ZWCAD+ 2015 SP2


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

@wojwe, tez dostałem takiego maila,

 

ja sie wstrzymam do konca testow wersji angielskiej 2.1 ENU, ale pozytywne testy wersji polskiej to b. dobry znak dla angielskiej wersji.

 

21-05-2015

Jenny z ZWSOFT zapowiada że patch nie pojawi sie w tym tygodniu, w tym wątku da Ona znać kiedy będzie, problem "wykrzaczania" został znaleziony.

http://www.zwsoft.com/zwcad_forum/thread-4073-1-1.html

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowaliśmy w biurze SP 2.1 i ujawnił się taki oto błąd.

 

post-1274-0-90847400-1432288691_thumb.gif

 

Przy ucinaniu czerwonej linii do zielonej poprzez zaznaczenie oknem program ucina linię nie po tej stronie. Przy pojedynczym kliknięciu w czerwoną linię wszystko działa ok.

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę spróbować przestawić zmienną EDGEMODE na 1 i sprawdzić.

Pozdrawiam

 

Niestety przestawienie tej zmiennej nie pomaga.

Co najdziwniejsze - niektóre linie obcina w przedstawiony wcześniej sposób, a innych w ogóle nie obcina poprzez zaznaczenie oknem. Wszystko działa poprawnie przy klikaniu pojedynczo w poszczególne elementy.

Dodam również, że tego typu zachowanie ma miejsce nie tylko na "płasko", ale róznież w przestrzeni (nie ważne czy ucinane elementy są w jednej płaszczyźnie czy nie i czy układ jest ustawiony w płaszczyźnie ucinanych elementów).

 

EDIT:

 

Jak wygląda wykorzystanie procesora i stabilność tej wersji SP2.1?

Pozdrawiam

 

U mnie jak narazie wszystko działa, ale lepiej będę mógł się wypowiedzieć dopiero w następnym tyg.

 

Wracając jeszcze do polecenia TRIM.

Przeprowadziłem test:

- narysowałem linię oraz kilkanaście linii przecinających tą pierwszą (w formie zygzaka)

- dorysowałem kilkanaście linii w postaci "lustrzanego odbicia" wcześniejszego zygzaka

- zastosowałem polecenie 3DORBIT

- w układzie globalnym użyłem polecenia TRIM (działa dość dobrze chociaż nie ucina wszystkich linii)

- cofnąłem wszystko do postaci nieboobcinanej

- obróciłem wszystkie elementy względem osi y o 90 stopni

- ustawiłem układ w płaszczyźnie elementów

- użyłem polecenia TRIM

I tutaj dopiero robi się sieczka - jedne elementy są ucinane, inne nie, jeszcze inne obcinane nie z tej strony. Cały czas piszę o zaznaczaniu elementów poprzez okno a nie pojedynczym kliknięciem.

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję Jenny: "@Goran, it is coming, please wait.
@Martin, yes it will be available soon, and it is a newer version than the one you got, more fixes."

 

Ta nowa w/w wersja jest chyba jeszcze lepsza od bety 2.1 (vernum = "2015.05.15(26991)" ? zawiera wiecej poprawek

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne zmiany w 2.1

 

ZWCAD+ 2015 SP2.1 is here now.
This time we bring enhancements to the stability of ZWCAD+ 2015 SP2.1. There are some new features:
    Flip%20Dimension%20Arrow.jpg   Flip Dimension Arrow
For large projects that require tons of annotations. The irregular annotation layout would interfere visual experience thus decrease working efficiency.
    3GB%20OS%20Switch.jpg   3GB OS Switch
For designers who use 32 bit system, turn on the 3GB switch will allocate more memory to ZWCAD+, which means ZWCAD+ can work more fluently with the new feature, especially with large drawings.
  BMP%20JPEG%20Plotters.jpg   BMP/JPEG Plotters
For users who were previously frustrated by the inability to print raster images like BMP and JPEG. The newly added BMP/JPEG plotters will end that. Drawings will have multiple ways to "come to life".
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A toolbarsy przy pracy dwumonitorowej dalej spier... przepraszam uciekają poza obszar widoczny na monitorach.

Podejrzewam, że może to mieć coś wspólnego z odpalaniem środowiska VBA. Rysuje mi się niejasna korelacja między używaniem nakładek napisanych w VBA a uciekaniem toolbarsów ale nie mam na to konkretnej receptury jak doprowadzić do takiej sytuacji. Żeby nie było uciekają toolbarsy nie tylko z nakładek ale i standardowe ale takie które są fly a nie takie przypięte do któregoś z boków.

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie