ZWCAD+ nowe informacje.


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o wersje to 2012+ 2673

Menu było tworzone w wersji chyba 2010 ale działa i 2011 i 2012.

Zrzut z ekranu załączam bez obróbki, pracuję na dwóch monitorach.

U mnie występuje problem np z wydrukiem z podglądu fotografii , może z tym to jet związane

Jednak w poprzednich wersjach było ok. Mój system to 64bit 4GB RAM Karta Nvidia 9500M GS komputer ASUS X55SV procesor T9300

post-30-1348487350,4905_thumb.png

post-30-1348487350,745_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie to nie jest związane z ZWCADem. Tyko jakiś problem z wyświetlaniem prawidłowo okna dialogowe. Zostają obcięte te przyciski i ikonki. Może ten błąd powoduje również złe wyświetlanie okna ZWCAD+. Może to problem tylko umnie związany z sytemem. Co prawda we wcześniejszych wersjach było ok.

Jeżeli chodzi o ikony to jak ikony są moje to wszystko ok. Jak w menu odwołanie jest do ikon systemowych ZWCADa to ich nie widzi. Może nazwy zostały zmienione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie umiem tego skojarzyć z jaki konkretnym działaniem.

Być może, było to po wyłączeniu wiersza poleceń i wpisywaniu w oknie wywołanym F2. Tak mi się wydaje że dotyczyło to sytuacji kiedy wpisywałem w oknie.

Jest już stabilna wersja eng. Kiedy będzie polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie umiem tego skojarzyć z jaki konkretnym działaniem.

...Jest już stabilna wersja eng. Kiedy będzie polska.

Tak jest. Po zainstalowaniu popsuł się sterownik do klucza USB i stara wersja 2012 przestała działać więc musiałm wczoraj pracować na ZWCAD+ :-) Większych kłopotów nie było, ale:

na szybkiego zauwazyłem że przy pracy na dwóch monitorach jest problem z powiększaniem okna zwcad+ na cały ekran na dowolnym monitorze (wszystkie inne programy działają dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna dolegliwość. Jak się piszę tekst jednowierszowy i użyje się litery "ż" co kasuje się cala wpisana zawartość :-(

VERNUM = "2012.07.14(3912)" (read only)

Właśnie z tego powodu nie zdecydowaliśmy się jeszcze na wprowadzenie plusa w Polsce.

Czekamy, aż ten problem zostanie wyeliminowany.

Jutro powinienem znać datę publikacji nowej wersji.

Bardzo wiele problemów z bety zostało usuniętych, niestety zostawili takiego kwiatka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Po zainstalowaniu popsuł się sterownik do klucza USB i stara wersja 2012 przestała działać więc musiałm wczoraj pracować na ZWCAD+ :-) Większych kłopotów nie było, ale:

na szybkiego zauwazyłem że przy pracy na dwóch monitorach jest problem z powiększaniem okna zwcad+ na cały ekran na dowolnym monitorze (wszystkie inne programy działają dobrze).

U mnie też coś z kluczem się stało i teraz po otwarciu komputera muszę podawać kod licencyjny do 2011 i 2012.

Czyli jakiś błąd z wyświetlaniem na dwóch monitorach występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Znaki wpisują się od lewej strony w momencie kiedy wiersz poleceń jest wyłączony, a okno F2 jest na prawym motorze ( ewentualnie zasłonięte oknem ZWCADA czyli jakby pod spodem). Kiedy okno F2 jest nad oknem ZWCADA znaki wpisywały się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tak jest z zmianą kolejności liter.

Wyślemy informację do ZWSOFT.

Przynajmniej u mnie, wystarczy przenieść okno F2 na drugi ekran i wrócić na pierwszy i jest już OK.

Wersja z poprawionym edytorem tekstu jednowierszowego powinna ukazać się początkiem przyszłego tygodnia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pobawiłem toolbasami

W ZACAD żeby wyświetlało oryginalną ikonę linijka menu wyglądała następująco

ID_Ustal_aktualną_warstwę_z_obiektu [_Button("Ustal aktualną warstwę z obiektu", RCDATA_16_MOLC, RCDATA_16_MOLC)]^C^C_ai_molc

a ZWCAD+

ID_Ustal_aktualną_warstwę_z_obiektu [_Button("Ustal aktualną warstwę z obiektu", "ZWRC_MOLC", "ZWRC_MOLC")]^C^C_ai_molc

Jak zmieniłem jest ok.

Z wyjątkiem taki polecań jak: laymch, laycur te polecenia występują w ET:layer

Czytelność ikon w ZWCAD+ jest beznadziejna! Ikona w ZWCAD były dużo lepsze przynajmniej jeżeli chodzi o małe ikony 16x16.

Sprawdziłem duże ikony są w czytelne, jednak z małymi jest tragedia. Powinni dla małych pozostawić stare. Czy będzie można używać starych ikon?

Można zrobić sobie własny zestaw ikon i dowoływać się w menu do własnych plików., ale z tym jest mnóstwo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak na razie rozczarowany ... szybki 2012+ jest ..faktycznie ...

ale robi problemy przy wydrukach (nie drukuje niektórych linii lub obiektów)

natomiast 2012 bez problemu

... brakuje wielu funkcji z 2012 ....

... brak mozliwosci domyslnego ustawienia odpalania plików dwg po podwojnym kliknieciu do wersji 2012 ...zawsze odpala 2012+ . Nie mozna tego zmienić.

Brakuje mozliwosci ustawiania stylów jak w 2012 było ....bo ikonki rzeczywiscie mało czytelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że nie drukują się niektóre polilinie.

vernum = "2012.07.16(3997)" (read only)

ikonki - cóż więcej można dodać oprócz tego co napisał KBR? Mi też nie pasują takie, ale to akurat w całym zwcad+ nie jest najgorsze

w zwcadzie 2012 ikonki z białym tłem wyświetlały sie jako przeźroczyste w 2012+ juz tak nie jest :-(

SKINSTYLE - tu niewiele da się poprawić

Brak paska narzędzi "wielolinia odniesienia" jest dla mnie frustrujący. Wszystkie projekty mam tym opisywane w wiekszym lub mniejszym zakresie a tu zonk, w nowym zwcadzie wycieli ta funkcję :-( Czy wiadomo o jakichś terminach wprowadzania funkcji które były w zwcad2012 a teraz ich nie ma ??

Żeby nie narzekać za bardzo dodam, że nowy menedzer warstw to jest to na co czekałem od dawna. Chociaż filtry warstw które da się teraz ustawić jak by działały to też byłoby fajnie (po ustawieniu definicji filtra i wybraniu go w pasku z warstwami i tak wyświetlają się wszystkie warstwy)

Nie dam rady ustawić zwcad+ na pełnym ekranie na dowolnym monitorze (powiększa się zawsze na główny).

Czekam na kolejną kompilacje zwcad+.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla brakujących funkcji utworzyłem osobny wątek

http://forum.projektuje.net/zwcad-potrzebne-funkcje-vt734.htm#3309

Format .ico obsługuje np. GIMP http://www.gimp.org/ lub też znacznie prostszy w obsłudze Irfanview http://www.irfanview.com/

Dowiem się kiedy będą wielolinie odniesienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.