ZWCAD 2017 beta


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę zgłosić pewną bardzo irytującą zmianę w silniku Lisp'a. Rzecz tyczy się funkcji equal.

Proszę porównać wyniki dla dwóch zapytań:

 

(equal (getvar "PRODUCT") "ZWCAD")

(= (getvar "PRODUCT") "ZWCAD")

 

Efekt może Państwa bardzo zaskoczyć. W poprzednich wersjach beta ZwCAD2017 nie zauważyłem tej różnicy; oczywiście w ZwCAD2015 rezultat był identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia programisty od tej wersji mogłem dopiero cokolwiek uruchomić. 

 

Informacje z testów VBA API  ostatniej wersji (ZWCAD 2017 vernum=6290 32bit Eng) :

 

Wynotowałem 12 bugów, Podzieliłem je na dwie grupy , krytyczne i  mniejszej rangi do ominięcia w wersji beta)  :

 

a) CRITICAL:

 .1  get IZcadDocument.PickfirstSelectionSet;          Accessviolation at adress ... in module RPCRT4.dll
                                                                                (checked on  DLL ver 5.1.2600.5195       and   alternative ver 5.1.2600.2180 )
 .2  get  IZcadDocument.SelectionSets.Count;         Message: Error ....
 .3  get  IZCadBlock.Name                                        Message:  Ole Server Error  !

 .4 get IZCadDocument.GetVariable(VarName);      Message:  AccessViolation at adress ... in module RPCRT4.dll
                                                                                (checked on  DLL ver 5.1.2600.5195       and   alternative ver 5.1.2600.2180 )

 .5  get IZCadLayer.GetXData('App',xDataType,xDataValue);   Message method unimplemented

 .6  call IZCadDocument.Regen(zcActiveViewport);    Message Error ....

 .7. get IZCadDocuments.Items.FullName          Message:  OutOfMemorby

 

b ) MIDDLE level:
  .8. get IZCadApplication.Version;                         // Error ...
  .9. get IZCadApplication.hwnd  (Get_Hwnd)        Message:  Access violation ( adress $00000000 )
  .10. get  IZCadDocument.ActiveLayer  -               Message:  Access violation     (not initialized after open dwg?) 
  .11. get ICadDocument.Saved                              Message: not implemented
  .12  IZCadApplication.WindowLeft,                      Message: not implemented;

        IZCadApplication.Width                                Message: not implemented;

        IZCadApplication.WindowTop;                      Message: not implemented;
 

 

Szczególnie bolesne są dla mnie braki  IZcadDocument.PickFirstselectionSet i  IZcadDocument.GetVariable(...)  . Bez nich mój kod nie ożyje.

Edytowane przez JasW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia programisty od tej wersji mogłem dopiero cokolwiek uruchomić. 

..............

Z Lispem jest tak samo. Nie działa wiele ale już zaczęło się uruchamiać.....

Jeszcze kilka wersji beta Zwsoftu i może będzie można zacząć prace nad ewentualnymi poprawkami kodu lub wskazywaniem błędów.

 

Co do stabilności zauważyłem, że na jednym komputerze przesuwanie pasków jest płynne a na drugim pasek podczas przesuwania miga jak przy odświeżaniu ekranu ~5Hz :-) Bardzo irytujące to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po aktualizacji z zwcad 2014 do zwcad classic mam problem z wielolinią odniesienia tzn. w zwcad 2014 można było dodać do opisu wiele strzałek do rożnych pozycji(dodaj linie odniesienia - usuń linie odniesienia).

a w zwcad classic i zwcad 2017 tego nie ma, chyba że ja coś źle robię. dla mnie jest to bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Classicu jest standardowo na pasku wielolinii

W 2017 nie ma. Trzeba zgłosić potrzebę uzupełnienia ale zapewne sa świadomi tego braku w Zwsoft.

dzięki w classicu znalazłem. pozdrawiam

w zwcad 2017 ustawiam sobie menu tz, rozmieszczenie na ekranie poszczególnych elementów np. wymiar, lokalizacje, porządek wyświetlania, po wyłączeniu zwcad i ponownym włączeniu całe menu jest poprzestawiane jak to zrobić aby poszczególne przyciski nie zmieniały lokalizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze zainstalowac nakladke "profilek" połowa okien zawiesza zwcada

 

Zainstalowałem. Przy wczytaniu otrzymuję komunikat, że plik jest wczytany, ale kiedy próbuję uruchomić jakiekolwiek polecenie (z ikon) dostaję komunikat:

Nieznane polecenie.

Być może kiedyś dawno temu miałem już zainstalowaną wersję testową profilka i licencja testowa wygasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem. Przy wczytaniu otrzymuję komunikat, że plik jest wczytany, ale kiedy próbuję uruchomić jakiekolwiek polecenie (z ikon) dostaję komunikat:

Nieznane polecenie.

Być może kiedyś dawno temu miałem już zainstalowaną wersję testową profilka i licencja testowa wygasła.

Wysłałem licencję na prywatna wiadomość. Komunikat może znaczyć że nie dodany zostal plik "profilek.lsp" do autostaru Zwcada. W razie pytań proszę dzwonić (będzie szybciej).

Edytowane przez gruzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało nam się powtórzyć takie zachowanie z paskami narzędzi i przekazaliśmy informację o tym fakcie do ZWSOFT.

Pozdrawiam

dzieki

Dodawanie i usuwanie strzałek przy odnośnikach wieloliniowych można wykonać funkcją ODNWIELOEDYCJA (_MLEADEREDIT). W wersji 2017 nie ma jeszcze ikonki, ale funkcja działa.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwsze moje uwagi do bety 2017

 

1 Jak wyłączyć podświetlenia obiektów pod kursorem - ta funkcja mi nie przypadła do gustu.

2 dgnimport - warto dodać rozszerzenie plików .rdl oprócz .dgn - pliki rdl i dgn nie różnią sie niczym poza rozszerzeniem a nie trzeba bedzie zmieniać rozszerzeń plików.

 

3 cos nie za bardzo działa mi erase - nie mogę wykasowac narysowanej wcześniej lini :( hm teraz działa :)

4 program nie odczytuje niektórych dxf z wersji 2015

 

To tyle po 5 minutach użytkowania - chyba sporo do zrobienia zostało 

Edytowane przez pasiasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

aktualnie pracuję na dwóch różnych plikach dwg  z rastrami które w Zwcad+2014 otwierają się normalnie, natomiast w Zwcad 2017 Beta -VERNUM = "2016.07.29(6290)_x64" (tylko do odczytu) rastry się nie wyświetlają. Menadżer rastrów informuje, że są wczytane. Jaka może być przyczyna? Pliki mogę udostępnić do testów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "2016.07.29(6290)_x64" (tylko do odczytu) wersja PL

 

Po 30 dniach testowania zaistniały u mnie takie rzeczy (testowane na plikach utworzony w ZWCAD+ 2015 lub AutoCad LT):

- czasami brak możliwości utworzenia kreskowania (pojawia się komunikat, iż nie można znaleźć zamkniętej obwiedni) zamknięcie programu i ponowne otworzenie pliku powoduję, że błąd ten sam się naprawia

- klasyczny ZWCAD - po ponownym otworzeniu programu czasami (nie zawsze) jest inne ułożenie toolbar'ów niż ustawione przeze mnie (np. toolbar "rzutnie" wskakuje do czwartego wersu zamiast pozostać w trzecim)

- czasami pojawia się błąd zapisu/ autozapisu, zapis zatrzymuję się na 5-10%, przez co nie można zapisać pliku i pojawią się błąd zamykający program

Edytowane przez Omegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

aktualnie pracuję na dwóch różnych plikach dwg  z rastrami które w Zwcad+2014 otwierają się normalnie, natomiast w Zwcad 2017 Beta -VERNUM = "2016.07.29(6290)_x64" (tylko do odczytu) rastry się nie wyświetlają. Menadżer rastrów informuje, że są wczytane. Jaka może być przyczyna? Pliki mogę udostępnić do testów. 

 

Dziękuję za informację, bardzo proszę przesłać te pliki na pomoc@zwcad.pl

We wtorek przyjrzymy się temu problemowi.

 

 

 "2016.07.29(6290)_x64" (tylko do odczytu) wersja PL

 

Po 30 dniach testowania zaistniały u mnie takie rzeczy (testowane na plikach utworzony w ZWCAD+ 2015 lub AutoCad LT):

- czasami brak możliwości utworzenia kreskowania (pojawia się komunikat, iż nie można znaleźć zamkniętej obwiedni) zamknięcie programu i ponowne otworzenie pliku powoduję, że błąd ten sam się naprawia

- klasyczny ZWCAD - po ponownym otworzeniu programu czasami (nie zawsze) jest inne ułożenie toolbar'ów niż ustawione przeze mnie (np. toolbar "rzutnie" wskakuje do czwartego wersu zamiast pozostać w trzecim)

- czasami pojawia się błąd zapisu/ autozapisu, zapis zatrzymuję się na 5-10%, przez co nie można zapisać pliku i pojawią się błąd zamykający program

 

Dziękuję za informacje.

Jeśli wystąpi błąd z kreskowaniem, proszę spróbować wykonać regen na rysunku.

Problemy z paskami zostały wysłane i czekamy na poprawę.

Czy w programie jest otwartych więcej rysunków? Jaki to system operacyjny?

Czy może Pan przesłać raport błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, bardzo proszę przesłać te pliki na pomoc@zwcad.pl

We wtorek przyjrzymy się temu problemowi.

 

 

 

Dziękuję za informacje.

Jeśli wystąpi błąd z kreskowaniem, proszę spróbować wykonać regen na rysunku.

Problemy z paskami zostały wysłane i czekamy na poprawę.

Czy w programie jest otwartych więcej rysunków? Jaki to system operacyjny?

Czy może Pan przesłać raport błędu?

Windows 8.1 64 bit

Jeden rysunek jednocześnie otwarty.

Nr błędu nie mam, pojawia się rzadko (możliwe, że tylko na jednym konkretnym pliku) chyba że gdzieś automatycznie się nr błędu zapisuje?

 

Kolejny błąd:

-Nie działa opcja publikuj (tj. działa ale nic się nie drukuje do pdf'a czy drukarki). Trzeba każdy układ oddzielnie drukować.

-Nie można zamknąć podglądu wydruku za pomocą Esc

Edytowane przez Omegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.