Testujemy nową Betę


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Adam Klaczek napisał:

Tak jest opisana zmienna:

1513195141_2021-03-0407_59_42.png.8b30094037413a5489f695290b03e40a.png

Fajna zmienna, ale w moim przypadku nic nie daje. MAXSORT ustawione na maksymalną wartość.

obraz.png.d92f115861755b5f0a902c4c5e0ed4e0.png

Ten sam plik w ZWCADzie 15+ z MAXSORT ustawioną na 1000

obraz.png.0315a866cecbedd6d8539b5bd5a9a9aa.png

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
7 godzin temu, alf napisał:

poproszę również linka do pobawienia się.. nie doczytałam czy ta "beta" to wstęp do wersji 22?

Temat dotyczył testowania bety SP2 ZWCada 2021. Wersja została już wydana.
Zapewne obecnie trwają przygotowania do wydania ZWCada 2022, ale to jeszcze trochę...

Może Panowie z Szansy wiedzą coś więcej na temat przybliżonego terminu ukazania się ZWCada w wersji 2022?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zamieszałam..

może to nie to miejsce na takie pytania, ale mam pytanie do wersji sp2 (skończyła mi się pełna wersja półroczna więc teraz mam z powrotem triala), czy posiada dwie istotne dla mnie wady wersji sp1 takie jak np

1. niestabilność, tj. zamykanie bez uprzedzenia programu różne rysunki, nie zauważyłam co konkretnie powoduje tę wywałkę

2. brak kompatybilności miedzy v18 a 21: tj operacja kopiuj - wklej z oryg współrzędnymi: ctrl+C -> paste to oryginal coord - wkleja z 18 do 21 z przesunięciem - już wiem że nadal nie działa:

update: w drugą stronę kopiuj wklej nei sptawdzę bo trial na to nie pozwala

image.png.89f417e6845c719577472c9365aa7234.png 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F12 wyłączone w obu progr i jest to samo.. nie rozumiem, przeklejanie z 2018 do 2021 lub 2019 (wersje testowa) odbywa się z przesunięciem (nie o ten sam wektor, więc względne współrzędne chyba nie mają na to wpływu), jest jakaś niekompatybilność tych programów, jak miedzy 2019 a 21 nie sprawdzę, bo mam wersje testowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt tak też można, to nie rozwiązuje zasadniczego problemu, współpracy pomiędzy obiema wersjami tego samego  programu

i nadal nie dostałam odpowiedzi o stabilności pracy zw2021 sp2

a teraz off-top:

nie mamy licencji na 2021 (.. nie że nie chcemy kupić.. ), bo nam (i mi też) ten program w kilku istotnych miejscach "nie podchodzi", łagodnie rzecz ujmując. Na razie testuję 2021 od czasu do czasu, tj testowałam, bo miałam zainstalowaną o siebie wersję 2021 półroczną (gratis od chińczyka za test szybkości otwierania rysunku), do momentu aż mnie takimi kwiatkami jak niestabilność (wywałki bez ostrzeżenia), przesuwanie mtextów typu arial (zgłaszane i chyba zostało naprawione, ale nie sprawdzałam) w stosunku do wersji 2018 czy kopiowanie pomiędzy 2018 a 2021 nie doprowadziło bo białej gorączki.

Tak więc niejako z musu nadal pracuję na 2018, bo mam do tego licencję i pewność że praca nie pójdzie na marne lub nie będzie polegać na poprawianiu/naprawianiu rysunków z wersji 2018 do wersji 2021.. a tych rysunków mamy setki.. 

Decyzja o przejściu na wyższą wersję powiem wprost zależy od tego jak nowy program będzie pracował. Stąd dopytuję się (może nie w tym miejscu, ale mniejsza o to) jak to działa, ale chyba będziemy czekać dalej do wersji 2022..

Dodam, że mam nadal zainstalowaną wersję 2012, jako "karetkę pogotowia", którą też od czasu do czasu używam, jak 2018 nie da rady, np do "bardzo popsutych" w 2018 plików dxf..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że nie można, ale o tym nie dyskutuję

sp2 do testów dla mnie osobiście się nie nadaje, bo nie uruchomię go w wersji pełnej (nie kupię na razie a lic tymczasowa się jakiś czas temu skończyła się) i nie sprawdzę tych rzeczy które powodowały nieprzyjemny crash, np kopiowania, zapisywania, czy wstawiania elementów metodą copypaste z innych plików czy bloków metodą "okienkową" tj z katalogu do okna zwcada. Poza tym mam złe doświadczenie z crashem, np. straty w plikach, bo pliki były nie do odzyskania, lub zabawa w odzyskiwanie z temp-ów zajmowała "cenny" czas.

Dlatego zadałam pytania (dwa) do użytkowników i admin forum, którzy może mają obserwacje że ww mankamenty zostały naprawione. i ew czy będą naprawione w wersji 22.

Rozumiem, że tak jak ja robię, tj kopiując z 2018 do 2021 - się nie da - czyli jest niekompatybilność wersji, rozwiązanie: korzystać przy przenoszeniu tylko z wersji 2021. Ok..

pozostało pytanie o crashe, czy nadal się program tak zachowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alf napisał:

1. niestabilność, tj. zamykanie bez uprzedzenia programu różne rysunki, nie zauważyłam co konkretnie powoduje tę wywałkę

Niestety u mnie ze stabilnością jest podobnie. Program wysypuje się głównie w dwóch miejscach. Podczas wyłączania kart otwartych rysunków lub w trakcie drukowania. Na szczęście jest znacznie lepiej i stabilniej, bo pierwsze wydanie wersji 2021 oraz SP1 to był dopiero problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nagminnie przytrafia się crash przy starcie 😞 Używam do pracy wersji 2020 która jest o niebo stabilniejsza. 2021 w zasadzie sporadycznie na zasadzie "a co tam, spróbuję" no i mam gazetą między oczy ;). Jak już wystartuje to chodzi, ale każde otwarcie nowego rysunku to starch o już aktualnie otwarte. Subiektywnie 2021 wydaje się szybszy od poprzedników ale niestety przedkładam nad to stabilność.

image.png.61e38bcf1879e3ff22821e890acd53b4.png

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie