Wstawianie obrazków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję porady odnośnie wstawiania obrazków w rysunku. Chciałbym wstawić obrazek (np. logo firmy) w rysunku, tak, żeby ten plik po przesłaniu w inne miejsca nadal zawierał ten obrazek. W tym momencie wstawiłem to jako blok, ale po przesłaniu na inny komputer, zamiast obrazka widnieje ścieżka dostępu.

Jak temu zaradzić? Jak "wtopić" na stałe obrazek, tak, żeby nie występowały w związku z przesyłaniem w inne miejsca żadne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako obiekt ole, np ctrc + ctrv.. ale z ole bywają z rzadka problemy pomiędzy wymianą plików z projektantami gdy używają np autocada.. np ja się spotkalam z problemem ole wstawionego w civilu acada otwieranego w zwcadzie, ale na stareszej wersji zw. Pomiędzy zwcadami tych problemów nie zanotowałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacnightingale napisał:

Witam,

potrzebuję porady odnośnie wstawiania obrazków w rysunku. Chciałbym wstawić obrazek (np. logo firmy) w rysunku, tak, żeby ten plik po przesłaniu w inne miejsca nadal zawierał ten obrazek. W tym momencie wstawiłem to jako blok, ale po przesłaniu na inny komputer, zamiast obrazka widnieje ścieżka dostępu.

Jak temu zaradzić? Jak "wtopić" na stałe obrazek, tak, żeby nie występowały w związku z przesyłaniem w inne miejsca żadne problemy?

Nie wiem czy w ogóle którykolwiek z programów typu CAD umożliwia zapisanie obrazków na stałe w pliku bez opcji podczytywania z dysku.
Sam to przerabiałem i mam inne rozwiązanie, zastępcze. Proszę przerobić logo (jeśli to możliwe) na obiekt typu dwg i wstawiać jako blok. Jest to najpewniejsza metoda, która gwarantuje, że logo zawsze będzie zapisane w rysunku. Wstawianie obrazka zawsze niesie ze sobą ryzyko, że każdy kolejny użytkownik może pominąć kopiowanie loga lub przesłanie go razem  z rysunkiem...

Jeśli logo nie jest mocno skomplikowane to przerobienie do pliku dwg nie powinno być trudne a ułatwi późniejsze wstawianie go do rysunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chodziło mi o to, o czym wspomniał Chris. Niestety, jeśli nie ma takich możliwości to będę musiał zapomnieć o "wtapianiu" obrazów w dwg. Podczytywanie odpada, ponieważ to przechodzi przez wiele komputerów i zależy mi na jednym pliku dwg i niczym więcej (nie mogę sobie pozwolić na przesyłanie paczki z obrazami). Wektoryzacja rastrów również odpada, ponieważ często pojawiałyby się inne obrazy, które cały czas trzeba byłoby przerabiać (nie ma na to czasu).

Dziękuję za chęć pomocy, ale z tego co widzę, nie ma póki co możliwości technicznych, żeby to było łatwe i wygodne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nic na siłę, ale właśnie obiekt OLE spełnia rolę taką jak uwięziony w pliku blok. Mam ten sam problem z logami, jak przesyłamy pliki, np tabelki z logami, między sobą, więc prostym zabiegiem: otwiera jpega, robię wycinek windowsowym narzędziem do wycinania,  (ląduje to w pamięci) a potem ctrv - wklejam jako ole. obiekt Ole może być wstawiany na warstwie, której możemy nadać status np kłódki lub niedrukowania, być skalowalny z zach proporcji i inne. Strata na jakości tak wykonanej operacji jest niewielka, a dla druku logo żadna.. metoda szybka,tania i bezpieczna (jak chwilówka w providencie :lol:)).. Pozdrawiam też!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie