Bartek1977

Użytkownik forum
 • Zawartość

  236
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Bartek1977 w Rankingu w dniu 13 Grudzień 2017

Bartek1977 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O Bartek1977

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Bartek1977

  Obracanie przez odniesienie

  Działa super. Dzięki wielkie
 2. Bartek1977

  Obracanie przez odniesienie

  Chodzi mi właśnie o szybkość rysowania, złapać jeden punkt (środek obrotu), drugi i obrócić. Nie wiem jak inni, ale dla mnie byłoby to rozwiązanie idealne. Ostatnio bardzo dużo obiektów muszę obracać i dlatego też zwróciłem się o pomoc do Was, bo któż inny mógłby mi pomóc 😉
 3. Bartek1977

  Obracanie przez odniesienie

  Prawie dobrze, tylko dwa razy pyta o kąt odniesienia i trzeba dwa razy klikać. Jeśli uda się tak zrobić będę bardzo wdzięczny
 4. Bartek1977

  Obracanie przez odniesienie

  Jest. Może inaczej napiszę... 😉 Mam narysowaną linię skośną. Jak najszybciej ją obrócić, żeby była w poziomie? Chciałbym, żeby było tak: zaznaczam linię, następnie pierwszy punkt (wierzchołek linii), który jest środkiem obrotu, potem zaznaczam drugi punkt (drugi wierzchołek linii albo punkt leżący na niej)) i obracam linię wzdłuż tych dwóch punktów. Tak jak w przypadku obracania z odniesieniem.
 5. Bartek1977

  Obracanie przez odniesienie

  Tylko, że ja chcę obrócić wzdłuż dwóch punktów. W przypadku korzystania ze spacji też muszę wpisać "O" (odniesienie) i znów zaznaczać środek i koniec obrotu.
 6. Bartek1977

  Obracanie przez odniesienie

  Tak, tylko chodzi mi o pominięcie zaznaczania dwa razy środka obrotu i wpisywania "o". Zaznaczam obiekt, środek obrotu, drugi punkt i obracam. Tak jakby polecenie zaczynało się od wpisania tej litery "O" 😉
 7. Czy jest możliwość obrócenia obiektu od razu używając punktów odniesienia? Może jakiś lisp? Chodzi mi o coś takiego: Obróć > wybierz obiekty > określ środek obrotu > wybierz drugi punkt odniesienia i obracam.
 8. Chodzi mi o stretch ( jak w temacie). Jak chcę rozciągnąć obiekt, to punkt bazowy nie ma dla mnie znaczenia. Polecenie skali dałem jako przykład, podobnie offset też zapamiętuje ostatnią wartość.
 9. Często zdarza mi się rozciągać obiekty o tę samą wartość i za każdym razem muszę ją wpisywać. Nie może być tak, jak przy skalowaniu? Wciskam Enter i skaluje mi według ostatnio używanej wartości.
 10. Pomógł dopiero restart programu. Już wszystko ok. Można zamknąć.
 11. Vernum 2018.07.26(35476)_x64 Tak jak w temacie - nie można pisać polskich znaków w edycji atrybutu. Np. alt+d= "Đ". Chyba, że u mnie jest coś nie tak, ale podczas edycji tekstu, wszystko jest w porządku.
 12. Bartek1977

  Problem z tabelką z Excela

  Muszę powiedzieć, że wszystko działa już tak, jak powinno. Cokolwiek zmienię w Excelu, od razu zmienia się w ZWCAD-zie. Temat do zamknięcia.
 13. Bartek1977

  tryb orto 2017

  ZWCAD 2019 Beta Problem ten pojawia się dużo częściej niż w poprzedniej wersji Błąd w najnowszej wersji nie poprawiony, a naprawdę bardzo przeszkadza przy rysowaniu.
 14. Bartek1977

  2019 Beta - edycja atrybutu [rozwiązany]

  Przepraszam, że się powtarzam, ale ta sprawa jest dla mnie bardzo ważna. "Przyciśnijcie" ZWSOFT, żeby powrócił do starego wyświetlania tekstu w oficjalnej wersji albo zrobił tak, jak sugeruje Martin_s. Nie wiem, czy innym użytkownikom to pasuje, ale nie spotkałem się na forach, żeby komuś to przeszkadzało. Pamiętam, że ładnych parę lat temu w firmie, w której pracowałem, specjalnie wymienili polskiego autocada na angielskiego, bo wersja PL nie wyświetlała podświetlonego tekstu w atrybucie. Sorry, że się tak rozpisałem, ale strasznie mi to przeszkadza.
 15. Czy można usunąć ramkę obrazu rastrowego?