ZWCAD 2017 - propozycje nowych funkcji lub usprawnienia istniejących.


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

testujemy teraz kolejną wersję (alfa 4) z końca ubiegłego tygodnia.

Myślę, że koniec maja jest jak najbardziej realny (sądząc także po obecnym stanie zaawansowania).

Po testach (myślę, że do końca tygodnia) wstawię więcej informacji na stronę.

 

Pozdrawiam

Witam,

 

jak idą testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

testy idą sprawnie niemniej przybyło nam programów.

Otrzymaliśmy kolejno wersję 64 bit, Mechanicala, wersję na Linuxa i Maca.

 

Wszystkie zgłoszone przez nas problemy ze stabilnością zostały wyeliminowane.

Prawie udało nam się uruchomić nasze nakładki, choć brakuje jeszcze pewnych mechanizmów.

 

Z wersji na wersję widać postęp.

 

Pozdrawiam.


PS. Jeśli chodzi o parametryczność (jak w 2012), to na obecną chwilę nie ma planów jej dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie prac kreślarskich jest potrzeba wygenerowania rysunku PDF 3D, z opcją cieniowania GUARADA by inwestor/inspektor/kierownik budowy mógł np. ogladac model więźby dachowej

 

to samo dotyczyłoby ARTISANA - tu lepiej bo model miałby tekstury, perspektywę , oświetlenie narzucone itp.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwcad2017_roadmap.png

Jak tam idą testy zamkniętej bety 2017?

Wydaje mi się, że powyżej przedstawiony harmonogram jest już dawno nieaktualny...

Z komentarzy na stronie ZWSoftu wnioskuję, że planowane wydanie ZWCada 2017 na przełomie maja i czerwca 2016 jest nierealne do utrzymania i pewnie zostanie przeniesione na jesień 2016... (wątpię, żeby ZWSoft zdecydował się na wypuszczenie nowej wersji w okresie letnim)

Podejrzewam, że wypuszczenie nowej wersji w czerwcu może grozić otrzymaniem tak naprawdę wersji "beta", tak jak miało to miejsce w przypadku wersji ZWCad+ 2015...

Pozostaje oczekiwanie na oficjalny komunikat ze strony producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten harmonogram jest niekatulany.

Był on tworzony w początkiem grudnia, na początku lutego otrzymaliśmy bardziej szczegółowe dane, które zamieściłem na stronie.

 

https://plus.zwcad.pl/

 

zwcad_2017-luty.png

 

 

Jak dotąd wszystko idzie z tym planem ± kilka dni.

Opóźnienie pewnie będzie, jak zawsze, ale z tego co mi wiadomo, to nie powinno przekroczyć 2-3 tygodni.

 

Co kilka, kilkanaście dni otrzymujemy nową wersję.

 

Oto ostania sprzed kilku dni.

 

post-1-0-55665000-1459407307_thumb.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWCAD VIEWER 64 bit jest oparty na wersji 2017 :)

 

Co do wersji beta ZWCAD ARCHITECTURE - rekomendował bym wyczyszczenie wszelakich "bugów" i błędów w samym programie ARCHITECTURE oraz zachowanie kompatybilności wstecznej współgrającymi z zasadami budowanych bibliotek np. stolarki 2D i 3D.

 

 

a to obrazek z Viewera 2017 (tez wersja z 25-03-2016)

gallery_140_23_373361.jpg

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie: Czy przy obsłudze plików PNG ze zdefiniowaną przeźroczystością podczas renderowania czy światło mogłoby  być przepuszczane przez takie obszary przeźroczyste.
To samo dotyczyło by nakładki ARTISAN firmy PICTOREX, teraz tego nie ma, by podobnie tam gdzie wstawimy obrazek ze zdefiniowanymi obszarami przeźroczystości, światło byłoby przepuszczane, znacznie to przyspieszy opracowanie scen 3D z obrazkami płaskimi PNG do renderingu, w szczególności dalsze plany/sceny.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie poprawić linka do Viewera 2017 64-bit w dziale Pobierz?

 

https://www.zwcad.pl/zwcad-download/viewdownload/31-darmowa-przegladarka-cad/122-darmowa-przegladarka-dwg.html

 

Instalator Viewera 2017 pobiera się zawsze 32-bitowy :(

 

PS: Znalazłem na to rozwiązanie ale po co inni też mają się męczyć :)

Edytowane przez Marek-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 5 tygodni później...

Witam,

 

czy w ZWCad 2017 będzie dostępna zmienna systemowa GROUPDISPLAYMODE?

W tej chwili nie widzę żeby taka funkcja była dostępna. Jeśli jest pod inną nazwą to chętnie ją poznam.

 

Proponuję wprowadzenie ulepszenia komendy FAZUJ. W tej chwili jak narysuję prostokąt (a raczej prawie prostokąt), w którym jeden z narożników nie schodzi się to komendą FAZUJ nie mogę tego narożnika połączyć (domknąć). Podobnie jeśli fragmenty zamkniętej polilini przecinają się i przechodzą dalej. Wiem, że istnieją inne sposoby na domknięcie narożnika, albo ucięcie przechodzących poza narożnik fragmentów polilini ale nie o to mi chodzi. Mam na myśli rozbudowanie tej konkretnej komendy.

 

Kolejna przydatna funkcja, która mogłaby zostać wprowadzona to PRZEZROCZYSTOŚĆ konkretnej warstwy w oknie "Zarządzanie właściwościami warstw" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zmienna GROUPDISPLAYMODE odpowiada za wyświetlanie znaczników w grupach (pisząc w uproszczeniu). Zmienna PICKSTYLE odpowiada za wyświetlanie grup, czy są one wyświetlane jako jeden element, czy każdy z osobna, który należy do grupy. Problem w tym, że zmienną PIKCSTYLE nie mogę ustawić takiej wartości, że grupa jest cała i wyświetlane są wszystkie znaczniki. W innym programie jest to możliwe, a w ZWCadzie jeśli chce wyświetlić wszystkie znaczniki grupy, to wtedy każdy element w grupie wyświetla mi się osobno...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebne jest narzędzie nawet do zwykłego ZWCAD - konwerter brył powierzchniowych na solidowe.

 

uzasadnienie:

Zaprogramowane są zbyt duże uproszczenia dla brył 3D , często dla ułatwienia zmieniane na bryły powierzchniowe (bo tak prościej), ale taka bryła już

nie podlega narzędziom do pomiaru objętości bo nie jest bryłą solidową....za dużo tych uproszczeń jest. Dlatego taki konwerter jest niezbędny.

Prawie 2 lata zgłoszone zapotrzebowanie i zignorowane.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.