Automatyczna numeracja


Rekomendowane odpowiedzi

Mogę przygotować takiego LISPa, ale proszę na początek o odpowiedzi na kilka pytań:

Automatyczną numerację atrybutów można różnie zrozumieć. np czy kolejne atrybuty w tym samym bloku maja mieć kolejne numery? czy jeden atrybut w różnych blokach ma mieć kolejne numery?

Treść która była wcześniej ma się nadpisywać? czy numer ma się dopisywać przed/po aktualnej treści?

Jak chciałby Pan używać funkcji? czy chce Pan wybierać bloki ? czy mają się same wybierać np po nazwie / warstwie / dotychczasowej treści któregoś z atrybutów?

Może udostępniłby Pan jakiś mały przykład pliku, w którym moglibyśmy zobaczyć jak będzie wyglądał rysunek przed i jak jak powinien wyglądać rysunek po użyciu funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Poszukuję LISPa do ZWCAD 2018, który umożliwiłby:

- zaznaczenie bloku

- nadanie numeru z określonym prefiksem w wybranym atrybucie bloku

- wybranie kolejnego bloku

- nadanie kolejnego numeru z tym samym prefiksem co poprzednio w wybranym atrybucie bloku.

Tutaj http://www.lee-mac.com/autolabelattributes.html jest program o podobnej funkcjonalności, ale brakuje w nim funkcji ręcznego wyboru bloków. Program numeruje według kolejności wstawiania bloki. W moim przypadku potrzebuję możliwość wybierania kolejnych bloków. Nie jestem pewien czy taką funkcjonalność można uzyskać z wykorzystaniem LISPa.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o taki efekt mi chodzi, ale na atrybutach bloków. Zdaje się, że program działa na tekstach. Czy w ZWCAD można wczytać plik vlx ? Przy wczytywaniu aplikacji nie ma takiego rozszerzenia.

Zdaje się, że program z linku działa w podobny sposób jak polecenie _TCOUNT opisane tutaj:

https://www.facebook.com/AutocadPL/posts/trik-57pe%C5%82na-wersja-autocada-posiada-wygodne-polecenie-do-automatycznej-numeracj/566806220094308/

Polecenie _TCOUNT również odpowiada moim wymaganiom, ale nie działa na atrybutach bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do takich rzeczy jak kolejna numeracja z prefiksami używam aplikacji VT (https://www.cadtutor.net/forum/topic/58000-vt-atrribute-amp-text-editor-rlx/). Procedura wygląda następująco:

  1. uruchamiam funkcję VT
  2. klikam na tekst lub atrybut (atrybut niestety nie może być pusty, więc często ustawiam wszystkim atrybutom, które chcę numerować np. myślniki)
  3. w polu, które się wyświetla (domyślnie wpisana jest tam aktualna wartość tekstu lub atrybutu) wpisuję pierwszy numer z żądanym prefiksem - np. S-23-T-1 i wciskam OK
  4. klikam na kolejny atrybut, który chcę zmienić i wtedy klikam przycisk ++L (wybrany atrybut zostanie oznaczony jako S-23-T-2) i daję OK
  5. i tak atrybut po atrybucie klikam ++L oraz OK

Program ma więcej możliwości, bo można przyciskiem + i - dodawać kolejne numery, jeśli aktualnie chcemy pominąć jakiś kolejny numer.

Dodatkowo jest tam opcja do zaznaczenia "ASCI mode", która zwiększa oznaczenie alfabetycznie (czyli A > B > C).

Ogólnie aplikacja ma chyba ze 100 różnych ustawień ale we wszystkie się nie zagłębiałem, natomiast inkrementację atrybutów wykorzystuję bardzo często i wydaje mi się, że może sprostać oczekiwaniom wielu użytkowników CAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Pod ZWCAD 2018 Pro program ma jakiś problem, tzn. uruchomił się raz, wyświetliło się okienko, zacząłem się "bawić" i przy kolejnym wywołaniu polecenia VT wyświetla: "zły typ funkcji - nil". Pisałem do pomocy ZWCAD, ale jedyne co otrzymałem to konwerter z VLX do VLS. Program nadal nie działa, ale przekonwertowałem program z linku od perlona (ze strony kojacek) i ten działa bez zarzutu. Obu Panom wielkie dzięki! Znacznie mi to przyspieszy pracę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWCAD nie obsługuje plików z rozszerzeniem VLX i FAS, ponieważ jest to zastrzeżony format Autodesku.

VLX i FAS to (w pewnym uproszczeniu) pliki binarne, tak więc nie mamy możliwości zajrzenia i modyfikacji skryptu.

Dostępny jest konwerter plików firmy trzeciej, który tłumaczy takie pliki na format ZWCADa.

Konwerter_plikow_fas_vlx.png

 

Powyższe narzędzie to można pobrać tutaj LispConverter.zip

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

A czy ktoś z forumowiczów może pomóc w napisaniu LISPa który by tak pozycjonował?

A więc. Mamy kilkanaście bloków na rysunku ( dynamicznych z atrybutami ) . W bloku są zawarte atrybuty które oznaczają : S1 - numer słupa i 24x24 - wymiar słupa. ( wymiar słupa się zmienia ). I teraz chodzi o to żeby :

1. Wskazać bloki,

2. Wybrać atrybuty

3. Przenumerować . Z zaznaczeniem że jeśli słup ma wymiar 24x50 to już nie jest S1 tylko S2, słup o wymiarach 25x40 już jest słupem S3. Chodzi o to żeby nie numerował po kolei wszystkich tylko jeśli atrybut wymiaru jest inny niż wzorcowy to numer słupa też jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie