Bartek1977

Użytkownik forum
 • Content Count

  257
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Bartek1977 last won the day on December 13 2017

Bartek1977 had the most liked content!

About Bartek1977

 • Rank
  Nowicjusz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. 2019 SP3 Super narzędzie, tylko nie znika krzyż nitkowy przy np. kopiowaniu, wymiarowaniu.
 2. Gdyby to było takie proste... Ustawiając tylko zmianę długości, nie wyświetla mi się odległość np przesunięcia obiektu przy wyłączonej etykiecie (przesuwam obiekt i nie widzę o ile go przesuwam). Jeśli włączę etykietę, to ona bardzo często zasłania pola wprowadzania dynamicznego. I tak w kółko. Nie ma jakiejś zmiennej, która ustawia kolejność wyświetlania pól wprowadzania dynamicznego?
 3. Przypomnę się jeszcze z tym tematem, bo mnie to bardzo denerwuje. Muszę uważać, czy zaznaczyłem linię, czy polilinię, TABa raz nacisnę, raz nie. W 90% przypadkach łapiąc za uchwyt chcę wydłużyć lub skrócić linię/polilinię o zadaną odległość, a nie wpisać jej długość. Jest szansa, żeby to było poprawione w ZWCAD 2019? tzn. żeby pierwsza podświetlona była zmiana długości, zarówno dla linii jak i polilinii. P.S. Nie byłoby tematu, gdybym nie miał problemu z etykietą ...
 4. ZWCAD 2019, vernum 2019.03.15(43299)_x64 Chcąc rozciągnąć linię mając włączone wprowadzanie dynamiczne jest podświetlona wartość o ile chcę rozciągnąć i tak jest ok. Jednak z polilinią jest inaczej - podświetlona jest długość całej polilinii. Da się gdzieś w ustawieniach zmienić kolejność podświetlania?
 5. ZWCAD 2019, SP2.1 Coś jest nie tak z oknem inteligentnego wyboru. Zaraz po włączeniu nie da się go rozszerzyć albo zwęzić (jakoś dziwnie się powiększa), żeby coś zrobić muszę kliknąć dwa razy w ramkę okna i dopiero wtedy pojawiają się ikony ustawień (pozwól na dokowanie, itp.). Program niestety nie zapamiętuje ustawień okna i po ponownym włączeniu ZWCAD'a, trzeba klikać od początku.
 6. ZWCAD 2019 SP2 vernum = "2019.01.28(41803)_x64" Pojawia się to nie tylko w trybie orto. Mając włączone śledzenie biegunowe i linię/polilinię skośną w stosunku do układu współrzędnych, chcąc ją wydłużyć lub skrócić łapiąc za wierzchołek, czasami robi na odwrót. Według mnie problemem jest etykieta "przedłużenie", tylko nie wiem dlaczego raz jest dobrze, a raz nie.
 7. Proszę zaznaczyć blok, złapać go za uchwyt i spróbować przesunąć. Rzeczywiście przyciąga do punktów charakterystycznych.
 8. Jak w temacie - chodzi o czcionki .shx. Czasami denerwuje mnie przy wymiarowaniu, że łapie tekst albo groty strzałek, a nie linie wymiarowe.
 9. ZWCAD 2019, SP1 To ja już nie wiem o co chodzi 😕 Sprawdzałem dokładnie na dwóch komputerach, jeden z windowsem 7, drugi z 10. Jedna myszka, to ta co podałem powyżej, druga A4TECH EVO XGame Laser Oscar X740. Na obydwu to samo. Etykieta znika, linia odniesienia dalej jest widoczna. A czy ktoś z forumowiczów zauważył u siebie ten problem?
 10. Też trochę potestowałem i zauważyłem, że im większe DPI myszki, tym łatwiej uzyskać "efekt" znikającej etykiety. DPI = 600 lub 800 - kilka razy się zdarzyło, 1200-1600 - dużo częściej, 3200 - prawie non-stop. Większe DPI to większy kąt. Na załączonym screenie DPI=3200
 11. A mieliście włączone wprowadzanie dynamiczne? Jeżeli jest włączone, to etykieta nie znika.
 12. Proszę spróbować zacząć rysować poziomą linię, a następnie delikatnie ruszać kursorem góra dół, blisko linii śledzenia. Łatwiej to uzyskać na większym rysunku. Profil resetowałem kilka razy, sprawdzałem na różnych komputerach, różnych myszkach. Wszędzie to samo. I to naprawdę zdarza się bardzo często. Może wieczorem uda mi się nagrać film, to prześlę.
 13. Jest ok, kiedy zakończę linię klikając myszką, lecz gdy wpiszę długość z klawiatury i zatwierdzę enterem, program nie rysuje wzdłuż linii śledzenia, tylko do krzyża nitkowego. Oczywiście jak nie pojawi się etykieta, jak jest to wszystko gra.