Harry

Automatyczna numeracja

Recommended Posts

Mogę przygotować takiego LISPa, ale proszę na początek o odpowiedzi na kilka pytań:

Automatyczną numerację atrybutów można różnie zrozumieć. np czy kolejne atrybuty w tym samym bloku maja mieć kolejne numery? czy jeden atrybut w różnych blokach ma mieć kolejne numery?

Treść która była wcześniej ma się nadpisywać? czy numer ma się dopisywać przed/po aktualnej treści?

Jak chciałby Pan używać funkcji? czy chce Pan wybierać bloki ? czy mają się same wybierać np po nazwie / warstwie / dotychczasowej treści któregoś z atrybutów?

Może udostępniłby Pan jakiś mały przykład pliku, w którym moglibyśmy zobaczyć jak będzie wyglądał rysunek przed i jak jak powinien wyglądać rysunek po użyciu funkcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Poszukuję LISPa do ZWCAD 2018, który umożliwiłby:

- zaznaczenie bloku

- nadanie numeru z określonym prefiksem w wybranym atrybucie bloku

- wybranie kolejnego bloku

- nadanie kolejnego numeru z tym samym prefiksem co poprzednio w wybranym atrybucie bloku.

Tutaj http://www.lee-mac.com/autolabelattributes.html jest program o podobnej funkcjonalności, ale brakuje w nim funkcji ręcznego wyboru bloków. Program numeruje według kolejności wstawiania bloki. W moim przypadku potrzebuję możliwość wybierania kolejnych bloków. Nie jestem pewien czy taką funkcjonalność można uzyskać z wykorzystaniem LISPa.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mógłbyś bardziej zobrazować o co Ci chodzi? Może jestem w stanie pomóc ale trochę nie rozumiem jaki ma być efekt końcowy i gdzie ma być ten numer i prefix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie o taki efekt mi chodzi, ale na atrybutach bloków. Zdaje się, że program działa na tekstach. Czy w ZWCAD można wczytać plik vlx ? Przy wczytywaniu aplikacji nie ma takiego rozszerzenia.

Zdaje się, że program z linku działa w podobny sposób jak polecenie _TCOUNT opisane tutaj:

https://www.facebook.com/AutocadPL/posts/trik-57pe%C5%82na-wersja-autocada-posiada-wygodne-polecenie-do-automatycznej-numeracj/566806220094308/

Polecenie _TCOUNT również odpowiada moim wymaganiom, ale nie działa na atrybutach bloku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja do takich rzeczy jak kolejna numeracja z prefiksami używam aplikacji VT (https://www.cadtutor.net/forum/topic/58000-vt-atrribute-amp-text-editor-rlx/). Procedura wygląda następująco:

  1. uruchamiam funkcję VT
  2. klikam na tekst lub atrybut (atrybut niestety nie może być pusty, więc często ustawiam wszystkim atrybutom, które chcę numerować np. myślniki)
  3. w polu, które się wyświetla (domyślnie wpisana jest tam aktualna wartość tekstu lub atrybutu) wpisuję pierwszy numer z żądanym prefiksem - np. S-23-T-1 i wciskam OK
  4. klikam na kolejny atrybut, który chcę zmienić i wtedy klikam przycisk ++L (wybrany atrybut zostanie oznaczony jako S-23-T-2) i daję OK
  5. i tak atrybut po atrybucie klikam ++L oraz OK

Program ma więcej możliwości, bo można przyciskiem + i - dodawać kolejne numery, jeśli aktualnie chcemy pominąć jakiś kolejny numer.

Dodatkowo jest tam opcja do zaznaczenia "ASCI mode", która zwiększa oznaczenie alfabetycznie (czyli A > B > C).

Ogólnie aplikacja ma chyba ze 100 różnych ustawień ale we wszystkie się nie zagłębiałem, natomiast inkrementację atrybutów wykorzystuję bardzo często i wydaje mi się, że może sprostać oczekiwaniom wielu użytkowników CAD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z opisu wynika, że to chyba to czego potrzebuję, ale niestety nie działają linki na forum cadtutor. Czy byłaby możliwość udostępnienia pliku VT.lsp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj już komp uśpiony. Jutro podeślę kopię z mojego kompa. Tych linków nie sprawdzałem przed wysłaniem posta, bo używam tej aplikacji co najmniej rok. Tak więc jutro tu wrzucę tego LSP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie. Pod ZWCAD 2018 Pro program ma jakiś problem, tzn. uruchomił się raz, wyświetliło się okienko, zacząłem się "bawić" i przy kolejnym wywołaniu polecenia VT wyświetla: "zły typ funkcji - nil". Pisałem do pomocy ZWCAD, ale jedyne co otrzymałem to konwerter z VLX do VLS. Program nadal nie działa, ale przekonwertowałem program z linku od perlona (ze strony kojacek) i ten działa bez zarzutu. Obu Panom wielkie dzięki! Znacznie mi to przyspieszy pracę. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZWCAD nie obsługuje plików z rozszerzeniem VLX i FAS, ponieważ jest to zastrzeżony format Autodesku.

VLX i FAS to (w pewnym uproszczeniu) pliki binarne, tak więc nie mamy możliwości zajrzenia i modyfikacji skryptu.

Dostępny jest konwerter plików firmy trzeciej, który tłumaczy takie pliki na format ZWCADa.

Konwerter_plikow_fas_vlx.png

 

Powyższe narzędzie to można pobrać tutaj LispConverter.zip

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now