ZWCAD+ 2015 SP2


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wstępie chciałbym napisać, że poniższe błędy były konsultowane i zgłaszane do działu technicznego.

Ponieważ nie wszystkie zostały rozwiązane to liczę na to, że ktoś kto ma podobne problemy znalazł jakiś sposób na naprawę poniższych błędów.

 

vernum = "2015.04.18(26908)"
wersja angielska z menu tradycyjnym

Błędy znane z Zwcad+2012 i nadal nie poprawione:

- nie można wprowadzić skrótów z lewym <Alt>
- funkcja "_ncopy" nie podświetla elementów klikniętych
- nie można używać własnych stylów kreskowania jeśli w pliku ze wzorami (*.pat) jest więcej niż 1 definicja kreskowania. Program po prostu "nie widzi" kreskowań. Jeśli w pliku jest 1 definicja, program rozpoznaje ją i można hatchować
- komenda "txt2mtxt" łączy testy nadając pierwszemu z tekstów kolor "byblock", a pozostałym "bylayer". Natomiast przy łączeniu tekstów będących na różnych warstwach program łączy je zmieniając ich warstwy w sposób losowy.
- komenda "burst" rozbija atrybuty do tekstu zwykłego nadając mu kolor "byblock"
- komenda "dimspace" odnosi się tylko do aktualnego stylu wymiarowego (nie rozpoznaje stylu wskazywanych wymiarów)
- w opcjach dotyczących koloru brak możliwości ustawienia różnych kolorów/odcieni dla kursora krzyżowego ("tint for X, Y, Z")
- przy bardzo dużych powiększeniach zanika ikonka UCS
- nadal brak jest narzędzia do redefinicji bloku z atrybutem. Zwykłe przedefiniowanie bloku z atrybutem nie działa poprawnie (nie zmieniają się bloki już wstawione, nadal należy używać zewnętrznych lispów)
- w komendzie refedit nie zawsze są widoczne podglądy zagnieżdżonych bloków
- w komendzie refedit podczas używania malarza formatów zmieniają się także elementy spoza bloku, które normalnie powinny być zablokowane
- w komendzie Layer States Manager nadal nie ma możliwości ustawienia różnych statusów warstw dla różnych rzutni w przestrzeni papieru (działa poprawnie gdy w jednej rzutni ustawimy inne warstwy włączone niż w rzutni drugiej - nie działa z kolei gdy w jednym statusie warstw zrobimy kolor np. czerwony a w drugim statusie żółty i będziemy chcieli ustawić je w różnych rzutniach - kolor zmieniany jest na całym rysunku)
- nadal brak jest komendy "saveall"
problemy z klawiszem shift:
- czasem shift działa jak przełącznik ortho, a czasem działa chwilowo. Przy używaniu komend nakładkowych z shift lub ctrl+shift z reguły działa jak przełącznik, ale nie zawsze. W ZWCAD2012 działanie shifta jest poprawne - zawsze działa chwilowo

Błędy spostrzeżone w Zwcad+2015:

- komenda "flatten" powoduje nieodwracalne zniszczenie elementów rysunku - rozbija teksty do kresek zniekształcając je (na pewno nie jest to tak jak przy komendzie "convert tekst to pline"), zniekształca elementy, zamienia je na polylinie. W tej wersji jest to komenda bezużyteczna
- komenda filter i invert filter w warstwach działa tylko w 1 sesji. Po ponownym otwarciu pliku "invert filter" jest odznaczone
- drukowanie rysunków jeśli są w nim hatche o skomplikowanych granicach (np. logo firmy w postaci hacza solid który wypełnia kształt liter) trwa nierzadko 15-20min. (przetworzenie do plotera, sam ploter drukuje normalnie), podczas gdy ten sam rysunek drukowany z Zwcada2012 idzie do drukarki 30s
- jeśli ustawiona jest siatka gridów i przyciąganie do siatki, to zoom window też "łapie" za gridy (nie można kliknąć gdziekolwiek)
- brak ikonek w menu (nawet tych, które były już w wersji 2012)

- Czy w komendzie "laymrg\name" można tak ustawić, żeby nie wyskakiwało okno z warstwami?

 

Błędy te to błędy pojawiające się już jakiś czas. Jeżeli w tej wersji programu pojawi się coś nowego to będę pisał o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co sprawdziłem na szybko w najnowszej wersji ZWCAD+2015 SP2 to:

- po redefinicji bloku z atrybutem, można użyć funkcji atrsyn do synchronizacji

- większość problemów występujących z orto i przyciskiem shift została naprawiona

- po wejściu w rzutnię w przestrzeni papieru i po włączeniu menadżera warstw można normalnie włączać i wyłączać warstwy dla poszczególnych rzutni (zmiana kolorów dla różnych rzutni nie jest jeszcze obsługiwana)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- większość problemów występujących z orto i przyciskiem shift została naprawiona

 

U mnie przy włączonym orto i wywołaniu menu osnap (SHIFT + prawy przycisk myszy) orto zostaje wyłączone. Tak samo przy wyłączonym orto i wywołaniu menu osnap (SHIFT + prawy przycisk myszy). To samo dzieje się przy skrócie klawiaturowym CTRL + SHIFT + litera (np CTRL+SHIFT+Q ustawione jako realtime pan) - SHIFT działa jak przełącznik trybu ORTHO

 

 

- po wejściu w rzutnię w przestrzeni papieru i po włączeniu menadżera warstw można normalnie włączać i wyłączać warstwy dla poszczególnych rzutni

 

 

Zgadzam się z tym. Nie można natomiast ustawić różnych kolorów tej samej warstwy dla różnych rzutni.

 

 

"- nadal brak jest narzędzia do redefinicji bloku z atrybutem. Zwykłe przedefiniowanie bloku z atrybutem nie działa poprawnie (nie zmieniają się bloki już wstawione, nadal należy używać zewnętrznych lispów)"

 

Rzeczywiście polecenie ATTSYNC załatwia powyższy problem.

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie przy włączonym orto i wywołaniu menu osnap (SHIFT + prawy przycisk myszy) orto zostaje wyłączone.

To właśnie zostało ostatnio zgłoszone do producenta.

 

 

... Nie można natomiast ustawić różnych kolorów tej samej warstwy dla różnych rzutni.

Nie można pisać, że brak danej funkcjonalności jest błędem skoro nie jest ona jeszcze obsługiwana.

 

Jeśli chodzi o synchronizację atrybutów dla bloków lustrzanych, przekażemy to do producenta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można pisać, że brak danej funkcjonalności jest błędem skoro nie jest ona jeszcze obsługiwana.

 

Faktycznie nie jest to błąd programu, skoro owa funkcjonalność jest jeszcze nieobsługiwana.

Dobrze by było aby producent zastanowił się nad wprowadzeniem takiej możliwości. Będzie to uzupełnienie istniejącej komendy (możliwość włączania i wyłączania warstw na różnych rzutniach).

 

EDIT: Naprawiony został błąd z nakładką ZBROJA (być może również WENTYLE) dotyczący złego wyświetlania polskich znaków w oknach dialogowych.

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zainstalowałem i zdaje się, że pojawił się problem z wykorzystaniem procesora, w momencie gdy nie mam uruchomionego żadnego okna i nic nie robię, zużycie procesora CPU wzrasta do 50%

 

Problem większego zużycia procesora w trybie wstążkowym, będzie rozwiązany, czekajmy jeszcze tydzień ...szczegóły tu

 

http://www.zwsoft.com/zwcad_forum/thread-4073-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch stanowiskach które aktualizowały się poprzez aktualizacje automatyczną online Zwcad wiesza się co godzinę. Na kompie na którym odinstalowałem zwcada i zainstalowałem cały program od nowa takich problemów nie zauważyłem. Przeinstaluje te Zwcady i dam znać czy to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi aktualizacja nie spowodowała problemów ze stabilnością. Na teraz problem jest menu wstążkowe, które bedzie rozwiązane, bo przeciąża procesor, sprawdze to też :)

 

hmmm

 

w wstążkowym jest zużycie CPU większe rzeczywiście ok. 12-14% u mnie, przy klasycznym 0-2% w porywach do 6%

 

post-140-0-72553700-1431365273_thumb.jpg

post-140-0-67829000-1431365279_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zgłaszam problemy ze stabilnością. Do tej pory miałem ZwCAD'a z wersji Architeckture. Krótko przed wejściem SP2 zainstalowałem "gołego" ZwCAD'a dzięki uprzejmości dmateusz. Nie miałem problemów ze stabilnością pracy. Po kilkudniowej pracy na wersji SP1 zainstalowałem SP2 poprzez automatyczną aktualizację no i się zaczęło... Zwiecha kilka razy dziennie. Na różnych rysunkach dość sporych z referancjami ZwCAD jest bardzo niestabilny. Wywala się często bez crash reportu. Nie robiłem jeszcze reinstalacji. Czekam na servicepacka do servicepacka.  Jak mi dopiecze mocno to wrócę do wersji podstawowej Architecture. Osobiście jestem zawiedziony podejściem producenta do użytkowników jak do królików doświadczalnych. (Tak wiem. Oszczędności na testerach. Można ich mieć za darmo wsród użytkowników).

do MartinS

12% nie jest dla ciebie problemem bo masz 8 rdzeni. Jak ktoś jak ja ma dwa to pomnóż sobie te swoje 12% x4 i wyjdzie ci 48% utylizacji. Fajnie nie?

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności i wyłączaniu się programu to zaobserwowałem taką zależność (nie ważne czy SP2, SP1 czy Win xp czy Win 7) - podczas wykonywania jakiejś komendy ( również nie ważne jakiej - open, copy, itp. itd.) w momencie kiedy wykonuje się autosave program się wywala. Na szczęście za każdym razem da się zrobić save z recoverem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej ciekawe zachowanie połączenia komend REFEDIT, QSELECT i BURST.

 

post-1274-0-37275300-1431427006_thumb.gif

 

EDIT: Nie wiem czy udało się dobrze załadować GIFa ale generalnie chodzi o to, że:

- Mamy kilka bloków BLOK_1 i jeden blok BLOK_2
- edytując BLOK_2 komendą REFEDIT wstawiamy BLOK_1
- poleceniem QSELECT będąc dalej w komendzie REFEDIT wybieramy wszystkie bloki BLOK_1
- robimy burst zaznaczonych elementów (BLOKów_1)
- zamykamy REFEDIT (BLOK_2)

Po tak wykonanych poleceniach okazuje się że wszystkie bloki BLOK_1 znajdujące się na rysunku zostają rozbite i włączone do bloku BLOK_2

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy temat o podobnej tematyce więc połączyłem je.

 

Mieliśmy również 6 zgłoszeń telefonicznych dotyczących niestabilności SP2.

Prosiłbym jeszcze o kilka informacji:

 

  1. W jaki sposób była przeprowadzona instalacji SP2?
    Aktualizacja online, odinstalowanie SP1 i instalacja SP2, instalacja SP2 jako pierwszej wersji programu.
  2. Jaki interfejs jest używany - klasyczny czy wstążkowy?
  3. Czy była prowadzona praca z XREFami?
  4. Czy jest jakaś szczególna operacja przy której następuje wyłączenie?

Jeśli ktoś ma problemy to proszę spróbować przywrócić fabryczne ustawienia poprzez usunięcie katalogu 2015 z katalogu %appdata%\ZWSoft\ZWCAD

Proszę także wyczyścić wszystkie pliki tymczasowe z katalogu %temp%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze test zwiazany z autosave, tez to sprawdzę u siebie.

 

1/ aktualizacja online;

2/ interfejs klasyczny;

3/ 1x xref dwg

4/ jak na razie jest ok

 

 

8 autosave-ów poszły gładko co 5 min, nie wykrzaczyło , niestety  nie pomogłem znaleźć przyczyny błędu w sp2.

plik ma 1 XREF architektoniczny, rysunki 2D i 3D

post-140-0-59685500-1431436128_thumb.jpg

post-140-0-24130400-1431436202_thumb.jpg

 

 

 

.... kreśle w tym pliku w 2D wieńce i trzpienie żelbetowe pod więźbę na ZWCAD 2015 SP2.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie