Paski narzędzi


MSikora

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Chciałem dopytać kiedy i czy rzeczona przypadłość zostanie definitywnie usunięta. Owszem proponowany sposób jest skuteczny i skutecznie każe ustawiać w interfejsie wszystko od początku. Menu nakładek, ustawienia własnej konfiguracji toolbarsów etc. Powyższe zdarza się u mnie kilka razy w miesiącu w nieokreślonych okolicznościach i doprowadza mnie do dużej frustracji.VERNUM = "2014.09.20(25578)" (read only) wersja architecture. Problem zgłaszałem w http://forum.cad.info.pl/topic/1299-niewidoczny-toolbars/ale jak widać nic w tej sprawie nie poszło do przodu nawet w wersjach z servicepackiem. Rozjechane gripy obiektów również są nie poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie w kwestii znikających pasków. Dziś znów przypadłość mnie dopadła.

reset profilu doprowadza mnie do białej gorączki bo po nim muszę ustawiać całe środowisko od nowa. To co daje w domyśle ZwCAD kompletnie mi nie pasuje.

Zauważyłem, że widoczne na ekranie paski można włączyć i wyłączyć i pojawiają się tam gdzie były przed wyłączeniem. Natomiast pasków które nie były widoczne w chwili x ( tzn w momencie bliżej nie określonego zdarzenia rozwalającego paski na łopatki ) nie da się uwidocznić. Niby ptaszek przy pasku się pojawia że niby jest widoczny ale pewnie gdzieś w zaświatach poza obszarem ekranu. Dotyczy to zarówno pasków standardowych jak i pasków z nakładek. Na trop naprowadziła mnie komenda z e-cad : pokaż pasek narzędzi ... Przykładowo dla nakładki e-cad mogę zrobić coś następującego :

Command: _-TOOLBAR
Enter a toolbar name or [ALL]: E-CAD_ZELBET_STAL_DREWNO.E-CAD_PODSTAWOWY
Enter an option [show/Hide/Left/Right/Top/Bottom/Float] <Show>: l
Enter a new position (horizontal,vertical) <0,0>:

I pasek wraca z zaświatów do pozycji z lewej strony ekranu. Od tej pory można go włączyć i wyłączyć.

To samo więc spróbowałem z paskiem standardowym

Command: _-TOOLBAR
Enter a toolbar name or [ALL]: TB_ARC
Enter an option [show/Hide/Left/Right/Top/Bottom/Float] <Show>: l
Enter a new position (horizontal,vertical) <0,0>:

No i pasek pojawił się z lewej strony.

Chyba będę sobie musiał dopisać parę lispów do ujawniania pasków bo problem chłopców z ZwSOFTU jak widać w dalszym ciągu przerasta. Podejrzewam że niewidoczne paski narzędzi dostają takie współrzędne lokalizacji, których nie obejmuje standardowy ( lub żaden na świecie ) monitor. Może lądują gdzieś ze współrzędną (100000000,100000000) i nie ma takiej opcji żeby go zobaczyć i chwycić. Daję to pod rozwagę i proszę o przekazanie producentowi w celu eliminacji tego błędu. Przydałaby się również tymczasowo inna propozycja rozwiązania problemu niż reset profilu bo to uważam za delikatnie mówiąc żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co mi wiadomo, problem pojawia się zazwyczaj przy pracy z interfejsem klasycznym z dwoma monitorami. Prawdopodobnie po odłączeniu monitora, pasek narzędzi pojawia się poza obszarem widocznym. Taka sytuacja jest także możliwa z oknem np. Menadżera warstw lub innymi i może być związana z przypadkowym przesunięciem okna poza obszar widoczny. 

Bardzo dobre rozwiązanie zastępcze jest przez polecenie: _-toolbar (-pasekn), bo istotnie, nie trzeba resetować profilu.  

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie