z tej bazy. Zatem kilka osób pracując na własnych plikach dwg może ją na bieżąco wypełniać. Ważne aby tworzyli swoje pliki dwg w tym samym katalogu. Udoskonaliłem trochę moduł. Nie jest już oknem typu "modal". Wcześniej nie wiedziałem jak napisać kod aby używać okna typu "modelles"
 15. Przybornik PARIKON

  PI 2018 wydanie 20180104 Nowy moduł generujący obok pliku dwg nad którym pracuje użytkownik bazę danych zapisującą rysowane pręty zbrojeniowe. W module można zdefiniować elementy żelbetowe, przypisać je do rysunku, podać liczbę sztuk oraz zdefiniować dla nich pręty zbrojeniowe. Zdefiniowane pręty można opisać na rysunku dzięki funkcji opisu głównego pręta zawartej w module. W czasie definiowania prętów moduł sprawdza najwyższy ostatnio zdefiniowany numer pręta i proponuje kolejny. Program pobiera długość pręta zapisaną w schowku modułem "Opis odcinków pręta"