Paski narzędzi


MSikora

Recommended Posts

Temat już się pewnie pojawiał, ale nie umiem znaleźć. Na jednym z komputerów nie umiem włączyć nowych pasków narzędzi np. view lub innych. Wybieram pasek z listy, pojawia się "ptaszek", ale pasek się nie pojawia. Być może to wina dwóch monitorów?

Jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Chciałem dopytać kiedy i czy rzeczona przypadłość zostanie definitywnie usunięta. Owszem proponowany sposób jest skuteczny i skutecznie każe ustawiać w interfejsie wszystko od początku. Menu nakładek, ustawienia własnej konfiguracji toolbarsów etc. Powyższe zdarza się u mnie kilka razy w miesiącu w nieokreślonych okolicznościach i doprowadza mnie do dużej frustracji.VERNUM = "2014.09.20(25578)" (read only) wersja architecture. Problem zgłaszałem w http://forum.cad.info.pl/topic/1299-niewidoczny-toolbars/ale jak widać nic w tej sprawie nie poszło do przodu nawet w wersjach z servicepackiem. Rozjechane gripy obiektów również są nie poprawione.

Link to comment
Share on other sites

Ponownie w kwestii znikających pasków. Dziś znów przypadłość mnie dopadła.

reset profilu doprowadza mnie do białej gorączki bo po nim muszę ustawiać całe środowisko od nowa. To co daje w domyśle ZwCAD kompletnie mi nie pasuje.

Zauważyłem, że widoczne na ekranie paski można włączyć i wyłączyć i pojawiają się tam gdzie były przed wyłączeniem. Natomiast pasków które nie były widoczne w chwili x ( tzn w momencie bliżej nie określonego zdarzenia rozwalającego paski na łopatki ) nie da się uwidocznić. Niby ptaszek przy pasku się pojawia że niby jest widoczny ale pewnie gdzieś w zaświatach poza obszarem ekranu. Dotyczy to zarówno pasków standardowych jak i pasków z nakładek. Na trop naprowadziła mnie komenda z e-cad : pokaż pasek narzędzi ... Przykładowo dla nakładki e-cad mogę zrobić coś następującego :

Command: _-TOOLBAR
Enter a toolbar name or [ALL]: E-CAD_ZELBET_STAL_DREWNO.E-CAD_PODSTAWOWY
Enter an option [show/Hide/Left/Right/Top/Bottom/Float] <Show>: l
Enter a new position (horizontal,vertical) <0,0>:

I pasek wraca z zaświatów do pozycji z lewej strony ekranu. Od tej pory można go włączyć i wyłączyć.

To samo więc spróbowałem z paskiem standardowym

Command: _-TOOLBAR
Enter a toolbar name or [ALL]: TB_ARC
Enter an option [show/Hide/Left/Right/Top/Bottom/Float] <Show>: l
Enter a new position (horizontal,vertical) <0,0>:

No i pasek pojawił się z lewej strony.

Chyba będę sobie musiał dopisać parę lispów do ujawniania pasków bo problem chłopców z ZwSOFTU jak widać w dalszym ciągu przerasta. Podejrzewam że niewidoczne paski narzędzi dostają takie współrzędne lokalizacji, których nie obejmuje standardowy ( lub żaden na świecie ) monitor. Może lądują gdzieś ze współrzędną (100000000,100000000) i nie ma takiej opcji żeby go zobaczyć i chwycić. Daję to pod rozwagę i proszę o przekazanie producentowi w celu eliminacji tego błędu. Przydałaby się również tymczasowo inna propozycja rozwiązania problemu niż reset profilu bo to uważam za delikatnie mówiąc żenujące.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Z tego co mi wiadomo, problem pojawia się zazwyczaj przy pracy z interfejsem klasycznym z dwoma monitorami. Prawdopodobnie po odłączeniu monitora, pasek narzędzi pojawia się poza obszarem widocznym. Taka sytuacja jest także możliwa z oknem np. Menadżera warstw lub innymi i może być związana z przypadkowym przesunięciem okna poza obszar widoczny. 

Bardzo dobre rozwiązanie zastępcze jest przez polecenie: _-toolbar (-pasekn), bo istotnie, nie trzeba resetować profilu.  

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...