ZWCAD 2023 - kopiowanie między plikami


BKW

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "23.20_2022.12.03(#4996-a5f007e30b8)_x64"

Mam pewien problem z kopiowaniem elementów między różnymi plikami.
Pracując na plikach (załóżmy, że nazywają się one A, B, C, D) nie raz zdarzyło mi się, że nie jestem w stanie skopiować pewnych losowych elementów między plikami.
Kopiuję elementy z pliku A. Próbuję je wkleić do pliku B (Paste, Paste as a block, Paste to Original Coordinates). Program pokazuje komunikaty dotyczące pomijania istniejących bloków i xrefów np. 

"Ignore duplicate definition of block OPIS_EL.
Ignore duplicate definition of block AA.
Ignore duplicate definition of block TABELKA(external reference).
Ignore duplicate definition of block A_1p(external reference)..."

Niestety, żadne elementy się nie wklejają. Co więcej, nie da się ich wyrzucić jako WBLOCK.
Przechodzę do pliku C i tam już te same elementy się wklejają. Tak samo w pliku D.
Te same elementy (uprzednio wklejone) skopiowane z pliku C lub D wklejają się w pliku B.
Powyższe działania mają występują losowo tzn. raz się nie uda nic wkleić skopiowanego z pliku C, raz z pliku A, itp.

Na początku myślałem, że jest to wina mojego komputera. Z biegiem czasu jak inni pracownicy biura zaczęli instalować i aktywnie korzystać z wersji 2023, okazało się, że takie zachowanie programu występuje również u nich.

Zaznaczam, że dzieje się to z losowymi plikami, z losowo wybranymi elementami i raz na jakiś czas, gdyż nie jest tak, że cały czas nie daje się niczego skopiować z danego pliku i wkleić w inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, metiu napisał:

Miałem podobne problemy, ale w moim przypadku pomagało przejechanie pliku, do którego wklejałem, komendą PURGE, a potem ponowne wklejenie.

Niestety sprawdzałem - to nie pomaga.
Próbowałem różnych rzeczy - polecenia AUDIT, RECOVER, odłączania plików LSP, resetowania profilu, itp - nic nie działa.

42 minuty temu, pawmal napisał:

Może to być związane z istniejącymi blokami w rysunku do którego kopiujemy elementy (świadczy o tym komunikat o ignorowaniu definicji bloku), a przy tym może to być związane wyłączonymi lub zablokowanymi warstwami na których elementy się znajdują. Najlepiej to obserwować.

Nie jestem pewny czy to jest związane z blokami, gdyż wydaje mi się, że rozbicie rysunku do postaci podstawowych elementów (linie, hatche) nie rozwiązuje problemu. Piszę "wydaje mi się", gdyż nie jestem na 100% pewny czy to sprawdzałem. Jak tylko przytrafi mi się to ponownie to upewnię się na 100% czy tak się dzieje.
Natomiast jestem pewny tego, że tak się dzieje przy kopiowaniu zwykłych linii. W zaznaczonych kopiowanych elementach nie ma bloków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@BKWczy pliki rysunkowe lub fragmenty rysunków zostały wygenerowane przez jakiś inny program CAD/BIM lub inne narzędzie obsługujące/generujące pliki DWG?

Ostatnio zauważyłem podobny problem z kopiowaniem u siebie. Otrzymałem dwa pliki DWG z rzutami i przekrojami wygenerowanymi do DWG z Archicada.
Z tych podkładów próbowałem przygotować sobie jeden nowy plik DWG zawierający komplet rzutów i przekrojów. Z jednego pliku udało mi się przenieść rzuty i przekrój do nowego pliku DWG, ale już z drugiego pliku, w którym był tylko jeden przekrój nic się nie kopiowało. Po wywołaniu komendy CTRL+V nie było żadnej reakcji programu... Tak jakby komenda w ogóle nie działała... Przeniesienie/skopiowanie tego samego przekroju do nowego czystego pliku było możliwe bez problemów, ale nie działało w przypadku pliku z wcześniej wstawionymi podkładami (rzutami/przekrojami)

Przyczyną nie były powielające się bloki, bo testowałem to samo po rozbiciu wszystkich możliwych bloków i ten sam objaw - brak reakcji programu na komendę CTRL+V w przypadku próby skopiowania tego konkretnego przekroju do konkretnego pliku DWG. Sprawdzałem również, czy któreś z warstw są zablokowane lub wyłączone, ale tutaj wszystko było OK. Zresztą jeśli obiekt jest na warstwie zablokowane to pojawia się komunikat, że operacja kopiowania nie jest możliwa w przypadku obiektów na warstwach zablokowanych (mniej więcej coś takiego).
 

Postaram się później przesłać do @dmatusz3i @pawmal pliki DWG do testów, z opisem wywołania/powtórzenia błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chris napisał:

Witam,

@BKWczy pliki rysunkowe lub fragmenty rysunków zostały wygenerowane przez jakiś inny program CAD/BIM lub inne narzędzie obsługujące/generujące pliki DWG?

W moim przypadku pracowałem z xrefami stworzonymi na ARCHICADZIE, na innym komputerze pliki stworzone na zwcadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adam Klaczek napisał:

Może to kwestia kopiowania obiektów proxy z Archicada?

Zmienna ZWWCLONEPROXYPOLICY ustawiona na 3 może pozwolić na kopiowanie...

Być może, sprawdzę to przy najbliższej okazji (czyli wtedy, kiedy nie będę mógł nic skopiować)
Chociaż z drugiej strony pliki, na których pracowałem nie były zanieczyszczone "śmieciami" z archicada (tylko tak jak pisałem, wczytane jako xrefy). 
Pliki z drugiego komputera w ogóle nie miały styczności z archicadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, to samo u mnie ZWCAD 2023 Pro. Nieważne co wygeneruje w jednym pliku (blok, Polilinia, itp.) nie mogę skopiować do drugiego pliku otwartego w tej samej instancji ZWCAD. Niby w wierszu poleceń pojawia się _pasteclip ale nic się nie wkleja, ani nie pojawia się w zestawieniu warstw warstwa z którą kopiowany był dany obiekt....

Edytowane przez hose2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, hose2001 napisał:

Pliki wysłałem na pomoc@zwcad.pl

Otrzymałem szybką pomoc od ZWCAD - dziękuję. Okazało się że mam starszą wersję ZWCAD - instalacja najnowszej wersji  której link otrzymałem w pomocy podczas instalacji kliknąłem w "napraw" i teraz już działa kopiowanie. Poniżej link który otrzymałem do najnowszej wersji.

 

https://dl.zwsoft.com/zwcad/products/ZWCAD/2023/Special/ZWCAD_2023_Plk_Win_64bit.exe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co @Jarek.
Po odinstalowaniu poprzedniej wersji, wyczyściłem rejestry i zainstalowałem nową wersję. Niestety program zapętla się i ciągle prosi o aktywację lub umożliwia uruchomienie wersji testowej (zero dni)...
Zgodnie z instrukcją @dmatusz3 uruchomiłem ponownie komputer oraz zmieniłem port USB klucza - bez rezultatu.
Dodam, że zwróciłem licencję i wykonałem aktywację na nowo, również bez rezultatu. W menedżerze licencji wyświetla się, że program jest aktywny (aktywacja/licencja jest zapisana), pomimo tego program uruchamia się jakby tej licencji nie było (w wersji trial).

Ten sam problem występował u mnie już wcześniej z pierwszą wersją SP2. Objawy są dokładnie takie jak poprzednio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie