ZWCAD+ nowe informacje.


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem taki problem. Ustawiłem sobie swoje menu, potworzyłem swoje ikony i wszystko działa, ale kiedy zamknę komputer i otworzę go ponownie to moje ikony nie wyświetlają się. Muszę usunąć moje menu i wczytać jeszcze raz w formacie mnu, wczytanie w w formacie mns i munuc nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W ZWCAD+ zaczęła działać edycja pojedyńczych atrybutów takim poleceniem

*^C^C-attedit;;;;;\;V;R;\; zmiana wartości

ale można zmieniać, kolor, styl, kąt wysokość.

Bardzo mi tej funkcji brakowało w stosunku do AC. Często zmieniam wartości i otwierało się okno dialogowe, a teraz wskazuję atrybut podaję nową wartość, ok. i mogę wskazać następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tyle postów, bo ogólnie jestem zadowolony z +. Wprowadzono wiele możliwości z których korzystałem w AC i jest znacznie szybszy. Jednak jest trochę różnic z poprzednią wersja np. w drukowaniu, miałem wstawiony plik Excela "na sód" to nie został wydrukowany (w ZWCADZIE 2012 w tych samych ustawieniach był drukowany).

W ustawieniach mojej drukarki XEROX WC5020 marginesy w formacie A3 były 3;4;3;4, a w + 5;4;5;4 i nie udaje się tego zmienić. Będę musiał pozmieniać formatki i pamiętać o tym przy drukowaniu wcześniejszych projektów.

Trochę jest różnic w kreskowaniach - nie trzymają skali przy modyfikacji, ale za to wydaje się że można je rozciągać z granicami, przynajmniej parę razy mi się to udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem ciekawostkę. Nie działa ctr+C, to znaczy działa jak w starych wersjach AC jako "cancel". Nie działa też ctr+V , a Ctr+X działa jako "delete". Nie chcę pisać co mi przychodzi do głowy.

I jeszcze jedno w niektórych funkcjach np. LAYMCH, nie działa pre-wybór (najpierw wybieram, a później wywołuję funkcję). Chyba jeszcze w innych funkcjach podobnie nie działa pre-wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy wiadomo coś o terminie kodów do zwcad+. Pytam bo już chyba miesiąc mija od premiery nowego zwcada+.

Pojawił się też Zwcad Mechanical? Czy znana jest cena tego programu? Zauważyłem że jest to rozbudowany zwcad+ w związku z tym czy będzie jedna instalka i tylko kodami będzie się aktywować konkretny produkt, czy tez będą to dwa odrębne programy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kompilacja jest DUŻO lepsza od poprzedniej, chociaz kilka braków dalej jest:

Nie działa zmienna EXPERT i zwcad+ nie pyta się czy zastąpić istniejące pliki dwg przy zapisywaniu:

;=========================================================================
(defun c:testmode () ; test dzialania zmiennej EXPERT
(setvar "EXPERT" 0) ; a tu jest błąd bo zwcad+ zachowuje sie zawsze jakby było 2
(command "_saveas" "" "" "_y") ; zwcad+ nie chce potwierdzenia nadpisania pliku, chyba powinno byc zależne od zmiennej EXPERT
);defun
;=========================================================================

Nie działa zapamiętywanie wielkości okna menedżera warstw, ale filtry warstw już są chyba OK.

Jakie to są te nowe funkcje w lispie?

Licencjonowanie:

Dodano funkcję w LISP do sprawdzania kodu licencyjnego

Dodano funkcję w LISP do sprawdzania wersji programu

Jest zmienna "CLEANSCREENSTATE" do odczytania czy jest FULLSCREEN, ale jak włączyć FULLSCREN? Skrót CTRL+"0" nie działa tak jak w konkurencji.

No i ciągle brak pełnej dokumentacji w HELPIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.