ZwCAD 2023 beta


BKW

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "23.00_2022.04.12(#3614-e43f4fd3fdd)_x64"

Zwsoft wydało wersję beta
https://dl.zwsoft.com/zwcad/products/ZWCAD/2023/Official/Beta/ZWCAD_2023_Beta_Eng_Win_64bit.exe

I mam już pierwsze spostrzeżenie - nie działa import niektórych ustawień (migracja) z wcześniejszych wersji - np. import cuix, profili

To takie spostrzeżenie na szybko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2021 o 11:46, BKW napisał:

4. Zachowanie hatcha przy strechowaniu

ZWCAD_2022 - vernum = "22.00_2021.07.07(251ad3fce2f)_x64"

Zwcad_2020_strhatch.thumb.gif.1e527692682266ede8c8490b269e97aa.gif

ZWCAD 2015+ VERNUM = "2015.08.15(27483)

Zwcad_2015_strhatch.thumb.gif.0cc8e6d9c118ade5cdc3a216dd0493fe.gif

Czy istnieje jakaś zmienna, która powoduje takie zachowanie ? Czy to jest błąd ?

5. Łapanie OSNAPów przy ZOOM / WINDOW

Błąd czy też zachowanie zgłaszane przeze mnie chyba od początku ZWCada na nowym silniku. Da się coś z tym zrobić ??

 

Powyższe błędy w dalszym ciągu występują w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BKW napisał:

I mam już pierwsze spostrzeżenie - nie działa import niektórych ustawień (migracja) z wcześniejszych wersji - np. import cuix, profili

Przestałem używać importu, bo od zawsze miałem problem z tym, że część ustawień było importowane a część niestety nie. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba był już poruszany ten wątek w przypadku wcześniejszych wydań ZWCADa. 

Ciekaw jestem czy udało się poprawić błąd z łapaniem okienka SMARTRACK TOOLTIPS w przypadku myszek ustawionych na wysokie DPI.
Obecnie pracuję na ZWCAD w wersji 2021 i przy ustawieniu czułości myszki na 3600 DPI notorycznie metka 'daje się złapać'....

Pozostaje przetestować wersję 2023-beta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. KURSOR Z POLECEŃ WYWOŁANYCH "LISPOWO"

Przy wywoływaniu poleceń przez skróty zdefiniowane w składni LISP ( np. (DEFUN C:MN () (COMMAND "_MATCHPROP"))) program nie zmienia wyglądu kursora na "moduł selekcji". Przy poleceniu wywołanym z menu bądź wpisanym w całości w pasek komend kursor zachowuje się poprawnie.

ZWCAD_2023_1_lisp.gif.db34d54947b7913c2e8b08754acd0334.gif

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 12:15, BKW napisał:

6. Wyświetlanie polilinii z grubością (vernum = "22.00_2021.07.07(251ad3fce2f)_x64")

Jak widać na poniższym filmie polilinie z nadaną grubością wyświetlają się tak jakby były "skrzywione". Gdy ustawiam grubość na 0 wyświetlanie wraca do normalności. Ktoś miał podobnie ?

Zwcad_2022_grpln.thumb.gif.8608ef5861d1cb1294b1326696762ceb.gif

 

Powyższy błąd w dalszym ciągu występuje w programie. Poniżej potwierdzenie.

ZWCAD_2023_pew.gif.f60c80b0eaa289608006fc0e77e69411.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.04.2022 o 14:11, BKW napisał:

I mam już pierwsze spostrzeżenie - nie działa import niektórych ustawień (migracja) z wcześniejszych wersji - np. import cuix, profili

Z ciekawości użyłem funkcji IMPORT po instalacji ZWCAD2023-beta. Niestety migracja ustawień z 2021 bez powodzenia...

 

Obecnie działam na ZWCAD 2021, porównując z 2023-beta widzę znaczącą różnicę w wydajności programu. Program wczytuje pliki dużo szybciej niż 2021, poprawiono wydajność działania na rysunkach. Widać również poprawę w kwestii wyświetlania kursora (krzyża nitkowego) w trakcie ruchu. Nie udało mi się złapać metki narzędzia Smarttrack Tooltips, co w wersji 2021 udaje mi się bez żadnego problemu (uznaję, że problem został rozwiązany).

 

Widać również poprawę w przypadku wyświetlania modeli 3D. Niestety wg mnie słabo działa funkcja obracanie modelu 3D. Przydałoby się coś na wzór VIEWCUBE w AC. Ogólnie jakoś ciężko obraca się modelem 3D w ZWCadzie za pomocą kombinacji SHIFT+CONTROL+Mouse Middle Button.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem problem z działaniem wersji 2021 po zainstalowaniu programu w wersji 2023-beta.

Korzystając z wersji 2021 (wersja PRO ENG, licencja aktywna) program zaczął zacinać się.
Objawiało się to w sposób opóźnionej reakcji na wywoływane komendy lub na klikanie i wybieranie elementów lub obszaru modelu. Program jakby chwilowo zawieszał się, bo przy próbie szybkiego wybrania elementu na chwilę zacinało, a potem kursor/obszar pojawiał się w miejscu, gdzie powinien być po przesunięciu myszki - nie przesuwał się jednak płynnie po ekranie tylko przeskakiwał).
Początkowo po uruchomieniu wersji 2021 i wczytaniu pliku z rysunkiem program działał normalnie, dopiero po kilku minutach zaczynał spowalniać i przycinać. W trakcie pracy na wersji 2021, program w wersji 2023-beta był wyłączony.

Początkowo myślałem, że system Win10 dostał zadyszki dlatego wykonałem kilkukrotnie restart, niestety bez powodzenia.
Sprawdziłem aktualizacje i zainstalowałem nowe sterowniki, również bez rezultatu. Dopiero odinstalowanie BETY pomogło i wersja 2021 zaczęła działać płynnie (bez restartowania i reinstalowania 2021 - chciałem tego uniknąć, żeby wczytywać na nowo ustawień).

Czy dwie różne wersje ZWCADA mogą kolidować ze sobą?

Odrzucam raczej problemy ze względu na sprzęt (AMD Ryzen 5900HX, 32GB RAM, dyski SSD Samsung 970EvoPlus; grafika dedyskowana nVidia RTX 3070 laptop GPU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2022 o 15:07, dmatusz3 napisał:

Wykonaliśmy kilkanaście testów w różnych konfiguracjach, ale nie zauważyliśmy takiej zależności.

Będziemy obserwować, być może na coś natrafimy.

Zainstalowałem dzisiaj ponownie ZWCAD 2023-beta. Przetestuję raz jeszcze i zwrócę uwagę, czy znowu są problemy z wydajnością ZWCADa 2021.

Zauważyłem problem z wyświetlaniem ustawienia TRANSPARENCY w karcie Layer Prop..Manager.
Ustawiłem w oknie warstw przezroczystość na 55 procent. W ZWCADZIE 2021 wyświetla prawidłowo (okno po lewej stronie screena), w ZWCAD 2023-beta nie ma żadnej reakcji (okno po prawej stronie). Próbowałem nawet zmieniać wskaźnik na większą i mniejsza wartość ale bez rezultatu.

image.thumb.png.e2a5157239246596014e9cd59943d3dc.png

 

Z dobrych wiadomości, to widzę znaczącą poprawę wydajności w pracy na plikach zawierających podkłady architektury wygenerowane np. z Archicada.
W wersji 2021 pracując na plikach dwg z podkładami z Archicada (wklejone jako bloki) przy próbie wykonania komendy STRETCH po złapaniu bloku/podkładu program dramatycznie zwalniał. Czasami nie ma możliwości złapania punktu charakterystycznego, ponieważ tak zamula, że nie wyświetla punktu charakterystycznego. Dodatkowo strasznie zacina/skacze kursor po ekranie, przez co precyzyjne złapanie punktu jest awykonalne. Testy w wersji 2023-beta wypadają znacznie lepiej. Nie ma problemów z zacinaniem czy brakiem wyświetlania punktu charakterystycznego. Komenda działa płynnie, bez problemu można złapać punkt charakterystyczny. Widać znacząca poprawę w tym konkretnym przypadku. Oczywiście jest 'pole' do poprawy, ale ogólnie jest OK.

 

Oczywiście kolejna próba importu ustawień z 2021 na 2023-beta zakończyła się porażką (totalną porażką!). Przyznaję, że trochę to zabawne, że to w sumie pierwsza funkcja nowej wersji ZWCADa, z którą użytkownik ma styczność i co... i nie działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 14:00, Chris napisał:

Zauważyłem problem z działaniem wersji 2021 po zainstalowaniu programu w wersji 2023-beta.

Korzystając z wersji 2021 (wersja PRO ENG, licencja aktywna) program zaczął zacinać się.
Objawiało się to w sposób opóźnionej reakcji na wywoływane komendy lub na klikanie i wybieranie elementów lub obszaru modelu. Program jakby chwilowo zawieszał się, bo przy próbie szybkiego wybrania elementu na chwilę zacinało, a potem kursor/obszar pojawiał się w miejscu, gdzie powinien być po przesunięciu myszki - nie przesuwał się jednak płynnie po ekranie tylko przeskakiwał).

Niestety ponowna instalacja ZWCADA 2023-beta na testy potwierdza, że w przypadku dwóch zainstalowanych CADów (2021 i 2023-beta) na moim systemie (WIN10, a teraz Win11) jest jakaś 'kolizja' i ZWCAD 2021 zaczyna 'męczyć się'.
Zaktualizowałem WIN10 do WIN11, niestety też nie pomogło.
ZWCAD 2021 mocno przycina i spada wydajność programu... odinstalowałem ZWCADa 2023-beta - wszystko wraca do normy.
Niemniej testy ZWCADA 2023-beta na plus pod względem wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Array rozciagane po uchwytach.

Zauważyłam, że nie mogę zmienić wartości odstępów po przecinku  w górnym panelu wyświetlania (przyjmuje tylko pełne watrości np. 5 ) wpisanie 5.5 jest już nie możliwe, natomiast bez problemu jest to możliwe w zakładce Properties (Misc) i wtedy spokojnie wszystko przelicza i zmienia.

Czy to jakiś błąd programu czy coś  nie tak w ustawieniach?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie