Propozycje nowych funkcji dla kolejnej wersji ZWCAD+ 2016


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

mija właśnie I kwartał 2015 i może warto byłoby poruszyć wątek na forum, w którym będziemy mieli okazje przedstawić propozycję nowych funkcji, które ZWSOFT mógłby wprowadzić w nowej wersji oprogramowania. Mam nadzieję, że przedstawicielie oprogramowania ZWCAD+ na Polskę postarają się żeby chociaż część z naszych propozycji została przekazana do 'centrali'. Z takich najbardziej istornych rzeczy, które chciałbym, aby w najbliższym czasie zostały zaimplementowane w nowej wersji ZWCADA to:

- grip środkowy - dodatkowy znacznik wyświetlany w środku np. w polilinach (obecnie brak)

- funkcja AutoTrack - czyli śledzenie biegunowe, ale takie, które działa gdy jest włączona funkcja orto (bardzo dobrze działa to w AC)

- przezroczystość - dodatkowa funkcja w oknie "Zarządzanie właściwościami warstw" (również super działa to w AC)

- ViewCube (tak nazywa się to w AC), ale Brics_cad również zaimplementował to u siebie w trochę innej formie, ale również świetnie się sprawuje

- funkcja GROUPDISPLAYMODE - wydaje mi się, że obecnie jest niedostępne, przydałoby się wprowadzić możliwość operowania tą zmienną (lub zmodyfikować PICKSTYLE)

 

Do poprawy:

- migotający krzyż nitkowy - problem ZWCADa który był już wielkrotnie poruszany na tym forum...

- niedokładna funkcja MAGNES - irytujące jest sprawdzanie rysunku, czy na pewno został złapany punkt, o który nam chodziło (a niestety bardzo często jest to punkt obok miejsca, które mieliśmy zamiar 'chwycić')..... przez tą niedokładność praca na ZWCADZIE jest uciążliwa, a wręcz czasami dyskwalifikuje program podczas niektórych prac.... (postaram się w niedalekiej przyszłości nagrać filmik obrazujący problem)

Mam wrażenie, że te dwie powyższe wady wzajemnie na siebie wpływają....

 

Na tą chwilę pamiętam takie funkcje, w miarę upływu czasu postarm się uzupełnić listę. Będę wdzięczny również za odzew innych użytkowników. Mam nadzieję, że chociaż część z tych funkcji uda się wprowadzić do nowej wersji programu. Jestem użytkownikiem ZWCADa od kilku lat i niestety muszę przyznać, że konkurencja rozwija się znacznie szybciej... Mam tutaj na myśli AC (oczywiście rozumiem, że jest tworzony przez armię ludzi za ogromną kasę) oraz Bric(s)cada, programy, na których mam okazję pracować równorzędnie (AC jest w tej chwili bezkonkurencyjny jeśli chodzi o jakość co zrozumiałe przy budżecie jakim dysponują....)

 

Mam również pytanie, czy orientuje się ktoś z użytkowników czy będzie SP2 dla ZWCADa+ 2015???

Może część z tych funkcji udałoby się wprowadzić (poprawić) trochę wcześniej....

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo problemów by rozwiązał konwerter brył powierzchniowych na solidowe, bo solidowe na powierzchniowe można zmieniać. To odpowiednik Autocadowego convtosolid

 

alternatywnie coś takiego

1404280451fe3d61d531cea86e.jpg

Narzędzie to umożliwi konstruktorom sprawniejsze modelowanie konstrukcji drewnianych stalowych i żelbetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za pomysły i sugestie.

W wersji 2016 szykuje się kilka zmian, ale dokładnie będę wiedział za około 1 - 2 tygodni.

Napiszę niezwłocznie.

 

Wszystkie sugestie natychmiast przekazujemy do autorów programu.

 

SP2 do wersji 2015 planowana jest na koniec kwietnia lub początek maja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

dzięki za pomysły i sugestie.

W wersji 2016 szykuje się kilka zmian, ale dokładnie będę wiedział za około 1 - 2 tygodni.

Napiszę niezwłocznie.

 

Wszystkie sugestie natychmiast przekazujemy do autorów programu.

 

SP2 do wersji 2015 planowana jest na koniec kwietnia lub początek maja.

 

Pozdrawiam

Czy są jakieś informacje ws. zmian w wersji 2016?

Pozdrawiam

Edytowane przez wojwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co probowałem sie wczytać w idee ZWCAD2016+ w ramach konferencji GPC 2015 to ma byc platforma przygotowana pod łatwiejsze programowanie wersji branżowych/specjalistycznych, czyli co zmiany w ZWCAD ARCHITECTURE bedą w końcu szybsze niż do tej pory? bo Architecture na starym silniku 2015+ dalej bez SP1 stoi w miejscu.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak poprawić ewidentne błędy zamiast mamić nowinkami? Znikające toolbarsy i przesunięte gripy obiektów? Brak servicepacka do wersji architecture a tym samy niestabilna praca z dużymi rysunkami? Czy jest szansa na zintegrowane środowisko do pisania lispów wzorem wszczepionego edytora VBA? Migający krzyż nitkowy. Pewnie by się na tym forum jeszcze znalazło kilka wątków o nieusuniętych starych błędach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niektóre błędy ciężko powtórzyć i czasami nie wiadomo skąd się biorą. Informacje na bieżąco przekazywane są do producenta. Rozwiązaniem na paski narzędzi, którą nie pojawiają się, jest reset profilu, a na przesunięte gripy, zmaksymalizowanie okna roboczego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niektóre błędy ciężko powtórzyć i czasami nie wiadomo skąd się biorą. Informacje na bieżąco przekazywane są do producenta. Rozwiązaniem na paski narzędzi, którą nie pojawiają się, jest reset profilu, a na przesunięte gripy, zmaksymalizowanie okna roboczego.

Pozdrawiam

Mam świadomość że brak powtarzalności utrudnia usunięcie błędów. Niemniej jednak zgłoszenia od różnych użytkowników pozwalają obwiniać program a nie użytkownika czy rysunek. Lekarstwo na gripy owszem działa ale jest mało profi. reset profilu również zgłaszany kilkukrotnie jest dla mnie uciążliwy. Jeszcze bardziej wygląda na amatorszczyznę. Problemy są zgłaszane od wejścia wersji 2015 a kolejne servicepacki nie zmieniają stanu rzeczy. A rozmowa o nowościach w wersji 2016 gdy nie pojawił się ani jeden service pack do wersji architecture przy braku możliwości używana gołej wersji ZwCAD'a z servicepackami uważam za przejaw dyskryminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość że brak powtarzalności utrudnia usunięcie błędów. Niemniej jednak zgłoszenia od różnych użytkowników pozwalają obwiniać program a nie użytkownika czy rysunek. Lekarstwo na gripy owszem działa ale jest mało profi. Reset profilu również zgłaszany kilkukrotnie jest dla mnie uciążliwy. Jeszcze bardziej wygląda na amatorszczyznę. Problemy są zgłaszane od wejścia wersji 2015 a kolejne servicepacki nie zmieniają stanu rzeczy. A rozmowa o nowościach w wersji 2016 gdy nie pojawił się ani jeden service pack do wersji architecture przy braku możliwości używana gołej wersji ZwCAD'a z servicepackami uważam za przejaw dyskryminacji.

Rozumiem  zdenerwowanie sytuacją... też mam wrażenie, że ZWSOFT próbuje mamić ludzi nowinkami jakie to się pojawią, a nie potrafią dopracować prostych rzeczy, które już w programie mają... Używam ZWCada od 2012 roku i od wejścia na rynek ZWCADA w wersji + zgłaszam (i nie tylko ja) problemy z migającym krzyżem nitkowym i strasznie niedokładną funkcją magnes. Objawem tej niedokładności, są często źle opracowanie rysunki (np. poprzez niezłapanie odpowiedniego miejsca wymiarem, pomimo tego, że miejsce zostało wskazane). Myślę, że niedokładność funkcji magnes obrazuje takie zachowanie się programu: po najechaniu myszką na jakiś punkt charakterystyczny (np. węzeł narożny, linia-najbliższy, albo punkt środkowy), celownik powinien od razu go złapać (tak jest innych cadach), a w ZWCADzie bardzo często zanim złapie zdąży jeszcze kilka razy przeskoczyć (mignąć) w jakies miejsca obok, zanim złapie punkt docelowy. Użytkownik klika myszą, bo jest pewien, że złapał ten punkt a okazuje się, że program wybrał inne miejsce (blisko punktu docelowego). Nie wiem ale wygląda mi to na jakieś opóźnienie w działaniu funkcji magnes.... niby kilkadziesiąt milisekund, ale jest to zauważalne i stwarza problemy użytkownikowi... Mam wrażenie, jakby migotanie krzyża nitkowego i nieudolne działanie funkcji magnes były ze sobą ściśle powiązane. Niestety nie znam się na tym więc nie mogę stwierdzić tego w 100%. Wiem natomiast z doświadczenia zdobytego przy pracy na innych cadach, że jest to problem do rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.w. przydałaby sie zmiana podejścia do programów branżowych typu ARCHITECTURE i MECHANICAL pracujących na "silniku" ZWCAD PROFESSIONAL+

 

Wcześniej kreśliłem na ZWCAD+ PRO z nakładkami konstrukcyjnymi,  nastepnie przeszedłem na ARCHITECTURE ze wzgledu na duzy potencjał nowych narzędzi AEC, niestety coraz cześciej sie zdarza, że "opóźnienia" wprowadzania nowych funkcjonalności do ARCHITECTURE (bo te zagadnienia są bardzo trudne do zaprogramowania, ja to rozumiem) powodują że praca odbywa się ciągle na starym "silniku" ZWCAD+ PRO, gdy obok funkcjonuje wersja nowsza SP1 niedługo SP2.

 

W czym byłby problem, gdyby uzytkownik zwracał w ramach tego samego klucza licencji wersje ARCHITECTURE na serwer a importował na podstawie klucza od Architecture ZWCAD+PRO SP1najnowszy ale w wersji "gołej" bez narzędzi AEC ARCHITECTURE. Taka mozliwość powoduje że nakładki wspołpracuja z najnowszym ZWCAD+ PRO w ramach ciagle pojedynczej licencji przypisanej do 1 komputera. Ten problem bedzie sie częsciej pojawiał bo np. ARCHITECTURE uzywają nie tylko architekci ale branżysci np. konstruktorzy. Jak wiadomo ZWCAD+2015 SP1 jest dużo szybszy przy wspolpracy z nakładkami i obsługuje 4GB RAM - czyli bardzo płynnie duże pliki DWG, nie byłoby problemów z renderowaniem skomplikowanych scen 3D plików >100MB DWG. Mam nadzieje że programy branżowe dostaną taką mozliwość. Wtedy można czekac na patch dotyczacy ARCHITECTURE nawet do sierpnia, wiedzac, że jest mozliwość korzystania z najnowszej wersji ZWCAD+ PRO. To taka sugestia do przemyślenia. :hi:

 

Po ponownym zwrocie licencji moznaby spowrotem zaimportowac licencję od ARCHITECTURE z konsekwencją pracy na "starym silniku" 2015 bez SP1.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klucz sprzętowy który po przejściu na architecture musiałem wymienić fizycznie na inny co również dla mnie było absurdem. Powyższe w moim przypadku nie ma zastosowania. Rozwiązaniem byłoby gdyby "goły" ZwCAD działał na kluczu od architecture i nie mówię tu o ułomnej wersji ZwCAD'a z pakietu architecture tylko "normalnej" wersji ZwCAD SP1. Oczywiście z zachowaniem rocznika wydania poszczególnych wersji. Ale to chyba przerasta programistów z ZwSOFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kluczu sprzętowym taki "fizyczny kaganiec - 1 licencja" Architecture na starym silniku ZWCAD+ Pro lub najnowszy ZWCAD+ SP1 chyba nie powinien być problemem do zaprogramowania,

 

Problemem jest w np. w Architecture 2015 właśnie ten stary silnik, który przymula, bo nie jest wydajny jak 2015 SP1. A w testach nakładek to tą różnice wielu użytkowników zauważyło. Brak obsługi więcej ramu (4GB) "czuć" i to wyraźnie.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mimo, że nie za wiele się odzywamy w tym wątku, to chciałem zapewnić, że uważnie czytamy ten wątek.

Wersja 2016 to jeszcze odległa sprawa odległa - szacujemy, że wersja beta pojawi się po wakacjach.

Nie widać w niej wielkich nowości, główna sprawa optymalizacja kodu, także pod kątem wersji 64 bit.

 

Ale przed nami jeszcze SP2 do ZWCAD+ 2015, który pokaże się końcem kwietnia lub początkiem maja.

SP do Architecture pojawi się w okolicach sierpnia, i będzie zawierał ZWCAD+ 2015 z SP2.

 

Zgadzam się, że nie wszystko trzeba robić w Architecture.

Wkrótce też będzie SP2, tak więc staramy się o wygenerowanie 4 miesięcznych kodów do ZWCAD+ 2015.

Powinniśmy je mieć w ciągu kilku dni, tak więc poproszę tylko o wiadomość (wystarczy na forum) i prześlę kod do ZWCAD+ 2015.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to świetny pomysł :hi:  by w okresie przejściowym użytkownicy ZWCAD ARCHITECTURE mogli do sierpnia dociągnąć na kodzie 4 miesięcznym z zwcad+2015 SP2 jak się pojawi :)

 

ZWSOFT chwali SZANSĘ za dobrą kooperację:
 

"@Martin_S, yes SZANSA has done a great job, and we got good feedback from Poland. We will continue to improve ZWCAD+ and ZWCAD Architecture, both correction and innovation. "

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ZWSoft mógłby się również zastanowić nad takimi dodatkowymi opcjami:

- edytowalne kreskowania - coś na wzór kreskowania w AC, tworząc kreskowanie tworzymy jednocześnie obwiednię, którą można w prosty i szybki sposób edytować (przesuwać, rozciągać znaczniki) i nie mam tutaj na myśli kreskowania zespolonego;

- drawing explorer  (na wzór tego, co jest w Brics_cadzie) - bardzo przydatne narzędzie, która umożliwia szybki dostęp do wielu funkcji w jednym oknie, przełączając się między "zakładkami";

nie jestem pewien, ale chyba tylko Brics_cad oferuje tego typu narzędzie i przyznaję, że jest to kapitalne rozwiązanie.... Jedno okno, kilka zakładek i dostęp do takich funkcji programu jak: Warstwy, Linetypes, Style Multilini, Style tekstu, Odnośniki Zewnętrzne, style wymiarowe, bloki (zawarte na rysunku z ilością elementów wstawionych) i wiele innych....

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Piszę jako programista .NET, który pragnie wprowadzić nowy produkt współpracujący z ZwCAD. .NETowe API jest w bardzo znacznym stopniu zgodne z innymi platformami (AutoCAD, BricsCAD) co ułatwia pracę, ale brakuje jednej, bardzo istotnej w moim przekonaniu klasy:

Overrule, która jest substytutem własnych obiektów dostępnych z poziomu ObjectARX w AutoCADzie. Dzięki niej możliwe jest zastąpienie standardowego wyglądu CADowych entycji (np. linia może być wyświetlana jako zbiór obiektów).

Czy w wersji 2016 planowane jest wprowadzenie klasy Overrule?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gregi08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym by ZWSOFT udostępnił możliwość dostania się do zmiennych AEC obiektów  np. Ściana, Słup, Płyta itp. z ZWCAD ARCHITECTURE. Są tam dane np.  objętość  danej ściany, powierzchnia zewnętrzna i wewnętrzna ściany ... takie  zmienne pomogą tymczasowo utworzyć tabele zestawcze BIM np.  Jaka powierzchnia tynków wewnętrznych lub powierzchnia malowania, objętość muru, żelbetu .... za nim ZWSOFT stworzy własne narzędzia zestawcze, mniejsze firmy programistyczne mogą wprowadzić takie rozwiązania za nim to zrobi ZWSOFT. Przykładem są szpilki opisowe stolarki od e-cad + zestawienia tabelaryczno-graficzne stolarki do ZWCAD ARCHITECTURE i nie tylko, to narzędzie alternatywne funkcjonuje od listopada 2013r, a na szpilki opisowe i graficzne zestawienie stolarki jeszcze trochę poczekamy.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jedno okno, kilka zakładek i dostęp do takich funkcji programu jak: Warstwy, Linetypes, Style Multilini, Style tekstu, Odnośniki Zewnętrzne, style wymiarowe, bloki (zawarte na rysunku z ilością elementów wstawionych) i wiele innych....

 

Witam

W ZWCAD+2015 jest coś takiego jak Centrum Projektanta. To narzędzie można włączyć przez Ctrl+2. W oknie zobaczymy drzewo z otwartymi rysunkami i występujące w nich style, warstwy, bloki, itp., które w łatwy sposób (przez przeciągnięcie) można przenosić między rysunkami.

 

post-325-0-37206200-1430114935_thumb.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- edytowalne kreskowania - coś na wzór kreskowania w AC, tworząc kreskowanie tworzymy jednocześnie obwiednię, którą można w prosty i szybki sposób edytować (przesuwać, rozciągać znaczniki) i nie mam tutaj na myśli kreskowania zespolonego;

Witam

ZWCAD umożliwia tworzenie obwiedni kreskowana w czasie jego tworzenia. Wystarczy w oknie kreskowania zaznaczyć opcję "Zachowaj obwiednie". 

Jeśli nie zaznaczymy tej opcji, to możemy dodać obwiednie później. W tym celu należy kliknąć dwukrotnie na kreskowaniu, w oknie opcji jest przycisk "Odtworzenie granic" który doda obwiednię, za którą możliwe będzie rozciąganie kreskowania przez uchwyty. Obie opcje zaznaczyłem na poniższym screenie.

Overrule, która jest substytutem własnych obiektów dostępnych z poziomu ObjectARX w AutoCADzie. Dzięki niej możliwe jest zastąpienie standardowego wyglądu CADowych entycji (np. linia może być wyświetlana jako zbiór obiektów).

Czy w wersji 2016 planowane jest wprowadzenie klasy Overrule?

 

Postaram się dowiedzieć czegoś o planach wprowadzenia tej klasy. Dam znać kiedy będę wiedział coś więcej

post-84-0-35223600-1430115608_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie