analiza wersji 2018 beta


alf

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "2017.08.22(21234)_x64" (read only)

analiza mojej wersji 2018 beta:

na nie:

  1. gdzie się zmienia tę kolorystykę okna?? są jakieś możliwości zmiany tej czernizny na coś innego? opisy okna (menu i inne) są jakieś dla mnie mało nieczytelne (porównuję z wer 2017), może to kwestia wygładzenia czcionek lub właśnie tego negatywu??
  2. brak dostępu do lokalizacji sieciowych przy otwieraniu z file>open!!!!
  3. import dgn - nieco lepiej, więc trochę na plus, ale nadal nie da się bez importu do dwga podpiąć dgna. Ponadto layout, jesli w dgn, jest aktywny importuje się jako model, a pozostałe layouty są puste tylko są nazwy. Jeśli aktywny jest model layouty też są puste. Dodatkowo nie importują się wszystkie odnośniki, na pewno odn w dgn, być może inne, ale tego nie sprawdziłam a same odnośniki lądują w pliku jako bloki (powinno być chyba trochę jak w etransmit, odniesienia jako osobne pliki trafiają do jakiegoś katalogu a ścieżki są zachowane). Nie importują się pola z MS typu "data" (np nazwa pliku, ścieżka dostępu) jako data tylko jako tekst
  4. selall zaznacza wszystkie obiektu ale nie widać w okienku properties ile ich zaznaczył. Podobnie jest przy zaznaczeniu nakieś nieprzeliczalnej (>25 tys?) ilości obiektów metodą okienka (jakieś ograniczenie?). Nie mniej jednak na oko chodzi szybko, choć nie da określić zawartości pliku

 

na tak:

  1. umożliwiono zawężanie scroll bar-a poziomego - umożliwia to sprawniejsze korzystanie z layoutów w przyp ich dużej ilości
  2. lepsze wyświetlanie kolorów m. inn szarości, choć biały kolor  razi że nie jest biały, tylko trochę szary
  3. wreszcie jest oops
  4. chyba szybszy.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, alf napisał:

na nie:

  1. gdzie się zmienia tę kolorystykę okna?? są jakieś możliwości zmiany tej czernizny na coś innego? opisy okna (menu i inne) są jakieś dla mnie mało nieczytelne (porównuję z wer 2017), może to kwestia wygładzenia czcionek lub właśnie tego negatywu??

Pomysł z ciemną szatą graficzną menu programu super. Wg mnie idealne rozwiązanie z tym ciemnym kolorem menu, ponieważ przy długim spędzaniu czasu przy komputerze oczy męczą się dużo mniej. Zgadzam się jednak z użytkownikami @Bartek1977 oraz @alf,że kolorystyka okna mogłaby być dopracowana.
Po chwili zachwytu po pierwszym włączeniu programu zacząłem dostrzegać pewne niedoskonałości przyjętej kolorystyki. Myślę, że ZWSoft powinien dopracować ustawienia kolorów i wyostrzyć punkty charakterystyczne pasków. Ogólnie jest OK, ale może być lepiej... :-)

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, alf napisał:

VERNUM = "2017.08.22(21234)_x64" (read only)

analiza mojej wersji 2018 beta:

Witam
Odnośnie otwierania plików z dysków sieciowych, to proszę sprawdzić czy program nie został uruchomiony jako administrator. Proszę sprawdzić na zwykłym użytkowniku.
Domyślnie wyświetlanie obiektów na pasku właściwości jest ograniczone do 25k, ale można je nieco zwiększyć do 32k w Opcjach->Wybieranie jak niżej.
Pozdrawiam

2017-09-06 08_28_51.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad Chris: pracuję często po nocach, a zbyt ciemny kolor mnie szybko usypia ;-). Kolor tła programów wg mnie to kwestia czysto osobnicza, więc myślę, że prawo wyboru negatyw/pozytyw nie powinno być przez producenta ignorowane.

ad. pawmal: po resecie windowsa widać już ścieżki sieciowe więc p. 2 na nie do kasacji - szkoda przy tym że listy nie można edytować przez użytkownika, przekreślenie np tego punktu spowodowało że informacja była by widoczna i jasna - problem nie istnieje lub został rozwiązany. Nad limitem wyświetlania ob w oknie properties nie dyskutuję.. zakładam, że służy to wyższym celom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, kiedyś, choć już nie pamiętam szczegółów, udało mi się dogrzebać możliwości zmiany kolorystyki menu ZWCADa 2018.
Choć nie jest to dostępne z poziomu interfejsu użytkownika, nie mamy też przygotowanego opisu jak to zrobić, ale może udałoby mi się przygotować taką "skórkę". Pytanie tylko jakie kolory przyjąć ?
O ile wiem, temat nie jest przez producenta ignorowany, ale inne zagadnienia mają wyższy priorytet, a to powinno pojawić się w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys były dowolne style graficzne :)   ps.  mi ciemny odpowiada ze wzg. na oczy  ..zawsze mozna cos poprawić...aaaaaaaaaaa i producenci nakładek powinni dostosować kolorystykę ikonek do ciemnego interfejsu po wydaniu oficjalnej wersji 2018 (/ja czekam na architecture)

 

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest jakaś kombinacja klawiszy aby przenieść okno dialogowe (np. funkcji _units) z drugiego (dodatkowego) monitora na ekran główny (gdy drugi monitor nie jest podłączony).
Zauważyłem taki problem. Pracując w ZWCadzie 2017 nieświadomie przeniosłem okienko dialogowe funkcji _units na drugi monitor. W trakcie wyjazdu miałem dostęp tylko do jednego monitora (ekran laptopa). Chciałem nanieść poprawki w pliku dwg przy pomocy ZWCada 2017 i napotkałem problem. Przy próbie wywołania komendy _units okazało się, że okno dialogowe jest gdzieś w przestrzeni (prawdopodobnie, a nawet na pewno [sprawdziłem] znajdowało się na drugim niepodłączonym monitorze). Zrobiłem kilka kombinacji z klawiszami ALT/CTRL/WIN + strzałki/HOME/PAGE DOWN(UP) i nie udało mi się przywrócić okna dialogowego na ekran główny (jedyny dostępny w tamtej chwili). Po powrocie i podłączeniu drugiego ekranu okno odnalazło się na drugim/dodatkowym monitorze...

BTW: Problem z uciekaniem/zagnieżdżaniem okien programu oraz okien dialogowych poza przestrzenią roboczą aktualnie aktywną (np. tylko jeden monitor podłączony) był już wielokrotnie zgłaszany na tym forum i na oficjalnym ZWSoftu. Zastanawiam się czy tak trudno jest zaimplementować kod w programie, który wykrywałby czy program pracuje w systemie, który ma podłączony 1, 2, 3 albo 4 monitory/ekrany. Jeśli wykrywa kilka monitorów to pamięta ostatnie ustawienia, ale jeśli wykrywa tylko jeden dostępny ekran to z automatu wszystkie okna przenoszone zostają na ten ekran...

Powyżej opisany problem dotyczy zarówno ZWCada 2017 vernum = "2017.07.21(19945)_x64_S" jak i ZWCadad 2018 beta.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

vernum = "2017.08.22(21234)_x64"

nadal występuje problem przekazywania nazwy rysunku podczas używania opcji _PUBLISH opisywany w wątku:

 

Nawet przypadku użycia drukarki DWG to PDF standardowo zaimplementowanej w programie po kliknięciu przycisku "Publikuj" nie występuje żadna reakcja oraz brak pliku wynikowego .pdf

Opcja drukowania pojedynczego (Plik->Drukuj) działa prawidłowo bez względu na rodzaj użytej drukarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Chris napisał:

Witam,
czy jest jakaś kombinacja klawiszy aby przenieść okno dialogowe (np. funkcji _units) z drugiego (dodatkowego) monitora na ekran główny (gdy drugi monitor nie jest podłączony).
...
...

Powyżej opisany problem dotyczy zarówno ZWCada 2017 vernum = "2017.07.21(19945)_x64_S" jak i ZWCadad 2018 beta.

Witam
Potrzeba wpisać _units, nacisnąć lewy ALT+SPACJA, następnie ENTER, kliknąć klawisz strzałki kursora na klawiaturze np. -> "w prawo" i poruszać myszą, aby sprowadzić okno na monitor widoczny ;)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawmal napisał:

Witam
Potrzeba wpisać _units, nacisnąć lewy ALT+SPACJA, następnie ENTER, kliknąć klawisz strzałki kursora na klawiaturze np. -> "w prawo" i poruszać myszą, aby sprowadzić okno na monitor widoczny ;)
Pozdrawiam

Super! Dziękuję za pomoc!

Rozwiązanie na pewno przyda się w przyszłości!

Podtrzymuję jednak zdanie, że kod programu powinien zostać zoptymalizowany jeśli chodzi o wyświetlanie okien dialogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2017 o 08:56, kruszynski napisał:

Gdzieś, kiedyś, choć już nie pamiętam szczegółów, udało mi się dogrzebać możliwości zmiany kolorystyki menu ZWCADa 2018.
Choć nie jest to dostępne z poziomu interfejsu użytkownika, nie mamy też przygotowanego opisu jak to zrobić, ale może udałoby mi się przygotować taką "skórkę". Pytanie tylko jakie kolory przyjąć ?
O ile wiem, temat nie jest przez producenta ignorowany, ale inne zagadnienia mają wyższy priorytet, a to powinno pojawić się w przyszłości.

skórki: mi akurat poprzednia skórka monochromatyczna w wersji zw2017 odpowiadała - tj dostosowana do kolorystyki windowsa i ustawień ekranu, bez wodotrysków (moja akurat popielato-szaro-bura bo źle znoszę na dłuższą metę kontrasty). Nie wiem czy widać to na zrzucie. No i oczywiście czarno na białym a nie odwrotnie.. 

znikające okienka na skutek przejścia z 2 na 1 monitor to powszechny problem. Powinien program rozpoznawać czy ma jeden czy dwa monitory i przerzucać otworzone okienka na jedno..

"nacisnąć lewy ALT+SPACJA, następnie ENTER, kliknąć klawisz strzałki kursora na klawiaturze np. -> "w prawo" i poruszać myszą" - to zdanie wydrukowałam boldem i powiesiłam na ścianie "na zaś"

szara.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje wnioski z wersji 2018 vernum 2017.09.18(21849)_x64, a właściwie jeden a rozwiązujący klika problemów.

1. Odsuwanie polilinii powoduje coś dziwnego - rozwala, odsuwa nie tak jak trzeba...

2. Nie działa wydruk na modelu - podglądu wydruku i sam wydruk na biało...

3. Problemy z powiększaniem arkuszy, niemożliwość wyśrodkowania arkusza poprzez 2x naciśniecie ŚPM (kółka)...

Wszystko co jest na rysunku przenieść do nowego czystego pliku dwg lub szablonu dwt utworzonych w najnowszej wersji 2018 i na tym dalej pracować.

Po wszystkim wpisać komendę _AUDIT , dać TAK,  ENTER i wszystko działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie