Kilka pytań.


MLE

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.11.2022 o 22:33, dmatusz3 napisał:

Zakładki plików możemy przywrócić wpisując polecenie OPCJE  (_OPTIONS).

Następnie zaznaczamy w oknie pozycję jak poniżej.

image.png

 

Ustawienia rysunkowe, które są zapisywane w pliku dwg możemy zapamiętać w szablonie (plik .dwt)

image.png

Omówiliśmy to w tym filmie.

 

Cały kurs znajduje się tutaj https://www.zwcad.pl/materialy-edukacyjne/kurs-zwcad-2022.html

 

Nie chodzi mi o zapisywanie ustawień dla nowo wykonywanych ustawień tylko dla programu, żeby pamiętał ustawienia np. wymiarowania, stylu odnośników wieloliniowych, żeby z automatu wgrywał zestawienie warstw, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  

18 minut temu, MLE napisał:

image.thumb.png.be377e31c7766230efb284430fab1ef8.png

ktoś wie czemu nie wypełnia całego obiektu? obwiednia zamknięta.

W środku jest linia. To właściwość ZWCad - jak jest linia / obiekt wewnątrz powierzchni to kreskowanie "obcina" do tego obiektu / linii.

Edytowane przez Włodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MLE napisał:

Takie mam ustawienia w ZWTraffic

image.png.6b60ea701b70ee41589d8797ff367e9e.png

a przy rysowaniu 

image.png.67dff19a29bcf62ccf3c851d2f65a05f.png

wrzuca mi na aktualną warstwę,

image.png.b1575d5a688b236eac5da9a0ed477cbb.png

jak będę miał zieloną to strzałki będą zielone

image.png.9d003161863fb9edde9ab7bf7ce8ea8b.png

O co chodzi?

Trzeba w edytorze warstw sprawdzić czy zostały utworzone. Samo wpisanie warstw w ustawieniach nie "tworzy" warstw. To na pierwszy "ogień".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Włodek napisał:

 

  

W środku jest linia. To właściwość ZWCad - jak jest linia / obiekt wewnątrz powierzchni to kreskowanie "obcina" do tego obiektu / linii.

Słaby z Cada jestem ale nie aż tak. Ta linia pojawia się po wskazaniu obszaru do wypełnienia P-21a. ZWcad błędnie wskazuje obszar obiektu do wypełnienia, mimo że obwiednia (czerwona linia) jest zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Włodek napisał:

Trzeba w edytorze warstw sprawdzić czy zostały utworzone. Samo wpisanie warstw w ustawieniach nie "tworzy" warstw. To na pierwszy "ogień".

warstwy są utworzone i inne znaki poziome są prawidłowo przypisywane do warstw. W ustawieniach nie wpisuję z palca nazw warstw tylko wybieram z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MLE napisał:

Nie chodzi mi o zapisywanie ustawień dla nowo wykonywanych ustawień tylko dla programu, żeby pamiętał ustawienia np. wymiarowania, stylu odnośników wieloliniowych, żeby z automatu wgrywał zestawienie warstw, itp.

To co Pan ustawi, można zapisać jako szablon DWT.

Przy otwarciu nowego rysunku, mogą w pustym szablonie już być wszelkie zdefiniowane style, warstwy, arkusze, czy podstawowe bloki.

Przy ustawieniach metrycznych domyślnie używany jest zwcadiso.dwt:

 

2023-04-14 08_01_40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry
Interesujący przypadek. Nie jestem pewien czy tak samo rozumiemy "nie liczy oznakowania", ja przyjmuję że chodzi o to, że w zestawieniu nie pojawiają się wartości. nie przeliczałem szczegółów, ale w funkcji zestawienia oznakowania poziomego liczy.
Natomiast funkcja oznakowania pionowego nie wyświetla wartości dlatego że była zaplanowana tak, że miała zliczać wartości z bloku który jest opisem pionowym, który jest rozróżniany np od podpory czy lica znaku na podstawie nazwy. 
W tym przypadku opisy są innymi blokami np P_Opis_Pionowe-flat-xx gdzie "xx" jest inną liczbą dla wielu opisów. Przypuszczam że powstały w wyniku użycia funkcji FLATTEN.
Oczywiście w przyszłości możemy zmienić sposób rozpoznawania opisów.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.04.2023 o 22:02, MLE napisał:

warstwy są utworzone i inne znaki poziome są prawidłowo przypisywane do warstw. W ustawieniach nie wpisuję z palca nazw warstw tylko wybieram z listy.

Czy ktoś ma też taki problem? Nie mogę nawet często przerzucić ręcznie na właściwą warstwę, działa dopiero po restarcie ZWCAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś namieszałem, po otwarciu zwcad nie mam wiersza  poleceń, po zmianie interfejsu na klasyczny, pasek opleceń wraca. jak zmienię na wstążkowy znowu znika.

Filedia jest ustawiona na 0, po zmianie na 1 mam wyskakujące okna i po otwarciu rysunku nie mogę nic zrobić a w wierszu poleceń pojawia się komenda "Czy rzeczywiście chcesz odrzucić wprowadzone do rysunku zmiany? po wpisaniu tak lub nie rysunek jest zamykany.

image.thumb.png.2d3e7f6183779dc6bbad25e5335b65af.png

image.thumb.png.6f93f00ff0c7341d8d650ab41839b66b.png

image.thumb.png.5d7d8f0b39bb24773fdae13667124e35.png

O co chodzi?

Edytowane przez MLE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem aktualizację, która rozwiązuje część problemów

- program nie "wychodzi z siebie" przy szlakach rowerowych
- kolor strzałek jest biały przy znakach E w skali szarości

Aktualizacja dostępna jest tutaj:
https://cad.szansa.net.pl/ZWTraffic_2024/ZWTraffic_x64_v2024__PL.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2023 o 13:51, MLE napisał:

... po co opcja że ma być szare wypełnienie jeżeli wybieram typ znaku istniejący.

Kiedyś było tak, że istniejące były zawsze szare. Ale pojawił się temat, że niektóre zarządy nie akceptują szarych i chcą mieć wszystko kolorowe więc dodaliśmy to.

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem:

W dniu 8.07.2023 o 13:51, MLE napisał:

... W znakach typowych nie ma czegoś takiego i jest ok.

Czytając wprost rozumiem, że w funkcji biblioteki znaków, jak wybierzemy stan istniejący to wstawi się znak w skali szarości. Sprawdziłem i tak nie jest. Możliwe, że coś robimy albo rozumiemy inaczej, tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kruszynski napisał:

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem:

Czytając wprost rozumiem, że w funkcji biblioteki znaków, jak wybierzemy stan istniejący to wstawi się znak w skali szarości. Sprawdziłem i tak nie jest. Możliwe, że coś robimy albo rozumiemy inaczej, tylko co?

Wdarła się pewna nieścisłość. Funkcja wyboru czy wypełnienie ma być szare jest również w bibliotece znaków typowych ale automatycznie pole zmienia się na tak jeżeli wybiorę istniejące, jeżeli wybiorę projektowe lub inne komórka zmienia się na "Nie" z znak wstawiany jest w kolorze. W przypadku tablic E takiego automatu nie ma i trzeba się pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie