Kilka pytań.


MLE

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem biegły w programach typu "autocad", więc uzbierało mi się kilka pytań.

image.thumb.png.32e3662fe465d4b5c796f6d7358dd96f.png

Zniknęła  mi zakładka otwartych rysunków, jak ją przywrócić?

image.png.95e40fdb0b1059c014eee1cd9d2f9aae.png

image.thumb.png.b9c20737d4dd8556f0fd8efed40cc0c5.png

Jak ustawić żeby program pamięta że strzałka od odnośnika ma być w wymiarze 2 a nie 4. Po zamknięciu programu muszę na nowo wszystko ustawiać.

image.thumb.png.39a2f1f1b2bb3b39c2d0fd1352dbd560.png

Jak ustawić żeby z automatu zwcad ładował zdefiniowane warstwy?

A jeszcze lepiej gdyby ZWTraffic przypisywał automatycznie warstwy do typów oznakowań 

image.png.c8861559a24b525d2751352d44ff4bce.png

ZWtraffic , przy "zmianie stanu znaku" nie zmienia koloru a przy zmianie z usuwanego na istniejący nie znika skreślenie

image.png.b238392ab91509e3e52c795f7d0275cf.png

 

image.png.f437a46633afad0b02c146aea974379f.png

Dlaczego cześć opisów znaków poziomych automatycznie ma skróty "stanów" a inne pełne wyrazy? Gdzie zmienić żeby wszystkie były skrótami?

image.png.629aecaac4a27aeda925d58e815e20a1.png

Czemu nie można wybrać znaczka R-4b z lewym kierunkiem, jest co prawda edytor ale to więcej roboty.

image.png.712aa8e3684f4fea202ffa7089747add.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładki plików możemy przywrócić wpisując polecenie OPCJE  (_OPTIONS).

Następnie zaznaczamy w oknie pozycję jak poniżej.

image.png

 

Ustawienia rysunkowe, które są zapisywane w pliku dwg możemy zapamiętać w szablonie (plik .dwt)

image.png

Omówiliśmy to w tym filmie.

 

Cały kurs znajduje się tutaj https://www.zwcad.pl/materialy-edukacyjne/kurs-zwcad-2022.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się przyłączyć do dyskusji, jako szczęśliwy 😀 posiadacz wersji 2023...

W dniu 11.11.2022 o 18:02, MLE napisał:

Dlaczego cześć opisów znaków poziomych automatycznie ma skróty "stanów" a inne pełne wyrazy? Gdzie zmienić żeby wszystkie były skrótami?

Problem pojawia się przy liniach uruchamianych poleceniem D_Line lub Zwtraffic:Linie - nie czyta zmiennej określonej w pliku States.ini
Pozostałe znaki poziome "trzymają" się zmiennej

W dniu 11.11.2022 o 18:02, MLE napisał:

ZWtraffic , przy "zmianie stanu znaku" nie zmienia koloru a przy zmianie z usuwanego na istniejący nie znika skreślenie

Najwygodniej byłoby użyć polecenia Zwtraffic_mirror - tak łatwo tworzy się np. znaki E-4 z grotem zwróconym w przeciwną stronę - sprawdza się idealnie, ale niestety nie działa przy R-4b, a w zasadzie działa tylko częściowo.

W dniu 11.11.2022 o 18:02, MLE napisał:

ZWtraffic , przy "zmianie stanu znaku" nie zmienia koloru a przy zmianie z usuwanego na istniejący nie znika skreślenie

Właśnie... ten problem także zauważyłem - pomaga edycja bloku i zapisanie bez zmian, tylko trochę uciążliwe.

 

W dniu 11.11.2022 o 18:02, MLE napisał:

A jeszcze lepiej gdyby ZWTraffic przypisywał automatycznie warstwy do typów oznakowań

To raczej ciężko - każdy ustawia sobie własne nazwy warstw, pliki są często przesyłane pomiędzy biurami - nakładka nie bardzo wie co dany użytkownik zamierza zrobić i jak nazywa swoje warstwy.

Można jednak przypisać w pliku States.ini do każdego typu znaków zmienną "Layer = " i nadać własną nazwę - wówczas przy wstawianiu znaków warstwy zostaną utworzone z automatu i znaki wstawione na tych warstwach, przy czym warstwa zostanie utworzona dla wszystkich typów znaków (pionowe, poziome .... itd), ale to zdecydowanie ułatwia pracę - jeżeli jest taka potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolejne pytanie.

image.thumb.png.bcc3f23149bca0bf692466bc0c4e794d.png

nie mogę zmienić rozmiaru tego okna, nie mogę go nigdzie przypiąć. Przy kazdym włączeniu programu okna właściwości, odnośników i warstw odpalają się na drugim monitorze, muszę je przenosić a zaznaczenie "Pozwól na dokowanie" nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę uruchomić program jako admin przez prawy przycisk myszy i zamknąć, aby ustawienia się zapisały i sprawdzić.

Rozmiar okna powinno dać się zmniejszyć standardowo przez krawędzie. Gdyby się nie powiodło, to można zrobić reset profilu albo możemy się połączyć zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Włodek napisał:

swybierz - bardzo pomocne polecenie (wersja spolszczona)

Blok / Nazwa / P_Opis_Poziome

Szybki wybór znam. Chociaż ostatnio mi szwankuje. Ale bardzie chodziło mi o to że są linie porysowane, setki linii i ktoś w biurze usunął wszystkie opisy. Czy da się jakąś komendą przywrócić opisy całego oznakowania jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego żaden program nie potrafi.

Szybki wybór nie szwankuje... to polecenie zwcad. a nie nakładki, co najwyżej może być problem z "przeładowaniem" pliku, a wtedy pomaga wyczyszczenie niepotrzebnych obiektów i naprawa.

Co do pliku.... Opcje są dwie i niestety nie dają gwarancji powodzenia.

Plik *.bak - o ile nie został również nadpisany.

Odszukanie odpowiadającego nazwie pliku w katalogu %temp%, gdzie zapisują się pliki autozapisu (o ile jest odpowiednio ustawiony autozapis) - czasami udaje się odzyskać wcześniejszą wersję pliku. Pliki te mają postać nazwa_pliku z rozszerzeniem *.zs$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Włodek napisał:

F3

Trzeba wyłączyć lokalizację względem obiektu - zbyt mała odległość.... a potem włączyć również F3

może tu tak jest, ale tak się dzieje też jeżeli jest wyłączone F3, wtedy też nie mogę usunąć opisu, dopiero restart programu pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taki temat.

W ostatnim okresie zwcad wiesza mi się przy rysowaniu PEO. Nie za każdym razem ale zdecydowanie za czesto.

Dzisiaj dodatkowo, przestał odpowiadać a po twardym resecie, z folderu zniknął plik na którym pracowałem. Musiałem ściągnąć starsza wersję z poczty i dwie godziny pracy stracone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w jaki sposób mógł zniknąć plik dwg.

Jeśli wykonał Pan reset profilu, to być może zniknęły skróty do ostatnio edytowanych plików projektowych.

ZWCAD domyślnie tworzy przy zapisie pliki kopii zapasowej bak. Wystarczy tylko zmienić rozszerzenie z np. nazwa_pliku.bak na nazwa_pliku.dwg

https://www.zwcad.pl/help/zwcad-help/10-bak.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie