ZWCAD+ nowe informacje.


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

coraz bliżej do premiery wersji beta nowego programu CAD - ZWCAD+.

Na stronie www.zwcad.pl staramy się na bieżąco zamieszczać pewne informacje.

Tutaj zamieściłem trochę informacji o nowym jądrze programu.

http://zwcad.pl/nowe-mozliwosci-zwcad.html

Opis jak przełączyć się pomiędzy interfejsem wstążkowym/klasycznym w ZWCAD+.

http://zwcad.pl/wylaczenie-wstazek-w-zwcad.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chciałem wkleić link do opisu nowej funkcji w ZWCAD+ o nazwie Smart Mouse.

Dzięki tej funkcji możemy wywoływać polecenia za pomocą gestów myszką, przytrzymując wciśnięty prawy klawisz myszki.

http://zwcad.pl/rysowanie-za-pomoca-gestow.html

chybe zupelnie zbedny dodatek. nie lepiej poprawiac bledy ?

przeciez skroty klawiszowe dzialaja sprawniej.

j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mały opis narzędzia do zaznaczanie nakładających się obiektów w ZWCAD+.

http://zwcad.pl/zaznaczanie-nakladajacych-sie-obiektow.html

Czy to na pewno działa?

Może istotne są ustawienia obsługi przycisków myszki w ZwCAD lub w samym Windows?

W momencie naciśnięcia L_ALT + SPACE, pojawia się menu z top panela...

pzodrawiam

post-138-1348487350,2466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

SHIFT + SPACE

dzięki za czujność.

Nie ma problemu :)

Niemniej konieczne jest jeszcze doprecyzowanie pewnych szczegółów, a mianowicie:

- aby zadziałało w pełni, w chwili gdy przyciskamy L_SHIFT + SPACE, kursor myszki powinien znajdować się dokładnie na (albo w pobliżu) obiektach, które chcemy wybierać;

- teoretycznie nawet nie ma konieczności wcześniejszego ich zaznaczania ile właściwe umiejscowienie kursora;

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wkleić link do opisu nowej funkcji w ZWCAD+ o nazwie Smart Mouse.

Dzięki tej funkcji możemy wywoływać polecenia za pomocą gestów myszką, przytrzymując wciśnięty prawy klawisz myszki.

http://zwcad.pl/rysowanie-za-pomoca-gestow.html

chybe zupelnie zbedny dodatek. nie lepiej poprawiac bledy ?

przeciez skroty klawiszowe dzialaja sprawniej.

j.

Może nie jest to tak do końca zbędny dodatek, ale jak już się pojawił, to powinien działać sprawnie w 100%. Tutaj niestety też są problemy...

Dla prostych ruchów myszką, można uznać że wszystko jest okey, ale zdefiniowane symbole np. F, B, X czy E, to już nie do osiągnięcia... Program po prostu ich nie "wyłapuje".

Tak czy siak, uważam tą funkcjonalność za właściwy kierunek rozwoju programu.

Sprawdzi się to zwłaszcza w wersjach na netbooki, palmtopy itp. gdzie gestem ręki czy palca, uzyskujemy to co chcemy, a myszka i klawiatura są nieobecne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troszkę w temacie nowych funkcji dla ZwCAD2012+, to proponuję zwrócić uwagę producenta, aby wszystko umieszczał w HELP.

"smartmouseconfig" - nie ma ani słowa o tej funkcjonalności, a szkoda, gdyż mogłoby znacznie ułatwić tworzenie i usuwanie definicji symboli. Przykłady również mile widziane...

Po kilkunastu próbach udało mi się wywołać symbol "B", który należy kreślić od dołu, a nie od góry :) Każdy ma swój sposób pisania i to niestety też ma znaczenie - samo nakreślenie symbolu jest niewystarczające...

Aby usunąć już wprowadzony symbol do pamięci, należy usunąć jego definicję w oknie "smartmouseconfig" i zatwierdzić przyciskiem "Zapisz", gdyż nie ma innej możliwości np. przycisku typu "Usuń".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można przetestować program przy zainstalowanych wczesniejszych wersjach ZwCADA?

Bezposrednio bo zainstalowaniu versji beta wyswietla się okienko z informacją końcu 30-dniowego okresu próbnego

Obecnie mam zainstalowane dwie licencje ZWCAD 2009i i ZWCAD 2011 (vernum = "2011.06.30(16923)")

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainstalowałem ZwCad+2012 do testowania i przy próbie uruchomienia w wyskakującym oknie "Welcome to ZwCad+ 2012" pokazuje mi że pozostało 0 dni na testowanie i przycisk "Trial" jest wygaszony. Pytanie co mam zrobić żeby móc go przetestować.

Dodam że mam zainstalowane wersje 2009i, 2011 i 2012 na licencji oraz 2010 wersję testową.

Czy któraś z instalacji może coś komplikować ?? zwłaszcza ta testowa ?? jeżeli nie to co może być tego przyczyną ??

pozdr. M.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wprowadzić jeden z poniższych numerów opisanych w mailu support ZwSOFT:

Dear ZWCAD+ Beta test users,

Thank you for trying ZWCAD+ Beta, the next milestone of the well-received ZWCAD. Since we made the Beta available to the public on June 18th, we've been getting quite a lot of feedback on the activation problem. If you're encountering the same problem, please follow the instructions below to start your trial with ZWCAD+ Beta!

After installation, if it does not state there are 30 days remaining in the trial, please use one of the following license codes to activate ZWCAD+. These licenses expire on July 31st, 2012.

TLS7-EUP4-DC8C-WYHK-BQZJ-QY9P

TP2J-TDZS-5YHS-TFJA-CTDH-9JCR

If there is 30 days remaining on the trial after installation, please click “Trial” to start ZWCAD+, it is not necessary to activate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można testować wersję Beta przy zainstalowanych poprzednich wersjach. Proszę sprawdzić czy zaznaczone jest Zabezpieczenie sprzętowe w menu Pomoc->Licencja->Rejestracja klucza sprzętowego.

W wersji ZWCAD 2011 opcja ta jest zaznaczona, w ZWCAD+ nie mam możliwości nic zaznaczyć ponieważ pojakwia sie tylko okinenko o końcu okresu testowego tak jakby program byl zainstalowany przed miesiącem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są zmiany w języku VBA ??

Na pierwszy rzut oka widzę że zmieniono rozszerzenie pliku *.zvb na *.zpvb i nie można bez przerabiania wczytać projektu.

W składni też mi wyrzuca nieprawidłowości prawie na każdym kroku.

widze też że klasy Zwcad..... zmieniono na Zcad.....

Prześledzić cały projekt (kilkaset tysięcy linii kodu) to będzie mozolna robota :(

Czy są jakieś HELPy do VBA dla tej wersji ZwCada ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka zmian w VBA z pewnością największą zmianą jest zmiana formatu pliku.

Najłatwiej problem ten jest rozwiązać przez uruchomienia pustego projektu i poprostu przekopiować cały kod pomiędzy programami.

Kolejną różnicą jest zmiana w modelu z ThisDocument na ThisDrawing.

Należy też zmienić metodę dodawania punktu z AddPointEntity na AddPoint.

Helpa do tej wersji ZWCADa nie ma, myślę, że w oficjalnej wersji będzie.

W sumie dostosowanie nie powinno być zbyt czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.